Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як позбутися від харчової молі на кухні і в квартирі назавжди (в тому числі народними засобами)

  1. Харчова моль: хто така і чим відрізняється від звичайної
  2. причини появи
  3. Приступаємо до знищення
  4. Побутові засоби боротьби з міллю
  5. Народні засоби
  6. профілактика
  7. Відео «Способи боротьби з харчової міллю»

Кожна господиня піклується про збереження продуктів на своїй кухні. Але варто тільки дати слабину, і в ваших кухонних шафах заведеться небезпечний ворог - харчова моль. Це шкідливий комаха селиться в крупах, борошні, сухофруктах, хлібі, роблячи продукти непридатними до вживання і швидко розмножуючись. Якщо ви помітили харчову міль в межах своєї квартири, терміново починайте боротьбу з нею, а ми допоможемо вам в цьому.

Харчова моль: хто така і чим відрізняється від звичайної

Харчова моль виглядає як маленький метелик розміром до 10 мм. Забарвлення у неї малопомітний, зазвичай сірий з вкрапленнями або коричневий з смужками. Пилок на крилах має перламутровий блиск, але побачити його можна тільки на своїх долонях після того, як ви приплесну комаха.

Пилок на крилах має перламутровий блиск, але побачити його можна тільки на своїх долонях після того, як ви приплесну комаха

Так виглядає харчова моль

Моль пересувається по повітрю, причому траєкторія її польоту настільки хаотична, що зловити її дуже важко. Напевно ви стикалися з цим: довга біганина по кухні і інших кімнатах, і бурхливі «оплески» на адресу цієї літаючої напасті. Так, знищити міль руками майже неможливо - вона занадто швидка і спритність. Час активності молі - ніч, коли комаха може вільно і безперешкодно пересуватися по приміщенню. Варто вам її помітити, як вона намагається подалі відлетіти або сховатися в недоступному місці.

Живе харчова моль недовго, від декількох днів до 3 тижнів. Але за цей короткий період доросла особина принесе стільки потомства, що продукти на вашій кухні виявляться в серйозній небезпеці.

Але за цей короткий період доросла особина принесе стільки потомства, що продукти на вашій кухні виявляться в серйозній небезпеці

А це - одежної моль. Не переплутайте!

У вашому будинку може завестися не тільки харчова, а й одежні (килимова) моль. Потрібно вміти відрізняти їх один від одного, щоб заздалегідь зрозуміти, де саме шукати джерело паразитів. Додатки для одягу моль світліше харчової, вона має молочно-сірий колір. До того ж харчова дрібніше розміром.

Якщо ви виявили на кухні моль, відразу ж перевірте такі продукти:

  • макарони;
  • Мал;
  • гречка;
  • горіхи;
  • горох;
  • чай;
  • цукор;
  • манна крупа;
  • вівсянка;
  • кава;
  • какао;
  • квасоля;
  • печиво;
  • корм для тварин;
  • сухофрукти.

Саме тут моль селиться в першу чергу, і вже звідси потрапляє в готові страви. Найбільшої шкоди завдають не доросла особина, а личинки. У період зростання вони поїдають сухі продукти, залишаючи павутину, фекалії, шкурки, що з'являються після переродження, і своїх померлих «побратимів». Всі ці наслідки життєдіяльності не тільки виглядають неприємно, але і в певній мірі отруюють продукти.

причини появи

Якщо ви виявите у себе на кухні харчову міль, не поспішайте звинувачувати себе в недбалості і неохайності. Якщо ця комаха не дісталося вам «у спадок» від попередніх господарів будинку або квартири, то, швидше за все, ви принесли його з магазину разом з борошном, крупами або печивом. Недбалість виробників і несумлінність продавців, які нехтують правилами обробки і зберігання продуктів, дуже часто призводить до появи різних комах і паразитів.

Недбалість виробників і несумлінність продавців, які нехтують правилами обробки і зберігання продуктів, дуже часто призводить до появи різних комах і паразитів

Упаковка з крупою, зараженої харчової міллю: всередині видно личинки і павутина

Крім того, молі нічого не заважає потрапити на вашу територію самостійно, через вікно, двері або вентиляційні отвори. Тепла суха погода особливо сприяє таким подорожам.

На новому місці моль розшукує привабливі для себе продукти і проникає в них, навіть прогризаючи целофанові кульки при необхідності.

Картонні упаковки і зовсім не є серйозною перешкодою для нашої героїні. Якщо ви виявили в продуктах тонку павутинку і світло-жовтих черв'ячків - це перша ознака зараження.

Зверніть увагу: псуванням і поїданням ваших продуктів займаються тільки личинки, що вилупилися з яєць. Дорослі особини молі п'ють тільки воду, а на їжу сідають тільки з метою відкладання яєць.

