- зміст
- Що таке нейробіка
- Включіть в роботу ліву руку
- змініть темп
- Шукайте нові відчуття
- Розвивайте свої здібності і вибирайте нові хобі
- Блокуйте на час одне або кілька почуттів
- Міняйтеся і ще раз міняйтеся
- І міняйте мир навколо вас
- Урізноманітніть інтер'єр будинку, офісу, переверніть предмети догори ногами
- Пересядьте на інше місце
- Експериментуйте з їжею
- Вдихайте нові аромати
- рухайтеся
- Розслабляйтеся і медитуйте
Виявляється, у відпустці середньостатистична людина втрачає близько десяти пунктів IQ. Інакше кажучи, глупеет. Вчені пояснюють це просто: якщо якийсь з органів не використовується, він, як правило, атрофується, що актуально і для мозку. Той, простоюючи, просто знижує ефективність своєї роботи.
Були на відпочинку? Тоді вам точно пора «розворушити» свої звивини, щоб активно і без напрягу і працювати, і вчитися, і пізнавати цей світ. Як-не-як, а 1 вересня на носі - День знань.
Так, і не відкладайте на завтра і післязавтра, адже все насправді дуже і дуже просто. Чистити зуби лівою рукою або пересуватися по будинку з закритими очима, пробувати нові страви і нові хобі - це не складно, чи не так? А як цікаво! Виконуючи звичні і рутинні дії незвичайним способом, ви задієте різні органи чуття. Мозок у великій кількості починає виробляти нейротропін, що сприяє утворенню нових нервових клітин і збільшення кількості дендритів. Через них і сприймається інформація. На цьому, власне, і грунтується нейробіка, вправи якої вам і пропонуємо. Ми непомітно для себе тренуємо мозок, стаємо розумнішими, кмітливим і успішніше. Давайте починати!
Всім, хто хоче зміцнити пам'ять і стати розумнішими, пропонуємо скористатися простими вправами нейробікі, стимулюючими роботу мозку. Це, по суті, гімнастика для нього, своєрідний крос-фітнес - такий, що задіє органи чуття, які відповідають за слух, зір, нюх, смак і дотик
зміст
Також читайте:
Що таке нейробіка
Напевно, всі знають про користь спорту. Здоровий спосіб життя сьогодні в моді, а регулярні фізичні навантаження є його головною складовою. Без них тіло починає хворіти і втрачати свою форму. Це ж відбувається і з мозком, якщо його не навантажувати. Він просто стає ледачим. А як потім важко «розбудити» його для інтенсивної роботи! Загалом, очевидно: треба щось робити. І почати пропонуємо з простих вправ нейробікі. Ви, по суті, виконуєте звичні дії, але нестандартним способом. Від цього мозок, так би мовити, включається
Але для початку розберемося в самому понятті - нейробіка. В її назві - своєрідної зарядки для розуму - з'єднані два слова: «нейрон», що є основною одиницею нервової системи, і «аеробіка». І ця назва передає суть нейробікі - простих і ефективних вправ, які допомагають мозку розвиватися і не старіти.
При виконанні однієї і тієї ж рутинної роботи слабшає пам'ять і падає концентрація уваги.
Нестандартний підхід до звичайних завданням змушує мозок вибудовувати між нервовими клітинами свіжі зв'язку, простіше кажучи, включатися.
Плюс нейробікі в тому, що нею можна займатися де завгодно і коли завгодно.
Систематичне виконання простих вправ нейробікі стимулює розвиток нових нервових з'єднань в різних зонах мозку і сприяє виробленню поживних речовин, що поліпшують пам'ять
Головне - захопитися незвичайним підходом до звичайних справ, практикуючи його кожну вільну хвилинку. Хіба ви не вільну. Знайти місце і час для вправ можна як вдома, так і на роботі, як в дорозі, так і сидячи у телевізора . І неодмінно виконуйте їх з хорошим настроєм: мозку подобаються позитивні емоції.
