- Дріжджове тісто для пирогів. Секрети пишного дріжджового тіста Російська кухня завжди славилася...
- Складові:
- Дріжджове безопарне тісто для пирогів з сухими дріжджами
- Складові:
- Опарноє дріжджове тісто для пиріжків
- Складові:
- Дріжджове тісто для булочок
- Складові:
- Складові:
- Пісне дріжджове тісто
- 20 секретів пишного дріжджового тіста
- Автор публікації
- Дріжджове тісто для пирогів. Секрети пишного дріжджового тіста
- Безопарне дріжджове тісто для пирогів
- Інгредієнти:
- Дріжджове безопарне тісто для пирогів з сухими дріжджами
- Інгредієнти:
- Опарноє дріжджове тісто для пиріжків
- Інгредієнти:
- Дріжджове тісто для булочок
- Інгредієнти:
- Інгредієнти:
- Пісне дріжджове тісто
- 20 секретів пишного дріжджового тіста
- Автор публікації
- Дріжджове тісто для пирогів. Секрети пишного дріжджового тіста
- Безопарне дріжджове тісто для пирогів
- Інгредієнти:
- Дріжджове безопарне тісто для пирогів з сухими дріжджами
- Інгредієнти:
- Опарноє дріжджове тісто для пиріжків
- Інгредієнти:
- Дріжджове тісто для булочок
- Інгредієнти:
- Інгредієнти:
- Пісне дріжджове тісто
- 20 секретів пишного дріжджового тіста
- Автор публікації
Дріжджове тісто для пирогів. Секрети пишного дріжджового тіста
Російська кухня завжди славилася пирогами. Господині незмінно на всі свята готували дріжджове тісто для пирогів. Та й саме слово пиріг швидше за все походить від слова «бенкет» - свято. А приказка «Не червона хата кутами, а красна пирогами» говорить про те, що пироги були символом благополуччя.
У Росії до кожного торжества пекли свій пиріг. Так, коли приймали дорогих гостей, пекли коровай «хліб-сіль», на весілля випікали весільний курник. А коли в будинку з'являвся новонароджений, було прийнято пригощати сусідських дітлахів «Бабкін пирогами» - пляшками, бубликами, крендельками і витушку.
А яке розмаїття пирогів в українській кухні - це відкриті або закриті пироги, розтягаї, кулеб'яки, курники, калачі, пиріжки, шанежки, ватрушки. І кожна добра господиня намагається здивувати гостей і близьких своїм кулінарним шедевром.
Пироги печуть з дріжджового або прісного тіста. Вищим кулінарною майстерністю все-таки вважається дріжджове тісто для пирогів, оскільки для його приготування потрібен кулінарний досвід і знання секретів приготування пишного дріжджового тіста. Навіть зі свого досвіду можу сказати, що і по одному і тому ж, здавалося б, перевіреного рецептом дріжджового тіста могло і не вийде раніше. Я почала багато читати про нього і зрозуміла, що дріжджове тісто для пирогів вимагає трепетного до себе ставлення, не терпить суєти і протягів. Про секрети його приготування ми поговоримо трохи пізніше.
А зараз розглянемо кілька перевірених рецептів.
Види дріжджового тіста і способи приготування
Дріжджове тісто буває безопарне і опарне. Розглянемо як приготувати дріжджове тісто для пирога і чим відрізняється Опарне від безопарного.
Для безопарного дріжджового тіста дріжджі розлучаються молоком і відразу змішуються з усіма іншими інгредієнтами. Тісто залишається для підйому приблизно на 1-1,5 години.
Для приготування опарного ж тесту попередньо готується опара. Для цього дріжджі розлучаються з водою або молоком, додається трохи борошна і цукру. Опара залишається для підйому на 2-2,5 години. І тільки потім змішуються всі інші інгредієнти.
Так навіщо ж, запитаєте ви, ускладнювати собі життя опарою, адже таке ж тісто виходить і безопарним спосіб. А хитрість тут в тому, що якщо ви вирішили приготувати пироги чи пиріжки із здобного тіста з додаванням олії, маргарину, сметани, то така здоба «обважнює» тісто, і без опари воно просто не підніметься. Для здобних пирогів більше підходить тісто на опарі. З безопарного дріжджового тіста також готують пироги та пиріжки, але більш прісні.
