- Що можна зробити з полімерної глини?
- Вироби з полімерної глини своїми руками
- Готуємо все необхідне
- Основи ліплення з полімерної глини і прості вироби з неї
А ви знаєте, як ліпити з полімерної глини? Ще немає? У цій статті зібрано все, що потрібно новачкові для оволодіння мистецтвом ліплення.
Ліплення з полімерної глини (пластики) - досить-таки новий, але вже надзвичайно популярний вид рукоділля. Привертає він тим, що при мінімальних фінансових витратах, будь-яка, навіть починаюча майстриня, може створити з цього матеріалу без перебільшень що завгодно. Особливих умінь не потрібно: полімерна глина в роботі нагадує звичайний пластилін. Обладнати майстерню не треба: ліпити можна чи не «на коліні», а потім обпалювати свої вироби на кухні в духовці.
Але, не дивлячись на простоту виготовлення, креативи виходять шедевральними. Ні з одного іншого матеріалу в домашніх умовах нічого настільки ж прекрасного не створиш. Саме тому навички роботи з полімерною глиною так активно освоюють зараз так звані комерційні умільці. Дуже здорово, коли хобі приносить не тільки моральне задоволення, але і солідний дохід, хіба ні? .. Але не залежно від того, з якою метою ви збираєтеся навчитися ліпити з полімерної глини, в будь-якому випадку цей процес захопить вас по самі вуха.
Що можна зробити з полімерної глини?
Давайте для початку поговоримо про те, що можна зробити з полімерної глини. Вдохносітесь роботами інших майстрів - нехай вони мотивують вас.
Якщо ви - частий гість на тематичних інтернет-ресурсах, присвячених рукоділлю, то напевно самі бачили, що можна зробити з полімерної глини. Це і біжутерія, і ляльки, і маски, і всілякі декоративні сувеніри (квіти, статуетки, ялинкові іграшки ...), і навіть елементи дизайну інтер'єрів. Найчудовіша особливість даного матеріалу - поки його не обпекли, він м'який і пластичний, але побувавши в духовці, стає подібним пластику: він твердне, а після цього відмінно зберігає форму. На відміну від виробів з інших сортів глини (фарфор, фаянс), полімерні не так крихкі і набагато легше по вазі. Зрозуміло, вони теж вимагають делікатного поводження, але, впустивши на підлогу свій креатив, піднімете ви його швидше за все цілим.
Біжутерія з полімерної глини - це прикраси із серії «в магазині не купиш». При всій великій кількості намистин і фурнітури в магазинах товарів для рукоділля, по-справжньому оригінальні речі зробити можна тільки з нуля: наприклад, медальйон з назвою вашої улюбленої групи або кулон у вигляді плитки шоколаду. І те, і інше, виготовляється за десять хвилин (плюс півгодини запікання). Більш складні речі (як на ілюстрації) - праця кропітка, і якісно впоратися з таким завданням можна, вже маючи певний досвід роботи з полімерною глиною.
Букети з полімерної глини - вироби ще більш складні, так як складаються з безлічі деталей, причому дуже тонких. Поки пластика м'яка, її легко деформувати, навіть випадково доторкнувшись пальцем - тому, робота над таким креативом здорово розвиває дрібну моторику і посидючість. Глиняні квіти можуть бути як сувеніром, так і прикрасою, шпилькою або брошкою, якщо їх прикріпити на готову основу.
Ляльки з полімерної глини - теж вищий пілотаж, хоча на перший погляд може здатися, що ліпити їх простіше, ніж квіти. Складність їх виконання в тому, що однією ліпленням майстер не обмежується: потрібно з'єднати деталі за допомогою шарнірів, розфарбувати обличчя, зробити перуку, пошити одяг ... На роботу над лялькою йде від декількох тижнів до декількох місяців, але і ціна готового виробу, якщо майстер їх продає, порівнянна з вартістю колекційної BJD. Високопрофесійний хендмейд, повторюся, приносить відмінний дохід. Зрозуміло, авторські ляльки з полімерної глини - це не для дітей, занадто вони дорогі і делікатні. Це для колекціонерів, а й їх на світі чимало.
Вироби з полімерної глини своїми руками
Що можна зліпити новачкові? З чого почати? Розглянемо технологію виробів з полімерної глини своїми руками - і ви зрозумієте, що це просто.
Готуємо все необхідне
Якщо ви ніколи не ліпили з пластики, то, дочитавши мою статтю до цього місця, напевно вже горите бажанням швидше спробувати. Дуже добре, значить вирушаємо в найближчий магазин рукоділля, де купити полімерну глину можна будь-якого кольору. Вона коштує недорого, та й потрібно її трохи: виберіть кілька паличок різних кольорів простий запікаємо пластики. Існує ще самозастигаюча полімерна глина, але її новачкам використовувати не рекомендую, так як з нею треба працювати швидко і вправно, до того, як вона застигне - потім виправляти дрібні огріхи вже не вийде.
