Полімерна глина - це чарівний матеріал, який дозволяє своїми руками в домашніх умовах створювати прикраси і ляльок, декоративні вироби. Запікаємо полімерна глина - це матеріал для ліплення, твердне при нагріванні до 110-130 ° С. У домашніх умовах для цієї мети застосовують звичайну духовку або міні-піч, але категорично не мікрохвильовку. Термопластику можна також «зварити» у звичайній воді. В роботі така глина нагадує пластилін: пластика легко розминається в теплих руках, але якщо в приміщенні досить прохолодно, то необхідно докласти для цього більше зусиль. Готові вироби з пластики досить міцні, тонкі предмети можуть бути досить гнучкими. Така глина ідеальна для створення біжутерії, ляльок, мініатюр. У салоні завжди присутній різноманіття відтінків пластики і супутніх інструментів для неї. Самоотвердевающей полімерна глина - це матеріал для ліплення, твердне на повітрі протягом декількох годин або діб, в залежності від розміру виробу. Зберігати самоотвердевающей полімерну глину необхідно в герметичній упаковці, не допускаючи контакту з повітрям.
Важкі самоотвердевающей полімерні глини, по консистенції нагадують звичайну глину, яку можна розм'якшити водою: вона так само брудниться у вологому стані і так само кришиться, якщо пересушена. Після повного висихання вироби виглядають як гончарні, їх поверхня така ж тверда, матова і шорстка, її можна відшліфувати, пофарбувати акриловими або масляними фарбами, покрити лаком. Така глина зазвичай застосовується для виготовлення декоративних статуеток, окремих частин ляльок та ін. Однак таку масу краще не використовувати для ляльок, оскільки така полімерна глина при висиханні дає велику усадку, і навіть може потріскатися.
При створенні ляльок краще використовувати спеціальну лялькову самоотвердевающей пластику, яка зручна тим, що після висихання її можна легко відшліфувати, зрізати непотрібні пласти або розмочити поверхню і скорегувати можливі дефекти. Окремим видом самоотвердевающей полімерних глин виділяють холодний фарфор, розроблений спеціально для виготовлення квітів. Завдяки появі холодного фарфору, створено і успішно розвивається таке творчий напрямок, як керамічна флористика. Квіти з холодного фарфору виходять дуже натуралістичними, гнучкими і «живими», а на фото їх практично неможливо відрізнити від справжніх.
Холодний фарфор, як і більшість полімерних глин, можна тонувати як в м'якому стані, так і після висихання. В м'який холодний фарфор можна додавати трохи масляної фарби, висушені вироби частіше тонують акриловими фарбами.