- Бойлер та його переваги
- Основи експлуатації водонагрівача
- Як заповнити бойлер і включити його
- Як вимкнути водонагрівач
- Відео: увімкнення або вимкнення бойлера за часом
- Умови експлуатації бойлера
- Який бойлер краще вибрати: на одному або на двох ТЕНах
- Відео: як вибрати бойлер
- Профілактика та обслуговування бойлера
- Відео: чистка Тена
Бойлер - це бак закритого виду з двома отворами. Одне призначене для надходження холодної води, друге - для виходу гарячої. Нагрівання води в ньому відбувається від електромережі. Побутові бойлери поділяються на два види: проточного типу та накопичувального. Найбільш популярний тип нагрівачів - накопичувальний бойлер з електричним підігрівом. Основним критерієм при його покупці вважається обсяг підготовленої гарячої води. Давайте розберемося, як правильно експлуатувати цей пристрій, як його підключити, налаштувати і відключити, які помилки часто допускаються при його експлуатації.
Бойлер та його переваги
Щорічно в літній період жителі міст на кілька тижнів залишаються без гарячої води. Причина - сезонні ремонтні роботи. Безумовно, це доставляє кожному масу незручностей. У зв'язку з цим бойлер став досить затребуваним приладом в побуті і домашньому господарстві.
Бойлер представляє собою бак для нагріву води
У нього багато достоїнств. Наведемо лише деякі з них:
- Постачання гарячої води протягом усього року.
- Абсолютна автономність, тобто повна незалежність від центрального теплопостачання.
- Нескладний монтаж, відсутність будь-яких спеціальних вимог в будівельних нормах і правилах (СНіП) до його встановлення.
- Підключення до звичайної електромережі напругою 220В.
Бойлер може використовуватися тільки як нагрівач води і тільки в закритих приміщеннях, захищених від морозу.
Основи експлуатації водонагрівача
Весь процес роботи бойлера полягає в трьох етапах:
- Вливання води з холодної магістралі.
- Нагрівання цієї води до встановленої вами температури,
- Роздача вже підігрітої води в передбачених цілях.
При відключенні бойлера потрібно відновити звичайну подачу води з кранів
Як заповнити бойлер і включити його
Послідовність здійснення дій, необхідних для початку роботи, проста.
- Перекриваємо загальний кран подачі гарячої води від основної системи забезпечення. Так ми попередимо надходження підігрітої води з пристрою назад в головну трубу.
Перед використання бойлера потрібно перекрити на стояку кран з гарячою водою
- Відкриваємо вентилі гарячої води на кухні та у ванній, зливаючи залишилася в системі воду.
- Потім повністю відкриваємо крани, які подають в бойлер гарячу і холодну воду. Наповнюємо резервуар, перекриваємо воду.
- Підключаємо бойлер до розетки (обов'язково повинен загорітися індикатор). Використовуючи перемикач термостата, встановлюємо потрібну нам програму нагріву. Запускаємо апарат в роботу.
- Повертаючи термостат, ми зможемо регулювати температуру води від мінімуму до максимуму, зазначеного на ручці термостата. Коли на регуляторі з'явиться встановлений показник нагріву, апарат просигналить запаленим світлом індикаторної лампочки.
За допомогою терморегулятора ми добиваємося нагріву води до потрібної температури
- Про всяк випадок оглядаємо труби на предмет підтікання. Тепер можна користуватися гарячою водою на свій розсуд.
Коли будете запускати апарат в режим нагріву, переконайтеся в тому, що він максимально заповнений водою. Включення в такому режимі порожнього бойлера призведе до його миттєвої поломки.
Якщо вода у вашому регіоні «жорстка» (з великим вмістом солей), рекомендується встановити на вході в бойлер магнітний пом'якшувач або врізати фільтр. Вони сповільнюють процес корозії і дозволяють збільшити термін служби приладу.