Приступаємо до знищення

Якщо ви все-таки виявили появу молі на кухні, спочатку спробуйте впливати на неї температурою.

  1. Візьміть пакети з зараженими продуктами і помістіть їх на балконі (взимку при сильних морозах) або в морозильну камеру холодильника. Температура повинна бути від мінус 10 градусів і нижче. Протримаєте продукти в таких умовах 2-3 дня.
  2. Заражену крупу можна прожарити при високих температурах, на сковороді або в духовці. При температурі +60 градусів досить протримати 1,5 години.

    Поліетиленовий пакет не врятує ваші продукти: харчова моль легко його прогризають

Такі методи підійдуть тільки в тому випадку, якщо у вас заражене не більше 20% продуктів. І то не факт, що в оброблених таким чином і просіяних крупах не залишаться яйця або личинки молі. Тому краще, все ж, викинути уражені продукти і зайнятися очищенням приміщень від комах і їх потомства, перед тим, як йти в магазин за новими запасами круп.

Побутові засоби боротьби з міллю

Перше, що потрібно зробити - провести генеральне прибирання; моль боїться світла і мила.

Розкрийте всі кухонні шафки і протріть як слід мильним розчином всі поверхні. Особливо ретельно робіть це в кутах і щілинах, де можуть зберігатися кокони комах. Помийте з господарським милом весь посуд, в якій зберігалися заражені продукти.

Протріть оцтом всі поверхні кухонних шаф. Залиште кухню провітрюватися на пару годин.

Розставте по кухні спеціальні феромонні пастки у вигляді відкритих з двох сторін довгастих пірамідок. На дні такої пастки знаходиться приманка з феромонами, що привертає дорослих самців молі. Метелики міцно приклеюються до поверхні і не становлять небезпеки. Популяція поступово скорочується, поки не гине остаточно.

Феромоновими клейова пастка для харчової молі

Зверніть увагу! У таких пасток багато переваг, але є й істотний недолік: феромони можуть приманити моль з усієї округи. Щоб цього не сталося, щільно закривайте вікна та двері в кімнаті, де використовується пастка.

Розвісьте по кімнатах клейкі стрічки від комах, які використовуються при боротьбі з мухами. Цей метод допоможе вам значно скоротити кількість дорослих особин молі. За таким же принципом діють липкі пастки, які кріпляться на рівних поверхнях. Їх можна розмістити на стінках і дверцятах шаф, в яких ви помітили найбільше молі.

Існує безліч хімічних засобів для боротьби з харчової міллю. Їх ділять на:

  • інсектициди - засоби ліквідаційного призначення, з вмістом речовин, отруйних комах;
  • репеленти - засоби на рослинній основі, що відлякують комах.

Найпопулярніші хімічні засоби такого призначення - Раптор від молі, Армоль і аерозоль Комбат.

  1. «Раптор» захист від молі застосовують проти дорослих особин молі і личинок. Його розпилюють на будь-які поверхні, в тому числі, на кухонні меблі. Ефективне дію триває до 12 місяців.
  2. У аерозолю «Армоль» миттєвий ефект проти метеликів і пролонгований - проти личинок. Ефективне дію - до 6 місяців.
  3. Аерозоль Комбат знищує моль на будь-якій стадії розвитку - від яєць до дорослих особин. Легко проникає в будь-які щілини і стики, що збільшує діапазон дії засобу. До того ж, цей аерозоль безпечний для тварин і людей.

Ці кошти потрібно застосовувати подалі від харчових продуктів, тобто, перед обробкою винести їх з кухні, і повернути через 1-2 дня. Крім того, всі сухі сипучі продукти тривалого зберігання повинні знаходитися в щільно закриваються банках або контейнерах. В іншому випадку, після попадання на них хімічних засобів, продукти стають небезпечними для здоров'я і непридатними в їжу.

Крім вищевказаних коштів існують також таблетки «Дезмоль» і «Антимоль», касети «Фітоцид», «Гела», «Арсенал», «Зітол», платівки «молебень». Можна розкласти ці кошти на шафах або під ними, і харчова моль буде обходити вашу кухню стороною.

Народні засоби

Якщо ви з якихось причин не довіряєте сучасним досягненням хімічної промисловості, скористайтеся порадами наших бабусь. Харчова міль не переносить яскраво виражених запахів, і саме вони можуть стати вашим союзником у боротьбі з комахою-шкідником.

  1. Запах лаванди. Його не переносить будь-яка моль, тому лаванду давно використовують як в натуральному вигляді, так і у виготовленні хімічних засобів. Ви можете нанести на ватні тампони по кілька крапель лавандового масла і розкласти їх по кутах шаф, а можете покласти невеликі букети свіжих квітів лаванди.

