У Sony Ericsson прихильність до випуску Bluetooth-гарнітур завжди була велика, компанія є одним з найсильніших розробників такого роду пристроїв. Не секрет, що через це перша музична стерео Bluetooth-гарнітура HBH-DS970 привернула підвищену увагу споживачів. На ринку в цілому не так вже й багато гарнітур з подібною функціональністю, цей продукт став першим масовим. Гарнітура створювалася для підтримки в першу чергу музичних рішень компанії, тому вона обзавелася значком Walkman на корпусі. Обмовлюся, що застосовувати її можна з будь-яким телефоном компанії, оснащеним Bluetooth, а використовувати для прослуховування музики - з апаратом, що має профіль A2DP. Таких в портфоліо від Sony Ericsson сьогодні більшість, ми відчували гарнітуру з Sony Ericsson M600, а також Sony Ericsson W850i, Sony Ericsson K800i. Вибір продуктів не випадковий, всі вони підтримують A2DP-профіль, формально мають подібні специфікації Bluetooth. В реальності присутні явні відмінності в організації Bluetooth між Symbian-смартфонами і звичайними апаратами.
Гарнітура мимоволі нагадує останнє покоління мр3-плеєрів Walkman, вона виконана в подібному дизайні. Поєднання чорного і оранжевого кольору звично і не викликає відторгнення. Пластик глянсовий, на ньому залишаються сліди від рук, але на них особливо не звертаєш уваги. Вага гарнітури 27 грам, що не багато, з огляду на її спосіб носіння. Гарнітура одягається на шию, шнурок тканий, в нього вписана сам провід. На жаль, вушка у гарнітури не знімні, замінити їх не можна на свої, роз'єму 3.5 мм на корпусі не передбачено.
Навушники виконані у вигляді затичок (чимось нагадують HPM-70), в комплект входять гумки для навушників різного розміру, це дозволяє підібрати їх під особливості анатомії. Забігаючи вперед, хочу зазначити, що якість звуку в навушниках одне з кращих для таких гарнітур, звук чистий, добре чутні баси (не для всіх апаратів ситуація така). Оцінюючи саме навушники, можна говорити про те, що вони на рівні і цілком виправдовують приналежність до лінійки Walkman. Аналогічних продуктів за якістю передачі звуку на даний момент немає (в класі невеликих гарнітур, деякі великі продукти дозволяють отримувати такий же звук). Якщо проводити грубе порівняння, то звук трохи краще за становище в HPM-70, різниця майже непомітна (слухали на однакових композиціях).
До приємних моментів відноситься той факт, що довжина шнурка може регулюватися, тобто відстань до навушників можна збільшувати або зменшувати. На одному з навушників знаходиться клавіша відповіді на дзвінок, з її ж допомогою можна набрати останній номер, на який ви дзвонили.
На корпусі гарнітури розташовується однорядковий інверсійний дисплей, тут можна бачити інформацію про абонента, його ім'я, якщо відповідний запис є в телефонній книзі. При програванні музики ви бачите назву композиції, якщо воно не поміщається цілком, то гарнітура прокручує його на екрані.
Ось тут починаються відмінності між різними апаратами: так, Sony Ericsson M600 прекрасно передає на гарнітуру, як і Sony Ericsson W850i, назви композицій. У той час як Sony Ericsson K800i це робити відмовляється (з'являється значок програвання мелодії і тільки). До іншим відмінностям варто віднести вкрай низьку гучність звуку в Sony Ericsson M600i, запасу немає, гучність недостатня для більшості ситуацій. У той же час для інших апаратів вона іноді і надмірна, але особливого запасу немає і тут. Обмовлюся, що гарнітури з першими версіями прошивок можуть бути тихими на всіх апаратах, потрібно змінити прошивку.
Неоднорідна робота гарнітури з різними пристроями пов'язана з відмінностями в часі їх виходу на ринок. Не у всіх випадках виробник встиг підготувати відповідний софт на стороні телефону. Повною мірою підтримується гарнітура сімейством Walkman. Якщо у вас є якісь сумніви, то варто перевірити гарнітуру на працездатність.