Дріжджове тісто не любить суєти і поспіху. Заміс дріжджового тіста - справа тонка і делікатна. Ось тому я постаралася докладно описати всю послідовність його приготування покроково і з фото.
Безопарне дріжджове тісто для пирогів
Процес приготування безопарного дріжджового тіста складається всього з одного етапу - розвести дріжджі і з'єднати всі компоненти.
Складові:
- молоко або вода - 250 мл
- борошно - 500 гр.
- дріжджі - 50 гр.
- яйце - 1 шт.
- цукор - 60 гр.
- вершкове масло 100 гр.
- сіль - 3 гр.
- Трохи підігріваємо молоко, температура молока повинна бути не більше 30 ° С, тобто трохи тепленьке.
Важливо! Молоко перегріти не можна, тому не відходьте від нього під час нагрівання.
2. У тепле молоко кладемо дріжджі, подрібнюємо їх руками і заважаємо віночком до повного розчинення шматочків. Додаємо цукор і знову розмішуємо до повного розчинення. Цукор допомагає бродінню.
Дріжджове тісто дуже примхлива. Слід строго дотримуватися зазначені пропорції. Якщо переборщити з дріжджами, тісто підніметься швидше, але у пирогів буде різкий запах дріжджів. Якщо цукру покладіть більше норми, процес бродіння тесту сповільниться.
3. Забиваємо в молочно-дріжджову суміш 1 яйце. Якщо хочете отримати більш розсипчасте тісто, то замість 1 яйця можна вбити 2 жовтки.
4. Прийшла черга всипати борошно. Борошно обов'язково просіваємо через сито, так вона насичується киснем і тісто виходить повітряним. Замішуємо тісто руками.
5. Додаємо в тісто жири. Для цього вершкове масло (я іноді використовую маргарин) попередньо розм'якшує до м'якості. У деяких рецептах масло розтоплюють до рідкого стану, але все-таки я рекомендую зовсім небагато підігріти жири, щоб не порушити структуру тесту. Втручаємося масло в тісто і месім тісто 10-15 хвилин.
6. У самому кінці додаємо сіль і вимішуємо ще 10 хвилин. Тісто має бути еластичним і не прилипати до рук.
7. Викладаємо тісто в каструлю і залишаємо підніматися приблизно на 1,5 години в теплому місці.
Постарайтеся витримати комфортні умови для підйому тесту - уникайте протягів, збережіть на весь час тепло і достатня кількість повітря.
8. Коли тісто підніметься, його потрібно злегка обмять. Таким чином, ми його звільняємо його від накопичених газів і збагачуємо киснем.
9. Ми залишаємо ще хвилин на 40 -50 піднятися. Після цього можна приступати до випічки пирогів або пиріжків.
10. Після того, як сформуєте пироги чи пиріжки, дайте їм расстояться ще хвилин 15.
Дріжджове безопарне тісто для пирогів з сухими дріжджами
Цей рецепт підходить для здобних, солодких пирогів. Втім, якщо прибрати з рецепта ванілін, то цілком можна приготувати і несолодкі пироги.
Ми будемо використовувати сухі дріжджі для тіста. Співвідношення сухих і свіжих дріжджів приблизно 1: 3, тобто на 1 гр. сухих дріжджів доводиться 3 гр. свіжих. В 1 чайній ложці приблизно 3,5 гр. сухих дріжджів.
Складові:
- молоко - 1/2 скл.
- борошно - 500 гр.
- дріжджі сухі - 1,5 ч. л.
- яйце - 1 шт.
- цукор - 1 ст. л.
- ванільний цукор - 1 ч. л.
- маргарин - 2 ст. л.
- сіль - щіпка
- У тепле молоко додаємо сухі дріжджі і добре перемішуємо до повного розчинення дріжджів.
2. Забиваємо 1 яйце, додаємо цукор і сіль, ванільний цукор.
3. Всипаємо борошно, попередньо просіяне через сито. Замішуємо некруте тісто. Якщо замішуєте комбайном, буде досить 6-7 хвилин. Руками доведеться попрацювати 10-15 хвилин. Якщо тісто виходить не надто м'яке, в процесі замісу можна влити пару ложок теплого молока.