Як вимкнути водонагрівач
Щоб відключити бойлер, потрібно виконати в зворотному порядку всі дії, що здійснюються при його включенні. Тобто повернути звичайний струм води з центрального трубопроводу в змішувачі.
- Зупиняємо програму нагріву, виконувану апаратом. Від'єднуємо його від мережі.
- Закриваємо обидва крана води (холодний і гарячий), що йдуть до бойлера.
- Ми залишаємо водонагрівач в такому положенні до тих пір, поки знову не з'явиться потреба в його використанні.
- Відкриваємо кран гарячої води, що надходить від головної труби системи.
Поки нагрівач знаходиться в діючому режимі, ні в якому разі не відключайте його від електромережі.
Небажано дуже часто включати і вимикати водонагрівач. Це може привести до виходу з ладу всієї автоматики апарату. Якщо ви щодня нагріваєте воду, краще зовсім не відключати бойлер. Повний його відключення рекомендується тільки в разі тривалого невикористання.
Відео: увімкнення або вимкнення бойлера за часом
Як налаштувати бойлер
Чим сильніше ми нагріємо воду в баку бойлера, тим більше води потрібної нам температури отримаємо при змішуванні з холодною. Якщо потреба в гарячій воді мала і у вас встановлені водолічильники, то буде зручно встановити режим температур, що дозволяє зовсім розбавляти воду. Таким чином, ми заощадимо і воду, і електроенергію.
Рекомендована оптимальна температура води - 55 ° С. При такому ступені нагріву найнижча швидкість відкладення накипу. Температура нижче 55 ° С теж не завжди добре впливає на апарат. Наприклад, вода в 30-40 оС - ідеальне середовище для росту бактерій, що призводять до грибкових уражень стінок бака. Вода в таких випадках набуває трудноустранімимі запах цвілі.
Умови експлуатації бойлера
Якщо бойлер планується встановлювати в місцях з високим ступенем вологості (лазня, ванна і ін.), Необхідно захистити зовнішній корпус від попадання крапель води.
Найнебезпечнішою частиною водонагрівача є заповнюється бак. Це своєрідний вид парової бомби. Тому виробники встановлюють додатковий захист бойлера.
Щоб водонагрівач ні за яких умов не вибухнув, в ньому передбачені три ступені захисту у вигляді термостатів (захисних клапанів):
- Для контролю режиму роботи бойлера.
- Для реагування на нагрів, що перевищує 95 оС. Підстраховує роботу першого термостата. Якщо той не виконає свої функції, тоді він відключить пристрій і не дасть воді закипіти.
- Термостат, що запобігає розрив бойлера. Активізується тільки у виняткових випадках, коли не спрацювали два раніше описаних клапана захисту.
Радимо ізолювати всі внутрішні трубопроводи самоклеящейся трубної накладкою з спіненого поліуретану або з іншого типу полімеру.
У відключеному стані бойлер може перебувати в приміщеннях, де температура повітря не опускається нижче 5 ° С. Тому для дачників цей варіант отримання гарячого водопостачання не зовсім підходить, так як необхідно буде забезпечити зазначений температурний режим протягом усього року.
Досвідчені користувачі помітили, що якщо гарячу воду тримати в бойлері постійно, то він в найменшій мірі піддається процесам корозії. До того ж набагато легше досягти потрібної температури води, не нагріваючи її з холодного стану.
Не можна залишати бойлер порожнім. Бажано періодично пропускати воду через бак, освіжаючи її. В крайньому випадку вже краще дати воді застоятися, ніж допустити туди повітря, яке спровокує сильну корозію в баку.
Не забудьте заземлити ваш нагрівач відповідно до вказівок в що додається до нього.
Який бойлер краще вибрати: на одному або на двох ТЕНах
У разі поломки одного з ТЕНів краще, якщо є ще один для продовження використання. Якщо у вашому приміщенні слабкий введення електропроводки і іноді можна включити один нагрівач на повну потужність (актуально для електричного опалення), вибір залишається за двома ТЕНами в бойлері.
