Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





ватяну пап'є-маше, чудеса з вати | Записи в рубриці ватяну пап'є-маше, чудеса з вати | Щоденник Ііріс: LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

  1. ліпимо сніжки
  2. Дід Мороз, який з тобою заодно
Ватний конструктор для ялинкових іграшок.

Новорічна ніч - казкова пора, що обіцяє чудеса і сюрпризи. Мерехтіння різнокольорових вогнів на новорічній ялинці, таємниче усміхнені дорослі, дивний, тривожний запах снігу, що розтанув і ялинової смоли, райдужний блиск фольги, зачаровує і небезпечна крихкість скляних кульок і шишок, довгоочікуване і завжди таємниче появу з невідомої засніженій країни Діда Мороза - що може бути бажаною для дитини, що живе в хвилюючому очікуванні свята. З року в рік ми чекаємо від новорічної ночі чарівництва, загадуємо бажання, віримо у виконання мрії і чекаємо дива, яке визначено самим ходом часу, яке обов'язково станеться, треба тільки ще саму крапельку потерпіти. Але терпіння вже майже не залишається, і тоді ми, щоб наповнити очікування дією, починаємо готуватися до свята.

Є багато занять "не на один вечір», які допоможуть зробити очікування радісним і легким. Можна склеювати різнокольорові гірлянди і ліхтарики, вирізати з фольги блискучі зірки, а можна своїми руками зробити з вати і клейстеру новорічний конструктор і збирати з нього іграшки для ялинки і сувеніри для гостей.

Щоб зробити такий конструктор вам знадобляться:

• Ватні кульки, як основний «будівельний матеріал». З них можна робити що завгодно: ліпити сніговиків, будувати стіни сніжної фортеці або будиночка для ескімосів, майструвати намиста для ялинки і ще багато чого цікавого, що прийде в голову в процесі заняття.
• Вата в рулончик для виготовлення нестандартних (не кругла) деталей. З декількох шарів вати легко можна сформувати предмет будь-якої форми - конус, квадратний цеглинка, овал, як якщо б ми ліпили їх з пластиліну. А після того як вони побувають в клейстер, можна ще і підправити контури фігурок і максимально наблизити їх обриси до ідеалу.
• Ватні диски. Після того, як ви промажете їх клейстером і висушіть, вони стануть, схожі на м'який товстий картон, з якого легко вирізати дрібні деталі, які «не по зубах» навіть найспритнішим пальцях.
• Клейстер середньої густини. Вариться так: 1 ст. ложку крохмалю розводимо в невеликій кількості води і вливаємо, безперервно помішуючи в 250 мл окропу. Доводимо до закипання, але не до кипіння, остуджують. Це, звичайно, робота для дорослих.

• Гуаш. Можна використовувати і акварель, і фломастери, але гуаш - найоптимальніший варіант. Гуаш непрозора, нею дуже легко маскувати огріхи, якщо вони сталися, а після того як вона висохне все намалювати заново.
• Дві пензлика: № 5 для розфарбовування шуби і шапки і № 1 для ювелірної роботи - доведеться малювати маленькі очиці, розписувати заячі мордочки і візерункову спідничку ошатною різдвяній феї.
• Порожній бульбашка, як основа для фігурки Діда Мороза (і для будь-якої іншої іграшки вимагає стійкості).

• Клей ПВА, ножиці, дошка для ліплення.
• Тримачі для ялинкових іграшок, їх вусики легко протикають крохмальний шар, і петельки добре утримують легкі іграшки. Тримачі зараз продають цілими наборами там же де і інші прикраси. Навіть якщо ви ними заздалегідь не запаслися, напевно в коробці з іграшками знайдеться кілька залишилися з минулого року від розбитих кульок. Краще відразу прив'язати до них петельки з золотих ниток, а ще краще прикрасити бантиками з блискучою тасьми або стрічки. Коли ви побачите, як ефектно виглядають іграшки на таких бантиках, ви вже ніколи не станете розвішувати їх на ялинці «голяка».

