Аксесуари для жінки - невід'ємна складова будь-якого наряду, будь то плаття «на вихід» або діловий костюм. Ми завжди радіємо, коли наші заповітні шкатулки і скриньки поповнюються новими дорогими і не дуже дорогими прикрасами.
Сьогодні я пропоную додати цікавий аксесуар, зробивши його своїми руками. Намиста із полімерної глини в ніжних бірюзових тонах відмінно підійдуть до строгого однотонного сукні чи костюму. Незважаючи на скромність тонів і оформлення, вони оригінальні у своїй ненав'язливою уявній простоті. Виготовити такий аксесуар можна самостійно, і цей майстер-клас буде вашим «путівником».
- - полімерна глина білого і світло-зеленого кольорів;
- - качалка (паста-машина);
- - канцелярський ніж або спеціальне лезо;
- - фігурні леза;
- - каттери будь-якої форми;
- - вологі серветки;
- - медичні рукавички;
- - зубочистки;
- - губка;
- - товста швейна голка;
- - ювелірний тросик,
- - скляні намистини,
- - з'єднувальні кільця, концевики, замок-карабін;
- - лак для полімерної глини.
Як виготовити намисто з полімерної глини:
Ретельно протираємо поверхню робочого столу і руки вологими серветками. Руки під час роботи повинні бути сухими і чистими. Готуємо необхідну кількість пластики.
Відокремлюємо від білої глини дві третини і додаємо трохи зеленої. Частину білої глини ділимо навпіл. До однієї з частин також додаємо зелену глину, але вже менше, ніж в перший раз. Нам потрібно, щоб вийшли різні відтінки, тому, чим менше кольорової глини ви додасте до білого кольору, тим світліше вийде результат.
Змішуємо глину і отримуємо два бірюзових відтінку, один з яких яскравіше, інший світліше.
працюємо далі з більш темною глиною. розгортаємо її качалкою або на паста-машині і за допомогою каттеров нарізаємо на п'ятнадцять частин. Каттери можуть бути абсолютно будь-якої форми, так як з вийшов шматочків ми будемо катати кульки. Їх завдання в тому, щоб майбутні намистини були однаковими за розміром. У підсумку отримуємо три великі, шість середніх і шість маленьких за розміром пластин.
Кожну пластинку мне і формуємо кульки - заготовки для намистин.
Переходимо до оформлення. Готуємо невеликі прямокутні смужки з світло-бірюзовою і білої глини, обробляємо краю фігурним лезом. Біла частина повинна бути тонше. накладаємо її на темний шар і акуратно притискаємо. На цьому етапі краще працювати в медичних рукавичках. Кульки з темної глини проколюємо зубочисткою по центру. Кожну заготовку намистини обертаємо вийшла подвійний фігурної «стрічкою».
Таким же чином поступаємо з усіма заготовками. Зубочистки встромляє в губку, так зручніше буде працювати з ними надалі.
І тепер переходимо до основного етапу - оформленню намистин. Для зручності намистину з зубочистки не знімаємо, просто обертаємо її в міру нанесення візерунка. Тут можна використовувати голки, зубочистки, пензлики (зворотний бік, звичайно), спиці. Візерунок робиться саме такими інструментами і своїм баченням.
Запікаємо заготовки на зубочистках (на губці) за інструкцією. Потім, якщо є необхідність, шліфуємо. Поліруємо м'якою ганчіркою і покриваємо лаком, знову-таки, якщо це необхідно.
На ювелірний тросик нанизуємо глиняні і скляні намистини спочатку поперемінно, потім тільки намистинки зі скла. Закріплюємо трос в концевики, оформляємо застібку.
Новий аксесуар - намисто з полімерної глини готові.
Автор: Ніна Труханова