Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Лялька своїми руками з полімерної глини. Ліплення іграшок з глини для початківців.

  1. Майстер клас ялинкова іграшка з полімерної глини панно «Мандаринки під ялинку»
  2. Ліплення з полімерної глини для початківців
  3. Як зробити полімерну глину в домашніх умовах
  4. Що потрібно для ліплення
  5. техніки ліплення
  6. Як ліпити з полімерної глини
  7. квіти
  8. шарнірну ляльку
  9. біжутерію
  10. Майстер-клас виробів з полімерної глини для дітей
  11. їжа
  12. тварини
  13. Вироби з глини для ліплення і випалу
  14. Ваза
  15. фігурки
  16. Відеоуроки з ліплення з глини
  17. Новорічні вироби
  18. брелок
  19. Іграшки з глини
  20. Глиняна флористика
  21. Майже живі кульбабки
  22. Найпростіші квіти
  23. Бузок з простих квіток
  24. фіалка
  25. Матеріали для ліплення
  26. спеціальні пристосування
  27. МК: з полімерної глини створюємо іграшки на ялинку
  28. Як зробити своїми руками

Сьогодні я познайомлю вас, дорогих моїх читачів і рукодільниць, як зробити ляльку своїми руками з полімерної глини . Це добрий джин, старий Хоттабич. Ляльку можна подарувати вашим дітям або прикрасити ваш інтер'єр, але в будь-якому випадку вона порадує вас, якщо ви вирішите її зробити. Робота вимагає посидючості і певної підготовки.
Цей образ згадався мені з далекого дитинства, коли ми всі читали багато книг. Мій брат читав і перечитував неодноразово книгу про Хоттабича, тому, що веселі і забавні пригоди героїв викликали дитячий захват і створювали веселий настрій. Коли батьки забороняли читати ночами, він читав цю книгу під ковдрою з ліхтариком в руках!
Книга Л. Лагина «Старий Хоттабич» розповідає про пригоди хлопчика Вольки, який звільнив з багатовікового ув'язнення джина. Книга стала улюбленим твором багатьох дітей. Вона була видана в 1938 році і до цих пір користується попитом у читача. Дивовижні і веселі пригоди старого Хоттабича і Вольки, чудеса, які творить джин, для свого рятівника, підкорюють серця дітей. Я раджу вашим дітям цю чудову книгу, яка буде цікава і дорослим теж.
Отже, для роботи нам будуть потрібні наступні матеріали:
Полімерна запікаємо глина тілесного кольору.
Мідний дріт перетином приблизно 2 мм.
Акрилові фарби, тонка кисть.
Пастель будь-яка.
Клей супер гель універсальний.
Піноплекс або пінопласт.
Синтепон.
Фольга харчова.
Інструменти для ліплення.
Інструмент для роботи з дротом: кусачки і пасатижі.
Ізоляційна стрічка. (Скотч)
Нитки, голка.
Матеріал для волосся (шерсть біла, пряжа для в'язання на ваш вибір).
Тканина для одягу різних відтінків.
Швейна машинка, ножиці.
Тасьма, намистини.
Фоаміран або тканину для взуття (коричневого або червоного кольору).
Послідовність роботи.
Розмір ляльки 32 см. Голова, руки і ноги робимо з полімерної глини. Для початку необхідно подивитися картинки в інтернеті старого Хоттабича і зробити свій ескіз, як ви хочете бачити героя. Я вирішила зробити його вартим і, притискають одну руку до грудей, а іншу звернену до глядача. Джин виконує бажання і як би питає у вас: «Що зволите?»
Але ви можете надати йому будь-яку позу, тому що мідний дріт каркаса дозволяє це зробити.
Голова становить 1/7 частину від загального зростання ляльки. Щоб вам не помилитися з пропорціями, намалюйте скелет і визначте частини тулуба. Запам'ятайте, що тіло по лінії таза ділимо на дві рівні частини. Якщо вам важко це зробити, то можете подивитися схему будови тулуба тут:
1. Ліпимо голову. Я не робила фото етапів ліплення, тому пропоную вам для вивчення прийомів ліплення подивитися корисне для новачків відео.

Але якщо ви володієте прийомами ліплення, то без праці зробите голову джина, зістарити його. Адже він сидів в глечику багато років і повинен виглядати стареньким. Не забудьте зробити в шиї отвір за допомогою зубочистки! Коли ми будемо збирати ляльку, то в цей отвір вставимо дріт каркаса.

2. Запікаємо голову в духовці 45 хвилин при температурі 130 градусів, даємо їй там охолонути. Після охолодження трохи тонуємо пастеллю, надавши особі загар. Пастель я зазвичай трохи кришу і акуратно наношу на обличчя ляльки. Якщо потрапило багато, то можна зняти вологою серветкою.
3. Тепер малюємо очі акриловими фарбами і тонким пензлем. Не забудьте поставити білі відблиски - точки, щоб погляд був більш живим. Існують способи розпису очей, і при бажанні, ви зможете знайти в інтернеті послідовність розпису очей.

