- Про користь чайного гриба
- Що являє собою чайний гриб
- Чайний гриб: як правильно доглядати
- Як самостійно виростити чайний гриб
Ви знаєте, що таке комбуча? Не лякайтеся, ніякої екзотики. Насправді це напій, добре знайомий багатьом з дитинства. Найчастіше його називають чайний гриб, але зустрічаються і такі назви, як чайний квас або навіть чайна медуза.
І сьогодні на сайті "Красива і Успішна» піде розмова про цю дивовижну продукті, а також про те, як виростити чайний гриб і як доглядати за ним.
Про користь чайного гриба
Насправді чайний квас п'ють просто тому, що він смачний, чудово втамовує спрагу, та й виростити чайний гриб самостійно - справа зовсім не клопітка і не витратне. Але ж цей напій ще й надзвичайно корисний.
Ось лише деякі його властивості:
- Він відновлює нормальну кислотність шлункового соку, тим самим відновлюючи нормальну кишкову мікрофлору і нормалізуючи роботу шлунково-кишкового тракту.
- Його застосовують при таких проблемах травлення, як діарея або запор.
- Регулярне вживання чайного гриба допомагає позбутися від головного болю , Покращує сон і нормалізує тиск.
- А ще це засіб першої допомоги при похмілля . До речі, після отруєнь та інтоксикацій його також корисно пити.
Що являє собою чайний гриб
По правді кажучи, виглядає він не дуже привабливо. На вигляд комбуча є товсту шарувату плівку.
По суті ж чайний гриб - це щільно спаяні співтовариство дріжджових грибків і корисних бактерій. Це жива субстанція, що відноситься, скоріше до тварині або грибного царства, ніж до рослинного, і, щоб такий «домашній вихованець» ріс і розвивався добре, необхідно знати, як доглядати за чайним грибом правильно.
Китайці, які перші почали використовувати цей продукт, вважали його напоєм, що дарує здоров'я і навіть безсмертя.
Гриб впливає на солодкий чай, в якому живе і розвивається. В результаті напій стає кисло-солодким, злегка «газованим», що нагадує квас. Справа в тому, що під дією дріжджових грибків відбувається бродіння, а спирт, що виділяється в результаті цього процесу, під впливом бактерій перетворюється в оцтову кислоту.
Чайний гриб: як правильно доглядати
Найчастіше чайний гриб заводять, відокремивши тонку верхню плівку від «дорослого» чайного гриба. Але важливо створити для нього сприятливе середовище і правильно піклуватися про нього. Тоді з тонкої пленочки виросте повноцінний гриб, який буде регулярно постачати вас смачним і корисним напоєм.
Завантаження ...
Що для цього потрібно?
- Помістіть гриб в цукровий сироп чорного чаю або відвару шипшини. Здоровий гриб повинен плавати на поверхні. Якщо він почне тонути - з ним щось не в порядку. Згадайте, можливо, ви порушили правила догляду за чайним грибом.
- Кожні три тижні не забувайте промивати комбуча в чистій теплій кип'яченій воді. Настій, що залишився в банку, процідіть, а саму банку ретельно вимийте перш, ніж знову помістити туди гриб.
- Слідкуйте, щоб настій завжди залишався прозорим. Доливаючи чай, не допускайте попадання в банку чаїнок.
- Зберігати ємність з грибом необхідно в темному теплому місці.
- У міру вживання напою в банку з комбуча доливають холодний солодкий чай.
- Найкраще використовувати відразу дві банки: в одній з них нехай «живе» гриб, а в іншу зливайте готовий напій. Робити це необхідно кожні 3 дні.
Багато хто цікавиться, починаючи вирощувати чайний гриб, як доглядати взимку за цим організмом? Необхідно охороняти його від низьких температур, тому що занадто холодна середовище для гриба не корисна: вже при +17 він перестає рости і починає покриватися темними водоростями.
Зливати готовий напій в зимовий час можна рідше: 1 раз в 5 днів.
- Слідкуйте, щоб товщина гриба не перевищувала 4 см. Якщо ваш «вихованець» розрісся, зніміть верхні шари. Можливо, хтось із ваших знайомих або родичів зрадіє такому подарунку. Пам'ятайте, що найактивніші пласти - нижні.
- Можна підгодовувати гриб різними поживними розчинами: настоєм листя кропиви, бузини, ожини, берези, подорожника, суниці. Якщо ви віддаєте перевагу зелений чай, то його також можна використовувати як живильне середовище для гриба.
- Не зберігайте напій з чайного гриба довше місяця. В іншому випадку рідина перетвориться на оцет. Втім, його теж можна застосовувати в косметичних або лікувальних цілях.
Як самостійно виростити чайний гриб
Але що робити, якщо ні в кого зі знайомих немає чайного гриба, а побалувати себе смачним і корисним напоєм дуже хочеться? Чи не турбуйтеся, «Красива і Успішна» розповість, як самостійно виростити чайний гриб.
Традиційно чайний гриб вирощують на основі солодкого чорного чаю.
Для його приготування беруть ретельно вимитий і стерилізовану над парою трилітрову банку. У неї заливають міцний солодкий чай, закривають отвір марлею і залишають в темному теплому місці приблизно на два місяці. В результаті на поверхні чаю утворюється плівка молодого чайного гриба. Його слід промити теплою кип'яченою водою і покласти в трилітрову банку, а потім залити охолодженим солодким чаєм. Вважається, що на літр води досить взяти 2 чайні ложки заварки.
Шийка банки не потрібно закривати кришкою, його досить накрити марлею, через яку можна буде потім і наливати напій. Через три дні в теплу пору року або через тиждень в зимові місяці ваш чайний гриб перетворить чай в чудовий кисло-солодкий напій з характерним слабким оцтовим запахом.
Можна приготувати чайний гриб і на основі настою плодів шипшини.
На півлітра води візьміть 10-15 плодів, покладіть їх у термос і залийте окропом. Щільно закрийте кришку і залиште настоюватися також на два місяці. Коли настане визначений термін, в вашому термосі утворюється чайний гриб. Надалі його «переселення» на нове місце і догляд за чайним грибом будуть такими ж, як і при приготуванні комбуча з чайного настою.
Тепер ви знаєте, як виростити домашній чайний гриб, і, якщо хочете побалувати себе жаркими літніми днями прохолодним чайним квасом, саме час почати готувати його вже зараз.
---
Автор - Олена Матущак (Lanberri), сайт www.sympaty.net - Красива і Успішна
Копіювання цієї статті заборонено!
Багато хто цікавиться, починаючи вирощувати чайний гриб, як доглядати взимку за цим організмом?