Ще вам потрібні деякі інструменти. Стеки і формочки можна купити в тому ж магазині. Гострий ножик ви напевно знайдете на кухні. Також широко використовується канцелярський ніж. Увага, важливо: при роботі з полімерною глиною, руками доторкатися до неї не рекомендується, щоб не залишати відбитків пальців на м'якій фактурі і не размягчать її теплом шкіри ще сильніше. Саме тому руками мнуть тільки заготовку, а тонку роботу виконують стеками і ножами, або підручними матеріалами. Я спочатку використовувала інструменти з манікюрного набору, зубочистки, і лише пізніше купила набір професійних стеків. Чи потрібні вони вам - залежить від того, наскільки часто ви будете ліпити, і чи збираєтеся продавати свої вироби.
Практика показує, що виліпити ідеально гладкі поверхні виходить не завжди. Тому виробам потрібно шліфування - зрозуміло, після випалу. Тому запасіться дрібною наждачкою, клаптиком замші, а якщо знайдете такий раритет як паста ГОІ, скакайте від щастя: вона шліфує пластику найбільш дбайливо, нею можна обробляти навіть дрібні і тонкі деталі.
Власне, ось і все основні інструменти для роботи з полімерною глиною. Але якщо збираєтеся розфарбовувати свої вироби, знадобиться ще акрилова фарба і кілька пензликів. Найкраща робоча поверхня - лист скла, так як він прохолодний і гладкий, на ньому шматочки пластики майже не деформуються. Але щоб вони зовсім не деформувалися, їх насаджують на підставки. Я роблю останні з товстого дроту: на них же і запікаю.
Основи ліплення з полімерної глини і прості вироби з неї
Тепер безпосередньо про те, як ліпити з пластики. Взявши її в руки, ви відразу зрозумієте, наскільки сильно вона відрізняється від пластиліну при всьому їх зовнішній схожості. Адже що таке полімерна глина? Це субстанція, якій потім судилося затвердіти - тому вона і на дотик зовсім інша. Швидше вона нагадує жувальну гумку - така ж липка, з ледь помітним приємним запахом. Пом'явши глину руками, ви зігріваєте її, роблячи більш пластичної. Коли шматочок стане абсолютно податливим, він готовий до ліплення.
Важливий нюанс: деталі товщі 1.5 см в духовці не пропікаються, тому, якщо ви ліпіть щось велике, потрібно вставляти в середину виробу основу. Зазвичай це або шматочки пінопласту, загорнуті у фольгу, або просто добре зім'ята фольга. Спочатку робимо заготовку основи, за формою нагадує нашу деталь, тільки меншого розміру, потім загортаємо її в плоску корж з пластики. Таке «наповнення» дозволяє і зменшити вагу вироби, і заощадити матеріал, а в деяких випадках служить каркасом.
Рельєф поверхні створюємо стеками вручну або спеціальними формочками. Кольори змішуємо, просто розім'явши руками два шматочки різного відтінку. Якщо м'яти, наприклад, жовтий і червоний, в результаті ми отримаємо помаранчевий. А якщо перемішати їх недостатньо ретельно, вийдуть гарні прожилки, як в мармурі. Цікавий ефект спостерігається, якщо кілька тонких ковбасок різних кольорів перевити між собою, трохи покатати між долонями, а потім акуратно нарізати їх канцелярським ножем і проткнути кожен кругляш зубочисткою уздовж. Запікаємо їх і використовуємо ці ошатні різнобарвні намистинки-медальйончики в своїй творчості.
Взагалі, намистини - це найпростіше, що можна зробити з полімерної глини для початківців. Скачує кругляш, натикається на зубочистку і - в духовку. Але цікавіше виходить, якщо нанести на них якусь цікаву текстуру. Для цього покатайте грудочку по будь нерівній поверхні на зразок пемзи - вийде стильний етно-ефект. А ще можна нанести візерунок зубочисткою вручну. Або скористатися горезвісними формочками. Або утиканий глиняну кульку дрібними стразами: ви напевно бачили такі намистини, з них плетуть браслети Шамбала .
Вироби з полімерної глини запікають у духовці (не в мікрохвильовці!) При температурі 130 градусів близько півгодини. Тонкі деталі - менше, 10-15 хвилин. Пластика, нагріваючись до високих температур, виділяє токсичні випари, тому робити це потрібно, закривши в кухні двері і відкривши вікно. Домочадців і тварин проганяє, а самі періодично заглядаємо понюхати: якщо відчули запах горілого, знижуйте температуру. Перепечённая глина стає глянсовою, може змінити колір і потріскатися. Недопекать її теж погано - виріб так і залишиться м'якуватої, крихкою.
Після закінчення часу, дістаємо свій креатив, охолоджуємо, знімаємо з підставки, милуємося. Якщо потрібно - шліфуємо і розфарбовуємо. Ось, власне, і вся технологія. Детальніше про виготовлення виробів з полімерної глини своїми руками читайте в майстер-класах на нашому сайті.
Що можна зробити з полімерної глини?Ще немає?
Дуже здорово, коли хобі приносить не тільки моральне задоволення, але і солідний дохід, хіба ні?
Що можна зробити з полімерної глини?
З чого почати?
Адже що таке полімерна глина?