4. Робимо бороду, вуса, волосся. Для їх виготовлення можуть використовуватися різні матеріали . Краще використовувати шерсть, але у мене не виявилося білої шерсті, і я зробила з пряжі білого кольору, попередньо нарізавши за розміром і розпушивши її. Приклеїла вуса і бороду за допомогою краплі клею.

5. Чалма. Для виготовлення чалми підберіть красиву тканину, бажано яскраву. З прямокутника тканини розміром рівним окружності голови плюс 2 см на подгибку краю, шиємо чалму. Ширина дорівнює 7 см. По виворітній стороні зшиваємо смужку уздовж, вивертаємо на лицьову сторону і додаємо всередину синтепону для обсягу. Кінці підгинаємо всередину і зшиваємо їх разом, зібравши в пучок спереду. Прикрашаємо намистинками.

6. Шапку шиємо з трикутника тканини. Одягаємо на голову і підклеюємо нижній край шапки до голови. Одягаємо зверху чалму і кріпимо до шапки ниткою. Голова готова і ми її поки відкладемо в сторону.

7. Ліпимо руки. З двох шматочків глини формуємо в формі човники дві деталі і кілька сантиметрів витягуємо на передпліччя (4 см). Розмір долоні дорівнює відстані від підборіддя до лінії брів особи. Розрізаємо човники ножицями на п'ять частин - пальчиків. Кожен пальчик акуратно крутимо пальцями, округляючи і згладжуючи глину. При витягуванні надлишки підрізаємо. Надаємо правильну форму і виділяємо нігті і складки на суглобах. Верхню частину передпліччя проколюємо зубочисткою з торця для кріплення до дроту. Запікаємо в духовці, поклавши вироби на поролонову губку. При охолодженні вироби трохи тонуємо пастеллю коричневого кольору.

8. Ноги. Ноги ліпимо умовно, тому що на них будемо одягати черевики. Протикаємо зубочисткою з торця і ставимо в духовку для запікання.

9. Каркас тулуба. З дроту робимо каркас з урахуванням пропорцій ляльки. Ми залишаємо запас по 2 сантиметри на втягання голови, рук і ніг. Ноги починаються на половині всього обсягу тулуба. За допомогою тонкого дроту замотуємо місця кріплень, якщо це необхідно. Довжина рук разом з китицями доходить до середини стегна. Необхідно дотримуватися цих пропорції. Тут не потрібна поспіх.

10. Формуємо обсяг тулуба. Я зробила це за допомогою пеноплекса, приклавши його до каркасу і обмотавши ізоляційною стрічкою. Потім нарізаємо на смужки синтепон і обмотуємо зверху. Ниткою кріпимо поверх синтепону, щоб він надійно тримався.

11. Обмотуємо синтепоном руки і ноги, скріплюючи ниткою.

12. Кріпимо руки і ноги за допомогою клею. Змащуємо і вставляємо кінці дроту в отвори. Якщо отвори заплили, то спробуйте їх розширити за допомогою товстої голки або шила.
13. Одяг. Одяг слід шити, підібравши тканини заздалегідь. Мірки знімаємо по ляльці. Визначаємо довжину і ширину елементів одягу, додаючи по 2-3 см на свободу облягання. Я думаю, що це може бути і оксамит і тканини з люрексом або інші тканини, відповідні образу. Крім цього треба подивитися на їх поєднання за кольором. Одяг не знімна, крім халата.
14. Шаровари. Кроїмо дві деталі і зшиваємо по виворітного стороні спочатку верхній зріз спереду і ззаду. Потім внутрішні шви штанин. Збираємо низ штанин голкою з ниткою швом вперед голку. Вивертаємо на виворітну сторону і одягаємо на ноги. Затягуємо нитку і кріпимо її щільно. Можна обгорнутий ще навколо щиколотки нитку, і так закріпити для надійності. Після піднімаємо шаровари і кріпимо на талії. Край можна підігнути всередину.

15. Шиємо сорочку. Форма найпростіша. Зшиваємо шви і підгинаємо низ вироби. На місці кріплення голови залишаємо найменше отвір на сорочці під дріт. Затягуємо рукава навколо зап'ястя і обшивають тасьмою. Я зробила це не туго, тому що при згинанні рук, відбувається підйом тканини, тому не кріпіть занадто туго, зробіть злегка вільно рукав. На поясі пришиваємо пояс з тасьми таким чином, щоб сорочка була міцно прикріплена до тулуба.

16. Халат. Кроїмо халат і зшиваємо його шви. При необхідності обробляємо зрізи обтачкой. Якщо тканина не сипуча, то можна просто підігнути зрізи всередину.

17. Пояс робимо з тканини, відповідної за кольором. Це звичайна смужка, злегка скручена і загорнута навколо талії і закріплена ниткою.

18. Кріпимо голову ляльки на дріт за допомогою клею.
19. Взуття. З фоамірана або щільної тканини викроює за зразком черевички. Склеюємо верх і підклеюємо підошву. Тут можуть бути різні варіанти на ваш розсуд. По верху робимо прикраса. Я це зробила за допомогою маркерів, просто намалювала невеликий візерунок. Черевички слід кроїти за розміром ноги, звіряючи, щоб не помилитися.

