- опис гризунів
- Миша-полівка
- Причини появи шкідників
- Як запобігти появі мишей
- способи боротьби
- Народні засоби
- Як позбутися від запаху
Після збирання врожаю його визначають для зберігання в склади, комори та інші придатні приміщення. Але там їм загрожує реальна небезпека у вигляді шкідників, які можуть знищити половину запасів. Цими поширеними шкідниками є домашні миші і інша їх різновид - полівки.
опис гризунів
Домашня миша
Живуть в різних країнах, невідомі тільки в холодній Антарктиді і районах Крайньої Півночі, а також високо в горах, тому що там недостатньо їжі. Відмінно проживають за нормальних умов вологості і у відсутності сильної посухи, не люблять холодний клімат.
Називання мишей домашніми не означає, що дрібні тварини живуть саме в житло. При настанні теплих днів вони мешкають в полях і лісах, але після похолодання повертаються в затишні домашні норки.
Сліди їх руйнувань виявляються в садах, городах, льохах і коморах. Самки плідно розмножуються, приносячи в рік потомство до десятка разів, а в сприятливих умовах кількість виводків досягає 14. В одному виводку народжуються до 12 мишенят, тому важко переоцінити масштаби лиха, якщо не боротися з мишами.
Проживаючи на вільній природі, вживають в їжу насіння рослин, іноді використовують комах дрібного розміру або збирають личинки. В оселі людини можуть з'їсти що завгодно, навіть свічки.
Іноді ці звірки не їдять, а просто гризуть і псують речі. Але є ще одна небезпека від маленьких мишок - вони розносять хвороби, так як бігають на смітниках і інших заразних місцях.
Миша-полівка
Таких дрібних гризуть представників відносять до тхорячих сімейства, а не мишачому. У цьому сімействі міститься близько 150 видів. Деякі є водоплавними, інші мешкають в надрах землі.
Також рекомендуємо прочитати:
Але тут мова піде про звичайна полівка, що зустрічається в лісостепу, лісах і степах на великій території. Особини цього виду живуть близько 4-5 місяців і розмножуються не так скоро, як домашні миші.
Недоліком для людини є ненажерливість маленьких тваринок і їх всеїдність. Для них немає різниці - є зерна, харчуватися цибулиною, корінням, бульбами або корою дерев.
Причини появи шкідників
Крім поганої гігієни і псування продуктів, миші несуть шкоду здоров'ю, поширюючи всілякі інфекції.
Вони псують проводку, причому в прихованих від доступу місцях, поширюють неприємний специфічний запах і гризуть особисті речі та одяг, тому багато господарів замислюються про те, як відлякати мишей від свого дачного будиночка і городу.
Гризуни приходять жити і розмножуватися в будинку, тому що їх приваблює доступна їжа в коморі і неприбрані шматочки харчових відходів на столах і підлозі. Одним із способів боротьби з мишами на дачі є укриття харчових відходів і придатних продуктів в надійній упаковці.
З настанням холодів і морозів тварини починають шукати надійний дах. Навіть якщо приміщення не опалюється, там їм буде комфортніше, ніж в нірці на природі. Для гризунів практично не існує перепон, вони прекрасно справляються з товщами глиняних стін, дошками перекриттів, стель і ганку.
Як запобігти появі мишей
Їх присутність є патологічним, і нікому не подобається вранці виявляти наполовину сгризенние продукти або зіпсовані запаси в погребі.
Багато побачивши мишей починають гарячково їхати з дачі в місто, так як один вид цих волохатих звірів призводить їх в жах.
Але потрібно просто постаратися позбутися мишей різними засобами, починаючи від професійних і закінчуючи народними. Боротьба з гризунами починається у вересні і триває до кінця осені, так як нікому не хочеться втратити урожай, приготований в зиму.
Спочатку слід подумати, чим відлякати мишей від житла. Для цього прибирають всі джерела їжі і доступні для гризунів джерела води. Потрібно усунути течі в кранах і закласти щілини в каналізації, на ніч закривати ємності з приготовленою для власних потреб водою.
Після цього перевіряють стіни і підлоги на наявні отвори, ретельно їх закладають розчином, монтажною піною. Не буде зайвим в виявлену нірку покласти шматочки битого скла, а тільки потім заповнити щілину розчином.
способи боротьби
Для початку слід зазначити, що найдієвішим методом є професійна обробка приміщення будинку і сараю представником санітарної компанії.
Але іноді таку дезінфекцію провести немає можливості з різних причин (наприклад, в будинку є інші вихованці або проживають маленькі діти). Тому застосовують інші способи:
- Використовують звичайні стандартні мишоловки. Іноді ефективної для боротьби буває установка не однієї, а кількох пасток, так як пристосування зачиняються після спійманої особини, і його слід розібрати для повторного застосування. У них поміщають пахучу приманку, наприклад, сало, ковбасу, сир, варену картоплю. Мишоловки не є надто ефективними (якщо пам'ятати про продуктивному мишачому розмноженні).