Включіть в роботу ліву руку
Або праву, якщо ви лівша. Можете спробувати тримати нею зубну щітку , Розмішувати цукор у чаї або каву, їсти суп, писати листи, хоча б ставити підпис, керувати комп'ютерною мишкою і не тільки.
Для стимуляції роботу обох півкуль мозку потрібно міняти робочу руку: чистити нею зуби, застібати сорочку або є. Правшам корисно хоча б час від часу писати лівою рукою, лівшам - правої
При цьому активація моторної кори переноситься з лівої півкулі в праве, і ви стаєте креативніше. Простіше кажучи, включається нестандартне мислення.
змініть темп
Якщо ви квапливий холерик, спробуйте сповільнитися. Наприклад, можна неспішно робити прибирання, слухаючи класику або звуки природи.
А якщо ви меланхолік, який звик до неспішного темпу життя, спробуйте прискоритися. Та ж прибирання може бути веселою: під бадьорить музику пробіглися в танці по квартирі з пилососом в руках - і настрій моментально покращився.
Шукайте нові відчуття
Для цього зовсім не обов'язково вирушати в далекі дали. Привнести новизну в своє життя можна і вдома, не виїжджаючи за межі рідного міста. На допомогу вам дано, наприклад, модні спортивні напрями. А чи пробували ви покататися на моноколесе , гіроборде , електровелосипед або гіроскутере ?
вибір сучасного персонального електротранспорту величезний: кожному вистачить вражень. А ще це дуже зручно!
Публікації на тему:
Чи вдалося вам на власному досвіді дізнатися, що таке віртуальна реальність - справжнісінький тренд нашого часу, не інакше. Жодна виставка hi-tech не обходиться без VR-новинок. Напевно не стане винятком і майбутня IFA-2017 .
Публікації на тему:
Коли ви виходите із зони комфорту, до межі «розпалюються» нові і зазвичай не задіюється сенсорні області мозку. І це відмінна гімнастика для розуму.
Розвивайте свої здібності і вибирайте нові хобі
Нейробіологи радять уповільнити природне старіння мозку і «включитися» за допомогою нових хобі. Вони дозволять йому максимально довго залишатися у формі
Пробуйте себе в нових напрямках. Малюйте, вишивайте, ліпіть, співайте, танцюйте, вчіть мови ....
А ще - жонглюйте.
Цьому теж можна навчитися, як і освоїти систему читання і письма для сліпих - шрифт Брайля. Загалом, визначитеся, що вам цікаво, і дерзайте.
До слова, хобі може приносити дохід. Так, якщо ви, наприклад, відмінно готуєте, і всі рідні і друзі приходять в захват від ваших тортів і пиріжків, можливо, пора на цьому заробляти, радуючи своєю випічкою широке коло людей.
Якщо ви добре пишіть, прийшов час поділитися своїм талантом у власному блозі. Як варіант.
Можливо, ви любите малювати. І це у вас здорове виходить.
Тоді зможете писати картини на замовлення.
Заробити цілком реальні гроші можна навіть граючи в гри . Правда, дане хобі потребує початкових інвестиціях. Покачайте свій ПК або виберіть хорошу ігрову консоль , Попрацюйте над своєю реакцією, уважністю і стратегічними навичками в сподобалася грі, вивчіть техніку інших гравців - і удача до вас повернеться.
І неодмінно читайте. Багато читайте і читайте по-різному, іноді стаючи слухачем. Читання не тільки розширює словниковий запас, роблячи вас цікавим співрозмовником, а й розвиває уяву, аналітичні здібності, вчить фокусуватися і робить мозок більш активним. До речі, воно показано і в боротьбі зі стресом. Його в наш динамічний час складно уникнути.
Щоб «розбудити» мозок, прочитайте пару сторінок справа наліво, а потім тримаючи книгу догори ногами. І це ключ в освоєнні навичок швидкочитання.
Про читання: поєднуємо корисне з приємним .
А ще корисно час від часу читати слова навпаки. Це реально навіть в громадському транспорті. Вивісок магазинів і рекламних оголошень предостатньо.
Можна розважитися і іграми з буквами. Наприклад, спробуйте по-своєму розшифрувати існуючі абревіатури або придумайте нові, складіть нові слова з букв, що входять до складу певного слова, і так далі.