На корпусі присутній музична клавіша (програвання, пауза), з її допомогою можна активувати автоматично плеєр в телефоні і почати прослуховування (або остання композиція, яку ви слухали, або повний список файлів). З боків присутня спарена клавіша перескоку композицій, можна їх гортати. При цьому гарнітура не вміє показувати список пісень, все-таки однорядковий дисплей накладає свої обмеження. Швидкого перемотування в межах композиції немає.
Відео, зовнішній вигляд і робота гарнітури (wmv, 3.5 Мб) >>>
Регулювання гучності здійснюється також окремою клавішею, з її допомогою можна під час розмови відключити мікрофон на гарнітурі.
До цікавих особливостей цього продукту відноситься наявність різних режимів роботи, є спеціальний перемикач (точка - точка, точка - до багатьох). У першому режимі телефон спарений з гарнітурою і використовується тільки він (передача звуку в будь-якій іпостасі). У другому режимі з гарнітурою можна спарити до 10 пристроїв і використовуватися буде в конкретний момент тільки одне (останнє активований або те, з якого йде сигнал на гарнітуру, наприклад, це може бути ПК). Принадність такого рішення полягає в тому, що ви можете прослуховувати музику з вашого ПК, а при вхідному дзвінку програвання перерветься, і з'єднання піде від вашого телефону. Недооцінити зручність роботи з декількома пристроями можна, це унікальна функція DS970.
Роз'єм зарядного пристрою розташовується на корпусі, в комплект з гарнітурою входить стандартна зарядка. Ви просто вставляєте зарядку одним з вусиків і все. Загальний час заряду акумулятора - близько 2 годин. Гарнітура здатна забезпечити до 6-7 годин прослуховування музики, це непоганий показник. Рівень заряду акумулятора, що відображається на екрані, працює погано: так, повний заряд показується приблизно 60 відсотків часу, потім слід різке скорочення рівня і вимикання гарнітури.
Використання голосових команд з гарнітурою не викликає ніяких проблем (функція Magic Word не працює). При установці на телефоні мелодії дзвінка вона передається на гарнітуру, так само, як і персональні мелодії для окремих абонентів (працює не на всіх версіях софта для Sony Ericsson K800i). Якщо ви слухаєте музику і йде вхідний дзвінок, програвання зупиняється, і ви чуєте сигнал виклику. Після закінчення розмови відтворення автоматично поновлюється. При вихідних дзвінках іноді гарнітура не відновлює програвання, або не з'являється звук (але гарнітура показує, що грає). Вийти з цього становища можна, перескочивши на наступну композицію.
Гарнітура погано дружить з BlueSolei на ПК (звук не передається на неї), рекомендуємо використовувати Widcomm-драйвера.
Повний список підтримуваних профілів наступний:
- Handsfree
- Headset
- AVDTP 1.0
- AVCTP 1.0
- GAVDP 1.0
- A2DP 1.0
- AVRCP 1.0
Апаратно гарнітура побудована на чіпі від TI - BRF6150.
підсумок
З огляду на ненасиченість цього сегмента ринку, у моделі Sony Ericsson DS970 як таких немає конкурентів. При вартості в 90-100 Євро ця гарнітура трохи дешевше Nokia HS-12W (105-115 Євро). На стороні продукту від Nokia металевий корпус, наявність FM-радіо, вбудованого в саму гарнітуру. Але при цьому якість звуку за рахунок навушників, які також незнімні, гірше. Вибір гарнітури DS970 виправданий для використання в першу чергу з лінійкою телефонів Walkman, тут сумісність гарнітури і телефонів максимальна, а число можливих проблем мінімально. Використовувати гарнітуру з Sony Ericsson K800i можна, але з низкою застережень (відсутність назви композиції, наприклад). Цікаво, що Sony Ericsson M600i - єдиний продукт, хто не віддає достатню гучність при програванні музики з цієї гарнітурою. Наприклад, Sony Ericsson P990i / W950i не мають таких проблем. До слова, в комплект з Sony Ericsson P990i часто додають цю гарнітуру.
Вердикт простий. Гарнітура вийшла цікавою, а відсутність прямих конкурентів робить її виправданою для покупки.
Поділитися:
Ми в соціальних мережах:
Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]