Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Врослі волосся: як від них позбутися?

  1. Що таке врослі волосся і як вони виглядають?
  2. Чому з'являються врослі волосся?
  3. Як позбутися від врослого волосся в домашніх умовах?
  4. Як позбутися від врослого волосся за допомогою фахівців?
  5. Як уникнути вростання волосся?
  6. До якого лікаря звернутися

Врослі волосся можуть з'являтися у чоловіків і у жінок в різному віці і доставляють безліч неприємних відчуттів і переживань. Найчастіше їх вростання спостерігається у людей з кучерявим волоссям, але зіткнутися з такою проблемою може абсолютно кожна людина. Зазвичай вростання волосся являє собою тільки косметичний дефект, але в деяких випадках зростаючий в неправильному напрямку стрижень волосини може призводити до розвитку нагноєнь і значних запальних реакцій.

Що ж таке врослі волосся? Чому вони з'являються? Як виглядають? І найголовніше - як позбутися від цієї делікатної проблеми? У цій статті ми дамо відповіді на всі ці питання. Ця інформація допоможе вам позбутися від врослого волосся і попередити їх повторне появу.

Що таке врослі волосся і як вони виглядають?

Що таке врослі волосся і як вони виглядають

Зазвичай до вростання волосся призводять такі процедури, як гоління або електродепіляція. Після таких маніпуляцій стрижень волосини стоншується, і йому стає складніше пробитися крізь шкіру назовні. Його частина, що залишається під шкірою, загинається і починає рости в іншому або зворотному напрямку.

Врослі волосся проявляють себе появою подразнення і появою темної або червоно-рожевої шишечки в області волосяного фолікула. Вони можуть бути одиничними або множинними. Найчастіше врослі волосся спостерігаються в області тих зон, які найбільш часто піддаються гоління або депіляції: особа, ноги, зона пахв або бікіні.

Зовнішній вигляд таких шишечок з вросшими волоссям може змінюватися в залежності від того, наскільки глибоко вростає волосяний стрижень. При глибокому вростання в товщу шкіри може розвиватися виражена запальна реакція і гнійні ущільнення. Іноді в центрі шишечки можна помітити закручений всередину вросла волосся, а в деяких випадках його кінець може підніматися над висипанням.

Цікаво! Врослі волосся можуть з'являтися у чоловіків і жінок в будь-якому віці. Але найбільш часто вони спостерігаються у підлітків або у афроамериканців.

Однією з різновидів врослого волосся є таке захворювання, як псевдофоллікуліт барбе. Ця патологія супроводжується появою гнійників і наривів в області гоління. Найчастіше такі нагноєння з'являються на обличчі і шиї. При повторному гоління вони прогресують і можуть призводити до утворення гіперпігментацій, шрамів і келоїдних рубців . Це захворювання частіше спостерігається у чоловіків афроамериканської раси, т. К. У них волосся більш жорсткі і грубі.

Чому з'являються врослі волосся?

Основна причина вростання волосся - гоління.

Також до появи такої проблеми можуть призводити такі види депіляції:

  • воскова;
  • шугарінг;
  • за допомогою електродепілятори.

Під час таких процедур, на відміну від лазерної та фотоепіляції, видаляється лише стрижень волосини, але не його цибулина. Відбувається пошкодження волосяного гнізда, і шкірні покриви злегка грубеют. Ці зміни призводять до того, що зростаючий волосся дозріває під неправильним кутом, не може пробитися назовні і вростає в шкіру.

Іноді причиною врослого волосся стає щільний шар вже відмерлих клітин шкіри. Вони щільно закупорюють просвіт волосяного фолікула, і стрижень волосини не може пробитися крізь них.

Спровокувати вростання волосся може і неправильно підібране нижню білизну. Деякі його моделі викликають запальні реакції в області паху або під пахвами, і волосяний стрижень, що не пробився крізь ділянку запаленої шкіри, починає рости в іншому напрямку.

Як позбутися від врослого волосся в домашніх умовах?

Деякі люди намагаються позбутися від врослого волосся за допомогою їх видавлювання або піддягання голкою. Такі способи можуть призводити до збільшення запальної реакції і появі нагноєння. Саме тому застосовувати їх ні в якому разі не можна.