4. В кінці замісу додаємо розм'якшений маргарин.
5. Викладаємо тісто на стіл, ще домішуємо руками і залишаємо в мисці, накритою харчовою плівкою на 1,5-2 години в теплому місці.
6. Після того, як тісто підніметься, один раз робимо обминання, ставимо знову в тепле місце ще на годину.
7. Коли тісто знову підніметься, можна розгортати і готувати пироги і пиріжки, ватрушки і пончики, булочки та паски.
Не забувайте, що всі вироби з тіста, перш, ніж відправити їх в духовку, повинні трохи «попихтіти», расстояться.
Опарноє дріжджове тісто для пиріжків
Дріжджове тісто на опарі відрізняється від безопарного тим, що спочатку готується опара, що складається з дріжджів, води або молока і муки. Опара повинні вибродівшєє, а вже потім додають інші здобні інгредієнти - жири, цукор, яйця і борошно, що залишилося. Пироги або пиріжки, в рецепті яких багато здоби - масла, маргарину, яєць, цукру і т.д. краще готувати з опарного тесту.
Складові:
- борошно - 600 гр.
- дріжджі - 15 гр. (Сухих - 5 гр.)
- молоко - 300 мл.
- яйця - 2 шт.
- цукор - 1 ст. л.
- сіль - 1 ч. л.
- вершкове масло - 100 гр.
- Спочатку підгодувати опару. Для цього в 100 мл теплого молока додаємо дріжджі, добре перемішуємо до їх розчинення.
Молоко повинно бути тільки трохи тепле, не вище 30 ° С, тому нагрівайте на малому вогні і не відволікаючись на інші справи.
2. До молока і дріжджів всипаємо 1 ч. Л. цукру і 3 ст. л. борошна, знову перемішуємо.
3. Таким чином наша підгодівля швидко підніметься, збільшиться в розмірах приблизно в 2-3 рази і виглядає ось так:
4. Після цього приготуємо опару - доллємо молоко, що залишилося, і поклади половину борошна. Добре вага перемішати і залишити в теплому місці, накривши чистеньким рушником, приблизно на 1 годину. Опара збільшиться в 3-4 рази, і з'являться дрібні бульбашки.
5. Як тільки опара почне опускатися, вбиваємо в опару яйця, додаємо цукор, що залишився, сіль і попереднє розтоплене вершкове масло.
6. Додаємо невеликими порціями просіяне борошно.
7. Всі інгредієнти ретельно розмішуємо, і коли тісто стане густим, викладаємо на стіл, пріпиленний борошном, і месім тісто протягом 10-15 хвилин.
8. Тісто вимішуємо до тих пір, поки воно не стане еластичним і не буде прилипати до рук.
9. Накриваємо харчовою плівкою і залишаємо в теплому місці на 1-1,5 години.
10. Коли тісто збільшиться в 2-3 рази, обов'язково робимо його обминання - кулачками обережно поплескаємо по тесту. Воно осяде, тоді знову накриваємо і залишаємо ще раз піднятися на 30-40 хвилин. Обминання можна робити 2-3 рази, але я обходжуся 1-2.
11. Коли тісто знову підніметься, можна готувати пироги чи пиріжки.
Дріжджове тісто для булочок
За цим рецептом виходять здобні, м'які як пух і дуже смачні булочки. Запікаються ці булочки в духовці. Тісто будемо готувати на опарі.
Складові:
- борошно - 500 гр.
- дріжджі сухі - 5 гр.
- молоко - 65 гр.
- вода - 150 гр.
- яйце - 1 велике або 2 невеликих
- цукор - 130 гр.
- сіль - 5 гр.
- маргарин або вершкове масло - 75 гр.
- ванільний екстракт або ванільний цукор за смаком
- Борошно (250 гр.) Просіюємо через сито і додаємо сухі дріжджі (половину порції - 2,5 гр.), Все перемішуємо.
Звертаю увагу: для опари використовуємо половину зазначених продуктів.
2. В отриману суміш вливаємо тепле молоко і 1/2 порції води (75 гр.), Знову розмішуємо.
