- Дійте чітко і швидко
- Виводимо вошей за допомогою хімічних засобів
- Вичісувати обов'язково!
- Температурні методи боротьби
- Народні засоби від вошей
На жаль, до сих пір проблема боротьби з комахами-паразитами стоїть гостро. Здавалося б, медицина зробила крок вперед, придумані нові сильнодіючі препарати, але не всі вони виявляються дійсно ефективними. Іноді доводиться перепробувати різні способи і навіть народні засоби, перш ніж вдається знайти найкращий рецепт. Як позбутися вошей в домашніх умовах, і зробити так, щоб боротьба з паразитами не перетворилася в довгий і болісний протистояння? Ми знаємо відповідь!
Дійте чітко і швидко
Щоб знати, як найефективніше боротися з вошами, потрібно зрозуміти, які умови для них сприятливі, а які ні. Найважче вивести вошей з довгих і густого волосся. Паразити не дарма вибирають волосяну частину голови: саме тут їм зручно і безпечно, волосся приховують їх, до них комаха прикріплює свої личинки - гниди. До речі, помилкова думка, що воші воліють брудну шевелюру - навпаки, чисте волосся їх залучають більше. Ще часто комахи ховаються в складках одягу. В основному мова йде про білизняних воші, але і головні теж можуть ховатися в комірцях, швах і капюшонах.
Основні принципи боротьби з вошами:
- Діяти негайно. Чим швидше ви почнете боротьбу, тим швидше зможете знищити комах і не встигнете заразити інших людей.
- Перевірити і обробити всіх членів сім'ї (колективу).
- Поміняти і випрати з кип'ятінням весь одяг. Ще один варіант - вивісити одяг на мороз. Воші не люблять високих і низьких температур.
- Проводити обробку неодноразово. Яйця вошей дуже живучі, і однократна обробка не допоможе позбутися від гнид повністю. Щоб не вижив жоден паразит, доведеться постаратися.
Вошей можна отримати тільки при контакті з зараженим людиною, тому що вони не вміють стрибати, як блохи. Тому обробляйте заражені речі дуже ретельно!
Виводимо вошей за допомогою хімічних засобів
В аптеках продаються різні препарати від вошей, до складу їх входять сильні хімічні речовини, отрути, тому проводити обробку з їх допомогою слід обережно.
Найбільш поширені аптечні засоби від вошей містять перметрин. Це інсектицид, який вбиває і вошей, і гнид, і вже давно використовується для позбавлення від педикульозу, корости та інших захворювань, пов'язаних з комахами-паразитами.
Найпопулярніші та ефективні засоби від вошей з перметріном:
- Ниттифор. Цей препарат має форму крему для волосся. Коштує близько 400 рублів.
- Хігія. Шампунь у флаконі 120 мл. Його потрібно нанести на волосся (мочити їх попередньо не слід), а через 20-30 хвилин змити водою. Повторити процедуру ще раз через тиждень. Ціна цього кошти - від 200 рублів і вище.
- Медіфокс. Сильний засіб, яке часто використовують у своїй роботі служби по боротьбі з комахами. Виробляється в декількох формах: лосьйон, гель, концентрат для виготовлення емульсії. Коштує близько 150 рублів.
- Пара-плюс. Крім перметрина це засіб містить ще одну діючу речовину - малатион (інсектицид, який для дорослих не дуже токсичний, а дітям категорично заборонено). Випускається у формі аерозолю, флакон 90 г. Засіб розпорошується на волосся, особливо ретельно обробляються місця скупчення гнид. Потім потрібно почекати кілька хвилин і вичесати комах.
Часто старі добрі засоби з перметріном виявляються вже не такими ефективними, тому що у паразитів виробилася несприйнятливість до цього інсектициду.
Якщо ви вже використовували препарат, що містить перметрин, і він не допоміг, слід шукати кошти з іншим діючою речовиною
- Паразідоз. Препарат на основі Фенотрін, це діюча речовина, яка теж є інсектицидом, може використовуватися у дітей старше 2 років. Шампунь у флаконі 110 мл. коштує близько 300 рублів. Як і інші інсектицидні препарати, вимагає дворазового застосування з подальшим вичісуванням комах з волосся.
- Педілін. Засіб з малатіон (інсектицид). Випускається у формі шампуню або емульсії. Коштує від 300 рублів за 100 мл.
Ще одна речовина, яке часто використовується проти вошей - рідкий силікон (особливо поширені диметикон і циклометикон). Його головна перевага - нетоксичність. Він безпечний для теплокровних (тобто і для людини), а ось для вошей його нанесення виявляється згубним: препарат обволікає комах, проникає в їх дихальні органи, не даючи їм дихати, і воші гинуть.
