- Діагональне укладання плитки: що потрібно знати про цей спосіб декорування
- Варіанти укладання плитки по діагоналі: три варіанти і їх особливості
- Укладання плитки по діагоналі своїми руками: тонкощі самостійного виконання робіт
Укладання плитки по діагоналі: всі тонкощі процесу
серпня 21/16
Людина настільки довго користується плиткою в якості оздоблювального матеріалу, що встиг уже розробити масу різних схем її укладання - серед усього їх безлічі в значній мірі виділяється укладання плитки по діагоналі, про яку і піде розмова в даній статті.
Відразу слід сказати, що діагональна розкладка плитки (як для підлоги, так і настінного) в технічному плані сильно відрізняється від стандартної прямолінійною схеми - мало того, вона ще має відмінності і в таких моментах, як дизайнерські ефекти. Укласти плитку по діагоналі - процес досить складний, і без досвіду робіт підходити до нього необхідно з усією відповідальністю. Як мінімум слід вивчити всі тонкощі і нюанси цього процесу і досконально ознайомитися з його особливостями. Чим ми і займемося в цій статті на сторінках нашого сайту Будинок Мрії.
Витрата плитки при укладанні по діагоналі фото
Діагональне укладання плитки: що потрібно знати про цей спосіб декорування
Якщо залишити в спокої всі технічні моменти технології укладання плитки по діагоналі і зосередитися тільки на результатах, так би мовити, на особливостях готової поверхні, то укладання плитки по діагоналі може порадувати людини наступними речами.
- В першу чергу це дизайнерський ефект. Ні для кого не секрет, що від положення плитки на поверхні в значній мірі залежить сприйняття приміщення в цілому. Розташувавши її вертикально, ви візуально піднімете висоту кімнати, розташувавши горизонтально, візуально збільшите в розмірі лінійний розмір кімнати, а розташувавши по діагоналі, навпаки, зафіксуєте реальні розміри приміщення або окремо взятої поверхні. З огляду на цей момент, слід розуміти, що дана технологія укладання плитки призначена не для маленьких приміщень.
- Значною мірою на візуальне сприйняття приміщення в цілому впливає і розмір плитки, що укладається по діагональної схемою. Тут все просто - чим більше розмір має плитка , Тим менше швів на поверхні стіни. У свою чергу, менша кількість швів в меншій мірі створює ілюзорне сприйняття кімнати. Квадратики 100 на 100мм обмежать габарити приміщення більше, ніж плитка, скажімо, 300 на 300мм.
- Практично те ж саме можна сказати і про форму кахлю, від якої теж залежить кінцевий результат. Рівна квадратна плитка, незалежно від її розміру, створює один ефект, а прямокутний кахель, покладений по діагоналі, абсолютно інший. Неспроста кахель прямокутного формату (зі сторонами різної довжини) рідко укладається по діагоналі - він виглядає, м'яко кажучи, безглуздо і тому використовується виключно для створення похилих декоративних вставок.
Укладання плитки на стіни по діагоналі фото
Крім того, людині, що обрав такий варіант укладання кахельної плитки , Слід знати і про збільшений витраті матеріалу - в підрізування тут йде більше плитки. Принаймні, так стверджують багато фахівців. Насправді витрата плитки при укладанні по діагоналі практично такий же, як і при стандартному способі її монтажу (5% зверху) і збільшуватися він може виключно з кількох причин. По-перше, це складовою малюнок, нанесений не на одну плитку, а на кілька штук відразу. По-друге, нормальна витрата кахлю є актуальним, якщо в купленій партії плитки повністю відсутня бій. По-третє, відсутність шлюбу - якщо в упаковку зібрана плитка з різних партій, то укласти її з мінімальними відходами не вийде. Крім того, до уваги слід брати невеликий запас, який необхідний на непередбачені пошкодження поверхні. Плитка - вона ж така - сьогодні її виробляють, а завтра вдень з вогнем не знайдеш, і якщо виникає необхідність заміни одного-двох фрагментів, то, отже, і починаються проблеми з їх придбанням. Загалом, якщо після укладання кахлю залишається полквадрата плитки, то це цілком нормально. Якщо резюмувати, то стандартні 5% прирізки збільшуються до 7-10%.
Варіанти укладання плитки по діагоналі: три варіанти і їх особливості
Укласти плитку по діагоналі, як це не дивно звучить, можна трьома різними варіантами, кожен з яких володіє своїми індивідуальними особливостями.
- Укладання по діагоналі з дотриманням шва. Це найбільш часто використовувана розкладка - вона порівняно проста по відношенню до інших варіантів, і в той же час сама буденна. Результатом такої укладки є ромбики, розташовані вертикально - якщо шви між ними затерти складом іншого кольору, то можна отримати контрастну поверхню, яка конкретно обмежує приміщення в розмірах. Можна навіть сказати, що візуально приміщення зменшиться. Саме з цієї причини укладати плитку по діагоналі таким способом (незважаючи на колір затірки) вкрай не рекомендується на великих поверхнях або взагалі по всіх стінах у приміщенні. Це ідеальний варіант для створення робочої стінки ( фартуха ), Але ніяк не для повноцінної обробки кухні. Вельми непогано така технологія показала себе на підлозі - укладання плитки для підлоги по діагоналі великого формату дозволяє значною мірою збільшити зорове сприйняття приміщення в цілому.