Лялька готова! Наш старий Хоттабич або Гассан Абдурахман виконає будь-яке ваше бажання і буде радувати вас багато років. Робота займає багато часу, але результат вам сподобається, якщо ви проявите старанність і фантазію.

Бажаю вам творчого успіху!

У Новий рік завжди хочеться хоч трішки якогось чаклунства. І хоч воно не завжди відбувається, я пропоную не впадати у відчай, а творити диво самостійно. І нехай воно проявляється в простих речах, але зроблених своїми руками з любов'ю і чистим серцем. Я хочу показати вам, як можна зробити красиву новорічну іграшку, яку ви зможете подарувати близькій людині. Така іграшка стане не просто актуальними новорічними прикрасами, вона буде дарувати затишок в новорічній обстановці і нагадувати про ваші добрі почуття. Отже ... оригінальна ялинкова іграшка з полімерної глини панно «Мандаринки під ялинку» практичний майстер клас з покроковими фото - для затишку і радості в домі!

Матеріали і інструменти:

  1. - полімерна глина тілесного, коричневого, зеленого, темно-зеленого, рожевого, блакитного, червоного, білого, помаранчевого кольору;
  2. - акрилова фарба блакитного, синього, білого, чорного кольору;
  3. - суха художня пастель рожевого кольору;
  4. - голка;
  5. - тонкий стек;
  6. - макетний ніж;
  7. - наждачний папір середньої зернистості;
  8. - лак для полімерної глини;
  9. - жорстка кисть;
  10. - м'яка кисть;
  11. - маленькі ножиці;
  12. - основа для панно (картонний коло діаметром 12см або CD-диск);
  13. - затиск для стрічок;
  14. - вощений шнур зеленого кольору;
  15. - стрічка золотого кольору;
  16. - універсальний бистросхнущій клей;
  17. - плоскогубці.

Майстер клас ялинкова іграшка з полімерної глини панно «Мандаринки під ялинку»

1. Робимо волосся для майбутньої дівчинки. Для цього розгортаємо з коричневої глини тонкі джгути завтовшки 0,1-0,2см і довжиною 5-6см. Складаємо локони з декількох джгутів. Кожен джгут красиво скручуємо, щоб волосся виглядало реалістичніше.


2 2. Тепер з глини тілесного кольору формуємо округле обличчя у вигляді злегка опуклого овалу висотою 3,5 см і шириною 3 см. З боків особи ставали у своїй величі локони з коричневої глини.


3 3. Далі робимо шапочку. Розкачуємо зелену глину в пласт товщиною 03см і вирізаємо верхню частину шапки у формі, схожій на півмісяць (див.фото). Потім вирізаємо нижню частину шапки у вигляді смужки шириною 1 см. Голкою прорисовуємо на шапці візерунки. На смужці продавлюємо вертикальні борозенки.


4 4. ставали у своїй величі шапку до голови дівчинки. До нижнього краю шапки ставали у своїй величі широку смужку. До верхівці шапки ставали у своїй величі бубон у вигляді кульки зеленої глини. Робимо на поверхні кульки багато заглиблень голкою, щоб він став «пухнастим».


5 5. За допомогою закругленого інструменту продавлюємо невеликі вм'ятини на обличчі, намічаючи місця для очей. Загостреним стеком прорисовуємо посмішку і ніздрі. Щоб зробити рум'янець на щоках дівчинки, розчавлює шматочок рожевої сухий пастель в порошок, беремо його невелику кількість на м'яку кисть і тонуємо щічки.


6 6. Приступаємо до тулуба. Його ми вирізаємо з блакитної глини, розкатаної в пласт товщиною 0,3 см. Довжина тулуба повинна бути трохи більше загальної висоти голови в шапці. Ставали у своїй величі тулуб до голови так, щоб його верхня частина заходила під голову.


7 7. Для виготовлення шарфика розгортаємо тонкий пласт з рожевої глини, ножем вирізаємо з нього довгу смужку шириною 1 см і робимо на смужці ребром ножа поперечні поглиблення. На краю шарфа робимо надрізи.


8 8. ставали у своїй величі шарфик під головою так, щоб він красиво виглядав. Ще трохи і ялинкова іграшка буде готова.


9 9. З блакитної глини потрібно зліпити краї рукавів. Для цього катаємо джгут товщиною 0,5 см і довжиною 3 см. Розрізаємо його навпіл. Пальцями трохи закруглюємо краю і згинаємо в вигляді дуги.


10 10. Тепер формуємо з рожевої глини два овалу довжиною 1,5 см. Одну сторону кожного овалу трохи загострюємо. Це заготовки для рукавиць. Ножем надрезаем овали збоку, щоб відокремити великий палець.


11 11. Надаємо рукавиць остаточну форму і голкою прорисовуємо якийсь малюнок на їх поверхні.


12 12. Прийшла черга мандаринок. Щоб їх зробити, катаємо з помаранчевої глини 3 кульки діаметром 1см. Кожна кулька катаємо між двома шматочками наждачного паперу середньої зернистості, щоб поверхня кульок вийшла шорсткою.


