- Основна інформація про ліцензії
- Коли потрібна ліцензія на продаж алкоголю?
- Види дозволів на алкоголь і вартість цих ліцензій на продаж
- Вимоги, що пред'являються до ТОВ, для отримання права на реалізацію
- Де і як отримати ліцензію на продаж алкоголю?
Ліцензія на продаж алкоголю, про те, як отримати + основний пакет документів для отримання дозволу.
Кожен підприємець знає, що продаж тютюнових та алкогольних виробів без наявності ліцензії на реалізацію карається законом. На ринках Росії регуляцією збуту спиртного займається державна служба Росалкогольрегулювання.
Дана служба займається перевіркою наявності ліцензій, а також їх видачею.
Такий документ дає право не тільки реалізовувати алкогольні напої на законних підставах, а й виробляти їх. Також наявність дозволу дозволяє здійснювати експорт своєї продукції.
Від роботи цієї організації залежить поставка якісного, ліцензійного алкоголю на вітчизняний ринок. Як отримати ліцензію на продаж алкоголю?
Основна інформація про ліцензії
Чи не кожен напій, що містить спирт, вважається алкоголем. Є ряд таких, які можуть продаватися без наявності документа.
Алкоголем прийнято називати рідина, виготовлену для внутрішнього вживання, що складається на 0,5% з етанолу.
Щоб не виникало питань, в законі РФ прописані певні норми. Так, Закон №171 ФЗ описує процес регулювання обігу алкогольних напоїв в країні -https: //www.consultant.ru/document/cons_doc_LAW_8368.
Наявність права на збут дозволяє здійснювати таку діяльність:
- закупівлю,
- зберігання,
- експорт,
- перевезення,
- роздрібну торгівлю.
Займатися торгівлею даною продукцією мають право такі особи:
- ТОВ, які практикують і торгівлю, і виробництво спирту етилового, алкоголю.
- Індивідуальне підприємництво (ІП), що реалізує алкоголь, яка не призначена для внутрішнього вживання (побутова хімія, парфумерія, дезінфікуючі засоби).
- Особи, що мають відношення до ТОВ та ВП, що займаються обігом згаданої продукції.
Коли потрібна ліцензія на продаж алкоголю?
Посилаючись на Закон № 171 ФЗ, право на збут міцних напоїв має бути у всіх тих, хто займається виробництвом і реалізацією харчового алкоголю, який містить 15% спирту і більш.
А ось продавати алкогольні напої без наявності дозволу можна в таких випадках:
- При виробництві та реалізації продукції з вмістом спирту менше 15%.
- У разі реалізації невеликих партій міцних напоїв, що містять спирт, не для внутрішнього вживання.
- При збуті пива.
- У разі закупівлі, продажу, поставки спиртовмісних рідин для технічних цілей. Важливо, щоб дотримувалася умова - оборот рідини в рік не вище 200 декалітрів.
Дані норми прописані в ст.18 Закону №171 ФЗ (https://www.consultant.ru/document/cons_doc_LAW_8368/1838e21253517778853f17fc9f8
e710225f8be01)
Види дозволів на алкоголь і вартість цих ліцензій на продаж
У березні 2017 утвердився закон, який зобов'язує заклади громадського харчування отримувати правовий документ на торгівлю алкоголем. Дозвіл потрібно як для роздрібної, так і для оптової реалізації.
Важливим при реалізації такої продукції є питання: скільки коштує ліцензія на продаж алкоголю? Адже підприємець повинен розрахувати фінанси на закупівлю, зберігання продукції і оформлення дозволу.
Вартість ліцензії на продаж алкоголю може відрізнятися в залежності від роду діяльності, типу торгівлі будь-якого ТОВ або ІП.
Чіткі ціни прописані в Законі НКРФ 333.33
(https://www.consultant.ru/document/cons_doc_LAW_28165/7f6aa2a30ed6c4b39a5890e07c
7494d9c278b8ea)
Основні види дозволів на продаж продукції і їх ціни такі:
- Роздрібний збут алкоголю (в закладах громадського харчування, магазинах , Супермаркетах, їдалень, кафе, ресторанах) - 65 тисяч рублів.
- Поставка, зберігання, виробництво спиртного (крім вина), етилового спирту - 9 мільйонів 500 тисяч рублів.
- Виробництво, зберігання, постачання шампанського, вина - 800 тисяч рублів.
- Зберігання, закупівля, оптовий продаж спиртних напоїв - 800 тисяч рублів.
- Зберігання, продаж, виготовлення вина, шампанського (при виробництві в умовах фермерського господарства) - 65 тисяч рублів.
Фахівці рекомендують починати новий бізнес з роздрібної торгівлі. Цей варіант дешевше, дозволить налагодити постачання якісної продукції. І тільки після закріплення на ринку можна переходити на оптову торгівлю спиртним.