3. Замішуємо тісто, опара виходить незвично густа. Формуємо з неї грудочку тесту. Така опара буде дозрівати довше, ніж традиційна, більш рідка.
4. Накриваємо опару плівкою і залишаємо на 4 години в теплому місці.
5. В окремому посуді змішуємо сіль, цукор, половину води, розмішуємо до розчинення цукру і вбиваємо яйця. Вийшла рідка суміш.
6. Окремо готуємо суху суміш із решти борошна (250 гр.) І дріжджів (2,5 гр.).
7. Коли опара підніметься, в неї додаємо рідку цукрову суміш, потім всипаємо борошно з дріжджами, ванільний цукор і все компоненти з'єднуємо.
8. Вимішуємо тісто.
9. У тісто невеликими порціями «втручаємося» маргарин або масло. Для цього від розм'якшеного маргарину відламує шматочок і розмішуємо тісто до одноманітної консистенції, і так до закінчення маргарину.
10. Саме тісто виходить рідкуватий, неправильної форми. Таке тісто відрізняється від еластичного традиційного, але борошна більше все-таки не додавайте.
11. Для вимішування такого рідкого тесту застосуємо французьку технологію - тісто двома руками піднімаємо, розтягуємо в сторони і складаємо. Місимо тісто близько 10 хвилин. В кінці воно вже не повинно прилипати до рук.
12. Кладемо тісто в миску, змащену олією на 3 години. Дріжджове тісто для пирогів має збільшитися в 2-3 рази.
13.Тесто ділимо на рівні порції, формуємо булочки. Викладаємо булочки на деко, посипане борошном, накриваємо плівкою і залишаємо ще на 30 хвилин расстояться. За цей час булочки ще збільшаться в 2 рази, тому укладаючи в форму або на деко, залишайте відстань між ними.
14. Змащуємо булочки збитим яйцем.
15. Запікаємо в розігрітій до 180-200 ° С духовці близько 30 хвилин. Виходять м'які, як пух, здобні та смачні булочки.
16. Рекомендую після того, як дістанете їх з духовки, змастити їх зверху ще й розтопленим вершковим маслом.
Швидке дріжджове тісто для пиріжків - рецепт заварного тесту
І ще один чудовий рецепт для пиріжків для тих, хто не хоче довго чекати поки тісто підніметься.
Складові:
- борошно - 3,5 склянки
- дріжджі сухі - 11 гр.
- вода тепла -1 стакан
- вода окріп - 200 мл
- соняшникова олія - 4 ст. л.
- цукор - 1 ст. л.
- сіль - 1 ч. л.
- Сухі дріжджі висипаємо в склянку і заливаємо 1 склянкою теплої води. Ми залишаємо поки осторонь активізуватися.
2. Змішуємо 3 ст. л. борошна, 1 ст. л. цукру, 1 ч. л. солі і 3 ст. л. соняшникової олії.
3. Виходить розсипчасте тісто. Його заливаємо окропом і ретельно розмішуємо до зникнення грудочок. Ми залишаємо трохи охолонути на 5-10 хвилин.
4. Вливаємо в це тісто розведені дріжджі.
5. Всипаємо борошно (2-2,5 склянки) і розмішуємо. Коли тісто вбере всю муку, додаємо ще приблизно 1 стакан. Треба відчути коли тесту буде досить борошна. Але не переборщіть, інакше тісто вийде дуже круте і пиріжки вийдуть жорсткі.
6. Тісто виходить досить липке, і щоб воно не прилипало до рук, наливаємо прямо на руки трохи рослинного масла і втручається його в тісто.
7. Також потрібно змастити соняшниковою олією і обробну дошку.
8. Тісто ділимо на порції і формуємо товсті млинці. Викладаємо на них будь-яку начинку і защипувати як вареники.
9. Смажимо такі пиріжки у великій кількості соняшникової олії, можна сказати у фритюрі. Укладати на сковороду пиріжки слід швом вниз, так вони не розповзуться.
Пісне дріжджове тісто
Під час посту існують обмеження щодо вживання деяких продуктів - заборонені м'ясні вироби, молочні продукти, жири та яйця. На моєму блозі є добірка пісних рецептів , Там можна вибрати на свій смак. А якщо вам в пост захотілося пиріжків, це цілком можливо. Приготуйте смачні пиріжки за бабусиним рецептом батюшки Гермогена на воді без яєць і молока. До них можна придумати і дуже смачну начинку для пісних пиріжків - з грибами, капустою, яблуками або варенням.
