- Як ліпити з полімерної глини
- ліплення
- випікання
- знежирення
- шліфування
- лакування
- Інструменти для роботи з полімерною глиною
- Що можна зробити з полімерної глини?
- Як і кому продавати вироби з полімерної глини?
- Відео ліплення з полімерної глини
- Цікаві ідеї з полімерної глини
- Скільки можна заробити на виробах з полімерної глини
- Сподобалося? Поділися з друзями!
Вироби ручної роботи (hand-made) завжди високо цінувалися.
Це спосіб отримати щось унікальне, креативне і таке, чого більше немає ні у кого.
Найпопулярнішим матеріалом для створення унікальних виробів ручної роботи є полімерна глина. Як зробити таку глину самостійно в домашніх умовах ми вже писали.
Однак, ви можете не тільки виготовляти полімерну глину і продавати її як окремий товар, а й самому створювати різні речі з цього матеріалу. З полімерної глини можна зробити декоративні прикраси (біжутерію), брелоки для ключів, фоторамки, ялинкові іграшки, ляльки, статуетки і взагалі будь-які речі, які можуть стати в нагоді для декору будинку.
Полімерна глина (пластик) - це м'який матеріал, основу якого складає полівінілхлорид. Полімерна глина спочатку пластична і м'яка, з неї можна ліпити як з пластиліну. Коли виробу була додана бажана форма, то його нагрівають, внаслідок чого воно застигає і стає твердим. Деякі види полімерної глини застигають без нагрівання, просто під впливом повітря.
При створенні вироби можна використовувати відразу кольорову полімерну глину, а можна фарбувати вже готове тверде виріб. На нього легко ляже будь-яка акрилова фарба. Якщо вироби з полімерної глини не наражати частим ударам і іншим ушкодженням, то вони можуть дуже довго зберігати «товарний вигляд».
Як ліпити з полімерної глини
Читайте також: Як робляться букети з цукерок своїми руками: покрокова інструкція по створенню солодких квітів +70 фото-ідей
Відразу ж попередимо, що художня ліпка - це процес творчий і вимагає певних талантів. Як мінімум, руки повинні рости з «правильного» місця. Якщо вас завжди хвалили в дитячому садку за те, що ви добре зліпили чоловічка з пластиліну, це ще не означає, що у вас відмінно вийде і ліплення з полімерної глини.
Якщо ви бажаєте займатися ліпленням чисто для себе - то, звичайно, ви можете робити це як завгодно. Але якщо ви хочете створити свій бізнес на виробництві та продажу виробів із пластику, і заробляти на цьому, то ваші вироби повинні бути як мінімум конкурентноздатні, і як максимум - різко виділятися серед інших в кращу сторону. Щоб домогтися значних успіхів, потрібна практика. Тому, якщо ви відчуваєте, що напрацьовуєте майстерність, практикуючись - то продовжуйте в тому ж дусі. У зворотному ж випадку, краще задуматися про інший вид заробітку.
ліплення
Найперший крок, який ви обов'язково повинні зробити - це ретельно розім'яти в руках той шматочок полімерної глини, з яким збираєтеся далі працювати. Так пластик стане більш м'яким, і надавати йому бажану форму буде набагато легше. Тренуватися почніть з найпростіших елементів, поступово переходячи до більш складним.
Наприклад, перше, що ви можете спробувати зробити - це квітка і листочок. Щоб зробити листочок, сформуйте пальцями з невеликого шматка глини овал, потім злегка притисніть його до робочої поверхні, щоб він сплюснувся. З одного боку овалу зробіть більш гострий край, з іншого боку залиште округлий. За допомогою зубочистки продавлювати рухами намалюйте на аркуші прожилки. У вас вийде приблизно такий елемент:
Переходимо до наступного елементу квітки - до пелюсток. Скачайте п'ять невеликих кульок з полімерної глини, і пальцями як би розкачайте їх по робочій поверхні. Намагайтеся, щоб краю були максимально округлими. Тепер потрібно ці пелюстки сформувати в квітка. Так як кожна пелюстка трохи прилип до поверхні за рахунок натискання, ви можете порушити його форму, коли будете їх від'єднувати.
Тому краще це робити не пальцями, а лезом або іншим плоским предметом. Покладіть пелюстки по колу один на інший, перекриваючи один край таким. Потім підкладіть листочок під готові пелюстки - і ваш квітка готовий:
випікання
Далі потрібно піддати виріб нагрівання, щоб воно затверділо. Для цього можна використовувати звичайну духовку. Однак, якщо ви використовуєте духовку, в якій, крім запікання полімерної глини, ще й готуєте їжу, то краще поміщати виріб в контейнер або харчової рукав перед відправкою в духовку. Пластик при запіканні може виділяти пари, які осядуть на стінки духовки і несприятливо відіб'ються на якості вашої їжі.