Хороший експеримент - і спілкування протягом дня на якому щось не правильному місці! (І відмінна практика). Це навіть може бути мова жестів.
Блокуйте на час одне або кілька почуттів
Так, можна пересуватися по будинку або будь-якій кімнаті, яку ви добре знаєте, з зав'язаними очима.
На вулиці - теж варіант, але у вас повинен бути супутник-поводир. Існують цілі програми, що передбачають життя на природі - в мальовничих таборах - з зав'язаними очима протягом досить тривалого часу. Це загострює всі інші почуття і дозволяє по-новому поглянути на світ, можливо, навіть відкривши в собі особливі здібності.
Такого роду вправи розвивають концентрацію і увагу. У нейробікой методика штучної сліпоти називається методикою «кажана».
У цьому ж ключі корисно визначати на дотик гідність монет. Так коротають час, наприклад, в чергах або пробках. А вдома можна створити цілу коробку дріб'язку: запускати в неї руку і вивчати пальцями вміст.
Міняйтеся і ще раз міняйтеся
Не бійтеся змін у своєму житті і в своїй зовнішності.
Сміливо грайте з кольором волосся, експериментуйте з зачіскою , Пробуйте яскравий макіяж , Надягайте сміливу одяг і ефектні прикраси .
Справа в тому, що людина, приміряючи нові образи, по-різному себе відчуває. Ефект «піджака» і ефект «високих каблуків» - тому підтвердження. Разом з цим самовідчуттям приходить і новий образ думок.
І міняйте мир навколо вас
Ту картинку, що ви бачите. Добирайтеся на роботу різними маршрутами, частіше подорожуйте ( фотоапарат не забудьте), ходите в походи і неодмінно проводите кожен свою відпустку в нових місцях. Це розвиває просторову пам'ять.
Публікації на тему:
ТОП-10 речей, без яких не можна в похід .
Нейробіка рекомендує в подорожах на авто відкривати вікна. Нові звуки і запахи є свіжою інформацією для мозку. Той відразу приймається створювати і запам'ятовувати комбінації зустрічаються по дорозі шумів, ароматів і пейзажів
При цьому намагайтеся по максимум включати свої органи чуття: більше бачити, чути, відчувати. І не забувайте періодично відключати одне з почуттів або просто активніше працювати з одним з каналів, наприклад: прислухайтеся до шуму доріг і уривків розмов або пробуйте вгадати за смаком інгредієнти салату, що не розглядав їх.
Урізноманітніть інтер'єр будинку, офісу, переверніть предмети догори ногами
Не обов'язково робити ремонт . Можна просто переставити меблі в кімнаті і освіжити інтер'єр стильними штучками.
Тут же можна застосувати ще один фокус нейробікі. Переверніть догори ногами деякі елементи декору: картину, настінні годинники, фотографії, календар - та що завгодно. Це включить в роботу права півкуля головного мозку, адже вам доведеться розпізнати колір, форму і ставлення «незрозумілою» картинки.
Справа в тому, що вся надходить візуальна інформація обробляється мозком двома способами. Ліве - «аналітичне» півкуля - намагається швидко розпізнати об'єкт і повісити на нього ярлик, а праве - аналізує його просторові характеристики, а також взаємодія предмета з сусідніми елементами.
І коли ви дивитеся на знайому і звично розташовану в просторі картину, аналітична частина мозку, моментально привласнюючи їй ярлик, переключає увагу на інші завдання. А якщо картина розташована догори ногами, то це вже головоломка для мозку: ліва півкуля не може швидко позначити об'єкт і вимушено, щоб той інтерпретувати, звертається до правої півкулі.
Вчені стверджують, що споглядання перевернутих об'єктів пробуджує здібності людини до малювання. Кажуть, що у великого режисера Стівена Спілберга, що обмірковує декорації для «Ближніх контактів третього роду», з'явилися свіжі ідеї оформлення фільму саме після того, як він зробив стійку на голові прямо на даху свого автомобіля. Його він припаркував біля надзвичайної краси панорами Лос-Анджелеса. І з цього - перевернуого - ракурсу міський пейзаж йому нагадав днище літаючої тарілки. Так що нейробіка допомогла Спілбергу в зйомках кіношедеври. Впевнені, що і вам вона складе хорошу службу і розкриє ваш творчий потенціал.