20 секретів пишного дріжджового тіста
Вважається, що дріжджове тісто для пирогів дуже примхлива і не у всіх виходить з першого разу. Моя бабуся навіть молилася, готуючи тісто, і завжди тісто відмінно піднімалося, пироги були пишними і дуже смачними.
Поспішаю вас запевнити, що нічого складного тут немає. А щоб напевно вийшли смачні пироги чи пиріжки, просто треба знати деякі секрети приготування.
- Основа дріжджового тіста - дріжджі. Саме від них залежить якість тесту. Дріжджі мають бути свіжими, що не простроченими. Пресовані дріжджі розлучаються теплим молоком або водою і активізуються цукром.
- Правильно витримуйте температуру води або молока - не нижче 28 ° С і не вище 30 ° С, інакше дріжджі або застигнуть, або зваряться і тісто не підніметься.
- Уже по тому, як піниться рідина з дріжджами, можна визначити якість майбутнього тесту.
- Всі продукти для тіста повинні бути теплими. Заздалегідь приготуйте яйця, борошно, нехай вони будуть кімнатної температури.
- При замішуванні дріжджового тіста на кухні не повинно бути протягів - закрийте всі вікна і двері.
- Чула повір'я, що тісто можуть «злякати» навіть гучні шуми.
- Борошно обов'язково просівають через сито для збагачення її киснем.
- Додайте в тісто трохи рослинного масла - тісто стане більш еластичним і ніжним.
- Під час підйому тесту робіть 1-2-3 обминання.
- Не допускайте прямого зіткнення дріжджів і жирів, інакше активність дріжджів може знизитися.
- Замішані тісто ні в якому разі не накривайте кришкою, воно повинно дихати. Накрийте каструлю кухонним рушником або харчовою плівкою.
- Каструлю для тесту вибирайте не дуже широку, інакше тісто розплющило по дну і не знайде опори для підйомі.
- Каструлю з тестом слід тримати в теплому місці. Можна укутати її чимось теплим, можна поставити в таз з теплою водою, підтримуючи весь час теплу температуру.
- Тісто вимішують не менше 10-15 хвилин. Чим більше вимішати тісто, тим активніше працюватимуть дріжджі.
- Чи не замішуйте тугого тіста. По-1, воно буде погано підніматися, а по-2, вироби з такого тіста будуть жорсткими.
- Чи не перетримуйте тісто. Слідкуйте за його підйомом, робіть обминання і вчасно починайте готувати. Якщо тісто перестоіт, пироги можуть бути кислуватими і жорсткими.
- Дріжджове тісто чудово зберігається морозильній камері. Якщо тесту багато, частина збережіть на наступний раз, дуже зручно.
- Сформовані вироби перед відправкою в духовку обов'язково залиште на 15-20 хвилин для вистоювання.
- Верх пирога змастіть яйцем або жовтком. Пиріжки, запечені в духовці рекомендую змастити розтопленим вершковим маслом.
- Температура випікання пирогів із здобного дріжджового тіста трохи нижче (190-210 ° С), ніж несдобного (220-240 ° С).
Я сподіваюся, що приготування дріжджового тесту не здалося вам занадто виснажливим. Адже в результаті виходять такі смачні кулінарні шедеври, що будь-яка господиня зможе пишається своєю майстерністю.
Приємного вам апетиту і смачних пирогів!
А якщо вам сподобалися рецепти і поради, то поділіться ними зі своїми друзями.
Автор публікації
Коментарі: 2278 Публікації: 270 Реєстрація: 04-09-2015
Дріжджове тісто для пирогів. Секрети пишного дріжджового тіста
Російська кухня завжди славилася пирогами. Господині незмінно на всі свята готували дріжджове тісто для пирогів. Та й саме слово пиріг швидше за все походить від слова «бенкет» - свято. А приказка «Не червона хата кутами, а красна пирогами» говорить про те, що пироги були символом благополуччя.
