Текст: Вікторія Шорохова
Чоловіча сивина завжди асоціювалася з мудрістю і життєвими досягненнями. Сиве пасмо в копиці чорного волосся видавала незвичайні здібності їхнього власника і викликала повагу. Це ознака солідності і імпозантності чоловіків. А тим часом деякі вважають сивину недоліком, так як вона, крім іншого, свідчить про старіння.
Скільки років сивині
Сивина - проблема, з якою рано чи пізно стикається кожен чоловік. Безумовно, вона надає сильній статі солідність, проте назавжди забирає молодість. Багато чоловіків віддали б багато за те, щоб уповільнити і віддалити процес посивіння, не кажучи вже про заповітну мрію не зіткнутися з цією проблемою ніколи. Натуральним блондинам в цьому відношенні пощастило більше, ніж брюнетам: їх волосся сивіє менше. Посивіння у різних людей наступає в різний час - в залежності від спадкових факторів, стану нервової системи та внутрішніх органів. Зазвичай сивина починає проявлятися в 35-40 років і особливо посилюється після 50. Цікаво, що представники білої раси, як правило, починають сивіти у віці від 35 до 40 років. Чоловіки зі смаглявою шкірою сивіє трохи пізніше, а аборигени Америки - взагалі після 70 років. Якщо сьогодні сивого волосся у вас кілька сот, то через 5-6 років їх у вас буде 30-35 відсотків. Якщо ж сиве волосся буквально можна по пальцях перерахувати, то тотальна сивина найближчим часом вам не загрожує.
Чому вони старіють
Вік - головна причина появи сивини.
Згодом в волоссі знижується вміст фарбувального пігменту - меланіну, через це волосся починає сивіти. Однак нерідко зустрічається і передчасна поява сивини, яке пов'язане зі стресовим ритмом життя, нервовим перенапруженням, порушеннями функцій залоз внутрішньої секреції, недоліком кальцію в організмі, вітамінною недостатністю, хронічним перевтомою і навіть тривалим перебуванням на сонці. Тому лікарі рекомендує приймати комплекс полівітамінів з мікроелементами, а також контролювати загальний стан здоров'я. Адже сиве волосся - індикатор всього, що відбувається в організмі в цілому.
Передчасне посивіння часто передається у спадок. В такому випадку перші сиве волосся можуть з'явитися навіть в 20 років. Деякі люди сивіють, не досягнувши 30 років, а інші зберігають первинний колір до глибокої старості. Але все-таки одна з найпоширеніших причин цього явища - вік. сивина - одна з ознак старіння.
Боротьба з сивиною
Любителі сивини спеціально фарбують прядки.
Скільки б сивого волосся не було у вас на голові, виривати або вистригати їх ні в якому разі не слід. Кожен раз, вириваючи сиву волосину, ви сприяєте збільшенню їх кількості. Це відбувається тому, що корінь біля основи фолікула виділяє сироватку, яка на ділянці шкіри навколо волосяної сумки заражає навколишні волосся. Якщо ви хочете неодмінно позбутися від сивого волосся, його слід обережно зрізати маленькими ножицями. Повернути первісний колір волосся практично не можливо. Однак при правильному способі життя, заняттях фізичними вправами і повноцінному харчуванні можна зміцнити загальний стан організму і уповільнити процес посивіння.
Кожен раз, вириваючи сиву волосину, ви сприяєте збільшенню їх кількості. Серед методів, в тій чи іншій мірі вирішують проблему посивіння, виділяють косметичні засоби, лікарські препарати та народні засоби. Найдоступнішим з косметичних методів є фарбування волосся. Унікальні препарати зафарбовують тільки сиве волосся і залишають незмінним колір іншого волосся. Процедура фарбування займає всього 5 хвилин, і про сивину можна забути на найближчі 6-8 тижнів. З народних засобів, доступних кожному, попереджає посивіння прийом соку коренів петрушки (селери, пастернаку). Для профілактики і лікування сивого волосся рекомендують приймати всередину і зовнішньо втирати в коріння сивого волосся сік плодів абрикоса, вишні, груші звичайної, лісової суниці, сизої ожини, капусти білокачанної, цибулі ріпчастої, обполіскувати волосся відваром з коріння і листя кропиви. Серед лікарських препаратів в боротьбі з посивінням рекомендуються ті, які підвищують тонус організму - вітаміни (А, С, Е, нікотинова кислота, рибофлавін, фолієва кислота, вітаміни групи В), метіонін.
Сивина зовсім не трагедія
Сивина - зовсім не трагедія.
Сивому волоссю можна порадіти. Справа в тому, що сивина - це захисна реакція організму. На надмірні нервові перевантаження організм людини реагує по-різному: у когось вони приводять до серцевих захворювань, у кого-то до виразки шлунка, а у кого-то з'являється лише сивина - найбільш нешкідлива реакція організму. До того ж, вважають перукарі, якщо волосся шовковисте і м'які, добре підстрижені і правильно укладені, вони завжди виглядають чудово, незалежно від кольору. Кілька світлих пасм можуть навіть цікаво "підсвітити" ваше обличчя. Головна умова - сиве волосся не повинні бути блискучими. Найкраще вони виглядають в короткій модельної стрижці. Сивина чоловіки - не привід передчасно списувати себе, адже головне - відчувати себе вічно молодим.