Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Клуб любителів шиття Сезон - сайт, де Ви можете дізнатися все про шиття - Квітка-брошка з паєток і бісеру

Для виготовлення об'ємного квітки з паєток і бісеру, який може бути не тільки брошкою, а й елементом декору одягу, буде потрібно трохи матеріалів, а ще - акуратність і ретельність Для виготовлення об'ємного квітки з паєток і бісеру, який може бути не тільки брошкою, а й елементом декору одягу, буде потрібно трохи матеріалів, а ще - акуратність і ретельність.
Автор МК Goldfish - дизайнер прикрас, призер численних рукодільних і швейних конкурсів. Її публікації в журналах допомагають багатьом любителям рукоділля освоювати мистецтво роботи з бісером і не тільки.

Матеріали для виготовлення бісерного квітки

Ріволі, або перлина-бус або круглий кабошон розміром 10-12-14-16 мм для центру квітки Ріволі, або перлина-бус або круглий кабошон розміром 10-12-14-16 мм для центру квітки.
Паєтки діаметром 3-4 мм, 2-3 грами. Краще використовувати паєтки виробництва Італії або Франції, що не металік, чи не прозорі. Кілька відтінків (до трьох) додадуть квітки найбільшу виразність.
Бісер - розмір 15/0 або дрібніше, найкраще японський Toho (Тохо), в тон серединці квітки.
Органза - в ідеалі натуральна, шовкова, але можна і синтетичну або шифон. Якщо нічого такого немає, використовуємо будь-яку напівпрозору тканину, щоб з вивороту було видно контури вишивки.

П'яльці - обов'язково П'яльці - обов'язково. Причому, їх бажано обмотати тканиною, щоб органза не вислизала. Можна використовувати клапоть х / б тканини. Запасайтеся відразу якісними п'яльцями - дерев'яними з високим бортиком, а ще краще рамою.
Голки - для вишивки бісером.
Нитки - муліне (бажано DMC) або шовкові вишивання, які підходять за кольором до майбутнього квітки.
Картонка трохи товщі ватману, підійде від цукеркової коробки.
Підкладка - оксамит, в ідеалі шовковий або бавовняний; можна використовувати і поліестеровий, але не стрейчевий. Підкладка може бути виконана і з натурального шовку.
Застібка - пришивними шпилька.
Клей - Момент, Кристал або гель.
Ножиці - з гострими кінчиками.
Олівець - простий острозаточенного або гелієва срібна ручка.
Шаблон пелюстки. Шаблон можна скачати окремим файлом або намалювати свій. Розмір шаблону можна збільшити або зменшити на свій розсуд.

Підготовка до вишивки
Вирізаємо шаблон пелюстки. Мінімальна кількість пелюсток в ряду - три, максимальний - п'ять. Туго запяліваем органзу, що не перекошуючи часткову і поперечну нитки. Володіємо шаблони на органзи, дотримуючись у всіх пелюсток часткову нитку, обводимо олівцем з припуском в 1 см. Між двома сусідніми пелюстками залишаємо відстань не менше 2 см.
На пелюстці відзначаємо середину, уздовж якої буде йти вишивка. Якщо паєтки двох-трьох кольорів, розмічаємо на пелюстці місця переходу кольору.

Вишивка пелюстки паєтками
Перший прокол голкою робимо знизу вгору в точці перетину краю пелюстки і середньої лінії. Набираємо на голку одну пайетку, укладаємо на органзу і закріплюємо стібком, проколюючи органзу зверху вниз у краю пайетки.

Далі робимо прокол від низу до верху по середній лінії. Крок стібка дорівнює половині паєтки. Набираємо на голку наступну пайетку. Нитка, що виходить з органзи, повинна бути злегка натягнута. Перш ніж знову вколоти голку в тканину, зачіпляються голкою нитка попередньої паєтки. І тільки після цього вколюємо голку в органзу і притягуємо нитку. Вишиваємо ряд до кінця керуючись цим алгоритмом.
Таким чином вишиваємо паралельні ряди на половину пелюстки. Перехід до наступного ряду дорівнює половині паєтки. Можна розташовувати паєтки ближче, але не далі, ніж на півкроку, інакше буде просвічувати основа.