Саме тому застосовувати їх ні в якому разі не можна

Календула допоможе позбутися від врослого волосся

У деяких випадках позбутися від врослого волосся в домашніх умовах можна за допомогою простих і безпечних процедур. Для початку слід дати шкірі відпочити (не користуватися кілька днів депілятором або бритвою) і усунути запалення за допомогою нанесення протизапальних настоїв лікарських трав (ромашки, календули та ін.) Або лосьйонів. Після цього слід розпарити шкіру, прийнявши теплу ванну, душ або приклавши до неї змочений в гарячій воді рушник, і провести видалення відмерлих клітин шкіри за допомогою механічного пілінгу (скрабу).

Для виконання таких пілінгів в домашніх умовах можна скористатися такими рецептами:

  1. Цукровий або сольовий скраб. Сіль або цукор змішати з гелем для душу, оливковою олією, сметаною чи вершками. Отриману суміш нанести на шкіру в області вростання волосся і виконати масажують кругові рухи. Натискання повинно бути досить інтенсивним, але не травмуючим шкіру.
  2. Кавово-горіхово-медовий скраб. Ядра мигдалю або фундука розмолоти в блендері. Додати в отриману масу трохи кавовій гущі і мед. У результаті повинна вийти суміш, що нагадує своєю консистенцією густу сметану або крем. Отриманий скраб нанести на шкіру в області вростання волосся і виконати масажують кругові рухи.
  3. Кавовий скраб з ефірною олією чайного дерева і відваром трав. У кавову гущу додати трав'яний відвар (ромашки, звіробою, календули або ін.) В такій кількості, щоб вийшла кашкоподібного маса. В отриману суміш додати кілька крапель олії чайного дерева і перемішати. Отриманий скраб нанести на шкіру в області вростання волосся і виконати масажують кругові рухи.

Такі процедури слід виконувати щодня протягом тижня. Після пілінгу шкіру необхідно обполоснути теплою водою і обробити саліциловим спиртом або лосьйоном, до складу якого входить саліцилова або молочна кислоти. Приготувати такий засіб можна самостійно, скориставшись одним з таких рецептів:

  1. Лосьйон з медом і аспірином. Чайну ложку меду розтопити на водяній бані і змішати з 1 столовою ложкою теплої води і порошком з 4 таблеток аспірину. Отриманий засіб нанести на шкіру на 15 хвилин і змити теплою водою.
  2. Лосьйон з аспірином. В пляшечку з темного скла налити 60 мл охолодженої кип'яченої води, додати в неї порошок з 2 таблеток аспірину і кілька крапель гліцерину. Закрити ємність і змішати всі інгредієнти струшуванням. Такий лосьйон необхідно наносити на шкіру 3-4 рази на день.

У деяких випадках позбутися від врослого волосся за допомогою вищеописаних методів не вдається, і доводиться використовувати більш дієві способи. Для цього можна скористатися такими рецептами:

  1. Суміш з аспірину і гліцерину. Потовкти в порошок кілька таблеток аспірину і змішати їх з гліцерином в таких пропорціях, щоб вийшла кашкоподібного маса. Отриману суміш накладати на врослий волосся, тримати близько 1-2 годин і змити теплою водою. Аспірин і гліцерин «витягують» волосся на поверхню, і його можна видалити за допомогою продезінфікованого пінцета. Шкіру після цього слід обробити спиртом або іншим антисептиком.
  2. Суміш з парацетамолу і лосьйону. 2-3 таблетки Лосьйон для проблемних зон

    парацетамолу розтерти в порошок і змішати його з лосьйоном. Повинна вийти кашкоподібна маса. Отриманою сумішшю масажувати проблемні ділянки з вросшими волоссям. Засіб змити теплою водою.

  3. Суміш з порошку бадягі і 3% розчину перекису водню. 1 частина порошку бадягі змішати з 2 частинами перекису водню. Суміш нанести на ділянки врослого волосся і залишити на 5-15 хвилин (в залежності від чутливості шкіри, але не більше 15 хвилин). Процедура супроводжується палінням. Після цього суміш змити теплою водою. Процедуру проводити 3 рази в тиждень. 3% розчин перекису водню можна замінити звичайною кип'яченою водою, лосьйоном або розчином хлоргекседину.

