Діаманти - це просто шматочки вугілля, які прикипіли до своєї роботи.
Малкольм С. Форбс
Вперше технологія переробки людського праху в діаманти була запатентована фірмою Life Gem diamonds в 1999 році і представлена широкій публіці в 2002 році. З тих пір подібна послуга стає все більш популярною, особливо в США, Японії і країнах Європи. На даний момент в світі діє вже кілька десятків фірм, які створюють діаманти з людського праху. Якщо спочатку для виготовлення меморіальних діамантів був потрібний попіл від кремації, то тепер для цього достатньо локона волосся померлого. Більш того, все більше фірм готові «увічнити в камені» не тільки ваших покійних родичів і коханих, а й домашніх вихованців!
технологія виготовлення
Без тиску не буде діамантів.
Мери Кейс
Процес створення меморіальних діамантів практично ідентичний тому, як отримують синтетичні діаманти. Різниця лише в тому, що замість звичайного вугілля або попелу, що становлять основу майбутнього каменю, береться прах померлої людини.
По суті, вченими штучно відтворюються ті умови, при яких відбувалося формування алмазів в природі. Для цього особливим чином очищений і оброблений попіл поміщають в спеціальну камеру, де протягом декількох тижнів впливають на нього високим тиском і температурою до тих пір, поки він не кристалізується в алмази. Згодом ці алмази підлягають огранювання, і вийшов в результаті діамант може бути за бажанням клієнта вставлений в кільце, кулон або будь-яке інше ювелірна прикраса.
Зовні, за блиском, сяйву і складу отримані діаманти нічим не відрізняють від «справжніх», що було офіційно підтверджено Американським гемологічний інститут (Gemological Institute of America).
Колір одержані діамантів може варіюватися від безбарвного до насиченого блакитного, червоного або зеленого, і його можна «замовити» заздалегідь, а можна покластися на волю випадку. Підсумковий відтінок кожного меморіального діаманта унікальний. За словами Rinaldo Willy, засновника швейцарської компанії «Algordanza», яка спеціалізується на виготовленні меморіальних діамантів, дуже часто колір каменів в точності збігається з кольором очей покійного. Але пояснення або наукового підтвердження цьому феномену немає.
Етична сторона питання
Всі говорять, що діаманти красиві. Як на мене, так просто холодні і з гострими гранями.
Доктор Хаус (House MD)
Тим часом поки росте число шанувальників меморіальних діамантів, не менше швидкими темпами зростає і число їхніх супротивників. Останні вважають, що виготовлення подібних діамантів є блюзнірським по відношенню до пам'яті померлих. Покупців меморіальних діамантів нерідко звинувачують у спробі перетворити траур в модне пригода і демонстрацію своїх фінансових можливостей. Тим більше що подібні прикраси, дійсно, недешеві. Залежно від бажаного кольору і розміру підсумкового діаманта його ціна може варіюватися від 5 до 25 тисяч доларів.
Але навіть серед тих, кому ідея виготовлення прикрас з використанням праху померлих чи не здається крамольною, далеко не всі ризикнули б самі приміряти подібна прикраса. Багато хто ставиться до меморіальних діамантів з забобонним страхом, і перспектива «носити на пальці свою прабабусю» їх не надихає.
Ще одна проблема полягає в тому, що немає ніякої можливості провести ДНК-експертизу меморіальних діамантів і довести, з чого вони були зроблені. Це дає привід для цілком законних сумнівів: чи не продають фірми, що займаються виготовлення меморіальних діамантів, звичайні синтетичні діаманти?
У свою чергу, ті люди, які вже придбали меморіальні діаманти, відзначають, що це допомогло їм легше перенести гіркоту втрати. Деяких з них привертає сама ідея увічнення людських останків у вигляді прекрасного діаманта.
Однак поки йдуть всі ці суперечки, безперечним залишається лише одне: число бажаючих купити меморіальні діаманти в усьому світі зростає. І разом з попитом буде рости і пропозиція.
Це дає привід для цілком законних сумнівів: чи не продають фірми, що займаються виготовлення меморіальних діамантів, звичайні синтетичні діаманти?