    Зберігайте в кухонних шафах лаванду

  2. Цитрусові. Корки лимона і апельсина або ефірні масла цих фруктів в кутах кухонних шаф легко повиганяєш дорослих особин.

    Використовуйте кірки апельсинів і лимонів або їх ефірні масла

  3. Кілька зубчиків часнику покладіть в контейнери, де зберігаєте крупи. Різкий запах відлякає моль від продуктів. На смак і запах крупи часник ніяк не вплине.

    Розкладіть зубчики часнику в ємності з продуктами

  4. Розкладіть по периметру кухонного шафи лаврове листя. Також їх можна додати в ємності з продуктами, які залучають моль.

    Розкладіть лаврове листя по полицях кухонних шаф

  5. Пряні запахи таких рослин, як базилік, ялиця, герань, гвоздика, пижмо, розмарин, багно, також відмінно відлякують харчову міль. Нанесіть на ватні тампони ароматичні масла з цими запахами і розкладіть там, де зберігаєте привабливі для молі продукти.

    Моль не переносить пряних яскравих запахів, тому ефірні масла квітів допоможуть вам

  6. Моль не любить запах полину, як і багато інших шкідливі комахи. Розкладіть в кухонних шафах невеликі букети цієї рослини.

    Гіркий полин

  7. У свіжого листя волоського горіха також дуже специфічний запах, який не подобається молі.

    Листя волоського горіха

  8. Перевірений засіб - натуральна камфора і ефірне камфорне масло. Цей запах не дасть молі наблизитися до шафок з продуктами.
  9. Розкладіть по шухлядах і шафах тютюнове листя: молі неприємний запах тютюну. Якщо у вашій родині є курець, його шкідливу звичку можна перетворити на благо. Після прибирання кухонних шаф потрібно ретельно «прокурений» їх зсередини димом від сигарет. Але тютюнову сировину все-таки набагато дієвіше.

    Сухі тютюнове листя

профілактика

Як відомо, краще не допустити проблеми, ніж потім займатися її вирішенням. Тому дотримуйтеся певних правил, щоб одного разу не виявити на кухні неприємних літаючих сусідів.

  1. Частіше проводите на кухні генеральне прибирання. Це приміщення повинно знаходитись в ідеальній чистоті, щоб у молі не було приводу тут оселитися. Після збирання протирайте поверхні оцтом.
  2. Моль дуже любить застояне повітря, тому регулярно провітрюйте всі приміщення, особливо кухню. Частіше включайте витяжку.
  3. Намагайтеся перевіряти крупи на наявність личинок ще в магазині. При найменших підозрах не купуйте цю упаковку. Якщо все-таки вдома ви виявили зараження в продуктах, викиньте їх. До речі, дуже низька ціна на крупи повинна вас насторожити: можливо, магазин намагається швидше збути товар, зіпсований міллю.
  4. Всі куплені крупи прогрівайте в духовці або на сковороді. Якщо ви при перевірці не виявили в них зараження, пропущені личинки загинуть при термічній обробці.
  5. Обов'язково тримайте в кухонних шафах мішечки з ароматними травами, які відлякають моль. Це абсолютно нешкідливо для вас і дуже неприємно для молі.
  6. Вентиляційні отвори закладіть дрібною сіткою. Так комахи не потраплять у вашу квартиру від сусідів. Витяжку теж бажано накрити.
  7. Всі сухі сипучі продукти зберігайте герметично закритими. Наприклад, в скляних банках з щільно прилеглими кришками.

    Зберігайте сипучі сухі продукти в щільно закриваються ємностях

  8. Є старий народний метод: покладіть в ємність чистий цвях перед тим, як засипати туди крупу. Так під час війни продукти уберігали від появи харчової молі.
  9. Ховайте фрукти в холодильник і не зберігайте їх довго на відкритих просторах, щоб уникнути появи фруктової молі, яка є підвидом харчової і з задоволенням селиться також і в крупах.
  10. Обов'язково витирайте досуха кухонні столи і поверхні навколо мийки. Дорослі особини потребують джерелі води.
  11. Періодично перебирайте не тільки продукти на кухні, але і речі по всьому будинку. Перепирати їх, сушіть, провітрюйте, щоб міль не змогла там сховатися і облаштувати лігво. В іншому випадку, з часом вона знову повернеться на кухню.

Так ви зможете не допустити появи молі у вашій квартирі, або запобігти її розмноження на самій початковій стадії.

Відео «Способи боротьби з харчової міллю»

Сподіваємося, наші поради допоможуть вам не тільки позбутися від харчової молі у вашому домі, а й не допустити її появи. Пам'ятайте, що профілактика - найважливіша запобіжний захід будь-яких неприємностей. Поділіться з нами в коментарях своїми методами позбавлення від харчової молі. Удачі вам і затишку вашого будинку!

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»