У Росії до кожного торжества пекли свій пиріг. Так, коли приймали дорогих гостей, пекли коровай «хліб-сіль», на весілля випікали весільний курник. А коли в будинку з'являвся новонароджений, було прийнято пригощати сусідських дітлахів «Бабкін пирогами» - пляшками, бубликами, крендельками і витушку.
А яке розмаїття пирогів в українській кухні - це відкриті або закриті пироги, розтягаї, кулеб'яки, курники, калачі, пиріжки, шанежки, ватрушки. І кожна добра господиня намагається здивувати гостей і близьких своїм кулінарним шедевром.
Пироги печуть з дріжджового або прісного тіста. Вищим кулінарною майстерністю все-таки вважається дріжджове тісто для пирогів, оскільки для його приготування потрібен кулінарний досвід і знання секретів приготування пишного дріжджового тіста. Навіть зі свого досвіду можу сказати, що і по одному і тому ж, здавалося б, перевіреного рецептом дріжджового тіста могло і не вийде раніше. Я почала багато читати про нього і зрозуміла, що дріжджове тісто для пирогів вимагає трепетного до себе ставлення, не терпить суєти і протягів. Про секрети його приготування ми поговоримо трохи пізніше.
А зараз розглянемо кілька перевірених рецептів.
Види дріжджового тіста і способи приготування
Дріжджове тісто буває безопарне і опарне. Розглянемо як приготувати дріжджове тісто для пирога і чим відрізняється Опарне від безопарного.
Для безопарного дріжджового тіста дріжджі розлучаються молоком і відразу змішуються з усіма іншими інгредієнтами. Тісто залишається для підйому приблизно на 1-1,5 години.
Для приготування опарного ж тесту попередньо готується опара. Для цього дріжджі розлучаються з водою або молоком, додається трохи борошна і цукру. Опара залишається для підйому на 2-2,5 години. І тільки потім змішуються всі інші інгредієнти.
Так навіщо ж, запитаєте ви, ускладнювати собі життя опарою, адже таке ж тісто виходить і безопарним спосіб. А хитрість тут в тому, що якщо ви вирішили приготувати пироги чи пиріжки із здобного тіста з додаванням олії, маргарину, сметани, то така здоба «обважнює» тісто, і без опари воно просто не підніметься. Для здобних пирогів більше підходить тісто на опарі. З безопарного дріжджового тіста також готують пироги та пиріжки, але більш прісні.
Дріжджове тісто не любить суєти і поспіху. Заміс дріжджового тіста - справа тонка і делікатна. Ось тому я постаралася докладно описати всю послідовність його приготування покроково і з фото.
Безопарне дріжджове тісто для пирогів
Процес приготування безопарного дріжджового тіста складається всього з одного етапу - розвести дріжджі і з'єднати всі компоненти.
Інгредієнти:
- молоко або вода - 250 мл
- борошно - 500 гр.
- дріжджі - 50 гр.
- яйце - 1 шт.
- цукор - 60 гр.
- вершкове масло 100 гр.
- сіль - 3 гр.
- Трохи підігріваємо молоко, температура молока повинна бути не більше 30 ° С, тобто трохи тепленьке.
Важливо! Молоко перегріти не можна, тому не відходьте від нього під час нагрівання.
2. У тепле молоко кладемо дріжджі, подрібнюємо їх руками і заважаємо віночком до повного розчинення шматочків. Додаємо цукор і знову розмішуємо до повного розчинення. Цукор допомагає бродінню.
Дріжджове тісто дуже примхлива. Слід строго дотримуватися зазначені пропорції. Якщо переборщити з дріжджами, тісто підніметься швидше, але у пирогів буде різкий запах дріжджів. Якщо цукру покладіть більше норми, процес бродіння тесту сповільниться.
3. Забиваємо в молочно-дріжджову суміш 1 яйце. Якщо хочете отримати більш розсипчасте тісто, то замість 1 яйця можна вбити 2 жовтки.
4. Прийшла черга всипати борошно. Борошно обов'язково просіваємо через сито, так вона насичується киснем і тісто виходить повітряним. Замішуємо тісто руками.
5. Додаємо в тісто жири. Для цього вершкове масло (я іноді використовую маргарин) попередньо розм'якшує до м'якості. У деяких рецептах масло розтоплюють до рідкого стану, але все-таки я рекомендую зовсім небагато підігріти жири, щоб не порушити структуру тесту. Втручаємося масло в тісто і месім тісто 10-15 хвилин.