13 13. Трохи Придавлюємо кульки і голкою робимо посередині кожної кульки невеликої поглиблення. Кладемо в поглиблення по дуже маленькому шматочку зеленої глини, і за допомогою голки надаємо зеленим шматочках форму маленьких хвостиків, як у справжніх мандарин.


14 14. Зверху посередині нижньої частини тулуба ставали у своїй величі мандаринки. Потім ставали у своїй величі рукавиці (великими пальцями вгору), щоб здавалося, що дівчинка тримає в руках мандаринки. До загостреним краях рукавиць ставали у своїй величі дугоподібні краю рукавів з блакитної глини.


15 15. Беремо вашу круглу основу для панно і обводимо її олівцем на аркуш паперу. У верхній частині отриманого кола викладаємо заготовки ялинкових гілок з товстих «ковбасок» з темно-зеленої глини. Будьте уважні: гілки не повинні виходити за межі кола! Маленьким ножицями робимо на заготівлі гілок багато надрізів для створення «голочок».


16 16. Можна залишити гілки в такому вигляді, а можна доповнити їх іншими елементами. Наприклад, я приліпила зверху на гілки «ягідки» у вигляді кульок з червоною поліменой глини і пару листочків з глини, які у мене вже були зроблені раніше.


17 17. Тепер кладемо в центр кола нашу дівчинку.


18 18. Шматочок НЕ размятой білої глини дуже дрібно рубаємо ножем, щоб зімітувати сніг. Насипаємо білу крихту на картон і запікаємо разом з дівчинкою і ялинковим гіллям в духовці, відповідно до інструкції, що додається до глини.


19 19. Після запікання наносимо невелику кількість білої акрилової фарби напівсухий пензлем на шапку дівчинки і на верх мандаринок, щоб здавалося, ніби дівчинку з мандаринами трохи притрусити снігом. Чорною фарбою раскрашиваем очі.


20 20. Мені тулуб здалося трохи блідим, тому я підмалювала його синьою фарбою.


21 21. Тепер потрібно підготувати фон. Я в якості фону для панно використовувала звичайний CD-диск: ошкурить його і покрила блакитний акриловою фарбою. По краю панно я завдала білу фарбу і намалювала сніжинки.


22 22. Коли фарба на панно повністю висохне, можна приклеювати до нього гілки і дівчинку. Перед тим як нанести клей, протріть ватою зі спиртом зворотну сторону елементів, які будете приклеювати, щоб їх знежирити. Після приклеювання я вирішила нанести трохи білої фарби на «голочки» гілок і на ягоди.


23 23. Нанесіть лак для полімерної глини на фон панно і, поки лак ще не висох, присипте панно запеченими крихтами білої глини. Також можна посипати панно блискітками. Після висихання лаку бажано нанести ще один його шар зверху на білі крихти, щоб вони надійніше трималися.


24 24. До верхнього краю панно плоскогубцями прикріпіть затиск для стрічок. До затиску прив'яжіть петельку з вощеного шнура зеленого кольору. Потім зробіть бант зі стрічки золотого кольору і приклейте його зверху на затиск. Ось і готова оригінальна ялинкова іграшка / панно, яку можна вішати на ялинку або використовувати для новорічної прикраси інтер'єру.


Ось таке гарне ялинкова прикраса можна зробити використовуючи полімерну глину - іграшка панно «Мандаринки під ялинку» готова Ось таке гарне ялинкова прикраса можна зробити використовуючи полімерну глину - іграшка панно «Мандаринки під ялинку» готова! Можна фото збільшити для розгляду деталей).



Ліплення - це нескладне і дуже захоплююче хобі. Воно дозволяє самостійно зробити безліч найрізноманітніших речей - прикрас, іграшок, декоративних виробів і скульптур різних форм. Готові вироби якнайкраще підходять для незвичайного оформлення інтер'єру і можуть бути чудовими подарунками практично до будь-якого свята. Де брати матеріал для ліплення, як потрібно правильно з ним працювати і що можна зробити з глини своїми руками?

Ліплення з полімерної глини для початківців

Полімерна глина являє собою синтетичний матеріал, який за своїми властивостями схожий на пластилін, але при цьому здатний тверднути. Її називають по-різному - пластика, термопластілін, термопластика, цернит. Початківцям майстрам потрібно знати, що полімерна глина буває двох основних видів - один застигає тільки при запіканні, а інший без випалу. Перш ніж вибирати, що можна зробити з глини, варто визначитися, який вид матеріалу буде використовуватися (покупна глина або маса для ліплення власного приготування).

Як зробити полімерну глину в домашніх умовах

Ті, хто не бажають нести витрати на придбання готового матеріалу для ліплення, можуть приготувати його самостійно. Називати саморобну глину полімерної буде неправильно, оскільки вона виготовляється з використанням зовсім інших компонентів. Однак отриманий матеріал піддається обробці з використанням стандартних технік роботи з полімерною глиною. Щоб зробити його, потрібні:

  • 1 стакан білого клею ПВА;
  • 1 стакан кукурудзяного крохмалю;
  • 2 столові ложки соку лимона;
  • 1 столова ложка вазеліну;
  • 1 столова ложка будь-якого нежирного крему;
  • скляна миска для замішування;
  • ложка для розмішування;
  • підкладка для вимішування глини;
  • поліетиленова плівка.

