Серед різних засобів по догляду за волоссям особливе місце займає глина. Але перш ніж скуповувати її в аптеках або магазинах, я пропоную розібратися - який вид потрібен в конкретному випадку і якого ефекту чекати від застосування.
Чим хороша глина? По-перше, це не новина. Жінки використовували глину для догляду за волоссям з незапам'ятних часів. Виходячи з цього, побоювань бути не повинно.
По-друге, для подібних процедур не так багато і потрібно - безпосередньо сама глина і вода ... ось і все. Інші компоненти - в залежності від бажання і наявності.
Ну, і по-третє, глина доглядає не тільки за волоссям, але і за шкірою голови. Я вважаю, що це великий плюс!
А також вона має антисептичні властивості і часто використовується для відновлення пошкодженого волосся.
Вид глини Видів косметичної глини багато. Розрізняються вони за кольором, який в свою чергу залежить від мінерального складу (а склад - від місця походження). Є глина біла, жовта, рожева, червона, зёлёная, блакитна, сіра, чорна.
Кожен вид глини має свої індивідуальні властивості, виходячи з яких і застосовується в косметології та медицині для різних цілей. Я найчастіше беру глину в порошку в аптеках. Сьогодні ми говоримо про жирних волоссі і, відповідно, який вид глини підходить саме для цього типу.
Маски з глиною
В принципі, з будь-якою глиною можна зробити найпростішу маску - розвести її водою до консистенції густої сметани і нанести на волосся і шкіру голови.
Але я не шукаю легких шляхів)) Головним чином тому, що розумію - легко це не завжди добре.
У випадку з маскою - це не поганий. Але є і більш привабливі варіанти в плані результату. На них я і хочу зупинитися.
Червона глина
На мій погляд, при жирному волоссі без червоної глини просто не обійтися. Вона чудово очищає і покращує зовнішній вигляд волосся, відновлює водно-ліпідний баланс.
А ще - покращує кровопостачання, зміцнює коріння і знімає роздратування. Добре підійде і для забарвлених або завитого волосся.
Маска з червоною глиною Цю маску я зазвичай намагаюся облагородити травами. До порошку червоної глини вливаю нагріту до кипіння воду. Потім додаю стовчені в ступці сухе листя кульбаби і кропиви. І ще 1 чайну ложку порошку гірчиці, так як вона добре прибирає жир.
Наношу на шкіру голови і волосся по всій довжині, залишаю на 15 хвилин. Як завжди - в шапочку і рушник, а потім змиваю.
Якщо ви відчуєте, що жирність волосся вирівнялася або після багаторазового застосування цієї маски вони стали пересушувати, то потрібно виключити зі складу гірчицю або на якийсь час відмовитися від маски.
Зелена глина При підвищеній жирності шкіри голови однозначно кращим варіантом я вважаю зелену глину. Вона добре вбирає жир і сприяє нормалізації роботи сальних залоз. А ще є відмінним профілактичним засобом проти лупи і себореї.
Маска з зеленої глиною Найчастіше я змішую зелену глину з оливковою або кунжутним маслом (пробувала і з реп'яховою - теж добре) і додаю 3-5 крапель ефірного масла календули.
Добре використовувати для цієї маски ефірне лимона, але я все ніяк його не куплю. А було б цікаво спробувати! Можна додати і відвар або растолчённие листя кропиви за бажанням.
Наношу її на 30-40 хвилин і змивають. Через 5-6 масок результат буде на обличчя - волосся з нормалізованим салоотделением, блискучі і шовковисте!
Як тільки у мене виникає така проблема, я знову повертаюся до глиняним масок. Приємно і ефективно!
PS: одне з цікавих спостережень, зроблених мною - якщо розводити глину не простий водою, а мінеральною, потрібного результату можна досягти швидше.
А ви користуєтеся глиняними масками для жирного волосся?
Щоб отримувати кращі статті, підпишіться на сторінки Алімеро в Яндекс Дзен , Вконтакте , Одноклассниках , Facebook і Pinterest !
Чим хороша глина?А ви користуєтеся глиняними масками для жирного волосся?