- Укладання плитки по діагоналі зі зміщенням. Це коли довгий шов збивається на половину плитки по одному з напрямків укладання. Варіант, як то кажуть, на любителя і в більшості випадків застосовується, щоб приховати дефекти виробництва кахлю, зокрема, відхилення від геометричних розмірів - різницю в довжині і ширині, а також невідповідність кутів 90 градусів. Всі ці дефекти на великій довжині шва приводять до його збільшення - якщо між першими плитками буде зазор в 1 мм, то через метр він може скласти всі 5, а то і більше міліметрів. Саме збій шва дозволяє усунути цю проблему.
Укладання плитки по діагоналі зі зміщенням фото
- Укладання плитки по діагоналі зі вставками. Дану технологію можна порівняти з мозаїкою - вставки можуть бути як розміром з саму плитку, так і невеликого формату, для якого доведеться робити невеликі вирізи в кахлі. Зазвичай такі вставки передбачаються виробником і технічно ніяких труднощів для майстра вони не створюють - хіба що якщо доводиться розрізати маленьку вставку на частини. В принципі, це справа техніки, і досвідчений плиточник-лицювальник з цим завданням легко справляється.
Як варіант, можна виділити і комбінований спосіб укладання плитки - це коли основний масив кахлю кладеться по лінійної схемою, а всередині нього робляться декоративні вставки по діагоналі. На площинах невеликого розміру ці рішення виглядають наляпісто - такий підхід до справи прийнятний для оздоблення стін порівняно великого габариту.
Укладання плитки по діагоналі зі вставками фото
Укладання плитки по діагоналі своїми руками: тонкощі самостійного виконання робіт
Як і говорилося вище, укладання плитки на стіни по діагоналі або на підлогу пов'язана з деякими труднощами - вірніше сказати, з особливостями, так як суттєвої різниці між таким способом укладання кахлю і технологією прямолінійною обробки поверхонь плитки не спостерігається. Все практично те ж саме - вирівнювання поверхні і приклеювання плитки під гребінку з дотриманням розміру шва і рівня. Різниця тут є в деяких деталях.
- Розмітка. Момент дуже важливий, так як неправильно заданий напрямок шва призводить до деяких невідповідностей. Стандартно для того, щоб задати напрямок першого ряду, застосовується нитка, яку натягують під кутом 45 градусів - в сучасному варіанті цю нитку може замінити проекція лазерного рівня. Напрямок лінії задається геометричним способом виходячи з правил рівнобедреного трикутника, у якого кути, що лежать в основі, рівні 45 градусам. Тобто від початкової точки потрібно буде відкласти однакову відстань по вертикалі і по горизонталі. Отримані точки після з'єднання один з одним вказують на напрям укладання першого ряду плитки по діагоналі.
Укладання плитки по діагоналі фото
- Другий момент полягає в тому, що за своєю суттю перший ряд тут таким не є - він навіть не є другим, як це відбувається при лінійної укладання плитки. Такий розміткою ви отримуєте серединний ряд, що забезпечує необхідність укладання половини поверхні знизу вгору і половину навпаки - зверху вниз. В принципі, для досвідченого плиточника це не проблема, але початківцям майстрам від цього моменту краще позбутися. Розмітку, описану вище, краще зробити над підлогою на висоті половини ромбика - в цьому місці відбити горизонталь і закріпити опорну планку. У даній ситуації доведеться класти не один ряд, а відразу два - тільки так можна буде зафіксувати чіткий розмір шва.
Природно, не слід забувати і про велику кількість прирізки. Якщо при звичайній прямолінійною технології укладання кахлю вона утворюється тільки по двом сторонам площині, то тут її доведеться робити за всіма чотирма краях поверхні. Саме тому укладка плитки по діагоналі коштує трохи дорожче.
Укладання плитки по діагоналі фото
І на закінчення теми про те, як проводиться укладання плитки по діагоналі, скажу кілька слів про способи урізноманітнити поверхню. Погодьтеся, монотонна плитка, як би вона не була укладена, виглядає нудно - саме тому існують спеціальні декоративні вставки, фризи та інші вироби, здатні урізноманітнити поверхню, оброблену плиткою. Проблема їх використання при діагональному укладанні кахлю зводиться до однієї речі - всі заводські декори не призначені для цього. Доводиться щось вигадувати - як варіант, використовувати плитку різного кольору і створювати декор самостійно або ж застосовувати трафарети і наносити декоративний малюнок за допомогою спеціальної фарби .
Автор статті Володимир Бєлов