ліпимо сніжки

Беремо ватяні кульки і диски, по одному купаємо їх в клейстер і розкладаємо на дошці для ліплення. Після сушіння вони легко відділяються від гладкої поверхні дошки. Якщо руки бруднити не хочеться, можна скористатися дерев'яною соломинкою. Але зовсім обійтися, чи не замочивши рук, не вийде. Іноді потрібно віджати надлишок клейстеру, а деякі деталі з дисків необхідно формувати відразу ще до сушки. Наприклад, рукава для шуби Діда Мороза у нас вийшли з згорнутих кульочки дисків.

Диски можна засушувати згорнутими в будь-які форми, або відразу склеювати між собою кілька дисків, в залежності від того, що ви хочете зробити. Приклад: якщо ось таким чином скласти під прямим кутом і склеїти між собою чотири диски, після сушки, фігурної обрізки і фарбування з цієї конструкції виходить ялинка. Так можна зробити цілий ліс.

Коли все ватяні кульки покриті клейстером як пончики глазур'ю - половина справи зроблена. Ми залишаємо наші заготовки на дошці в місці, де їх ніхто не потривожить. Через добу вони повністю висохнуть при кімнатній температурі, і на наступний день вам залишиться тільки скласти ватний конструктор в коробочку і почати збирати з нього фігурки і розфарбовувати їх. Це друга половина справи - найцікавіша. Той, хто не полінувався і заготовив «сніжок» з запасом буде у виграші. В процесі роботи виникне багато нових ідей, які негайно захочеться втілити в життя і буде дуже прикро, якщо раптом не вистачить «будівельного матеріалу».
дружимо сім'ями


Для розминки спробуйте зробити найпростіше - зліпити сніговика. Для цього потрібно вибрати найбільший ватяну кульку і приклеїти до нього пірамідкою два кульки поменше. Сніговик готовий. Ватяні кульки можна розрізати навпіл, щоб з них виходили півсфери. Так у нашого сніговика зроблені руки і тулія капелюхи. Поля капелюха вийшли з цілого ватного диска. Клей ПВА висихає дуже швидко, але все ж потрібно почекати якийсь час, перш ніж можна буде почати розфарбовувати іграшку.

Клей ПВА висихає дуже швидко, але все ж потрібно почекати якийсь час, перш ніж можна буде почати розфарбовувати іграшку

Поки сохне клей можна змайструвати мітлу для нашого сніговика з однієї довгої соломини і декількох тонких і коротких. Після цього малюємо особа, розфарбовуємо капелюх, пов'язуємо шарф з яскравою тасьми. В останню чергу приклеюється ніс-морквина, його можна зробити з шматочка дерев'яної зубочистки потрібної довжини і пофарбувати помаранчевої гуашшю. Щоб мітла добре трималася у сніговика в руці, гострим кінцем соломини, з якої зроблена її ручка, протикаємо «снігова куля» наскрізь. Вставляємо тримач з петелькою в капелюшок сніговика.

Вставляємо тримач з петелькою в капелюшок сніговика

Можна зробити ціле сімейство сніговиків, вони все вийдуть різні, особливо якщо ви використовували для роботи кольорові ватяні кульки. Придумайте для кожного свій наряд, прикрасьте власники різними бантиками і присвятіть їм окрему гілку. На сусідній гілці можна поселити виводок зайців. Нехай дружать сім'ями.

Нехай дружать сім'ями

Зайчики (і будь-які інші звірятка) робляться в такій послідовності: на ватяних дисках треба намалювати все дрібні деталі (вушка, лапки, хвости) і вирізати їх, розписати мордочку зайця і приклеїти вуха і лапи і хвости до тулуба, коли гуаш висохне.

Зайчики (і будь-які інші звірятка) робляться в такій послідовності: на ватяних дисках треба намалювати все дрібні деталі (вушка, лапки, хвости) і вирізати їх, розписати мордочку зайця і приклеїти вуха і лапи і хвости до тулуба, коли гуаш висохне

Зайчики робляться дуже швидко. Їх можна наготувати в кількості не меншій, ніж ви запросите гостей, і використовувати в якості новорічних подарунків. Посадіть всіх зайців в один кошик і поставте під ялинку. Нехай кожен гість сам вибирає вподобаного зайченя.