Наведеного кількості інгредієнтів вистачить на виготовлення приблизно 350 г пластичної маси для ліплення. Техніка виготовлення глини проста: за допомогою ложки потрібно ретельно змішати в мисці клей ПВА, крохмаль і вазелін. Потім додати в масу сік лимона і знову все добре змішати. Далі миску необхідно на 30 секунд поставити в мікрохвильовку на максимальну потужність.


Поверхня, на якій буде вимішувати глина, слід змастити кремом для рук. Витриману в мікрохвильовці і ще раз перемішану суміш необхідно викласти на цю поверхню і енергійно вимісити протягом 5 хвилин, як звичайне тісто. В результаті всієї роботи повинен вийти пружний і пластичний матеріал. Його потрібно скачати в форму «ковбаски» і обернути в тканину, щоб видалити надлишки вологи. Глина буде готова до використання відразу після охолодження.

Що потрібно для ліплення

У процесі ліплення використовуються будь-які підручні засоби, здатні полегшити роботу з глиною і допомагають додати матеріалу потрібну форму. Початківцям майстрам краще не запасатися відразу великою кількістю професійних інструментів, оскільки багато хто може не знадобитися. мінімальний набір пристосувань і матеріалів для роботи з полімерною глиною представлений наступним переліком:


  • жорстка робоча поверхня;
  • ріжучі інструменти - канцелярський ніж, лезо для бритви для дрібних робіт;
  • качалки для розкачування різних розмірів - підійдуть будь-які зручні предмети циліндричної форми;
  • зубочистки або голки - з їх допомогою роблять отвори, тонко розкочують дрібні елементи, закріплюють деталі;
  • каттери - так називають спеціальні формочки для вирізання фігурок, проте на перших порах замість них підійдуть будь-які інші пристосування, наприклад, кришки від флаконів різних розмірів;
  • вологі серветки і рукавички.

техніки ліплення

Вибираючи, що можна швидко зробити з глини, потрібно вивчити різноманітні техніки ліплення, які пропонують починаючому майстрові безліч ідей для творчості. Їх застосовують як для виготовлення глиняних виробів без випалу, так і при роботі з запікаємо глиною. Залежно від планованої форми, кольору і елементів дизайну вироби з полімерної глини можуть виконуватися з використанням наступних популярних технік:


  • Техніка тростини - розкатані шматочки глини в різних поєднаннях кольорів викладають шарами і скачують в формі рулетів, на зрізі яких виходять оригінальні різнокольорові візерунки.
  • Техніка плавного переходу кольору - полімерну глину змішують в різних пропорціях, домагаючись ефекту переходу одного кольору в інший.
  • Техніка філігрань - заготовку покривають дуже дрібними шматочками глини, що утворюють гарний ажурний візерунок.
  • Техніка калейдоскоп - пласти матеріалу для ліплення різних кольорів скачують в рулети, а потім надають їм різноманітні геометричні форми шляхом притискання до рівної поверхні.
  • «Соляна» техніка - намистини або інші елементи обвалюють в крупної солі, запікають, а після охолодження вимивають сіль водою, домагаючись рельєфною фактури на поверхні виробів.

Як ліпити з полімерної глини

Самозастигаюча глина після застигання на дотик стає як дерево або гіпс, завдяки чому вироби піддаються обробці відповідними інструментами. Запікати полімерний матеріал після впливу високої температури є більш твердим і нагадує пластик. Купувати таку глину потрібно в магазинах художніх товарів і товарів для рукоділля.


Перші вироби з полімерної глини потрібно виконувати у вигляді легко піддаються обробці елементів, використовуючи підручні інструменти і поступово освоюючи різні нескладні техніки ліплення. Починати роботу краще за все з квітів (троянд або лілій), букетів, біжутерії. Вибираючи, ніж фарбувати полімерну глину, перевагу варто віддати акрилових фарб. Якщо для фарбування обрана гуаш, поверх неї накладають шар водостійкого лаку, а перед тим, як робити фарбування нітроемаллю, поверхня рекомендується грунтувати епоксидним клеєм.

квіти


квіти

Щоб зліпити троянду, спочатку потрібно зробити невелику кульку і надати йому каплевидную форму - це буде серцевина квітки. Потім скачати кілька кульок і приплющив їх пальцями, перетворивши в тонкі пелюстки. Їх слід один за іншим обертати навколо серцевини, формуючи бутон. Перші пелюстки краще залишити прямими, а ті, що будуть по краях, загнути назовні.

шарнірну ляльку


шарнірну ляльку

Для роботи з виготовлення шарнірної ляльки потрібна фольга. З її допомогою формують заготовки деталей, на які буде наноситися шар полімерної глини - тулуб, голову, ноги і руки, а також самі шарніри для стегон, колін, передпліч, ліктів і кистей рук. Після висихання деталі розрізають, а фольгу видаляють. Потім їх підточують, щоб вони краще підходили один одному за розмірами, склеюють в місцях розрізів і з'єднують за допомогою еластичних шнурків.