6. У самому кінці додаємо сіль і вимішуємо ще 10 хвилин. Тісто має бути еластичним і не прилипати до рук.
7. Викладаємо тісто в каструлю і залишаємо підніматися приблизно на 1,5 години в теплому місці.
Постарайтеся витримати комфортні умови для підйому тесту - уникайте протягів, збережіть на весь час тепло і достатня кількість повітря.
8. Коли тісто підніметься, його потрібно злегка обмять. Таким чином, ми його звільняємо його від накопичених газів і збагачуємо киснем.
9. Ми залишаємо ще хвилин на 40 -50 піднятися. Після цього можна приступати до випічки пирогів або пиріжків.
10. Після того, як сформуєте пироги чи пиріжки, дайте їм расстояться ще хвилин 15.
Дріжджове безопарне тісто для пирогів з сухими дріжджами
Цей рецепт підходить для здобних, солодких пирогів. Втім, якщо прибрати з рецепта ванілін, то цілком можна приготувати і несолодкі пироги.
Ми будемо використовувати сухі дріжджі для тіста. Співвідношення сухих і свіжих дріжджів приблизно 1: 3, тобто на 1 гр. сухих дріжджів доводиться 3 гр. свіжих. В 1 чайній ложці приблизно 3,5 гр. сухих дріжджів.
Інгредієнти:
- молоко - 1/2 скл.
- борошно - 500 гр.
- дріжджі сухі - 1,5 ч. л.
- яйце - 1 шт.
- цукор - 1 ст. л.
- ванільний цукор - 1 ч. л.
- маргарин - 2 ст. л.
- сіль - щіпка
- У тепле молоко додаємо сухі дріжджі і добре перемішуємо до повного розчинення дріжджів.
2. Забиваємо 1 яйце, додаємо цукор і сіль, ванільний цукор.
3. Всипаємо борошно, попередньо просіяне через сито. Замішуємо некруте тісто. Якщо замішуєте комбайном, буде досить 6-7 хвилин. Руками доведеться попрацювати 10-15 хвилин. Якщо тісто виходить не надто м'яке, в процесі замісу можна влити пару ложок теплого молока.
4. В кінці замісу додаємо розм'якшений маргарин.
5. Викладаємо тісто на стіл, ще домішуємо руками і залишаємо в мисці, накритою харчовою плівкою на 1,5-2 години в теплому місці.
6. Після того, як тісто підніметься, один раз робимо обминання, ставимо знову в тепле місце ще на годину.
7. Коли тісто знову підніметься, можна розгортати і готувати пироги і пиріжки, ватрушки і пончики, булочки та паски.
Не забувайте, що всі вироби з тіста, перш, ніж відправити їх в духовку, повинні трохи «попихтіти», расстояться.
Опарноє дріжджове тісто для пиріжків
Дріжджове тісто на опарі відрізняється від безопарного тим, що спочатку готується опара, що складається з дріжджів, води або молока і муки. Опара повинні вибродівшєє, а вже потім додають інші здобні інгредієнти - жири, цукор, яйця і борошно, що залишилося. Пироги або пиріжки, в рецепті яких багато здоби - масла, маргарину, яєць, цукру і т.д. краще готувати з опарного тесту.
Інгредієнти:
- борошно - 600 гр.
- дріжджі - 15 гр. (Сухих - 5 гр.)
- молоко - 300 мл.
- яйця - 2 шт.
- цукор - 1 ст. л.
- сіль - 1 ч. л.
- вершкове масло - 100 гр.
- Спочатку підгодувати опару. Для цього в 100 мл теплого молока додаємо дріжджі, добре перемішуємо до їх розчинення.
Молоко повинно бути тільки трохи тепле, не вище 30 ° С, тому нагрівайте на малому вогні і не відволікаючись на інші справи.
2. До молока і дріжджів всипаємо 1 ч. Л. цукру і 3 ст. л. борошна, знову перемішуємо.
