Для початку розберемося в основах: що таке полімерна глина?
Полімерна глина, яка також носить назви пластик або пластика (пластична маса для ліплення) - це дивовижний матеріал, який за фактурою і м'якості схожий на пластилін, спочатку призначений для ліплення ляльок та фігурок. Особливістю полімерної глини є присутність в ній пластифікаторів - речовин, які випаровуються з глини при високих температурах. Тому при нагріванні вироби з полімерної глини застигають, стаючи міцними, і їх поверхня дозволяє малювати на «запечених» предметах різними фарбами, а також склеювати їх між собою спеціальними клеями, наприклад, термоклеем для полімерної глини Craft & Clay. Крім глини, застигає в грубці (духовці), існує вид пластики, твердіє на повітрі. Творіння з такої глини до етапу висушування повинні зберігатися запакованими в спеціальний контейнер або в кілька шарів харчової плівки і поліетиленових пакетів.
Матеріали для ліплення з полімерної глини
Отже, що знадобиться для ліплення з полімерної глини? • Ідея, ескіз • Полімерна глина • Поверхня для ліплення • Інструменти для ліплення і необхідні основи (для шпильки, брошки і т.п.) • Піч (звичайна духовка) і ємність для запікання • Лаки і фарби для подальшого декорування
Етапи створення вироби з полімерної глини
Для початку необхідно визначитися з темою, ідеєю для майбутньої штучки, адже полімерна глина дозволяє створювати не тільки повноцінні скульптури, ялинкові іграшки, фігурки і справжні прикраси, а й цілі рельєфні картини. Кольорове продумування ескізу також допоможе заздалегідь вибрати потрібні кольори глини. Полімерна глина повинна бути якісною, інакше вийшло в підсумку виріб може розчарувати, тому до вибору матеріалу необхідно підійти уважно. У наш час існує безліч різних виробників, що пропонують найрізноманітніші колірні палітри глини: від яскравих кольорів веселки до ніжних пастельних відтінків, а також перламутрові кольору, з блискучими включеннями і т.п. Однією з популярних і визнаних багатьма художниками марок є російська Craft & Clay, яка об'єднує не тільки запікати полімерну глину різноманітних кольорів і відтінків, в тому числі, з ефектом матового скла , Але і допоміжні матеріали та інструменти для ліплення.
Вибравши відповідну глину, тепер підготуємо поверхню для творчості. Ліпити можна на будь-якій гладкій твердій поверхні, пластиковій або скляній, - до такого матеріалу глина НЕ буде прилипати. Інструменти для ліплення допоможуть вам втілити різні форми, текстури, візерунки. Звичайно, можна ліпити і руками, податливість пластики це дозволяє, але, якщо ви задумали щось складне і цікаве, вам обов'язково знадобляться інструменти, які можна купувати як окремо, так і в наборах.
Для ліплення з пластики можна використовувати ті ж інструменти, що застосовуються в ліпленні зі звичайної глини: стеки, різаки, леза, екструдери, качалки , Текстурні ролики, формочки. У деяких з цих допоміжних предметів вузькі завдання, наприклад, прозора акрилова скалка Craft & Clay розминає глину, допомагає перенести на пласт глини малюнок з текстурної плати. Інші предмети знадобляться протягом усього процесу ліплення, так стеками зручно і створювати форми, і текстурувати вже зліплені вироби. Невелика хитрість, що дозволяє уникнути відбитків пальців, що прилипли до глини ворсинок і пилу: використовуйте звичайні латексні рукавички. Вони повинні бути чистими і сидіти на руках дуже щільно, щоб зморшки, що збираються на латексі, що не друкувалися на виробі. Якщо все-таки сліди від пальців залишилися на вашому творінні, їх можна стерти з ще необпаленої поверхні глини дуже легкими дотиками вологих серветок, а прилип ворсинки легко прибрати щипцями або отшелушить шкіркою вже після випалу.
Під час ліплення також необхідно стежити, щоб усередині розминати полімерної глини не залишалося повітря, при нагріванні в цих місцях утворюються бульбашки, які скоріше за все зіпсують роботу.
Закріпити результат вашої творчості дозволить нагрівання в печі (духовці). Необов'язково купувати спеціальну піч для полімерної глини, для цієї мети підійде і звичайна газова або електрична духовка. Випікаються фігурки для початку потрібно помістити на піддон або деко, покритий фольгою або листом білого паперу. Важливо знати, що температура запікання не повинна перевищувати 110-120 градусів, а перед запіканням духовка або піч повинна бути рівномірно прогріта.
Рекомендуємо заздалегідь ознайомитися з характеристикою використовуваної пластики, тому що деякі види полімерної глини при нагріванні здатні міняти колір. Випал виробів з пластики - це важливий для кінцевого результату процес, і дотримуючись інструкції, ви отримаєте виріб тієї ж форми і кольору, що і до процесу запікання. В ідеалі, після випалу на дотик воно повинно бути твердим, але не пересушеним, що нагадує на дотик щільну гуму. Щоб досягти правильної стадії затвердіння необхідно враховувати розміри і товщину вироби, час запікання може варіюватися від 5 до 30 хвилин. Добре виконана процедура випалу зробить ваш твір міцним і захистить від впливу вологості.
Тепер можна зайнятися додатковим декоруванням, відполірувати виріб наждачним папером або спеціальною шкіркою, прикрасити акриловими фарбами і покрити лаком. Наприклад, що закріплює лак для полімерної глини Craft & Clay з глянцевим ефектом не тільки дозволяє продовжити збереження вашого творіння, а й додасть йому легкий блиск.
Ліплення з полімерної глини неспроста захопила багатьох художників і ремісників, вона допомагає виразити себе у творчості, створити оригінальна прикраса, порадувати себе і близьких подарунком. І, як свідчить девіз марки Craft & Clay, надати форму своєї ідеї.
Відвідувачі цієї сторінки найчастіше вибирають в інтернет-магазині:
Для початку розберемося в основах: що таке полімерна глина?