біжутерію


біжутерію

Прикраси простих форм - це те, що можна легко зробити з глини, навіть не володіючи хорошими навичками ліплення. Будь-початківець майстер зуміє зробити кільце, сережки, браслет або кулон, використовуючи нескладні техніки. Краще всього вибрати для першої роботи легкий варіант вироби, наприклад, зробити прості намиста або сережки. Для цього глину розгортають і вирізують в ній рівні квадрати, які скачують в кульки - так кожна намистина матиме однаковий розмір. Потім в намистинках голкою потрібно зробити отвори.

Майстер-клас виробів з полімерної глини для дітей

Заняття ліпленням допомагають дитині вивчати навколишній світ і розвивати дрібну моторику. Можливості для творчості тут безмежні, але вибираючи, що дитині можна зробити з глини, краще починати роботу з речей найпростіших форм, які він зможе зробити самостійно або з мінімальною допомогою дорослого. Наприклад, виліпити разом з малюком їжу для ляльок або навчити його ліпити різних тварин.

їжа


їжа

Дитині буде найпростіше виліпити таку їжу для ляльок, як овочі та фрукти. Покажіть йому, як за допомогою голки зробити апельсину «справжню» кірку, красиво оформити листок на яблуці, намалювавши на ньому прожилки, або надати правильну форму груші. освоювати різні способи і техніки ліплення з дитиною потрібно поступово, а ще важливо врахувати, що дітям завжди хочеться швидше побачити результат роботи. Щоб малюк не втратив інтерес до ліплення, йому краще заздалегідь пояснювати, що вироби будуть готові не відразу.

тварини


тварини

Для ліплення тварин найкраще використовувати прості картинки, де звірі зображені схематично. Дивлячись на них, простіше вибрати, що зліпити, і легше розібратися, як надати деталям потрібні обриси. Для зовсім маленьких звірят допускається використовувати цільні шматки матеріалу, а фігурки побільше рекомендується робити в техніці порожнистих деталей, використовуючи підручні форми для ліплення. Для оформлення вічко і носиків застосовують намистинки.

Вироби з глини для ліплення і випалу

Як підготувати глину для ліплення? Безпосередньо перед початком роботи її потрібно добре розім'яти руками - так вона стає більш пластичної. Коли використовується запікаємо біла або червона глина, при нагріванні виробів важливо витримати правильний температурний режим. Він повинен бути в межах 110-130 градусів, оскільки при більш високій температурі глина може втратити форму, потемніти або навіть спалахнути.

Чи можна самим зробити запікати глину? Теоретично це можливо, але, по-перше, для створення такого матеріалу потрібно знайти якісну природну глину, а по-друге, його буде складно правильно обпекти в домашніх умовах, не маючи спеціального обладнання. Самостійно виготовити подібний матеріал для ліплення вдасться тільки досвідченим шляхом, тобто методом проб і помилок.

Ваза


Ваза

Для виготовлення тонких і високих фігурок і скульптур рекомендується використовувати каркас. При створенні вази таким каркасом найкраще послужить пластикова пляшка гарної форми. Її потрібно розрізати на дві частини, а потім кожну обклеїти розкотили пластами самозастигаюча полімерної глини. Після застигання обидві частини ретельно склеюють і отримують готову вазу.

фігурки


фігурки

При виліплювання фігур і скульптур не обійтися без основи для ліплення. Для її створення можуть бути використані різні підручні матеріали, наприклад, гнучка дріт. Якщо ж початківця майстра цікавить, як зліпити з глини людину, то в цьому випадку краще вдатися до відеоуроку, які показують процес виконання такої складної роботи поетапно.

Відеоуроки з ліплення з глини

У відео-уроках з ліплення представлено безліч потрібної інформації для початківців майстрів: як обпекти глину в домашніх умовах, як краще використовувати ті чи інші техніки. Майстер-класи в відео форматі допомагають краще вивчити тонкощі роботи з полімерним матеріалом і швидше освоїти самостійне виготовлення елементів різного ступеня складності.

Новорічні вироби

На Новий рік так приємно дарувати родичам і друзям вироби власного виготовлення. Ідеї ​​для них легко знайти в відео-уроках, присвячених створенню новорічних сувенірів з використанням доступних матеріалів. За допомогою поетапного майстер-класу будь-який зуміє виготовити гарні і оригінальні вироби - прикраси для ялинки, подарункові статуетки або навіть новорічні маски, які обов'язково порадують близьких і зроблять свято краще.

брелок

череп

димковська іграшка

Дуже приємно робити красиві речі своїми руками. Будь-яка творчість очищає душу і піднімає самооцінку. Особливо, коли з твоїх рук виходять такі витончені вироби, які виходять, коли ліпіть з полімерної глини. Відбувається чудо, коли звичайна полімерна глина своїми руками перетворюється в ніжну троянду, різьблену ромашку або маленького пупса.

