- 1. Надійтеся (але не розраховуйте) на хороше природне освітлення
- 2. Маленька хитрість: як домогтися оптимального освітлення
- 3. Кухня як майданчик для експериментів
- 4. Перед тим, як почати, наведіть порядок
- 5. Завжди, завжди використовуйте штатив
- 6. Вибирайте ракурс з розумом
- 7. Історію допоможе розповісти реквізит
- 8. Хай живуть яскраві фарби!
- 9. Приготування їжі - це процес
- 10. Використовуйте людей для масштабу
- Підписуйтесь на наш блог
- Коментарі
Багато хто вважає, що головне правило фуд-фотографії - знайти ідеальне освітлення. Це абсолютно не так. Найголовніше правило - проводити фотозйомку тільки після того, як ви поїли. Займатися фуд-фотографією потрібно тільки на повний шлунок, тому що багато хто не може встояти перед можливістю поласувати смачненьким і примудряються з'їсти своє творіння, навіть не давши йому шанс блиснути на дисплеї своєї дзеркалки.
Так що усунувши з дороги первісні інстинкти, ми можемо перейти до обговорення інших рад і хитрощів, які допоможуть вам значно підвищити якість ваших робіт. Ви вже на кухні? Озирніться навколо. Перед вами величезна кількість матеріалів, знімальних зон і реквізиту. Для фотографа кухня є ідеальним студійним простором і свого роду майданчиком для експериментів.
1. Надійтеся (але не розраховуйте) на хороше природне освітлення
Ви виявите, що в фуд-фотографії ніщо так не прикрашає знімок, як природне світло. В ідеалі, для фотозйомки вам потрібно вибрати погожий сонячний день. Але природа непередбачувана. І навіть якщо ви встряли з паршивої погодою, вам потрібно навчитися працювати з тим, що є.
Ви завжди можете імітувати денне світло в студійних умовах. Подбайте про те, щоб у вас під рукою був розсіювачами або софтбокс - так ви отримаєте чудову альтернативу денного світла. Для початку вам знадобитися зовсім небагато обладнання. Для зйомки фуд-фотографій вам потрібен лише один якісний джерело світла - тут якраз працює правило «менше означає більше». Дуже важливо зробити пару пробних знімків, щоб подивитися, як умови освітлення передаються на камеру.
2. Маленька хитрість: як домогтися оптимального освітлення
У природного світла є одна проблема. Вона полягає в тому, що він може бути занадто різким для світлих об'єктів. Ці труднощі можна обійти, розмістивши розсіювач між вікном і місцем зйомки. Рассеиватель допоможе поліпшити якість освітлення при роботі з прямим сонячним світлом.
Цей прийом допоможе вам пом'якшити темні тіні і позбутися від яскравих світлових плям, які зазвичай з'являються, коли сонячне світло падає на світлі області.
3. Кухня як майданчик для експериментів
Наступний за важливістю аспект після освітлення - то, як ви подаєте їжу. На кухні стільки всяких текстур, квітів і цікавих предметів. Тут можна годинами обігравати різні композиції. Скористайтеся цією можливістю, щоб проявити свою творчу фантазію.
Можна використовувати кухонне приладдя для створення багаторівневих композицій, рушники і різні тканини для фонових текстур, спеції для художнього безладу, свіжі овочі для підвищення візуального інтересу, столові прилади для декорування і багато іншого. Пробуйте, експериментуйте і грайте з різними кухонним приладдям.
4. Перед тим, як почати, наведіть порядок
Ми знаємо, як це буває - вам вже не терпиться приступити до готування, інгредієнти летять на всі боки, посуд накопичується, так що ви і самі не помічаєте, як опиняєтеся посеред хаосу. В таких умовах фотографувати неможливо.
Пам'ятайте, що все повинно бути просто. А значить, ще й чисто. Перед тим, як приступити до готування, постарайтеся прибрати свою кухню. Подбайте, щоб все необхідне було у вас під рукою. Крім того, дуже важливо, щоб перед початком приготування ви оформили «сцену». Це місце, де ви будете знімати, так що воно повинно бути ідеально оформлено.
5. Завжди, завжди використовуйте штатив
Завжди використовуйте штатив, де тільки можливо. І взагалі налаштуйте камеру відразу - ще в процесі постановки. Візьміть штатив і поставте його там, де хочете знімати. Без штатива, при зйомці в умовах поганого освітлення, у вас швидше за все будуть дуже розмиті фотографії.