- Умільці застосовують багаторазові пастки. Для цього використовують відра або іншу велику ємність, наповнену водою. Зверху відра роблять пристосування з поперечини, на яку надітий рухливий циліндр. Перекладина з приманкою ставиться краями на відро, щоб потрапити до ласощів, миші потрібно стати на вертиться циліндр над відром. Він перевертається, і миша виявляється в воді. За ніч може попастися багато гризунів.
- Застосовують відлякувачі. Їх дія заснована на непереносимості гризунами ультразвуку певної частоти. Для людини така дія нешкідливо, а ось маленькі тварини не можуть існувати при такому супроводі, тому намагаються покинути області поширення і не повертатися туди, де їм було некомфортно.
- Клейові пастки або просто клейові склади, які наносять на обрану поверхню (дошку або картон), в центрі мають смачну приманку. Бажаючи підібратися ближче, миша потрапляє в клейку масу і не може з неї вибратися. Таким способом можна зловити безліч мишей, тільки є один недолік - звірята будуть відчайдушно пищати.
- Використання хімічних отрут теж актуально, але не завжди їх можна застосувати, тому що вони однаково можуть труїти ще кішок, собак і домашніх птахів. Для більш ефективної дії препарати слід міняти кожен сезон, так як гризуни пристосовуються і перестають вживати їх в їжу. Отруту підмішують до звичної для них їжі, наприклад, зерновим культурам з цукром, потім присмачують олією.
- Не менш ефективним способом позбутися мишей є придбання кішки. Тільки потрібно брати таку тварину, яка дійсно полює на мишей. Кішка чи ловить мишей чи ні. Навчити її неможливо, тому є сенс розпитати у сусідів, так як такі тварини в приватному секторі або дачному селищі цінуються на вагу золота. До речі, у таких мишоловів і щуроловів потомство також займається полюванням. Тільки не слід відразу забирати кошенят, нехай мама їх навчить.
Розташовувати засоби слід там, де були помічені миші і в місцях скупчення посліду. Використовувати отрути можна тільки в разі, якщо є впевненість, що можна прибрати всі доступні тушки померлих тварин. В іншому випадку з'явиться нестерпний запах від розкладаються мишей і вивести його буде важко.
Є сенс спробувати різні варіанти і залишити найнадійніші.
Народні засоби
Деякі квіти і трави дають мають н епереносімие запахи, які спонукають тварин забратися геть.
З давніх часів відомо, що неприємними ароматами для мишей мають такі рослини:
- пижмо;
- чернокорень в момент цвітіння;
- м'ята перцева.
Ці рослини, посаджені по периметру городу, не варто зрізати при прополюванні. Вони стануть надійним захистом городу, і миші НЕ будуть розривати і псувати коренеплоди в землі.
Щоб завдати неприємностей мишам в будинку, такі рослини садять в горщики і розставляють близько щілин в підлозі або на маршрутах звірків. Для обробки плінтусів, підлог і інших поверхонь застосовують такі суміші:
- Забійну силу має розчин з м'ятного соку з декількома краплями оцту.
- Не люблять звірята запах золи після згоряння дров. Нею посипають місця проживання і пересування гризунів.
- Не люблять миші порошок сушеної аптечної ромашки, його використовують так само, як золу.
- Хлорка нестерпна для тварин, якщо її розсипати по підлозі і біля плінтусів. Недолік у тому, що хлорка має неприємний запах для людини і працювати з нею йде в окулярах і респіраторі.
- Чи не переносять тварини запаху лаврового листа, м'яти, оцту, тому трави або змочену вату кладуть в шафах, щоб гризуни не псували речі.
- Перегороджує їм шлях також полин і бузина. Порошок сухих трав або свіжі рослини розкладають на підлозі і в шафах.
- Іноді допомагає відлякувати мишей порошок червоного пекучого перцю, насипаний уздовж плінтусів в приміщенні. Засіб завдає їм болю, але в боротьбі з мишами все актуально.
Як позбутися від запаху
Якщо в приміщенні живуть миші, то зберігається специфічний аромат, який ні з чим не сплутаєш.
Для початку потрібно потруїти гризунів, потім позбутися тушок і ретельно змести весь послід, що теж допоможе зменшити неприємних запах.
Для подальшого позбавлення потрібно промити підлогу водою, в якій на один літр розведено 1-1,5 ложки оцту. Після повного висихання поверхні слід обробити місця ще і перекисом водню.
Щоб видалити неприємний запах розклалася трупика миші, також допоможе оцет, який в цьому випадку слід застосовувати в найбільш концентрованому розчині (на літр беруть 2-3 ложки речовини).
Допоможе обробка статі марганцівкою. Цей аптечний препарат знезаражує поверхні, борючись з гнильними бактеріями, які і поширюють цей неприємний запах. Ще один спосіб полягає в обробці розчином хлорного вапна всіх підлог, стін, поверхонь столів і шаф.