Обов'язкова умова при роботі з полімерною глиною - чистота рук. Цей матеріал дуже липкий, і все самі мікроскопічні порошинки пристане до нього.

Цей матеріал дуже липкий, і все самі мікроскопічні порошинки пристане до нього





Іграшки з глини

Робота з полімерною глиною нічим не відрізняється від ліплення з пластиліну, тому можна не проводити спеціальний майстер клас по глині ​​та виготовлення іграшок з неї. Досить буде сказати, що для ліплення ляльок та звіряток зручніше використовувати глину, яка застигає після запікання.


Сьогодні в спеціалізованих магазинах можна придбати молдавсько лялькової стопи, обличчя, кистей рук, тому робота стає ще простіше. На вже готове особа можна приліпити оченята з того ж магазину. Молдавсько можна також використовувати для нанесення будь-якого малюнка, рельєфу, фактури.


Любителям домашніх лялькових театрів теж варто взяти на озброєння цей відносно новий матеріал. З нього дуже зручно ліпити голови ляльковим артистам. Досить склеїти картонну трубку для пальця і ​​далі на ній виліпити голову лисиці, інопланетянина або Бармалея. Не забудьте тільки по краю шиї зробити неглибокий жолобок для кріплення вироби до решти тулуба.

Глиняна флористика

Дівовіжної краси квіти Виходять в Домашніх условиях, коли ми їх ліпімо з полімерної глини. Віглядають ЦІ вироби, як живі. Для більшої достовірності можна використовувати молдавсько з силікону з відбитками живої природи: листя, трави, суцвіть.

Перша ліплення з глини для початківців зазвичай проводиться з вивченням прийомів виготовлення, кріплення квіткових пелюсток і використання молдавсько.

Майже живі кульбабки

Для того, щоб наша робота була неперервна і приємна, заздалегідь приготуємо наступні матеріали й інструменти:

  • полімерна глина (жовта і зелена);
  • лезо;
  • паперові смужки;
  • ролик для розкочування;
  • зубочистка;
  • тальк або борошно;
  • манікюрні ножиці.

полімерна глина (жовта і зелена);   лезо;   паперові смужки;   ролик для розкочування;   зубочистка;   тальк або борошно;   манікюрні ножиці



  1. Розкачайте дуже тонко пластинку жовтої глини і наріжте її на смужки шириною 2.5 (2 штуки), 3 і 3.5 см.
  2. Складіть уздовж навпіл паперові відрізки і вкладіть в них жовті смужки. Посипте залишився без паперу пластик тальком, щоб він перестав прилипати.
  3. Наріжте смужки глини ножицями до самого краю паперу.
  4. Зробіть таку бахрому на всіх чотирьох жовтих смужках і однієї зеленої.
  5. Візьміть зубочистку і накрутіть на неї все смужки по черзі, починаючи з самої вузької і закінчуючи зеленої.
  6. Акуратно зріжте з вироби зубочистку і розправте пелюстки. Вставте стебло і прикріпіть листя. Їх можна зробити, використовуючи молдавсько.


Їх можна зробити, використовуючи молдавсько

Найпростіші квіти

Щоб згодом створювати вироби будь-якої складності, необхідно спочатку навчитися ліпити з полімерної глини найпростіші квіти.


  1. Візьміть маленький шматочок матеріалу і скачайте спочатку кульку, потім надайте йому форму груші.
  2. Гострим ножем або лезом розрізати хрест навхрест заготовку вироби.
  3. Подальша робота залежить від того, яку квітку ви хочете зробити. Якщо це м'ясиста фіалка, то просто розправляємо і трохи сплющуємо пелюстки. Якщо ви хочете зробити запашну бузок, необхідно витягнути і сформувати стеком тонкі пелюсточки.
  4. Вставте серцевину. Якщо ви хочете зробити квіткову композицію, на цьому етапі треба вставити дротяний стрижень «цветоножку» вироби.
  5. Або зробити голкою невеликий отвір, щоб згодом використовувати квітка, як брелок або сережку.


Або зробити голкою невеликий отвір, щоб згодом використовувати квітка, як брелок або сережку

Бузок з простих квіток

Зібравши букетик з бутонів різного ступеня розбещеності, можна створити квіткову композицію - бузкова гілка. Ця копітка робота починається з виготовлення квітів і бутонів і насадження їх на відрізки тонкого дроту.


Пелюстки розгортаємо стеком на пальці від середини до краю. Намагайтеся, щоб глина не прилипли до шкіри. Потім збираємо квіти і бутони в суцвіття, прив'язуючи зволікання до «стовбура». Використовуємо молдавсько, щоб зліпити з полімерної глини листя бузку.

фіалка

Для цієї роботи теж могли б стати в нагоді молдавсько, але набагато цікавіше робити кожна пелюстка окремо так, як показано на фото.


  1. Приготуйте дротові стрижні з кульками на кінці.
  2. Зробіть з шматочків глини заготовки у вигляді грибочків.
  3. Розплющите капелюшок «гриба» на долоні.
  4. Складіть пелюстки по 4 штуки.
  5. Стисніть ніжки, сформуйте квітка.
  6. Проткніть стрижнем і приберіть зайву глину. Робота закінчена, залишилося тільки зібрати суцвіття.

