Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Нитки, волосінь, мононитка для бісеру. Вибираємо що краще.

  1. Мононитка і волосінь.
  2. Нитки.
  3. Інші цікаві статті:

Опубліковано Березень 18, 2014 року, автор Олена 73 380 переглядів Опубліковано Березень 18, 2014 року, автор Олена 73 380 переглядів   мононитка   Що краще, запитаєте ви: нитка, волосінь або мононитка, в основі бісерного шедевра

мононитка

Що краще, запитаєте ви: нитка, волосінь або мононитка, в основі бісерного шедевра? Питання дуже спірне. Спеціально заглянула на кілька форумів з цієї тематики, щоб моя суб'єктивна думка набуло більшої ваги, і трохи розгубилася. Правда, про що це я? Кожен виходить з власної практики, і тих технік і прийомів якими користується. На жаль, немає універсальної основи, яка підійшла для все наших потреб, але є їх невеликий діапазон, серед яких ми і будемо шукати гідних нашої мети.

Мононитка і волосінь.

Мононитка (від слова моно «один») означає одиночну синтетичну нитку.

На вигляд вона дуже схожа на волосінь, тому і характеристики у цих основ в цілому схожі:

  • міцність, пружність, стійкість до зношування - є ідеальною основою для виробів;
  • прозорість - залишає непоміченим шви плетіння, що робить роботи акуратними і цікавими;
  • «Не любов» до гострих предметів - гострі відколи каменів, грубо оброблені краї стеклярусу (рубка) ріжуть. В такому випадку слід відмовитися від використання цих основ або вибирати бісер з оплавленим кінцями;
  • жорсткість, твердість - вироби, виконані на основі волосіні і мононитки, набувають певну форму (слід враховувати техніку плетіння і натяг «нитки» при роботі);
  • «Пам'ять» - їх щільна структура дозволяє зберігати певну форму. Це гарна якість, але якщо мова йде про виконання, наприклад, кольє-хомут або подібне йому - це зіпсує кінцевий результат. Принцип такого кольє (намиста) щоб кожна нитка бісеру була на своєму місці і не вибивалася із загальної маси.

Підводячи підсумки, слід зазначити, що мононить має більшу еластичність, ніж волосінь (приклавши зусилля її можна розтягнути і при великому бажанні порвати). Випуск її в різній колірній гамі, допоможе домогтися максимально гармонійного результату в поєднанні з бісером в тон.

При виборі волосіні, слід звертати увагу не тільки на її номер, але і на «міцність до розриву» (line test) При виборі волосіні, слід звертати увагу не тільки на її номер, але і на «міцність до розриву» (line test). Цей показник стоїть поруч з номером волосіні і виражається в кілограмах. Чим більше число - тим міцніше. Купувати таку волосінь виключно в рибальських магазину. Віддавати перевагу номерам від 0,14 до 0,30. Найпоширеніша 0,20, а залежність товщина-номер пряма: чим більше номер волосіні, тим вона товщі.

Дуже важко підібрати що то одне, а ось виключати їх зі свого арсеналу не треба, та й не вийде. Ми вже з'ясували, що мононить і волосінь володіють такими якостями, що в силу своєї винятковості не можуть бути повністю замінені на нитки.

Нитки.

До вибору нитки, як основи для роботи з бісером потрібно підійти відповідально.

Невеликий лікнеп, який прояснить основні моменти.

За складом сировини, нитки поділяються на:

  1. синтетичні;
  2. армовані;
  3. натуральні (бавовняні, лляні, шовкові, вовняні).

Торгові номера російських ниток зазвичай складаються з числа і літерного позначення. Цифра позначає товщину нитки, букви - склад. Чим цифра більше, тим нитка товщі.

65 ЛХ. Товщина 65, Л - лавсанового стрижень, Х - Бавовняна обплетення.

35 ЛЛ. Товщина 35, Л - лавсанового стрижень, Л - Лавсанова обплетення.

Синтетичні нитки за складом волокна поділяються на дві групи:

  • лавсанові (поліефірні);
  • капронові, нейлонові (поліамідні).

Синтетичні нитки отримують шляхом скручування двох і більше комплексних ниток.

Комплексна - нитка, що складається з двох або декількох елементарних ниток, з'єднаних між собою скручуванням або склеюванням.

Одиночна (елементарна) - нитка, яка не ділиться в подовжньому напрямі без руйнування.

Лавсанові нитки (Л) відрізняються високою міцністю Лавсанові нитки (Л) відрізняються високою міцністю. Виробляються з високоміцних малоусадочная поліефірних (лавсанових) комплексних ниток.

Капронові нитки (К) виробляються з поліамідних комплексних ниток з числом складань від 2 до 4. Ці нитки володіють термостійкими і малоусадочная властивостями, низьким коефіцієнтом тертя (простіше кажучи, слизькі), високою міцністю, не руйнується у водному середовищі.

Армовані нитки - це високоміцний лавсановий сердечник з різною зовнішньою опліткою, наприклад - х / б (ЛГ, ЛБ - нитки виробництва Білорусії). Нитки мають високу міцність, еластичність, зносостійкість.

Синтетичні і армовані нитки в рівній мірі популярні серед рукодільниць і широко використовуються в бісероплетіння. Який з них віддати перевагу - вирішувати, звичайно Вам, і маркування котушок допоможе в цьому.

Натуральні нитки не потребують докладного опису, т. К. Складаються з 100% натуральної сировини. Вони міцні в міру, не такі стійкі до зносу (в порівнянні з синтетичними), мають неприємну властивість з часом гнити.

Якщо Ви в роботі, віддаєте перевагу саме цей тип ниток, підвищити їх зносостійкість можна за допомогою воску (натер їм нитка по всій довжині). Але, будьте обережні! Віск - відноситься до продуктів бджільництва, і може викликати алергічну реакцію.

Бісерні конструкції, виконані на основі ниток - «рухливі» - вони приймають форму предмета, наприклад браслет, виконаний мозаїчної технікою плетіння не буде «стояти колом», а буде природно оточувати руку за рахунок нитки в його основі.

Окремо, буквально чуть-чуть, хочу торкнутися теми плетіння бісерних джгутів Окремо, буквально чуть-чуть, хочу торкнутися теми плетіння бісерних джгутів. При поганому їх плетінні можна використовувати волосінь або мононитка - це не вплине на еластичність джгута. В інших випадках краще використовувати нитку для бісероплетіння Nymo. Ці нитки ідеальний вибір для більшості технік плетіння. Їх називають нейлонової мононитки. Вони продаються в міні-котушках (їх важко сплутати з іншими видами ниток) по 59 метрів. Розміри ниток Nymo: OO (найтонші), O, B, D, F (самі товсті). Для наших цілей нам підійдуть - B і D. Наприклад, через найдрібніший бісер TOHO розміру 15/0 нитка (D) може пройти 8 разів.

Я сподіваюся, інформація в цій статті багато прояснила Вам, і ви знайшли її корисною (я дуже старалась). Робота з бісером дуже копітка, цікава і непередбачувана; і тільки правильно підібрана основа, у вигляді нитки, жилки, мононитки, робить з купки бісеру - шедеври гідні захоплення.

Інші цікаві статті:

на Ваш сайт.

Правда, про що це я?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»