Основний водогрійний елемент в бойлері - ТЕН. Магнієвий анод пом'якшує накип
Але це не означає, що підключивши водонагрівач з одним Теном, ви заощадите електроенергію. З огляду на теплоємність води, витрати енергії, необхідної для її нагріву, що не залежать від потужності нагрівача.
Відео: як вибрати бойлер
Чи можливо використовувати водонагрівач для опалення
При правильному підключенні бойлер можна застосовувати для обігріву приміщення, але тільки в рідкісних випадках. Деякі заводи вже виготовляють нагрівачі для подібних цілей. Однак у них є серйозна відмінність від розглянутих нами пристроїв.
У цих бойлерах вхід холодної води відбувається знизу, а зверху лунає гаряча. Така конфігурація обумовлена підйомом гарячої води при нагріванні догори бака. Звідти схема опалення стає більш продуктивною. І до того ж ці системи для обігріву мають отвори з великими діаметрами (від 5 см).
Профілактика та обслуговування бойлера
Проводити профілактичні заходи треба приблизно через один рік його експлуатації.
У бойлері в міру необхідності доведеться замінювати магнієвий анодний стержень (термін його служби зазвичай вказаний в інструкції користувача). Цей стрижень захищає ТЕН нагрівача і продовжує термін його служби.
Бойлера потрібно періодична читска від відкладення солей, що скупчилися всередині бака
Якщо є в системі водопостачання жорстка вода, то бак потребує частого чищення від накипу.
Сигналом до початку проведення чистки пристрою може послужити збільшення часу нагрівання води і поява незвичайних звуків. Іноді можливо автоматичне відключення бойлера через великої кількості накипу на нагрівачі.
Видаляти відкладення солей на Тене можна двома способами - механічно і хімічно. Перший полягає в чищенні металевою щіткою або ножем, але тільки якщо ТЕН мокрий. Другий проводиться за допомогою спеціальних засобів побутової хімії. Можна зробити це і оцтовою есенцією. Її розводять у відрі води і підігрівають на плиті.
Механічну очистку нагрівача від накипу потрібно проводити, поки він мокрий
Для чищення самого резервуара використовуйте розчини питної соди і господарського мила. Після завершення очищення рекомендується залити в бак півтора літра столового оцту, щоб закріпити ефект.
Відео: чистка Тена
Приблизний термін служби бойлера
Середній термін експлуатації водонагрівальних пристроїв може досягати 7-10 років. Звичайно, цей термін застосовується лише при правильному їх використанні і своєчасному профілактичному обслуговуванні. Всі рекомендації з цього питання докладно описані вище. Але є ще пара рад:
- не нагрівайте постійно воду до максимальних температурних режимів,
- раз на місяць проводите дезінфекцію бака з граничним нагріванням,
- стежте за тиском води на вході в пристрій, встановіть його відповідно до вимог інструкції.
Можна досягти і 10-15 років служби пристрою, але це залежить багато в чому від матеріалів, застосованих при виготовленні нагрівача, і якості води.
Доки не буде встановлено вашого бойлера займався сервісний центр, то на перших порах (1-2 роки) оформляється гарантія на ремонт або заміну обладнання. Однак якщо ви монтували його самостійно, безкоштовно ніякі послуги майстра надані не будуть.
Придбання бойлера - це рішення багатьох питань, пов'язаних з проблемами домашнього побуту, з економією коштів і полегшенням умов життя. Перед використанням уважно ознайомтеся з інструкцією. Це підвищить термін експлуатації водонагрівача і дозволить вам безпечно працювати з ним. Ідеальний догляд за пристроєм - це завжди тримати його повним, навіть якщо на даний момент немає потреби в нагрітій воді.
Оцініть статтю: Поділіться з друзями!