- Матеріали, використовувані в керамічній флористиці
- Холодний фарфор
- Рецепт приготування холодного фарфору
- Що краще вибрати: глину або фарфор?
- Пристосування для заняття керамічної флористикою
- фарби
- клей
- Дріт
- Тейп-стрічка
- Килимок для ліплення і харчова плівка
- Ножиці, плоскогубці, кусачки та ін.
- Шприц-екструдер
- стеки
- Молдавсько і каттери
- Паста-машина для розкочування глини
- Майстер-клас з керамічної флористики
Напрямок «Керамічна флористика» завойовує все більшу популярність у світі. Квіти, зроблені в цій техніці, можуть стати чудовою прикрасою, що не відмінним від живих квітів.
Матеріали, використовувані в керамічній флористиці
Полімерна глина
Полімерна глина - це пластична маса промислового виробництва, яка на дотик і на вигляд схожа на пластилін і при цьому володіє упізнаваним запахом трави. Для затвердіння виріб зазвичай піддають температурній обробці.
Квіти з полімерної глини
Полімерна глина буває різних кольорів і продається в багатьох магазинах для творчості.
Холодний фарфор
Холодний фарфор - це маса, схожа на глину, яка досить швидко висихає на відкритому повітрі. Таку масу просто ідеально використовувати для ліплення квітів або невеликих фігурок.
З'явився холодний фарфор ще в середині 20-го століття. Спочатку склад був дуже простий: змішувався лише клей ПВА і крохмаль.
Пізніше, коли на холодний фарфор звернули увагу професійні флористи, склад почали допрацьовувати і вдосконалити в гонитві за еластичністю і м'якістю. Назва ж пов'язано із зовнішнім виглядом: засохла маса виглядає як фарфор, але при цьому висихає самостійно і не вимагає випалу в печі.
Квіти з холодного фарфору
Рецепт приготування холодного фарфору
Холодний фарфор можна зробити вдома самостійно. Інтернет пропонує масу рецептів, наприклад такий:
- 2 чашки клею ПВА
- 2 чашки кукурудзяного крохмалю
- 2 столові ложки гліцерину
- 2 столові ложки стеаринової кислоти
- 1 столова ложка бензойнокислого натрію
Всі інгредієнти необхідно змішати і підігрівати на невеликому вогні, до тих пір, поки отримана маса не перестане прилипати до стінок каструлі. Зберігати отриману масу слід звернув в поліетилен або поклавши в пластиковий контейнер, який не пропускає повітря. Для застигання масі потрібно від 1 до 3 діб.
Зрозуміло, рецепт дуже приблизний, і ідеальну масу можна отримати тільки після декількох експериментів. Фарбувати можна як готовий виріб з холодного фарфору, так і масу перед ліпленням.
Що краще вибрати: глину або фарфор?
Полімерних глин існує величезна кількість. Але холодний фарфор має свої переваги. Найголовніше - це ціна. Полімерна глина заводського виробництва коштує дорого, а матеріал для самостійного приготування порцеляни обійдеться вам в кілька разів дешевше. Іншим не менш важливим якістю є еластичність під час ліплення. Після декількох спроб приготування холодного фарфору у вас цілком може вийти матеріал, що володіє високою еластичністю.
Пристосування для заняття керамічної флористикою
Отже, якщо ви вирішили спробувати себе в керамічної флористики (нагадаю, що саме так в Росії називається мистецтво виготовлення квітів з полімерної глини або холодного фарфору), то вам можуть знадобитися наступні пристосування.
фарби
Найголовніший з другорядних матеріалів - це фарби. Фарбами можна пофарбувати готовий виріб (в тому випадку, якщо глина була кольоровою спочатку), а можна додати безпосередньо в глину, для додання їй потрібного кольору. Професіонали зазвичай вважають за краще масляні фарби, тому що вони висихають повільніше, ніж акрилові. Крім того, при тонування олійними фарбами можна домогтися гарних і плавних переходів, що неможливо домогтися від акрилу.
Масляні фарби
клей
Зазвичай все квіти виготовляються по частинах, а щоб потім з'єднати ці елементи використовують звичайний клей ПВА. Але варто пам'ятати про те, що ПВА відмінно поєднує деталі з сирого матеріалу з таким же сирим матеріалом або вже висохлим, але кілька висохлих шматочків глини швидше за все не склеїти за допомогою ПВА. Надійніше - Супер-клей або Момент. Зчеплення моментально і міцно. Деякі професійні флористи замість ПВА використовують латексний клей. Він призначений саме для роботи з пластикою, зовні дуже схожий на клей ПВА, а при висиханні стає прозорим.