Потім вишиваємо другу половинку пелюстки. На фото показана вишивка з лицьової та зворотньої сторони. На виворітній стороні можна залишати протягання нитки при невеликому розмірі пелюсток, а не починати кожен ряд нової. Якщо вишивається велика поверхня, замість протягання нитка піднімається по виворітного стороні уздовж вишитого ряду. Так само ховається кінець нитки, коли нитка закінчилася.

Перехід до іншого кольору продовжує вже вишитий ряд. Вишиваємо все пелюстки.

виготовлення пелюсток
Вирізаємо все пелюстки з припуском в 1 см.

З вивороту вишитого пелюстки приміряємо шаблон. Він повинен бути трохи менше, ніж вишитий пелюстка, буквально на 1 мм. За цим шаблоном з тонкого картону вирізаємо по дві заготовки на кожну пелюстку.
Важливо! Якщо пелюстки розрізняються за розміром, для кожного вирізаємо окремо по дві заготовки і помічаємо їх.
З оксамиту вирізаємо все пелюстки з припуском 1 см. Складаємо окремої стопкою деталі для кожної пелюстки - вишитий, оксамитовий і дві картонних заготовки.
Докладаємо картонну заготовку до вивороту пелюстки і акуратно розміщуємо його так, щоб відстань від краю було скрізь однаковим. Голкою з вдернутой ниткою притягуємо верх і низ припуску органзи до центру пелюстки. Потім стягуємо припуски з боків пелюстки і закріплюємо їх у середині.
Важливо! Картонна заготовка повинна бути не видно з лицьового боку!

Другу картонну заготовку зашиваємо всередину оксамитового пелюстки, зібравши припуск по контуру наметочним стежками, і добре закріплюємо нитку.

Коли готові обидві частини пелюстки, наносимо трохи клею на центр картону. Поєднуємо половинки і щільно притискаємо один до одного. Після цього зшиваємо обидві деталі потайними стібками.

Акуратно згинаємо пелюстки, надаючи їм опуклу форму.

збірка квітки
На аркуші паперу маємо серединку квітки (Ріволі, кабошон або намистину) і розкладаємо навколо неї пелюстки. Між ними має залишатися якесь відстань для заповнення тичинками. Малюємо коло, його діаметр в два рази менше, ніж розкладені пелюстки. Якщо плануємо зробити два ряди пелюсток, можна зробити діаметр трохи більше. Вирізаємо з картону два таких кола і дві оксамитові заготовки з припуском в 1 см. Потім підбираємо застібку, виходячи з розмірів кола. Картонні кола обшивають оксамитовими заготовками.

По центру одного оксамитового кола пришиваємо серединку квітки (Ріволі, перлину або кабошон). На однаковій відстані від центру маємо в своєму розпорядженні потрібну кількість пелюсток. Пришиваємо пелюстки наскрізь через оксамит і картон, відступивши від серединки квітки 5 мм. Якщо ряд пелюсток один, пришиваємо пелюстки «піднятими». Якщо два ряди пелюсток, нижній ряд пришиваємо плоско, відступивши приблизно на 1 см від серединки. А верхній ряд пришиваємо в проміжок між нижнім рядом пелюсток і серединкою квітки. В цьому випадку пелюстки піднімаємо і маємо в своєму розпорядженні в шаховому порядку щодо пелюсток нижнього ряду. Заготівля квітки готова.

Залишилося зробити тичинки, заповнивши проміжок між центром і пелюстками. Висоту і кількість тичинок можна вибрати на свій розсуд.

Пришиваємо застібку до другого оксамитовому колі, проколюючи голкою обидва шару - оксамит і картон. Шов прикриваємо стрічкою. Злегка змастивши клеєм картон, поєднуємо гурток з квіткою з гуртком із застібкою. Щільно притискаємо і пришиваємо потайними стібками по колу. Наш квітка-брошка готовий!

Дякуємо авторові МК Goldfish за фотоматеріали, підготовлені спеціально для сайту Сезон.

Тканини для ошатного одягу ви можете замовити в інтернет-магазині Сезон. Вибір надзвичайно великий - більше 6000 найменувань. Ціни приємно здивують - вони нижче, ніж в реальному магазині. Клікнувши на превью зі зразком, ви потрапите в потрібний розділ магазину.

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»