Нехай кожен гість сам вибирає вподобаного зайченя

Дід Мороз, який з тобою заодно


Пластиковий Санта на батарейках, танцюючий запальні танці під веселу мелодію виглядає дуже забавно. Але, дивлячись в його очі, намальовані працьовитими китайцями якось не віриться, що він добре зрозумів, що саме тобі хочеться отримати від нього в подарунок. Ось Дід Мороз, в якого ти вклав душу і тепло своїх рук - зовсім інша справа. Він знає всі твої мрії і вже точно постарається тебе не розчарувати.
Щоб зробити такого Діда Мороза нам знадобиться порожній пухирець від духів довгастої або конусної форми. Він досить важкий, а значить, фігурка вийде стійкою. З бульбашки треба зняти кришку (якщо вона незвичайної форми, її теж потім можна використовувати) і обклеїти його стінки ватяними дисками заздалегідь, тоді ж, коли ми валяємо сніжки з вати і клейстеру. Для голови можна просто взяти ватяну кульку рожевого кольору, а можна зліпити голову з пластиліну (таку голову легше кріпити на шийці пляшечки), обернути її ватним шаром і обмазати клейстером. Так ми і зробимо.

Після сушіння деталі з'єднуємо.

Розписуємо обличчя нашого діда і поки сохне гуаш, приклеюємо до шубі рукава-кульочки. Вирізаємо на нижніх краях рукавів рукавиці. На голову одягаємо шапку з половини ватної кульки, зафарбовує шубу і шапку, з ватних джгутиків робимо узлісся на одяг і приклеюємо їх дуже обережно за допомогою зубочистки, щоб не забруднити клеєм шубу.

В останню чергу приклеюються борода і вуса. Щоб борода вийшла об'ємною її треба зробити з трьох шарів (кожен новий, коротший нижнього) і склеїти їх між собою. Ось два варіанти «викрійки» бороди.

Приклеюємо бороду і вуса і даємо в руки нашому Дідові Морозу чарівний посох із зіркою і мішок з подарунками.
Якщо ми хочемо зробити Діда Мороза, якого можна повісити на гілку, ми повинні зробити легку іграшку. Тому на стадії «валяння» скручуємо з вати ось такий конус для шуби. Склеюємо деталі так, як ми це робили, коли ліпили сніговика. Все інше робимо в тому ж порядку, що і з фігуркою на основі бульбашки.

Різдвяна фея

У нас ще залишилася кришка від пляшечки. Звичайно, малоймовірно, що вам вдасться знайти таку ж точно, але схожі зустрічаються дуже часто. На цьому прикладі добре видно, який пластичний матеріал ватяні диски. З них зроблені волосся феї і її багатошарова пишна спідничка.
Для початку набиваємо воронку ковпачка ватяними дисками, просоченими в клейстер, від стінок до центру. Виходить ось такий рожевий бутончик. Тепер його треба прилаштувати так, щоб «пелюстки» висохли не пом'ялися.

Після цього фігурку можна перевернути. Закриваємо шматочком просоченого клейстером ватного диска бічну частину кульки - це буде особа феї. Ще один диск пристроюємо на верхівку нашої феечки і укладаємо «зачіску» акуратними хвилями. Коли висохнуть обличчя і волосся можна рухатися далі. Вирізаємо з ватних дисків руки і крильця феї. Крильця зручніше спочатку розписати, а вже потім приклеювати.

Поки просихають крильця, розписуємо спідничку, малюємо особа та розфарбовуємо волосся феї. Приклеюємо крильця, даємо в руки Різдвяної феї чарівну паличку.

Тепер у вас є своя особиста чарівниця, а у казкового діда - компаньйонка, і йому не доведеться нудьгувати на самоті під ялинкою в новорічну ніч.

Автор статті: Світлана Архипова, журнал "Помаранчеве сонце"
джерело: Спільнота "Ненудно"

Взяла ось тут http://www.materinstvo.ru/art/1111/

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»