Вироби з бісеру. Фото: з сайту газети "Біробіджанськая зірка"
Поринути в казковий світ квітів і дерев з бісеру пропонує читачам ІА ЕАОMedia. Майстер бісерного справи Ольга Ільченко вже п'ять років займається цим видом рукоділля і ділиться власними технологіями виготовлення сувенірів, повідомляє ІА ЕАОMedia з посиланням на газету "Біробіджанськая зірка" .
Дерева з бісеру - оригінальна прикраса будь-якого інтер'єру - зараз стають все більш популярними. До того ж композиції практичні і їм легко повернути первісний сяючий вигляд, досить промити під душем. Мало кому відомо, що виготовлення сувенірів з бісеру - кропітка праця, недешеві матеріали і величезна кількість часу.
Ольга Ільченко. Фото: з сайту газети "Біробіджанськая зірка"
- Щоб зробити одне невелике дерево, - каже Ольга Ільченко, майстер бісерного справи в нашому місті, - у мене йде не менше тижня.
Ольга Леонідівна народилася і живе в Біробіджані, тут закінчила школу і вчилася в ПУ №3, багато років пропрацювала продавцем, потім стала завідуючою магазином. Зараз Ольга в декретній відпустці, виховує трьох дочок.
- Моє захоплення почалося п'ять років тому, - розповідає Ольга, - в 2011 році подруга і її син подарували мені на Новий рік маленькі квіточки з бісеру. І вони так мені сподобалися! Я вирішила сама спробувати зробити що-небудь подібне. Зараз у мене багато квітів і дерев з бісеру, навіть важко сказати, скільки їх.
Ольга любить дарувати свої роботи на свята родичам, друзям і знайомим. Наприклад, старша дочка Аля завжди йде на перше вересня, День вчителя, і 8 Березня з черговими шедеврами мами для вчителів. Це традиція сім'ї Ільченко.
Цікаво, що Ольгу плетіння з бісеру ніхто не вчив.
- Я - самоук, - розповідає майстриня, - коли стала займатися "бісером", в Інтернеті було мало інформації, довелося думати і "доходити" самої. Зараз у мене свій канал "Квіти з бісеру" на відео-хостингу YouTube, де близько 100 авторських майстер-класів та понад 4 тисячі передплатників. Якщо враховувати, що власний канал я створила тільки рік тому, то ці показники дуже навіть непогані. Щотижня я намагаюся викладати в Інтернет щось новеньке, ділитися з однодумцями своїми творчими знахідками. Багато залишають коментарі, пишуть, що їм подобається те, чим я займаюся; деякі просять показати, як робити ті чи інші елементи. Найцікавіше, що створити свій канал мені порадила старша дочка, спочатку вона навіть знімала мене. Зараз у мене є штатив для камери, і я сама фіксую процес виготовлення сувенірів, сама займаюся обробкою відео. У мене багато своїх "вигадок". Наприклад, раніше я обмотувала стовбур дерева лейкопластиром, потім фарбувала гуашшю. А зараз використовую для стовбура гіпс, клей ПВА і універсальну колеровочні пасту для додання кольору дереву. Після того як стовбур готовий, я покриваю його лаком. Цій технології виготовлення я ні у кого не бачила. Ще вважаю своїм винаходом - виготовлення додаткових осей для листя і інших великих елементів. Люди в Інтернеті говорять, що такого до мене ніхто не робив.
Чоловік Сергій допомагає Ользі в її захопленні: вечорами набирає або нанизує бісер на дріт для чергового сувеніра, їздить з нею в спеціальні магазини за матеріалами.
Ольга Ільченко розповідає, що пробувала займатися і іншими видами рукоділля: плела прикраси (намисто, сережки), але все-таки робити дерева їй подобається найбільше. "Буває таке, коли закінчу композицію, дивлюся на неї, і у мене течуть сльози. Це справжнє диво бачити, як з маленьких різнокольорових крупинок виходить така краса!".
ПОСИЛАННЯ З ТЕМИ:
Інтерв'ю на вихідні: незвичайне хобі і секрети майстерності для любителів тату в ЄАО