Якщо штатива у вас немає, вам знадобитися що-небудь стійке, щоб забезпечити собі більш виграшні умови зйомки. Якщо ви врахуєте всі ці тонкощі, то зможете уникнути безлічі невдалих знімків.
6. Вибирайте ракурс з розумом
У фуд-фотографії вдалих ракурсів не так вже й багато. Ракурс зйомки сильно впливає на історію, яку ви намагаєтеся розповісти.
Хитрість вибору правильного ракурсу полягає в самому предметі зйомки. Вам потрібно уважно розглянути своє блюдо, щоб зрозуміти, що в ньому унікального і на чому ви б хотіли зробити акцент. Наведіть так, щоб підкреслити найкращі якості вашого страви або інгредієнтів.
Якщо ви, наприклад, фотографуєте гамбургер, то його, потрібно буде знімати на рівні очей, щоб було добре видно всі шари. Ну а суп, швидше за все, краще знімати зверху.
7. Історію допоможе розповісти реквізит
Те, що ви вирішуєте включити в кадр крім самого блюда, теж має велике значення. Реквізит допоможе вам розповісти історію про те, як готувалося ваше блюдо, звідки воно сталося і де його витоки.
Доповнити розповідь може навіть порожній простір. Розставляйте навколо страви різні інгредієнти і предмети, які допоможуть розповісти про те, як воно було приготовлено. Тут можна помістити тканини, трави, склянки, тарілки, миски. Поставте пару предметів на передньому і задньому плані, щоб надати знімкам глибину і візуальну привабливість.
8. Хай живуть яскраві фарби!
Найпоширеніша помилка в фотографіях їжі - зловживання яскравим реквізитом, зменшення шумового навантаження саму страву. Звичайно, захопитися покупкою нових красивих кухонного приладдя легко, адже вам хочеться прикрасити знімки, зробити їх оригінальніше. Однак не забувайте - в фокусі повинна залишатися їжа.
Фотографуючи їжу, вибирайте реквізит нейтральних тонів, тоді ваше блюдо засяє в грамотно підібраному обрамленні. Залежно від кольору об'єкту зйомки, будуть добре виглядати чорний, сірий, білий і всі відтінки коричневого. Ну а якщо ви фотографуєте десерт з яскравими ягодами, використовуйте білий фон.
9. Приготування їжі - це процес
Щоб витягти з фотосесії максимум користі, робіть фотографії в міру приготування вашої їжі. Ви можете почати з зйомки сирих продуктів і слідувати по всіх етапах процесу приготування. Покажіть вашу їжу у всій красі, розкажіть про неї все - як ви її готуєте, розміщуєте і сервіруєте.
Особливо вдало це працює з такими стравами як суп або плов, з тривалим, трудомістким процесом приготування і трохи буденним кінцевим результатом. Сам по собі суп може бути не дуже вже й цікавим, а ось його приготування - цілим ритуалом, що показує запашні трави, методичний працю і красиву ступку, що дісталася від прабабусі.
10. Використовуйте людей для масштабу
У деяких фотографіях їжі дуже важко визначити розмір простору і інгредієнтів. Ось тут ви і можете включити в кадр людські руки, щоб надати своїм знімкам персоналізації.
Руки можуть щось розмішувати, нарізати інгредієнти або розкладати їх на тарілці. Так ви покажете масштаб і внесете додатковий штрих, який допоможе глядачеві визначити справжні розміри предметів. Крім того, так ви как-будто запрошуєте глядачів за лаштунки створення кінцевого результату.
Один з наших авторів, Наталія Лісовська , Має воістину відточеним майстерністю фуд-фотографії, і їй є що розповісти про мистецтво фотозйомки їжі. У неї просто дивовижне портфоліо, яке, до того ж, дає гарне уявлення про те, як потрібно знімати фуд-фотографію.
Ось, власне, і всі тонкощі ремесла. Якщо у вас є інші поради по фуд-фотографії, якими ви б хотіли з нами поділитися, залиште їх у полі для коментарів внизу, і ми обов'язково включимо їх в огляд.
Підписуйтесь на наш блог
Отримуйте кращі статті з фотографії і бонуси доступні тільки передплатникам
Коментарі
коментарів
Ви вже на кухні?