Доброго часу доби, шановні форумчани! У своєму блозі хочу поділитися з вами своїм досвідом з виготовлення натуральних гусячих опудал для полювання, саме для полювання, а не для інтер'єру. Все описане нижче є моїм особистим досвідом, який я придбав перегорнувши інтернет і спілкуючись з таксидермістами, може кому і стане в нагоді. Багато хто говорить: "Навіщо вони тобі, адже є сучасні високоякісні опудала?" Відповім: "Мені подобається робити опудала з гусака і потім, коли сидиш днями на болоті в очікуванні єдиною посадки, подивився в бійницю - порядна як жива, налив чарочку махнув, ех добре !!!!" Ну да ладно, ближче до справи.
Для початку нам потрібно добути гусака
Які види інструменту я використовую
У зв'язку з відсутністю майстерні свої роботи роблю на сходовому майданчику
Після видобутку гусака намагаюся його сильно не бруднити в крові і укласти акуратніше, і як можна швидше його обдерти або заморозити. Приступаємо до обдирання гусака. Тушку розрізаємо по череву повністю від клоаки до підборіддя. При обдиранні намагаємося якомога менше зробити розрізів і поривів шкури, не скупіться, сало залишаємо на шкірі, щоб виключити порізів. Гузку відрізаємо на початку сальних залоз . Акуратно видаляємо самі сальні залози . Лапи залишаємо на шкірі, перекушуючи кістка стегенця практично біля самої шкури зсередини. При обдиранні крила плечову кістку залишаємо з крилом . А щоб видалити м'ясо з променевої та ліктьової кістки, роблю надріз з внутрішньої сторони крила і очищаю кістки . Поступово доходимо до голови, біля основи черепа відокремлюємо шию. І акуратно обдираємо череп до основи дзьоба, при цьому вирізаємо вушні раковини і очі, після цього з черепа видаляємо мізки і по максимуму видаляємо м'ясо . Після цього роблю заміри тушки, або обвожу тушку в двох проекціях: зверху і збоку, окремо заміряю довжину шиї . На цьому, через відсутність часу мій перший етап закінчується і я обвернув кромки шкури папером, щоб перо не засолюють, заморожують шкуру до кращих часів.
Для виготовлення манекена я використовую Піноплекс і клей «титан». З пеноплекса товщиною п'ять сантиметрів вирізаю три пласта, по ширині як мінімум на півтора сантиметра, а по довжині на три сантиметри більше від знятих розмірів. Після склеювання ставлю заготовку під вантаж, як мінімум на добу . Після того як заготівля склеєна на ній роблю разлиновку . І вже після цього починаю вистрагівать манекен по висоті, ширині на 1 сантиметр більше від знятого розміру, а по довжині на 2-3 сантиметри. Далі потрібно в манекен вбудувати металлопластиковую трубку для подальшого кріплення і установки опудала. З одного боку трубку глушу дерев'яні Чопик, вона так само сідає на клей і на саморізи . Для установки опудала на полі досить у верхній частині трубки однієї заглушки, а для установки на болоті необхідно в трубку вставити дюбель в який вкручується саморіз діаметром 8мм з привареним до нього ніжками . Шия майбутнього опудала виготовляється також з металопластикової труби діаметром 20мм. Задаємо майбутньому опудала вигин шиї. Після цього в початковій частині трубки вирізаємо відповідні пази, шию також кріпимо до манекену на клей і саморізи . Для додання шиї обсягу застосовуємо «велотерм» і ізоляційну стрічку, товщину шиї задаю з досвіду і спостереження. Манекен готовий, залишаємо його до наступних вихідних . Найвідповідальніша і важка робота це мездрение, для чого знадобитися перекис водню для знежирення, ніж, тонка викрутка і щітка по металу. Пензлем наношу на внутрішню частину шкури перекис і викруткою або щіткою розкриваю сало, знову змочую перекисом, видавляю жир і знову змочую перекисом. Це найвідповідальніший момент . Після того, як ця операція завершена, а у мене на це йде до 4-ох годин, приступаємо до прання шкури. На годину замочую шкуру в крижаній воді, щоб видалити кров з пера. Після полоскати і замочую її в теплій воді пральним порошком, як мінімум на півгодини, після стираю і знову прополіскують. Далі стираю шкуру з рідиною для засобом «fairy» і знову прополіскують. Віджимаю по максимуму руками і приступаю до зашивці первинних ділянок шкіри хірургічним швом . Суглоби від лапи вирізаю і в цьому місці зашиваю шкуру . Після того як вся шкура зашита в тому числі і крила з внутрішньої сторони, необхідно висушити перо. Для чого я користуюся звичайним феном. Як тільки висушити перо кріпимо голову до шиї за допомогою самореза довжиною 80мм . Далі застосовуючи глину для ліплення, надаємо черепу обсяг, заповнюючи очниці і щоки глиною. Не забуваємо про очі, для цього я використовую прості меблеві заглушки .
Тепер починається процес зшивання шкури при цьому, не забуваючи під шкуру засипати тетроборонат натрію, щоб позбавиться від шкідників (моль, кожеед) . Хвіст фіксуємо дротом . Крила кріплю саморізами. Для зручності перенесення опудала голову роблю знімною, для цього розрізаю шию . Ось і все опудало для полювання на гусака готово!
Невелика історія виготовлення мною опудал, де простежується якість виготовлення.
Це 2009-ий рік, перше повністю обдерте опудало
Це теж 2009 рік https://www.hunting.ru/gallery/view/26613/?nav=user
Опудала з лапками в 2013року https://www.hunting.ru/gallery/view/82198/?nav=user
2014года був багатий на опудала https://www.hunting.ru/gallery/view/100859/?nav=user , https://www.hunting.ru/gallery/view/100860/?nav=user
У 2015год вже зроблено шість опудал https://www.hunting.ru/gallery/view/109646/?nav=user , https://www.hunting.ru/gallery/view/109646/?nav=user
На те, що ми робили сьогодні, пішло часу порядку 23 годин.
Ось і все, про що я хотів з Вами поділитися! З повагою, Ваш Павлак!
Багато хто говорить: "Навіщо вони тобі, адже є сучасні високоякісні опудала?Ru/gallery/view/26613/?
Ru/gallery/view/82198/?
Ru/gallery/view/100859/?
Ru/gallery/view/100860/?
Ru/gallery/view/109646/?
Ru/gallery/view/109646/?