Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Стажування за кордоном для студентів та фахівців в 2019 році: як безкоштовно поїхати за кордон

  1. Базова інформація
  2. Відмінності між країнами
  3. США
  4. Як знайти стажування
  5. Що слід дізнатися про програму стажувань
  6. Чи варто їхати в Німеччину
  7. плюси
  8. напрями
  9. документи

Освіта сьогодні означає багато - це не просто диплом, який гріє душу, а й маса можливостей, які він відкриває перед своїм володарем. Звичайно, не тільки саме по собі освіта, отримана за кордоном , Цінується роботодавцями - непогано мати який-небудь досвід. А якщо цей досвід отриманий в стажуванні за кордоном, то, можна сказати, що такого здобувачеві відкриті воістину всі двері.

освіта, отримана за кордоном

Базова інформація

Програм стажувань за кордоном існує безліч, так як більшість країн старанно розробляє моделі популяризації власних принципів, а також способів управління справами.

Варто відзначити і те, що стажування передбачає не надто витратну (для приймаючої сторони) робочу силу. Так, наприклад, багато компаній запрошують випускників (у тому числі і з інших країн) на стажування в той період, коли існує потреба у проведенні будь-яку масштабну роботу або завершити великий проект.

Програми стажування розраховані на те, що юні фахівці з хорошою освітою можуть отримати потрібні їм знання, досвід і практичні напрацювання, а компанія отримає кваліфікованого працівника зі свіжим поглядом за не надто високу заробітну плату.

Програми стажування розраховані на те, що юні фахівці з хорошою освітою можуть отримати потрібні їм знання, досвід і практичні напрацювання, а компанія отримає кваліфікованого працівника зі свіжим поглядом за не надто високу заробітну плату

Наукове стажування в зарубіжній лабораторії

Посольства і консульства за краще розглядати стажування саме в якості трампліну у доросле життя на рідних просторах, тому слід особливо підкреслити, які саме плани на життя у абітурієнта після стажування.

В системі обміну досвідом в 2019 році бере участь величезна кількість країн. Зазвичай популярні стажування в середовищі туризму, готельного бізнесу. Однак, можна знайти пропозиції в сфері медичного менеджменту та управління, в галузі педагогіки, комерції, фінансової діяльності, бібліотекознавства та багато іншого.

Відмінності між країнами

На території Європи до стажистам відносяться по-різному. Так, по суті, європейські стажування практично ніколи не оплачуються. Тобто - жити доведеться за свій рахунок, а якщо бути точним - за рахунок батьків.

Тобто - жити доведеться за свій рахунок, а якщо бути точним - за рахунок батьків

Карта Європи з зазначенням усіх країн

Це підходить далеко не всім, але є й інший вихід із становища-завжди можна знайти підробіток за різними програмами, або ж проявивши особисту ініціативу.

Європейська стажування практично завжди має на увазі поглиблене вивчення мови та фахові дисципліни. Зазвичай такі стажування не надто вже довгострокові.

США

У Штатах стажист - не учня, а працівник, нехай і з меншим функціоналом (який, до речі, відбивається на заробітній платі). Це особлива специфіка - стажування завжди оплачується, тут немає навчальних курсів і введення в спеціальність, слід знати англійську мову. Однією з найпоширеніших стажувань є програма SMG - вона може бути розрахована на півроку, рік і півтора року. У Штатах стажист - не учня, а працівник, нехай і з меншим функціоналом (який, до речі, відбивається на заробітній платі) Кожна програма має на увазі відпустку на місяць, який також можна провести в країні. Така програма розрахована на тих, хто закінчує або вже закінчив навчання, і хоче отримати досвід роботи.

Існує також і PLI - програма стажувань в Канаді, вона триває від восьми тижнів і більше. В ході стажування не платиться зарплата, і необхідно знати мову на досить високому рівні - в еквіваленті ToEFL близько 185.

У США і Канаді можна стажуватися практично в будь-якому напрямку, також там існує можливість розширення професійного діапазону. Так, наприклад, можна спробувати пройти стажування в тому місці, яке пов'язане з основним місцем навчання лише побічно.

Як знайти стажування

Існують різні компанії, які надають посередницькі послуги випускникам в пошуку відповідних стажувань. Якщо потрібна компанія не має представництва в Росії, то завжди можна зв'язатися з іноземним агентством безпосередньо.

На що звертати увагу:

  • Спеціалізація агентства на потрібної дисципліни і специфіці. Так, наприклад, деякі компанії займаються тільки медичними стажуванням, або ж тільки юридичними;
  • Чи працює компанія посередник зі студентами, або ж можливі варіанти співпраці з випускниками, аспірантами та науковими співробітниками;
  • З якими країнами працює агентство.