Якщо займатися збутом спиртного без наявності дозволу, підприємець карається великим штрафом. В середньому, штраф за незаконну реалізацію, зберігання і виробництво спиртного становить 300 тисяч рублів.
Більш того, органи, які контролюють даний процес, мають повне право вилучити всю продукцію, сировину для її виготовлення, транспорт для перевезень і обладнання.
Штраф за збут незаконного спиртного для ІП набагато нижче - 5 тисяч рублів. Якщо ж збиток від продажу незаконного алкоголю становить 1,5 мільйона і більше, будь-який підприємець може залучитися до відповідальності за кримінальним кодексом ст. 171 УкрФА (https://www.consultant.ru/document/cons_doc_LAW_10699)
Вимоги, що пред'являються до ТОВ, для отримання права на реалізацію
До алкогольних напоїв, які вимагають дозвіл на збут, відносяться рідини, що містять мінімум 0,5% етанолу. Пиво ж, і будь-яка пивна продукція, в такому документі не потребують. Також ліцензія не потрібна при застосуванні спирту в фармакології.
Перед тим, як отримати документ, важливо вивчити всі вимоги до ТОВ, які повинні бути дотримані в обов'язковому порядку. Вони прописані в Законі №171 ФЗ (https://www.consultant.ru/document/cons_doc_LAW_8368)
Основні їх положення наступні:
- Людина, який реалізує спиртне, зобов'язаний бути юридичною особою. З початку 2015 року в Росії оформити ліцензію мають право та ВП, які продають винні вироби, шампанське власного виготовлення.
- Необхідна наявність контрольно-касової машини в разі, коли реалізація спиртного в роздріб виробляється з використанням готівкових коштів.
- Площа приміщення для збуту і зберігання спиртного повинна становити не менше 50 кв. метрів для міста, і не менше 25 кв. метрів для села відповідно.
Важливо відзначити, що при виборі приміщення для торгівлі варто враховувати деякі фактори. Так, продаж даної продукції може здійснюватися тільки в тих приміщеннях, які розташовуються в 100 метрах і більш від спортивних об'єктів, лікарень, культурних місць, шкіл.
Що необхідно для того, щоб продавати алкоголь населенню?
Консультує генеральний директор групи компаній Arzumanov Consulting:
Де і як отримати ліцензію на продаж алкоголю?
Щоб отримати дозвіл на збут спиртного, необхідно зібрати обов'язковий пакет документів.
До таких належить така документація:
- Заяви на отримання права торгівлі.
- Копія документа, що підтверджує реєстрацію ТОВ, копія ІПН (дана документація повинна бути завірена Федеральною податковою службою, яка її видавала).
- Установча документація ТОВ (всі копії засвідчуються у нотаріуса, або ж пред'являються і оригінали документації).
- Висновок Росприроднагляду, МНС про те, що приміщення для збуту і зберігання повністю відповідає всім нормам.
- Квитанція про оплату держмита для отримання документації.
- Документ, який вказує на наявність відповідного приміщення під склад.
- Документ, що підтверджує наявність стартового капіталу в ТОВ.
Бланк заяви на отримання ліцензії на продаж алкоголю виглядає наступним чином:
Висновок від МНС:
Куди ж подати весь пакет документів, щоб отримати дозвіл на реалізацію спиртного? Даним питанням займається служба Росалкогольрегулювання (РАР).
Щоб уточнити адресу відділення в своєму регіоні проживання, варто звернутися в адміністрацію міста. Точну відповідь зможе дати економічний відділ міської адміністрації.
Для тих, кому більше до душі надбання технічного прогресу, потрібна інформація є на цьому державному сайті: https://www.fsrar.ru/about/struktura.
Передати весь пакет можна особисто або через пошту. Розглядом даної справи служба займається протягом 15 робочих днів. Якщо неточності і порушення в документах не виявлені, збирається ревізійна служба, і виїжджає безпосередньо на місце майбутньої реалізації.
Так служба перевіряє достовірність зібраних паперів і зазначених в них даних. Про виїзд контролюючий орган попереджає за добу. На підставі такої перевірки складається акт, які допускає або не допускає оформлення ліцензії на торгівлю спиртним.
Питання може розглядатися протягом 30 робочих днів.
Ліцензія на продаж алкоголю:
При відсутності зауважень, ліцензія на продаж алкоголю буде продовжена на той самий строк.
Як бачите, процес отримання потрібної паперу не такий тривалий і складний. Для тих же, хто «боїться» високу вартість документа, нагадаємо: штраф за роботу не за законом буде куди більш відчутною тратою для вашого гаманця. Тому настійно рекомендуємо вам отримати ліцензію і працювати чесно.
Як отримати ліцензію на продаж алкоголю?Коли потрібна ліцензія на продаж алкоголю?
Що необхідно для того, щоб продавати алкоголь населенню?