У деяких випадках врослі волосся залишають на шкірі гіперпігментації. Для видалення таких темних плям можна скористатися такими рецептами:

  1. Суміш з порошку бадягі і 3% розчину перекису водню. Це засіб готується таким же способом, як і для видалення врослого волосся. Отриману суміш наносять на ділянки гіперпігментацій 2-3 рази в тиждень.
  2. Іхтіолова мазь 10%. Мазь наносять на темну пляму, загортають харчовою плівкою і залишають на кілька годин або на ніч. Процедуру проводять в такій послідовності: 2 дня наносять мазь, 2 дня проводять пілінг. Повторюють до повного зникнення темної плями.
  3. Саліцилова мазь 2%. Мазь наносять на ділянку плями 2 рази на день (вранці і ввечері) до зникнення гіперпігментації.

Для видалення темних плям після врослого волосся можна скористатися засобами для позбавлення від плям після прищів:

  • Скинорен;
  • Меланатів;
  • Stieva-A;
  • Dermagenetic Lefko;
  • Vichy Idealia PRO і ін.

Іноді через глибокого вростання позбутися від врослого волосся в домашніх умовах не виходить. У таких випадках необхідно звернутися до лікаря-дерматолога чи косметолога.

Як позбутися від врослого волосся за допомогою фахівців?

Для позбавлення від врослого волосся фахівцями можуть пропонуватися такі способи:

  • отшелушивающие препарати для місцевого застосування;
  • хірургічне видалення волосся за допомогою надрізу.

Спеціальний лосьйон для видалення врослого волосся

Для видалення волосся можуть використовуватися кошти отшелушивающие верхній шар шкіри над вросшими волоссям. До них відносять:

  • Третиноїн (Ретин-А, Айрол);
  • точкове засіб від врослого волосків Intimate Folisan; Depileve;
  • лосьйон Scruffing Lotion 2.5, Clinique;
  • крем проти врослого волосся Malin + Goetz;
  • кислотні пілінги.

При появі гнійників лікар може призначити антибактеріальні препарати для зовнішнього застосування:

  • лінімент Синтоміцина;
  • мазь Левоміколь;
  • Тетрациклінова мазь;
  • Гентаксан;
  • Банеоцин;
  • Офлокаїн і ін.

При неможливості видалення врослого волосся терапевтичними способами лікар може провести його хірургічне видалення за допомогою надрізу. Для цього шкіра обробляється спиртом і натягується або зсувається в складочку. Стерильним скальпелем лікар виконує невеликий надріз поруч з волосяним стрижнем і видаляє його за допомогою пінцета. Після цього шкіра обробляється антисептичним розчином, а на рану накладається стерильна пов'язка.

Після видалення врослого волосся лікар обов'язково дасть пацієнтові ряд рекомендацій для профілактики їх повторного вростання.

Як уникнути вростання волосся?

  1. Перед процедурою депіляції завжди необхідно проводити пілінг для позбавлення від ороговілих клітин шкіри.
  2. При гоління завжди користуватися спеціальними гелями або пінками для гоління.
  3. Збривати або видаляти волосся за допомогою електродепілятори потрібно тільки у напрямку їх росту (наприклад, від коліна до стопи).
  4. Після гоління або інших видів видалення волосся шкіру необхідно обробити спеціальними засобами після депіляції (лосьйоном або кремом).
  5. Після будь-якої процедури депіляції проводити пілінги кілька разів на тиждень і регулярно користуватися зволожуючими кремами.
  6. Чи не носити обтягуючі білизна або одяг.
  7. Віддавати перевагу білизні з натуральних тканин.
  8. Якщо якась процедура по депіляції (наприклад, воскова, шугарінг, видалення волосся електродепілятори або гоління) викликає вростання волосся, то необхідно відмовитися від неї, замінивши інший. При неможливості такої заміни провести лазерне видалення волосся або електроліз.

Дотримання таких простих правил може істотно знизити ризик повторного вростання волосся. Пам'ятайте про це, не нехтуйте рекомендаціями фахівців і будьте здорові!


До якого лікаря звернутися

Основна спеціальність, представники якої відповідають за волосся - дерматологія. Більш вузькі фахівці - косметолог, трихолог також допоможуть пацієнтові позбутися від врослого волосся. При необхідності проводиться і хірургічне втручання.

Відео версія стаття


Подивіться популярні статті

Що таке врослі волосся і як вони виглядають?
Чому з'являються врослі волосся?
Як позбутися від врослого волосся в домашніх умовах?
Як позбутися від врослого волосся за допомогою фахівців?
Як уникнути вростання волосся?
Що ж таке врослі волосся?
Чому вони з'являються?
Як виглядають?
І найголовніше - як позбутися від цієї делікатної проблеми?
Що таке врослі волосся і як вони виглядають?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»