Проблема сивого волосся - це явище, яке останнім часом все частіше стало охоплювати не тільки зріле покоління, а й зовсім юні і молоді голови. Є думка, що сиве волосся - це ознака мудрості людини.
Але можна сміливо стверджувати, що сивина нікого не прикрашає, а в колишні часи минулих століть і зовсім вважалося, що поява білих волосків - це ознака початку старості. Тому, з цим явищем потрібно боротися, особливо, якщо ваш вік зовсім не відповідає зрілому.
причини появи
Звичайно, найчастіше поява сивини починається у віці від сорока років, що не вважається чимось ненормальним або потребують лікування. В принципі, так воно і є, адже саме в цей час виникнення сивини є природним процесом, який особливо і не піддається лікуванню.
Це зовсім не говорить про те, що у кожного, кому стукнуло 40, тут же повинні з'явитися сріблясті ниточки в волоссі, на цей процес впливає ще й безліч інших факторів. І знову-таки ніхто не стане стверджувати, що з цим явищем не варто боротися, особливо жінкам, адже саме вони в будь-якому віці повинні виглядати відповідно.
Що ж це за процес такий, через якого так видозмінюються волосся ? Вчені з'ясували, що основною проблемою є накопичення перекису водню в волоссі, яка руйнує меланін, що забарвлює наше волосся в певний колір.
У молодому віці цьому перешкоджав фермент каталази, який з віком виробляється все в менших кількостях. Як тільки виділення пігменту припиняється повністю, то волосся починають втрачати свій колір.
Насправді, коли меланін повністю вичерпується, то волосся стає прозорими, а не сірими, як нам здається в залежності від кута падіння світла.
Найчастіше причиною появи сивого волосся, особливо в молодому віці, є генетична схильність. Часто навіть у віці 17-20 років можна помітити появу перших сивого волосся, так що, якщо у когось із найближчих родичів сивина наступила також в ранньому віці, то, швидше за все, це у вас спадкове.
Ще однією відомою причиною сивого волосся є стресові ситуації, які сприяють викиданню в організм адреналіну, причому у великих кількостях.
Адреналін є поштовхом для утворення нейропептидів, які проходячи по судинах, потрапляють в протоку, який знаходиться всередині кожної волосинки.
Ці речовини порушують природні зв'язку всередині волосся, приводячи до таких кардинальних змін. Адже в медичних дослідженнях відомі випадки, коли молоді люди могли посивіти за одну ніч, переживши напередодні якусь стресову ситуацію.
До речі, у дитини теж можуть з'явитися сиве волосся, в цьому немає нічого страшного, швидше за все організму не вистачає вітамінів або, цілком можливо, що це може бути і спадковим фактором. Що з цим робити, читайте в нижче викладених способах по позбавленню від сивини.
Звичайно, є й інші причини, які можуть викликати появу сивини, наприклад, захворювання щитовидної залози, захворювання печінки і нирок, деякі шкірні захворювання.
Негативний вплив на волосся може надати і надмірні перебування на яскравому сонці, сюди ж можна віднести і шкідливі звички - курені і алкоголь.
До речі, навіть деякі лікарські препарати мають такі неприємні побічні ефекти.
Як позбутися від них?
Найчастіше буває так: коли людина вперше виявляє у себе сивий волос, то перша думка - позбутися від нього. І, таким чином, висмикуючи сріблястий волосок, здається, що проблема вирішена, хоча б на якийсь термін. Але це зовсім не так!
Запам'ятайте, що висмикувати сиве волосся категорично не варто!
Коли ви смикаєте волосок, то ви порушуєте корінь, який вражений сивиною, що сприяє викиду з неї сироватки, яка з легкістю може впливати на здорові коріння волосся. Такими методами ви дуже швидко обросте сивиною, навіть не помітивши цього. Краще, якщо вам так заважає сивий волосок, то відріжте його гострими ножицями .
Звичайно, існує і найпоширеніший, а також доступний спосіб, який дозволяє позбавитися від такої проблеми. Покраска волосся - одне з найбільш ефективних засобів, яке дозволяє приховати недоліки вашого волосся на цілком пристойний термін. Однак варто пам'ятати, що часте фарбування також і шкодить волоссю, руйнуючи їх структуру, що може привести до випадання волосся, ламкість і нездорового зовнішнього вигляду.
Як пофарбувати?
Фарбування сивого волосся - справа непроста, особливо, якщо ваше волосся погано піддаються цій процедурі. Якщо ви помічаєте тільки перші проблиски сивини, то спробуйте скористатися інтенсивним тонуванням.
Перш ніж використовувати засіб, то уважно прочитайте інструкцію до нього, звичайно, щоб добре фарбувати сивину, потрібно трохи більше часу, ніж для звичайного фарбування. Такі засоби зазвичай непогано тримаються і змиваються лише після 15-20 процедур миття голови.
Якщо ви не боїтеся експериментів, то можна спробувати звернутися в перукарню, де вам зможуть зробити відповідну стрижку і пофарбувати кілька пасом в різні відтінки, що додасть пікантності і незвичайності вашої зачісці.
Але якщо ви все-таки вирішили проводити процедуру фарбування в домашніх умовах, то вибирайте фарбу, щоб вона була на 2 тони темніше того, який ви хочете отримати. Найкраще підходять каштанові тони, палітра яких дуже різноманітна, ви запросто зможете підібрати саме свій відтінок, але ж саме цей колір добре фарбує сивину.
Можна ж, навпаки, підкреслити красу срібла в волоссі, використовуючи відтінки «срібні перли» або «попелястий блондин», які додадуть блиску і легкого відтінку волоссю. Як відомо, саме світлі кольори здатні надати власниці більш молодий вид, особливо, якщо волосся доглянуті і виглядають здоровими, яскравими і блискучими.
Народні засоби
Від сивого волосся можна скористатися і секретами народної медицини. Хорошим засобом від сивого волосся, а також від їх випадання, вважається рицинова олія. Просто за годину до миття його необхідно втерти в коріння волосся, після чого закутати їх пергаментним папером, а зверху одягнути утеплюючий ковпак.
Непоганими засобами від сивини вважаються лосьйони, які приготовлені на основі природних трав. Можна пробувати лосьйон з кореня лопуха , Подрібнені коріння якого запарюються в гарячій воді і повільно проварюються, після чого рідина проціджується, остуджують і наноситься на коріння волосся вранці і ввечері. Процедуру необхідно проводити протягом двох місяців.
Можна спробувати і лосьйон з листя кропиви. Для його приготування знадобиться столова ложка подрібненого листя кропиви, яку необхідно залити склянкою окропу. Рідина настоюється, після чого її потрібно нанести на волосся, поширивши її по всій довжині. Лосьйон з кропиви зазвичай не змивається.
До речі, лікування сивого волосся в дитячому віці може допомогти сік кореня петрушки, який необхідно пити в розмірі двох столових ложок в день.
Як пофарбувати?Як позбутися від них?
Як пофарбувати?