Що слід дізнатися про програму стажувань

  1. Тривалість стажування для конкретного виду діяльності (наприклад, для кухарів і для лікарів термін роботи буде істотно відрізнятися).
  2. Хто курирує програму за кордоном.
    Це дуже делікатне питання, на який російські агентства не дуже люблять відповідати. Справа в тому, що всі великі програми стажувань курирують різні організації, але лише великі агентства дозволяють собі розсекречувати цю інформацію - справа в кількості посередників, тому це питання потрібно опрацьовувати дуже і дуже серйозно.
  3. Які великі соціальні організації підтримують програму стажувань?
    Це питання не надто складний. Наприклад, стажування для лікарів підтримують найбільші медичні організації, і найчастіше в них можна дізнатися про те, які ще є можливості для проходження практики за кордоном. Наприклад, в рамках програми «Лікарі без кордонів».
  4. Умови стажування.
    Вартість програми, збори, комісії і штрафи (трапляється і таке). Умови проживання, можливість пройти курси адаптації, умови супроводу у візових питаннях, поведінку в форс-мажорних обставин.

    Проходження стажування лікарів з Бурятії в Сент-Луїсі, штат Міссурі

  5. Антипатія до роботодавця.
    Про це теж краще дізнатися заздалегідь. Чи є можливість змінити місце трудової діяльності, якщо роботодавець не викликає симпатії. Звичайно, це питання не простого «подобається - не подобається», свою позицію в будь-якому випадку буде потрібно аргументувати, але найкраще заздалегідь упевнитися в тому, що є можливість якось змінити хід справи. Або ж заздалегідь упевнитися в тому, що такої можливості немає, і потрібно вибудовувати відносини або виплачувати неустойку.

Чи варто їхати в Німеччину

Кваліфікована стажування за своїм профілем - прекрасний досвід, практика і можливість удосконалюватися в обраному напрямку. Стажування в Німеччині підтверджується документами.

плюси

  • Соціально важливі і престижні посади;
  • Легалізація на території Німеччини від півроку до двох років;
  • Вид на проживання з можливістю продовження;

    Так виглядає німецький ВНЖ вклеюється в паспорт

  • Безвізовий проїзд по всьому ЄС;
  • Європейський сертифікат про завершення стажування.

напрями

Стажування - це кваліфікована діяльність, тому необхідно враховувати те, що отримати дозвіл стажуватися можна тільки лише в тому напрямку, в якому проходило освіту. Іншими словами, неможливо навчатися рекламному справі і стажуватися в якості юриста - стажування передбачає тільки ту сферу, в якій отримано освіту.

Найчастіше в Німеччину їдуть ті, хто бажає пройти стажування в таких напрямках, як:

  • економіка та фінанси;
  • туризм і гостинність;
  • модна індустрія;
  • секретарська робота;
  • юриспруденція;
  • спортивна діяльність.

Так виглядає підтверджений диплом в Німеччині

Слід враховувати, що відсутність європейського диплома навіть після проходження стажування не дає права працювати на території Німеччини за фахом, потрібно підтвердити свій диплом.

Заявку можна подати будь-коли - прийом відкритий цілий рік, але велика частина програм стартує тільки восени. Підбирати відповідний формат і оформляти документи можна до півроку, тому необхідно ретельно планувати всі.

Мінімальні вимоги мають на увазі закінчений бакалаврат чи специалитет, потрібно знати англійську або німецьку (слід врахувати, що кількість пропозицій для тих, хто розмовляє німецькою, значно вище). Мовна грамотність повинна бути на рівні В1.2

документи

Необхідно заповнити заявку-анкету на участь, докласти резюме та супровідний записку. Деякі програми вимагають складання тексту «Чого мені хочеться домогтися» - на мові тієї країни, куди хочеться поїхати. Це допомагає краще пізнати потенційного кандидата, оцінити ступінь його амбіцій, а також рівень володіння мовою.

Також буде потрібно закордонний паспорт, рекомендація від педагога або декана. Для тих, хто продовжує навчання, необхідно надати довідку про те, що студенту дозволено бути відсутнім на заняттях.

Фінансові гарантії - найважливіший аспект, про який не слід забувати. У кожній програмі свої вимоги, але частіше за все потрібно самостійно оплатити візу і мати на рахунку достатньо коштів для проживання (хоча б на перший час, за умови роботи за зарплату) і для повернення додому.

У кожній програмі свої вимоги, але частіше за все потрібно самостійно оплатити візу і мати на рахунку достатньо коштів для проживання (хоча б на перший час, за умови роботи за зарплату) і для повернення додому

Зразок шенгенської візи до Німеччини

Сімейні документи - це може бути довідка про склад сім'ї, довідка про те, що кандидат має власність, документи на майно. Це потрібно лише в рідкісних випадках. Поліцейська довідка про те, що у студента або випускника відсутня судимість. Фотографії для документів, посвідчення водія, а також довідка з роботи мами або тата.

Які великі соціальні організації підтримують програму стажувань?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»