Серед різних видів рукоділля і творчості особливе місце займають створювані іграшки з полімерної глини. Авторські вироби, ляльки, сувеніри з пластику вражають і захоплюють своєю вишуканою красою. Але ж цей вид творчості доступний не тільки дизайнерам-професіоналам, але і домогосподаркам, а також мамам. До того ж робота з полімерною глиною схожа на ліплення з пластиліну, якою займаються навіть діти.

Матеріали для ліплення

Тим, хто зважився на виготовлення іграшки з головне - не придбати нічого зайвого. Далі розглянемо, який матеріал і додаткові інструменти і пристосування необхідні на початковому етапі роботи.

Необов'язково купувати пластику всіляких квітів. Досить купити ті відтінки, які будуть присутні в майбутньої поделке. Полімерну глину можна знайти в спеціалізованих відділах для творчості. Щоб склеїти окремі елементи, стане в нагоді рідка пластика, якій також покривають готові іграшки з полімерної глини. Цю ж роль виконують лаки для пластики. Вони можуть бути як прозорими, так і матовими, а також з блиском. Їх використання надає виробам яскравість і міцність. Наносити лак на іграшку слід кистями з синтетики.


Наносити лак на іграшку слід кистями з синтетики

спеціальні пристосування

Дорогі інструменти спочатку можна замінити підручним матеріалом. В якості робочої дошки використовуйте плитку для підлоги з кераміки або скло. Стеки, що створюють різні поглиблення, можна замінити зубочистками, в'язальними спицями, шпильками, шилом і іншим зручніше матеріалом. Також для створення іграшки з полімерної глини можуть стати в нагоді набору. Щоб розкачати пластику, використовують спеціальний ролик з акрилу, який замінить пляшка, ємності від туалетної води і дезодорантів або будь-який металевий прутик.

Також необхідний канцелярський гострий ніж, зручні напальчники, для того щоб уникнути власних відбитків пальців на іграшках. І найважливіше - це підставка під вироби і різні елементи для подальшого запікання. З метою тієї ж економії можна використовувати картонні коробочки, виконавши зверху отвори, в які, в свою чергу, вставити зубочистки з деталями.


З метою тієї ж економії можна використовувати картонні коробочки, виконавши зверху отвори, в які, в свою чергу, вставити зубочистки з деталями

Що стосується самозастигаюча глини, її не потрібно поміщати в духовку. Вироби з неї сохнуть при кімнатній температурі. А ось пристосування для сушки також знадобляться.

МК: з полімерної глини створюємо іграшки на ялинку

Вище ми розглянули, які інструменти та матеріали необхідні для роботи з пластикою. Перед початком підготуйте всі пристосування.

Так як наближається Новий рік, розумно буде виготовити ялинкові іграшки з полімерної глини. Насамперед зліпимо ялинку. В процесі роботи знадобиться пластику зеленого, коричневого і червоного тонів.

Щоб зобразити ялинову крону, зліпите з глини конус і манікюрними ножицями зробіть надрізи по всьому периметру під кутом 45 градусів, тим самим створюючи імітацію гілок з голками. Потім з глини коричневого кольору зліпите коротенький стовбур у вигляді пенька.

Не забудьте про червону зірочку. Для цього приготуйте трафарет і з його допомогою зробіть п'ятикутну фігуру. Як кріплення протягніть акуратно дріт через виріб і помістіть в духовку.


Як кріплення протягніть акуратно дріт через виріб і помістіть в духовку

Ялинкові іграшки з полімерної глини можна ліпити як плоскими, так і об'ємними. Наприклад, наша ялинка являє собою цілісне тривимірне виріб. Давайте розглянемо, як зробити іграшки у вигляді медальйонів.

Як зробити своїми руками

У спеціальних відділах, що торгують товаром для творчості, пропонуються молдавсько для нанесення малюнків або будь-якого рельєфу. У домашніх умовах фактуру на медальйони можна нанести з підручних матеріалів.

Візьміть самозастигаюча глину і качалку. Наносити рельєф можна різними дитячими формочками, кришками, кулінарними фігурками та іншими корисними деталями. Також знадобляться пелюстки, листочки і стебла штучних квітів. Для фарбування знадобляться губки, а також акриловий лак.

Роботу починаємо з розкочування полімерної глини необхідної кількості. Частину, що залишилася пластику міцно закриваємо від проникаючого повітря. Потім залишаємо на аркуші глини в хаотичному порядку підготовлені заздалегідь відбитки і штампи. Потім за допомогою кружки вирізаємо медальйон з малюнком. Отвір для кріплення проробляємо спицею або зубочисткою. Сушимо в природних умовах. Новорічна іграшка готова.


Дуже захоплююче заняття - ліплення з полімерної глини. Іграшки та ляльки виходять на подив привабливими і природними.

Джин виконує бажання і як би питає у вас: «Що зволите?
Де брати матеріал для ліплення, як потрібно правильно з ним працювати і що можна зробити з глини своїми руками?
Чи можна самим зробити запікати глину?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»