Клей: ПВА, Момент, латекстного
Дріт
Основою більшості квітів в керамічної флористики є дротяний каркас. Дріт може бути товщиною в олівцем грифель, а може бути зовсім тоненька - все залежить від розміру квітки. Купити її можна в магазинах для творчості або на будівельних ринках. Цілком підійде дріт для бісероплетіння. А можна і пошукати в спеціальних магазинах для флористики.
Тейп-стрічка
Ця цікава стрічка потрібна щоб з'єднувати деталі, насаджені на дріт з каркасом. Зовні виглядає як двостороння липка стрічка. Тейп-стрічка добре з'єднує окремі зволікання. Виходить акуратний стебло, який потім, за бажанням майстра, можна обліпити глиною. Можна спробувати замінити цю стрічку будівельним паперовим скотчем, але результат може вийде не дуже красивим.
Килимок для ліплення і харчова плівка
Плівка потрібна, щоб надовго зберегти готову глину, а килимок містить в чистоті робоче місце. Непоганим варіантом буде і герметичний пластиковий контейнер для зберігання шматочків холодного фарфору, загорнутих в харчову плівку. Це організовує порядок для невеликих різнобарвних шматочків (які будуть накопичуватися) і дає додаткову гарантію від їх засихання.
Ножиці, плоскогубці, кусачки та ін.
Для першого експерименту можуть підійти і звичайні манікюрні ножиці. Але потім обов'язково виникне необхідність кількох ножиць: з довгими, прямими і тонкими лезами. Чим довше і тонше - тим краще.
Можливо також знадобляться:
- круглогубці - для виготовлення прикрас з використанням фурнітури
- пінцет - для прикріплення дрібних деталей. Крім того, пінцетом можна швидко і акуратно зробити петельку на тонкій дроті
- плоскогубці - для загинання або вирівнювання товстого дроту.
- бокорізи знадобляться для розрізання товстого дроту
Невеликий рада: в будівельних і господарських магазинах ці інструменти продаються в 2-3 рази дешевше, ніж в спеціалізованих відділах магазинів рукоділля та творчості!
Крім спеціальних інструментів, можливо вам виявляться корисними звичайні леза (тільки дуже гострі) і голки.
Шприц-екструдер
Працює за принципом кондитерського шприца і призначений для видавлювання мотивів. Заповнюєте шприц полімерною глиною, вибираєте потрібну насадку і продавлюється глину за допомогою поршня. Насадки для шприца-екструдера можуть бути самі різні: починаючи з геометричних форм, закінчуючи складними візерунками.
стеки
Одне з останніх - це стеки - невеликі палички для створення поглиблень і жолобків. Вони бувають у вигляді простий палички з гострим кінцем або палички з кульками на кінцях.
Як замінник першого ви можете використовувати спицю, шило або паличку від японської кухні.
Другий стек з кульками може здатися незамінним, але це зовсім не так. Пошукайте в своїх запасах міцну паличку (олівець, пензлик або шматочок товстого дроту) і приклейте до неї гладку намистину потрібного вам розміру.
Молдавсько і каттери
Молд - це відбиток, зроблений з текстури листочка живої квітки або пелюстки, який використовується для отримання реалістичного схожості при ліпленні. Обійтися без молдавсько буде складно, але багато елементів все-таки можна виліпити і без них, тому не поспішайте купувати молдавсько.
Що ж стосується каттеров - формочок для листя і квітів, то професійні флористи ними не користуються. Однакові пелюстки нудні і виглядають не дуже натурально. Якщо ви все-таки вирішили скористатися такою формою, то не забувайте після цього попрацювати вручну над кожним пелюсткою і листком: трохи змінивши форму можна додати йому індивідуальність і реалістичність.
Багато майстрів роблять каттери самостійно з консервних банок, нарізаючи їх на бляшані смуги, а потім згинаючи під потрібну форму. Деякі каттери дійсно досить корисні, але без більшої частини все ж можна обійтися: наприклад, зробити викрійку з картону, яка прикладається до розкатаному шматочку пластика і акуратно вирізається ножицями або роликовим ножем.
Паста-машина для розкочування глини
Принцип дії машини такої ж, як у машинки для розкочування локшини. Легкий рух руки і брусочек глини перетворюється в тоненьку пластинку.
Майстер-клас з керамічної флористики
І наостанок, декілька дуже наочних майстер-класів з ліплення квітів.
Роза з хородного порцеляни
Листок з полімерної глини
Мак з полімерної глини
Який би матеріал ви не вибрали (холодний фарфор або полімерну глину), в результаті може вийти чудове виріб, не відрізняється від справжніх квітів!
Обов'язково загляньте на наш форум в тему Холодний фарфор
Щиро вітаємо!
«Хрестик» поганого не порадить! :)