Справжній правильний плов готується з баранини. Справжній правильний шашлик теж готується з баранини. Два абсолютно різних страви можна приготувати з одного і того ж м'яса. Вибрати яке блюдо краще - це нерозв'язна дилема. Ми зупинимося на рецепті приготування плову з баранини, хоча можна переглянути рецепт, як приготувати шашлик з баранини або шашлик зі свинини , Якщо ви не впевнені у виборі.
Час підготовки - 30 хвилин
Час приготування - 1 година 10 хвилин
Загальний час - 1 година 40 хвилин
Щоб приготувати плов з по узбецьки нам знадобиться:
- баранина м'якоть - 1 кілограм;
- кісточки зі спини або реберця - 3 - 4 штуки;
- сало курдючное - 300 грам;
- рис - 1 кілограм;
- цибуля - 3 цибулини великих;
- часник - 3 головки;
- стручковий перець - 1 - 3 штуки;
- зіра - 2 чайних ложки;
- сіль - 1 столова ложка.
Починаємо готувати плов по узбецьки.
Вручну нарізаємо довгою соломкою моркву. Не потрібно натирати на тертці або подрібнювати комбайном. Важлива деталь - морква повинна бути стигла, червоного кольору. Не підходить рання весняна морква, так як вона не володіє достатньою насиченістю смаку і запаху.
Цибулю нарізаємо кільцями.
Мяс про баранини купуйте в перевірених місцях, воно має бути свіжим і чисте, тому що мити м'ясо баранини не бажано. Ріжемо м'ясо невеликими кубиками 1.5 - 2 см. Кісточки зі спини і реберця (можна замінити хорошою яловичиною або телятиною) злегка солимо, відбиваємо і відкладемо в сторону промаринуватися.
Переберія від сміття рис, добре промийте кілька разів, поки вода не стане прозорою. Потім рис потрібно замочити в 1.5 - 2 літрах теплої, але не гарячої води. Це важливо.
Далі беремо казанок або казан, добре нагріваємо. Нарізаємо невеликими шматочками сало і прожарюємо в казанку на великому вогні. Виймаємо шкварки. Сало можна замінити такою ж кількістю рослинного масла, бажано оливкової. Масло також потрібно прожарити на великому вогні, поки не піде білий димок. Відразу кладемо реберця і обсмажуємо, перевертаючи до золотисто - коричневого кольору, приблизно 5 - 7 міну т. Будьте обережні, щоб не потрапити на бризки киплячого масла. Виймаємо реберця і поки відкладемо на блюдо.
Потім в киплячу олію висипаємо нарізану цибулю і акуратно помішуючи смажимо до золотисто - коричневого кольору. Потім додаємо м'ясо і акуратно перемішуємо. Рівномірно, по всій площі казанка висипаємо моркву. Смажимо 15 хвилин, перемішуючи через 2 - 3 хвилини. Повинен з'явиться запах плову від уже м'якої моркви. Зменшуємо вогонь до середнього. Додаємо чайну ложку зіри. Якщо морква не розм'якшилася, можна смажити трохи довше. Потім заливаємо гарячою водою, висотою 1 - 1.5 см. Очищаємо від зовнішньої лушпиння часник і в шкірці кладемо в казанок разом з перцем. Плов по узбецьки повинен бути пряним, навіть якщо вам не подобається часник і перець, покласти доведеться.
Кладемо кісточки і зменшуємо полум'я до менше середнього положення.
Кип'ятимо близько сорока хвилин, бульйон повинен стати червоно - коричневого кольору, вода википіти. Виймаємо обварені кістки, солимо 1 столовою ложкою з верхом. Наш зірвак готовий.
Ретельно відціджуємо рис і шумівкою рівномірно розладжуватися на поверхню зирвака. Обережно, щоб не змити шар рису, заливаємо 1 літр окропу, щоб весь рис був покритий водою, але не більше. Краще додати води потім, ніж перелити зайвого. Щоб швидше закипіло, включаємо найбільше полум'я. Ні в якому разі не перемішувати, якщо потрібно, то можна вирівняти рівномірно поверхню рису. Коли вода майже википить, зменшуємо полум'я до самого меншого значення. Посипаємо рівномірно 1 чайною ложкою зіри, щільно закриваємо кришкою і Томім 20 - 25 хвилин. За цей час кришку не відкривати.
Потім відкриваємо кришку і перевіряємо плов по узбецьки на готовність. Рис повинен бути розсипчастим і легко розминатися між пальцями. Якщо немає, то даємо настоятися плову ще 10 - 15 хвилин. Потім акуратно перемішуючи, дістаємо перець, часник, спинки і складав на окрему страву. Їх потрібно порівну розділити між усіма - це одна з найсмачніших частин плову по узбецьки.
Смачного.