Найпопулярніші засоби на основі рідких силіконів:
- Нюда. Спрей з м'яким дією і сильним ефектом. Вбиває комах при першій же обробці, але вичісувати їх потрібно обов'язково. З волосся ця речовина змивається не дуже швидко, іноді потрібно помити голову кілька разів. Ціна його - від 500 рублів за 50 мл.
- FullMarks. Лосьйон або спрей, в складі містить циклометикон. Коштує близько 500 рублів і вище, в комплект входить металевий гребінь.
- Параніт. Випускається у формі спрею, лосьйону або шампуню. До складу, крім диметикону, входить мінеральне масло, яке допомагає ефективно знищувати вошей і вичісувати їх, але важко змивається з волосся. У комплекті йде гребінь для вичісування. Вартість набору - від 600 рублів.
- LiceGuard. Шампунь або спрей. Наносити на сухе волосся, змивати через кілька хвилин. Коштує від 400 рублів.
Є ціла лінійка коштів від вошей, які діють за рахунок входять до них ефірних масел. Якщо ви купуєте такий засіб, будьте готові, що у нього виявиться дуже різкий і сильний запах. На комах ефірне масло надає задушливе дію, але і вам доведеться потерпіти сильний аромат, поки ви будете наносити препарат на волосся.
Найпопулярніші засоби на основі ефірних олій:
- Ніт-фрі. Випускається в декількох різних формах: мус, кондиціонер, гель, масло. Наноситься на сухе волосся. Кошти з цієї лінійки стоять близько 800 - 1000 рублів.
- Рош тов. Це спрей, який містить масло гвоздичного перцю, масло герані, екстракти трав і фруктів. Наносити засіб потрібно на сухе волосся, а через деякий час (від 15 хвилин до 8 годин) змити звичайним шампунем і ретельно вичесати вошей гребенем. Ціна - від 500 рублів і вище за флакон 125 мл.
- Педікуламі-ультра. Його основний компонент - ефірне анісова масло. Має форму спрею або шампуню, який наноситься на сухе волосся і змивається через півгодини. Коштує від 180 рублів. Комплект з спрею, гребеня і лупи для видалення вошей коштує близько 500 рублів.
Вичісувати обов'язково!
При боротьбі з педикульозом дуже важливо не просто знищити вошей і гнид, але і прибрати їх з волосся. По-перше, не всі комахи-паразити можуть загинути навіть від самого сильного препарату, завжди є ризик залишити необробленим якусь ділянку, крім того, гниди покриті дуже міцною оболонкою, через яку хімічні речовини проникають з працею, так що навіть якщо ви знищите всіх вошей, через якийсь час з гнид можуть з'явитися нові. Ну і, по-друге, навіть з дохлими паразитами у волоссі жити не дуже-то приємно.
Для видалення вошей і гнид застосовують спеціальні гребені .
Яким повинен бути хороший гребінь:
- Металевим. Тільки металеві зуби залишаються нерухомими, на відміну від пластмасових вони не розсуваються, коли між ними потрапляють волосся, і тому для вичісування дрібних гнид підходить тільки гребінь з металу.
- З довгими зубами. Особливо це важливо, якщо волосся довге і густе. Щоб вичісування було ефективним, гребінь повинен захоплювати пасмо волосся цілком.
- Зазор між зубчиками повинен бути дуже маленьким (близько 0,2 мм). Тоді волосся між ними пройде, а воші і гниди - немає.
Найпопулярніші гребені: AntiV (російське виробництво, коштує близько 1500 рублів), Nit Free (країна виробництва - Аргентина, ціна близько 1000 рублів), Lice Guard (проводиться в США, коштує близько 600 рублів). Всі ці гребені виконані з якісного металу, мають лазерні насічки і допомагають ефективно видалити вошей і гнид.
У комплекті із засобами, які потрібно наносити на волосся, іноді йдуть гребені, багато хто з них зроблені з пластмаси, і проти вошей вони виявляються безсилими. Їх можна використовувати скоріше в профілактичних цілях. Але є і гребені цілком гідної якості, металеві, з довгими частими зубами, вони теж підходять для боротьби з вошами.
Вичісування паразитів з волосся - справа нешвидка, потрібно набратися терпіння. Крім того, проводити процедуру слід кілька разів з інтервалом в один - два дні, тому що з тих гнид, які ви випадково залишили в волоссі, будуть з'являтися нові комахи.