А погляньте-но на шикарну колекцію портретів людей догори ногами під назвою «Відчуження».
Автор - Анелия Лаубсер, надихнув словами Уейна Дайера, одного з найбільш відомих у світі авторів бестселерів на теми саморозвитку: «Змініть свій погляд на речі - і речі, на які ви дивитеся, зміняться».
Ідея зробити портрети людей догори дригом народилася у американського фотографа Brandon Vogues, що працює в рекламній студії з Сент-Луїса Bruton Stroube.
Цікавий експеримент. Чи згодні?
Пересядьте на інше місце
Нейробіка рекомендує не тільки зміну розташування предметів навколо нас, але і зміну власного положення в просторі - навіть у межах свого будинку. Наприклад - за обіднім столом, де зазвичай у кожного члена сім'ї строго певне місце. І цей порядок буває напрочуд стійкий.
Сідаючи на інший стілець, ви міняєте свою позицію за столом, доступ до спецій, а також вид на кухню. Це новий досвід, нова ланцюг асоціацій, причому не тільки у вас, але і у всіх членів сім'ї.
Є, до речі, можна не тільки за столом. Пікнік посеред кімнати (тільки без багаття!), Легка вечеря при свічках на балконі або, чого вже там, прямо в ліжку - сміливіше.
Експериментуйте з їжею
Готуйте і пробуйте нові страви. З сучасної побутовою технікою це легко. Мультиварка або пароварка буквально все зробить за вас.
Публікації на тему:
Відкрито для експериментів і блендер .
Він допоможе приготувати асорті смузі , І в таких дивно смачних поєднаннях інгредієнтів, що просто мова проковтнеш. Або пальчики оближеш - як вийде.
Влаштуйте невеликий пікнік будинку. Можна навіть прикинутися, що ви на природі, в чому допоможе, наприклад, оригінальний стіл з гарною травичкою. І як раз згадайте про своє грилі .
Заведіть славну традицію щотижня або хоча б щомісяця влаштовувати день національної кухні. Для цього не обов'язково їхати в дорогий гастрономічний тур. Просто виберіть цікаву вам країну і складіть характерне для неї меню.
Для потрібної атмосфери правильно і колоритно сервірують слот. Не забудьте, що деякі кухні народів світу не передбачають звичні для нас столові прибори. А наприклад, використання паличок в день японської кухні стане відмінним нейробіческіх вправою.
І включіть музику обраної вами країни, щоб до нових смаків, ароматів і тактильним відчуттям додалися ще й слухові.
Нейробіка, яка так любить зовнішні трансформації, настійно радить урізноманітнити їжу зміною оточення. Можна пограти з деталями інтер'єру або сервіровки або ж, наприклад, влаштувати сніданок при свічках. Відмінний початок дня, чи не так?
Смак дуже тісно пов'язаний з емоціями, з їх запам'ятовуванням. І їжа, так би мовити, активує всі наші почуття. Саме за трапезою нейробіка проявляється особливо яскраво: чуттєві системи організму людини працюють на повну потужність і змушують мозок створювати нові асоціативні зв'язки. Згадайте, як мерехтять свічки, звучать тихі розмови і кришталь, сяють столові прилади. Або ваші відчуття від їжі, яку їдять руками ... Так, за столом народжується багато асоціацій, дуже багато.
Однак і в цьому випадку ми здатні все спростити до шаблонності: однакові сніданки, стандартні обіди і вечері без вишукувань і різноманітності ... Нудно і сумно. Так що неодмінно внесіть різноманітність у своє меню і оточення.