Незважаючи на те, що потрібна температура і час запікання для конкретного виду пластика завжди вказані на упаковці, краще спробувати спочатку на невеликій пробному шматочку. Намагайтеся не перетримати виріб в духовці - інакше воно згорить (стане чорним), і виділить дуже багато диму. В цьому випадку необхідно терміново провітрити приміщення.
знежирення
Видалити зайвий жир з вироби можна за допомогою будь-якого миючого засобу. Нанесіть невелику кількість засобу на вату і протріть виріб відразу після запікання.
шліфування
Чи не кожен виріб буде вимагати шліфування. Це процедуру потрібно виконувати тільки в тому випадку, якщо на виробі залишилися відбитки пальців, якісь нерівності або грудочки на поверхні. Якщо ви тільки починаєте творити з полімерної глини, то навряд чи ви зможете відразу ж створювати вироби з ідеальною поверхнею. До того ж, якщо ви плануєте покривати виріб лаком або фарбою, то без полірування не обійтися - лак набагато краще ляже саме на ідеально рівну поверхню. Тому вміння шліфувати і полірувати вам стане в нагоді.
Знадобиться наждачний папір і невеликий шматок тканини. Найкраще підходить джинсова (обов'язково стара тканину, так як нова може залишити на виробі сліди фарби), вельветовий або замшева. Наберіть в миску воду кімнатної температури і змішайте з нею зовсім трохи миючого засобу.
Далі потрібно занурити в воду виріб і трохи намочити наждачний папір. Починайте шліфувати виріб з країв і зворотного боку (тобто, не лицьовій) більш великої наждачним папером. За допомогою води змивайте пил і дрібні шматочки, які утворюються від наждачного паперу. Коли роботу великої наждачним папером ви завершили, міняйте воду і приступайте до шліфування наждачним папером вже з дрібної крихтою. Лицьову сторону шліфують максимально акуратно, щоб не зіпсувати товарний вигляд виробу.
Після закінчення шліфування ще раз промийте виріб від залишків миючого засобу і крупинок наждачки, і висушіть його. Далі відполіруйте виріб за допомогою шматка тканини - просто натріть виріб з усіх боків енергійними рухами.
лакування
Для покриття виробу лаком найкраще використовувати спеціальні лаки, які призначені саме для полімерної глини. Деякі «майстри» використовують лаки для нігтів або лаки для декупажу на основі акрилової, але це не зовсім правильне рішення. Такі вироби можуть бути виготовлені хіба що для себе, а ось на продаж вони навряд чи підійдуть. Деякі вироби після ретельної полірування тканиною вже не вимагають покриття лаком.
При прямому контакті зі шкірою полімерна глина може викликати алергію або інші неприємні реакції. Це відбувається не так часто, однак, ризикувати не варто. Тому при виконанні своїх перших робіт краще використовувати одноразові медичні рукавички. Посуд, який має прямий контакт з полімерною глиною, теж краще не використовувати при вживанні їжі.
Інструменти для роботи з полімерною глиною
Кожен майстер має в своєму арсеналі такі інструменти, які бувають дуже корисні в роботі з полімерною глиною:
1. Поверхні для ліплення. Це плоскі поверхні зі скла або пластмаси, бажано великого розміру. Працювати на поверхні з каменю або дерева не рекомендується.
2. Леза, ножі. Вони потрібні різних розмірів і товщини ріжучої частини. Всі леза і ножі повинні бути максимально гострими, щоб при різанні вони не деформувалося.
3. Наждачний папір. Використовується для шліфування або, навпаки, для додання виробу нерівній форми (наприклад, імітація апельсинової кірки).
4. Тканина (джинсова, вельветовий, замша). Використовується для полірування вироби і додання сяючого блиску поверхні.
5. Спиці і голки. Потрібні різних розмірів і товщини. Використовуються для різання наскрізних отворів (наприклад, в бусинах) або для невеликих вм'ятин на виробі.
6. Клей. Необхідний для склеювання між собою окремих елементів вироби.
7. Екструдер. Це спеціальний інструмент, який являє собою подобу великого шприца, з якого видавлюється полімерна глина. Для екструдерів існують різні насадки, за допомогою яких ви зможете отримати елемент майбутнього виробу необхідної вам форми.
Що можна зробити з полімерної глини?
