Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Прикраси вишиті бісером. З чого почати? Інформація для новачків. Частина 1

Доброго часу доби!
Мені часто ставлять запитання про вишивку бісером. І всі новачки задають одні і ті ж питання. Сил і часу у мене просто не вистачає, щоб приділити кожному час і докладно пояснити все технічні дрібниці. По-цьому, мої дорогі, пишу тут все докладно, постараюся нічого не упустити, але якщо щось вам не ясно - пишіть в коментарях, буду пояснювати тут же, щоб вся інформація була в одному місці.

Отже, вишивати бісером можна на будь-якій тканині. Тип і щільність тканини залежить від подальшого застосування готової вишивки. Але раз мова у нас йде про вишитих прикрасах - з бюджетних варіантів вам підійде флізелін або фетр.

Флізелін.
Дуже тонкий матеріал, використовується як підкладковий або каркасний матеріал для стабілізації тканини при прошивці, вишивці, аплікацій та інших техніках виготовлення і прикраси виробів з ниток і тканин. Буває клейовий і водорозчинний. Для вишивки прикрас необхідний самий звичайний клейовий флізелін. Буває забарвлений в різні кольори, але в реальності мені попадався тільки білого і чорного кольорів. Продається в магазинах з тканинами на метраж. Ціна невисока (в моєму невеликому містечку його ціна від 4.50 грн до 16 грн за метр. У чому різниця? В жадібності господаря магазину. Флизелин і там і там абсолютно однаковий).

Для вишивки бісером флізелін необхідно підготувати: я розрізаю його на шматки розміром приблизно А4 (альбомний лист), потім складаю листочки флизелина один на одного клейовий стороною вгору (клейова сторона шорстка), зверху кладу лист пергаменту для випічки і пропрасовують праскою на максимальній температурі. Якщо гладити флізелін без пергаменту або через звичайний папір - він може не кволо приклеїтися туди, куди власне не треба, і отковирять його досить проблематично. До пергаменту для випічки флізелін абсолютно не прилипає (моя особиста ноу-хау :)).
Флізелін проглаживают в 4-6 шарів. Кількість шарів - це кому як зручніше, принципової різниці немає. Зауважу тільки, що більш габаритні роботи (кольє, широкі браслети) особисто мені зручніше вишивати на 6ти шарах, а дрібні брошки і кулони - на 4х.
Як не старайся щільно розташувати бісер один до одного, у вас в будь-якому випадку подекуди будуть дрібні просвіти тканини. Що б замаскувати або задекорувати прогалини, перед вишивкою можна фарбувати флізелін акриловою фарбою для тканини. Я фарбувала акрилом фірми деколей (ув. Виробники фарби деколей! Я часто рекламую вашу продукцію, не погано б вам почати виплачувати мені% від продажів. Заранее спасибо).

Дуже хороші якісні фарби, з широкою палітрою кольорів. Після фарбування, чекаємо поки фарба висохне і потім пропрасовуємо праскою. Облазив з часом фарба? Чесно скажу - не помічала. Під бісером цього просто не видно. Купити можна в канцелярських і спеціалізованих магазинах для рукодільниць. Ціна близько 25 грн за окремий контур по тканині і близько 80 грн за набір з 6 кольорів в баночках, як гуаш.

Фетр.
Буває натуральний (з натуральний вовни) і штучний (з чого його виготовляють вмілі китайці залишається загадкою). Для вишивки цілком підходить штучний (доступна ціна, досить гарна якість, волокна пружні, широка палітра кольорів, барвник фетру людську шкіру не фарбує, правда з часом вигоряє на сонці, алергічних реакцій не відмічено).

Для вишивки цілком підходить штучний (доступна ціна, досить гарна якість, волокна пружні, широка палітра кольорів, барвник фетру людську шкіру не фарбує, правда з часом вигоряє на сонці, алергічних реакцій не відмічено)

Буває різний по товщині, від 0.8 мм до 2.5 мм. Товщина фетру - справа смаку, я вишиваю на фетрі товщиною 1 мм і дрібні і великі прикраси. Фетр 1 мм більш поширений, при вишивці бісером, якщо сильно затягнути нитку, деформується менше ніж флізелін. Фетр, за бажанням, так само можна пофарбувати акрилом по тканині, але особисто я ніколи фетр не прикрашає - просто не бачу в цьому сенсу. Ціна у мене в місті 7-10 грн за лист 20 * 30 см, але я купую фетр в магазині розділ з фетру тут ціна 4.50 грн за лист 20 * 30 см.

Крім тканини основи, вам так само необхідні нитки для вишивки. Вони буваю спеціальні бісерні (наприклад нитки фірми Spark Beads. Продукцію фірми Гамма не рекомендую) і буває мононить. Вишивала нитками Гамма - міцні, але дуже скручуються і плутаються, обробка воском не рятує. Нитки Spark Beads в цьому плані краще, скручуються тільки якщо відрізати дуже довгу нитку. Але при плетінні і вишивці часто між бісерин видно нитку, і цей факт мене дратує, по-цьому я і плету, і вишиваю на прозорій мононити або тонкій волосіні. Мононитка - схожа на волосінь, але досить тонка і м'яка. Для вишивки частіше використовую волосінь 0.18 мм в діаметрі розділ з волосінню мононить , Для плетіння бахроми використовую тоншу мононить Korn.

Величезний плюс мононити - вона не плутається так, як нитка, якщо заплуталася - голочкою піддягаємо вузлик і він легко розв'язується, вироби на ній м'які, але при цьому добре тримають форму, і між бісерінамі її не видно, як бісерні нитку. У чому різниця між волосінню і мононитки - не скажу, напевно в складі, але однозначно мононить набагато м'якше, вироби на ній виходять більш ніжними і гнучкими.

Поки це все, інші технічні дрібниці будуть опубліковані в продовженні до цієї статті найближчим часом.

Переглядів 38 770

У чому різниця?
Облазив з часом фарба?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»