Роками ми їмо одні і ті ж продукти, в один і той же час, в одному і тому ж порядку і в одному і тому ж місці. Як правило. В результаті нюхові і смакові рецептори притупляються. Урізноманітніть своє меню, приймайте їжу в різних місцях - і народяться нові асоціативні зв'язки, а ваше життя стане смачніше і цікавіше
І зверніть увагу на те, як ви їсте і з ким. Спілкуйтеся за столом, збирайте за ним друзів і сім'ю, діліться новинами і враженнями - це все нейробіка вітає.
Вдихайте нові аромати
Аромати здатні пробудити емоційну пам'ять. Вдихніть знайомий - і відразу оживе цілий ланцюг асоціацій, пов'язаних з ним.
Так, аромат кави у більшості людей співвідноситься з бадьорістю і добрим ранком .
Рекомендуємо створити і нові асоціації з незнайомими вам ароматами. Або зі знайомими. Просто «прив'яжіть» до певної дії свій варіант.
Наприклад, ванну можна приймати з ефірною олією троянди, а постільну білизну душити красивим парфумом.
Вдихаючи нові аромати, ви активуєте органи чуття, зміцнюєте асоціативну пам'ять і стимулюєте сенсорні входи мозку
Що стосується парфумерії , Не варто зациклюватися на одному варіанті. Час від часу пробуйте різні квіткові аромати, квітково-фруктові, квітково - деревні, шипрові, в основі яких лежать зелені, деревні і фужерні композиції, орієнтальні аромати з амбровими, пряними, східними, мускусними і шкіряними нотами. Шукайте свій букет, який, можливо, стане для вас черговим мастхевом.
Вдихаючи нові аромати, ви активуєте органи чуття, зміцнюєте асоціативну пам'ять і стимулюєте сенсорні входи мозку.
рухайтеся
На активність мозку впливають і традиційні фізичні навантаження. За даними дослідників з Іллінойського університету США, всього 150 хвилин помірної гімнастики в тиждень або ж 75 хвилин високоінтенсивних фізичних навантажень збільшують обсяг кори головного мозку у фронтальній і парієтальних областях. Ті відповідають за увагу, робочу пам'ять і швидкість перемикання з одного завдання на інше.
Знайдіть той вид спорту, що вам до душі. Не обов'язково купувати дорогий абонемент в елітний фітнес-клуб. Можна просто регулярно танцювати, якщо ви любите цю справу, або, наприклад, їздити на велосипеді .
Публікації на тему:
Розслабляйтеся і медитуйте
Кажуть, всього десять хвилин повного релаксу можуть повернути вас - втомлених - до життя: мозок запрацює, настрій покращиться і все налагодиться.
Медітація очіщає розум. Вона стімулює творче мислення, что дозволяє генеруваті геніальні Ідеї
Регулярна медитація знижує тиск крові, рівень стресу, зміцнює імунну систему і покращує здатність концентруватися.
Саме тому в великих корпораціях кшталт Google її практикують для свого персоналу. І сам Стів Джобс любив медитувати. «Якщо ви сядете і просто прослідкуйте за собою, то виявите, наскільки неспокійний ваш розум. А коли спробуєте його заспокоїти, ситуація тільки погіршиться. Якщо ж через якийсь час розум все ж заспокоїться, вам відкриються найтонші речі. Загостриться інтуїція, проясниться бачення, ви зможете відчути себе в теперішньому моменті часу - тут і зараз. Ваші думки сповільняться, свідомість розшириться, і ви побачите набагато більше, ніж раніше », - стверджував він. Можливо, саме це і стало запорукою його успіху.
Як бачите, нічого складного в нейробікой немає. Виберіть кілька вправ, щодня їх практикуйте, періодично замінюючи іншими, - і зможете похвалитися розумом і кмітливістю. Як Говорун - літературний персонаж книг Кіра Буличова. Удачі вам і натхнення!
Дякуємо за фото: Dailygood.org, Rd.com, Adme.ru, Getty Images, Анеля Лаубсер, Bruton Stroube
Були на відпочинку?Чистити зуби лівою рукою або пересуватися по будинку з закритими очима, пробувати нові страви і нові хобі - це не складно, чи не так?
Чи згодні?
Відмінний початок дня, чи не так?