Справжні професіонали ліплення з пластику пропонують широкий спектр продукції. Серед асортименту можна зустріти:
- сережки;
- кільця;
- Підвіски, кулони;
- намиста;
- Браслети;
- Шпильки і прикраси для волосся;
- брошки;
- брелоки;
- Рамки для фотографій;
- Статуетки, фігурки;
- Ялинкові прикраси;
- ляльки;
- Картини.
Для роботи вам знадобиться не тільки різна полімерна глина, а й додаткові елементи. Наприклад, ланцюжки для підвісок і кулонів, металеві основи для кілець і шпильок, застібки для браслетів і сережок, гачки для ялинкових іграшок, нитки (наприклад, для волосся ляльки), різні блискітки, намистини і так далі. Все це можна придбати в будь-якому магазині для творчості.
Як і кому продавати вироби з полімерної глини?
Читайте також: Бізнес-ідея «Квіти з натуральної черепашки»
Вашими клієнтами будуть люди, які бажають придбати прикраси та вироби з полімерної глини собі або в подарунок близьким. Як показує практика, значний відсоток клієнтів складають молоді дівчата.
Зараз дуже популярні спільноти в соціальних мережах, які створюють майстри з ліплення із пластику. Там вони розміщують каталоги своєї продукції, і кожен учасник спільноти може вибрати вподобаний виріб і зробити замовлення. Основна складність в такому вигляді реалізації виробів - це залучити й утримати в співтоваристві користувачів соціальної мережі.
Ще один спосіб продати свій товар - це участь в ярмарках і виставках hand-made продукції. Такі заходи зараз досить затребувані і їх періодично організовують майже в кожному великому місті. Дізнайтеся, як і де влаштовуються подібні ярмарки і виставки в вашому місті, і стежте за датами їх організації. Пропонуйте організаторам свою продукцію в якості товару. Якщо ваші вироби якісні, то, швидше за все, вам не відмовлять.
Також, в кожному місті можна знайти магазини, які продають різні сувеніри, прикраси, елементи домашнього декору. Спробуйте домовитися з такими магазинами про реалізацію вашого товару на взаємних умовах. У цьому випадку, ви будете виступати постачальником товару.
Так як головна перевага продукції hand-made - це її унікальність, обов'язково пропонуйте своїм клієнтам можливість створення унікального товару на замовлення. Звичайно, більш розумним буде, якщо ви введете таку послугу вже тоді, коли станете справжнім майстром.
Клієнт описує вам свої побажання, можливо, покаже приблизні ескізи роботи, а ви робите виріб спеціально для нього. Такі роботи зазвичай коштують трохи дорожче, ніж зроблені заздалегідь, однак, існує ризик, що виріб не сподобається клієнту і він відмовиться від його оплати. Момент, звичайно, неприємний, але ви завжди можете продати такий товар через загальний каталог.
Відео ліплення з полімерної глини
В інтернеті можна знайти безліч відеороликів, які можуть стати хорошим помічників в навчанні ліпленню з полімерної глини. На перших порах без таких відеороликів вам не обійтися. Пропонуємо вам кілька корисних навчальних відео, в яких майстри доступно і зрозуміло пояснюють кожен свій крок. Якщо є задатки до творчості, то навчитися красиво ліпити з глини за такими відео зможе навіть дитина!
Цікаві ідеї з полімерної глини
Щоб надихнути вас на творчість, пропонуємо вам приголомшливі роботи, виконані з полімерної глини справжніми майстрами!
Скільки можна заробити на виробах з полімерної глини
Це залежить виключно від вас. Упаковка імпортної полімерної глини (наприклад, від виробників «Premo», «Sculpey», «Kato», «Pardo», «Fimo») коштує приблизно від 2 до 6 доларів, в залежності від обсягу. Полімерна глина від вітчизняних виробників (наприклад, «Квіточка», «Сонет») коштує ще дешевше.
Витрати на додаткові матеріали також будуть незначні, тим більше, вони потрібні не для всіх виробів (наприклад, для простої статуетки не потрібно нічого, крім самої полімерної глини). А ось вартість готових виробів може бути абсолютно різною.
Ексклюзивні вироби, які робляться на замовлення, можуть коштувати до 15 доларів за штуку. Різні сережки, кулони, персні продаються в середньому за 4-5 доларів. Якщо ви навчитеся працювати швидко, і створювати якісну продукцію, ви зможете досить непогано заробляти на цьому бізнесі.
Збережіть, що б не втратити!
Сподобалося? Поділися з друзями!
джерело
Як і кому продавати вироби з полімерної глини?Що можна зробити з полімерної глини?
Як і кому продавати вироби з полімерної глини?
Сподобалося?