Температурні методи боротьби
Комахи-паразити людини звикли жити в теплі і комфорті. Перепади температур вони дуже не люблять. Якщо воші виявляються в холодному місці або навпаки, температура навколо занадто висока, вони перестають харчуватися, рухатися, завмирають і чекають «поліпшення погоди». При температурі нижче -20 ° C або вище +60 ° C воші і гниди гинуть миттєво, а значить, можна використовувати цю особливість проти них. Як боротися з вошами за допомогою спека і холоду:
- Кип'ятіння білизни. Весь одяг, яку використовував заражений педикульозом осіб, слід попрати при високій температурі в пральній машині (60 градусів і вище) або просто прокип'ятити в баку на плиті.
- Виморожування. Винести одяг, білизну та інші заражені предмети (шпильки для волосся, головні убори, гребінці) на вулицю в мороз, залишити на кілька діб. Можна скласти речі в пакет і прибрати в морозильну камеру.
- Видалення вошей з волосся за допомогою фена. Від гарячого повітря воші стають загальмованими, вони вже не чіпляються за волосся, а значить, їх легко можна вичесати.
температурні методи є допоміжними, адже головне - видалити з волосся вошей і гнид. Для цього слід застосовувати аптечні препарати і вичісування гребенем.
Народні засоби від вошей
Раніше, коли лікуватися доводилося народними засобами , Тому що інших просто не існувало, від вошей намагалися позбутися всілякими способами. Деякі з них навіть допомагали, хоча і не з першого разу. Щоб зробити висновки про ефективність народних засобів, досить згадати, що раніше найбільш популярним засобом від вошей було гоління наголо. Але все ж розповімо про найбільш популярних рецептах з народу.
- Компреси з горілки. З пульверизатора горілка наноситься на волосся, голову загортають на півгодини. Більшість комах від такого компресу гинуть, але на гниди горілка діє слабо.
- Сік журавлини. Вичавити з журавлини сік і ретельно розподілити його по волоссю, можна змішати його з невеликою кількістю меду. Завдана на волосся суміш розчиняє клей, яким гниди кріпляться до волосся, і полегшує їх вичісування.
- Гас. Це засіб дуже токсична, використовувати його для дітей категорично заборонено, та й дорослим слід бути з ним дуже обережними. Шкоди від нього значно більше, ніж той ефект, який він дає при боротьбі з вошами.
- Сік лимона. Розчиняючи клей, яким воші прикріплюють гниди до волосся, лимонна кислота полегшує їх вичісування.
- Дихлофос. Це засіб універсальне, і вошей воно здатне знищити, але воно є дуже небезпечним для людини. Ні в якому разі не використовуйте дихлофос для виведення вошей!
- Дігтярне мило. Зовсім позбутися вошей дігтярне мило не допоможе, але як допоміжний засіб - цілком підійде. Луг, що міститься в милі, вбиває комах, крім того, мило з дьогтем можна використовувати для змивання з волосся інших, аптечних засобів.
- Чемерічний вода. Так називають настоянку коренів чемериці, купити її можна в аптеці. волосся змочують чемерицеву водою і загортають голову на кілька годин. Воші і гниди дійсно гинуть, хоча і не всі. Але все ж засіб досить ефективно і безпечно, особливо в комплексі з вичісуванням.
- Відвари полину, буряка, петрушки та інших рослин абсолютно марні, на вошей вони не діють.
- Лак для волосся «Прелесть». Це засіб теж досить часто застосовували для боротьби з вошами, і воно дійсно трохи допомагає: у складі лаку містяться рідкі силікони, подібні до тих, що входять до засобів від вошей Нюда, Парані, Nit Free. Але все ж лак не призначений для боротьби з комахами-паразитами, використовувати його незручно, і ефект не такий сильний, краще купити спеціальні препарати в аптеці.
- Бензиловий спирт. Кошти на основі його використовуються для знищення паразитів, але дана речовина дуже токсична і викликає запалення на шкірі.
- Ефірні масла. Від вошей позбутися вони не допоможуть, скоріше, можуть служити профілактикою педикульозу .
Не потрібно відмовлятися від сучасних засобів знищення комах-паразитів: більшість з аптечних препаратів набагато менш токсичні, ніж так звані народні засоби!
При боротьбі з вошами дійте комплексно: обробляйте волосся аптечними засобами і вичісуйте паразитів за допомогою гребінця. Крім того, обов'язково обробити всі речі, одяг зараженого педикульозом, щоб не допустити поширення паразитів або повторного зараження.
Схожі матеріали:
Наступні матеріали:
Попередні матеріали:
Як позбутися вошей в домашніх умовах, і зробити так, щоб боротьба з паразитами не перетворилася в довгий і болісний протистояння?