З настанням літа хочеться не тільки насолоджуватися теплими сонячними днинки, але і виглядати привабливо. Домогтися цього можна, використовуючи незвичайні і оригінальні прикраси, які можна зробити своїми руками з полімерних глин.
Найкращим варіантом для літа є прикраси з квіткових композицій, які обов'язково привернуть увагу оточуючих. Вони виглядають оригінально і незвично. Ми пропонуємо майстер клас «Ніжні лілії : Сережки з полімерної глини », які зможуть зробити навіть не дуже досвідчені і початківці майстрині. Ми докладно зупинимося на тому, які матеріали будуть потрібні для роботи, як зробити незвичайні і ніжні сережки-лілії.
готуємо матеріали
Сережки з полімерної глини
Отже, для виготовлення красивого і незвичайного прикраси у формі квітів нам необхідно взяти:
- полімерну глину базового білого кольору або вже кольорову (білу, коричневу, світло-зелене);
- суху пастель зеленого відтінку (звичайні крейда для малювання, які розтираються в порошок);
- акрилові фарби зеленого та коричневого кольору, якщо глина приготовлена тільки біла;
- пензлика;
- основи-гвоздики для сережок з біжутерного сплаву;
- швидковисихаючий клей;
- базовий стек і стек з кулькою;
- ножиці манікюрні;
- зубочистки і вату;
- гострий канцелярський ніж.
Крім того, слід підготувати робоче місце для виготовлення сережок своїми руками з полімерної глини: стіл накриваємо поліетиленовою плівкою або шматком міцного, твердого пластика, на якому буде зручно розгортати полімер. Нам буде потрібна і губка для того, щоб на ній можна було викладати готові елементи для підсушування.
При виборі полімеру необхідно звертати увагу на спосіб її затвердіння, багато хто припускає запікання, але є швидковисихаючі варіанти складів для роботи. При виборі маси для запікання треба відразу передбачити наявність листа і шматка картону, на яке буде викладено виріб. Умови для полімеризації завжди вказуються виробником на упаковці.
Можна використовувати холодний фарфор і домашнього виготовлення, яка відмінно висихає на повітрі і відрізняється прозорістю і малою вагою. рецепти виготовлення такої маси ми вже приводили в наших попередніх статтях. Варто відзначити, що вартість її виготовлення невелика, а техніка приготування відрізняється простотою.
Якщо приготовлена маса, з якої ми будемо робити сережки, білого кольору, то за допомогою фарб її необхідно колоріровать. Способи, як це можна зробити ми також вже описували.
Етапи роботи: ліпимо квітки
Спочатку беремо білу масу і розгортає її в невеликі стовпчики з діаметром до половини сантиметра. Розрізаємо на стовпчики з довжиною до одного сантиметра, з них можна буде зробити пелюстки з розмірами до двох з половиною сантиметрів. З кожного приготовленого відрізка робимо пелюстка з двома гострими кутами, кожен лепесточек розгортаємо базовим стеком.
Занадто тонким його робити не треба, так як збирати квітка стане важко, але і товстим він не повинен виглядати. Сережки з полімерної глини у вигляді квітів повинні мати фактуру, близьку до натуральної.
Починаємо надавати форму нашого пелюстці. Для цього краще використовувати спеціальний молд, але якщо його немає, зубочисткою малюємо прожилки на квітці, а за допомогою стеків надаємо краю пелюстки хвилястість. Полімерна глина, прикраси з якої виглядають настільки привабливими, матеріал дуже пластичний, він легко приймає будь-яку форму.
Всього нам треба приготувати по шість пелюсток для кожної квітки, тобто дванадцять штук. Найкраще, якщо форма їх буде трохи відрізнятися, щоб надати максимум природності.
Тепер сережки з полімерної глини, точніше їх заготовки, слід забарвити. Беремо зелену пастель і тонкий пензлик, обережними рухами наносимо фарбу на прожилки і серединку кожної пелюстки. За допомогою широкої кисті розтушовуємо пастель таким чином, щоб у кінчика кожного лепесточка отримати яскраве зелене плямочка.
збираємо сережки
Ще один варіант лілій
Після того як тонування закінчена, можна приступати до складання прикрас з полімерної глини. Беремо перший пелюстка, трохи стискаємо його підставу і ставали у своїй величі на стек. Поруч таким же чином кріпимо другий і третій на однаковій відстані.
Тепер відрізаємо зайву частину, яка примикала до стека, і починаємо робити другий ряд. Дві чашки вкладаємо один в одного, попередньо змащуючи підставу клеєм.
За допомогою шматочка вати надаємо квітці форму, щоб внутрішні пелюстки були більш опуклими, під них також можна покласти шматочки вати. Другий квітка збираємо аналогічним чином. Що ж, сережки з полімерної глини практично готові.
Тичинки і маточки робимо з полімеру зеленого і коричневого кольору, довжина їх повинна бути близько 3-х сантиметрів. На кожну квітку піде по п'ять тичинок, кріпити їх треба клеєм.
Зворотний бік квітки, відрізану ножицями, акуратно маскуючи плоским шматочком білої глини і ставимо сережки в духовку, якщо глина купувалася зполімеризацією при високих температурах. Після того як заготовки затверділи, приклеюємо основу-гвоздики до верхнього пелюстці, місце кріплення можна покрити білою фарбою.
Таким же чином можна зробити і кулон з полімерної глини у вигляді великої распускающейся лілії, де замість основи-гвоздика можна прикріпити петлю для ланцюжка. Така прикраса буде добре виглядати з будь-яким річним костюмом або сукнею.