Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Бісер - що за матеріал?

  1. Бісер - трохи історії
  2. Де нині використовують бісер і що з нього роблять?
  3. Бісер в модних колекціях
  4. Як роблять сучасний бісер?
  5. Бісер - правила догляду

Бісер є саме тим унікальним матеріалом, який дозволить вам відчути себе справжнім творцем. А як ще можна назвати людину, яка може створити з безлічі різних крупинок даний твори бісерного мистецтва ?! А чи знаєте ви, де і коли цей матеріал з'явився вперше? Чи відомо вам, які дизайнери використовують його в своїх модних колекціях? Ми дамо відповіді на ці питання!

Бісер - трохи історії

Історія виникнення бісеру повертає нас ті часи, коли люди поклонялися язичницьким богам і тільки починали освоювати світ. Вона овіяна безліччю цікавих легенд і тісно пов'язана з виникненням скла. Згідно з однією з них бісер був відкритий вченим Флиндерсом Питри, якому пощастило відшукати зелену намистину на території Єгипту. Вчені відразу оцінили її вік - не менше 5,5 тисяч років! Нині цю реліквію можна побачити в одному із залів Берлінського музею.

В іншій легенді говориться про те, що відкривачами бісеру були фінікійські купці, які поверталися з Африки з природною содою. Під час привалу торговці обклали багаття шматками соди, а з настанням ранку з подивом виявили на її місці тверді, прозорі і чисті злитки. Це було скло, з якого люди навчилися робити намистини для прикрас. Так на світ з'явився бісер (від арабського «бусер» або «бусра» - «фальшиві перли»), який поступово зменшувався і перетворювався. Незабаром бісер поширився по багатьох країнах. Стародавні єгиптяни прикрашали ним намисто Сонця, символ влади фараона, римляни розшивали бісером цілі наряди, на Русі ним прикрашали національний одяг, головні убори і церковні ікони.

З винаходом стеклодувной трубки лідером з виробництва скла стала Візантія, яка ретельно охороняла секрети і не дозволяла вивозити скло за кордон. Але вже в 18 столітті першість перейшла до Чехії, яка прославилася богемским граненим бісером. У Росії ж першою людиною, який узявся за створення «фальшивого перлів», став Ломоносов. Він відкрив фабрику з дев'ятьма печами, в яких створювалася велика кількість бісеру, стеклярусу, гранованих каменів і кольорового скла.

Де нині використовують бісер і що з нього роблять?

Протягом багатьох десятиліть бісер залишається улюбленим матеріалом у рукодільниць. Це не дивно, адже мініатюрні намистинки відкривають величезний спектр для творчих ідей. Нині з бісеру роблять шпильки і обідки, кольє і сережки, картини та декоративні дерева, брошки і комірці, кулони і браслети, намиста і сумочки, взуття та капелюшки, гаманці та іграшки для ялинки.

Даний вид творчості вражає своєю непередбачуваністю - починаєш робити сережки, а виходить кулон, а виходить зовсім інше. Власне, цим бісероплетіння та цікаво.

Бісер в модних колекціях

В останні роки бісер почав активно завойовувати модні простори. Так, Дольче і Стефано Габбана перенесли на одяг Біблійне сюжети. Спільне творіння Гальяно і Оскара де ля Рента вразило поціновувачів моди вечірніми сукнями з бісерним декором. Пако Рабан вважає за краще бісер з металевим блиском, що надає одязі нотку хай-тека. А ось його колега по цеху Крістіан Лакруа створює бісерні мережива дивовижної краси. Цей список продовжать Шанель і Армані, Ів Сен Лоран і Армані, Унгаро і Діор.

Як роблять сучасний бісер?

Якщо раніше бісер і намистини робили вручну, то в кінці 18 ст. працю людини замінили машинним. Довгі скляні трубочки ріжуть на кільця, шліфують особливої ​​сумішшю, оплавляют в печах і полірують порошком.

Якщо ж говорити про металевому бісер, його додатково покривають шаром амальгами, а потім занурюють у олово або ж позолоту.

Бісер - правила догляду

Бісер можна назвати одним з найбільш вибагливих декоративних матеріалів. Хочете зберегти своє деревце, намисто або сумочку в первозданному вигляді? Дотримуйтеся головних рекомендацій по догляду за цими речами:

  • Якщо виріб припало пилом, протріть його м'якою щіткою або ж щіткою;
  • Творіння з бісеру можна скручувати, загинати і комкать;
  • Не зберігайте всі прикраси в єдиній коробці - вони будуть дряпатися, плутатися і рватися;
  • Врахуйте і те, що навіть найдорожчий і якісний бісер може розсипатися під впливом вогкості, сонця і різких перепадів температур;
  • Вироби на волосіні зберігайте тільки в розправленому вигляді. Волосінь схильна швидко запам'ятовувати ту чи іншу форму, а повернути її до колишнього вигляду надзвичайно складно;
  • Одяг, прикрашену бісером, не можна прати в пральній машині, вичавлювати (в тому числі і руками), піддавати прасування та хімічного чищення;
  • Бісерні речі потрібно акуратно вимити в чистій водичці без будь-яких миючих засобів, витерти фланеллю і просушити на твердій основі в розправленому вигляді. Футляри і обплетення сушать на тих речах, для яких вони призначалися;
  • Не використовуйте для чищення бісеру духи або спирт - вони погано впливають на колір;
  • Картини з бісеру протирайте пташиним пером;
  • Не носіть біжутерію з бісеру під верхнім одягом - це прискорює перетирання нитки.

Футляри і обплетення сушать на тих речах, для яких вони призначалися;   Не використовуйте для чищення бісеру духи або спирт - вони погано впливають на колір;   Картини з бісеру протирайте пташиним пером;   Не носіть біжутерію з бісеру під верхнім одягом - це прискорює перетирання нитки

Ви все ще вважаєте бісероплетіння дитячою забавкою? Що ж, спробуйте створити з цих намистин шпильку, намиста або браслетик. Ви й не помітите, як атмосфера творчості захопить всю вашу сутність.

А як ще можна назвати людину, яка може створити з безлічі різних крупинок даний твори бісерного мистецтва ?
А чи знаєте ви, де і коли цей матеріал з'явився вперше?
Чи відомо вам, які дизайнери використовують його в своїх модних колекціях?
Де нині використовують бісер і що з нього роблять?
Як роблять сучасний бісер?
Хочете зберегти своє деревце, намисто або сумочку в первозданному вигляді?
Ви все ще вважаєте бісероплетіння дитячою забавкою?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»