3. Таким чином наша підгодівля швидко підніметься, збільшиться в розмірах приблизно в 2-3 рази і виглядає ось так:
4. Після цього приготуємо опару - доллємо молоко, що залишилося, і поклади половину борошна. Добре вага перемішати і залишити в теплому місці, накривши чистеньким рушником, приблизно на 1 годину. Опара збільшиться в 3-4 рази, і з'являться дрібні бульбашки.
5. Як тільки опара почне опускатися, вбиваємо в опару яйця, додаємо цукор, що залишився, сіль і попереднє розтоплене вершкове масло.
6. Додаємо невеликими порціями просіяне борошно.
7. Всі інгредієнти ретельно розмішуємо, і коли тісто стане густим, викладаємо на стіл, пріпиленний борошном, і месім тісто протягом 10-15 хвилин.
8. Тісто вимішуємо до тих пір, поки воно не стане еластичним і не буде прилипати до рук.
9. Накриваємо харчовою плівкою і залишаємо в теплому місці на 1-1,5 години.
10. Коли тісто збільшиться в 2-3 рази, обов'язково робимо його обминання - кулачками обережно поплескаємо по тесту. Воно осяде, тоді знову накриваємо і залишаємо ще раз піднятися на 30-40 хвилин. Обминання можна робити 2-3 рази, але я обходжуся 1-2.
11. Коли тісто знову підніметься, можна готувати пироги чи пиріжки.
Дріжджове тісто для булочок
За цим рецептом виходять здобні, м'які як пух і дуже смачні булочки. Запікаються ці булочки в духовці. Тісто будемо готувати на опарі.
Інгредієнти:
- борошно - 500 гр.
- дріжджі сухі - 5 гр.
- молоко - 65 гр.
- вода - 150 гр.
- яйце - 1 велике або 2 невеликих
- цукор - 130 гр.
- сіль - 5 гр.
- маргарин або вершкове масло - 75 гр.
- ванільний екстракт або ванільний цукор за смаком
- Борошно (250 гр.) Просіюємо через сито і додаємо сухі дріжджі (половину порції - 2,5 гр.), Все перемішуємо.
Звертаю увагу: для опари використовуємо половину зазначених продуктів.
2. В отриману суміш вливаємо тепле молоко і 1/2 порції води (75 гр.), Знову розмішуємо.
3. Замішуємо тісто, опара виходить незвично густа. Формуємо з неї грудочку тесту. Така опара буде дозрівати довше, ніж традиційна, більш рідка.
4. Накриваємо опару плівкою і залишаємо на 4 години в теплому місці.
5. В окремому посуді змішуємо сіль, цукор, половину води, розмішуємо до розчинення цукру і вбиваємо яйця. Вийшла рідка суміш.
6. Окремо готуємо суху суміш із решти борошна (250 гр.) І дріжджів (2,5 гр.).
7. Коли опара підніметься, в неї додаємо рідку цукрову суміш, потім всипаємо борошно з дріжджами, ванільний цукор і все компоненти з'єднуємо.
8. Вимішуємо тісто.
9. У тісто невеликими порціями «втручаємося» маргарин або масло. Для цього від розм'якшеного маргарину відламує шматочок і розмішуємо тісто до одноманітної консистенції, і так до закінчення маргарину.
10. Саме тісто виходить рідкуватий, неправильної форми. Таке тісто відрізняється від еластичного традиційного, але борошна більше все-таки не додавайте.
11. Для вимішування такого рідкого тесту застосуємо французьку технологію - тісто двома руками піднімаємо, розтягуємо в сторони і складаємо. Місимо тісто близько 10 хвилин. В кінці воно вже не повинно прилипати до рук.
12. Кладемо тісто в миску, змащену олією на 3 години. Дріжджове тісто для пирогів має збільшитися в 2-3 рази.
13.Тесто ділимо на рівні порції, формуємо булочки. Викладаємо булочки на деко, посипане борошном, накриваємо плівкою і залишаємо ще на 30 хвилин расстояться. За цей час булочки ще збільшаться в 2 рази, тому укладаючи в форму або на деко, залишайте відстань між ними.
14. Змащуємо булочки збитим яйцем.
15. Запікаємо в розігрітій до 180-200 ° С духовці близько 30 хвилин. Виходять м'які, як пух, здобні та смачні булочки.
16. Рекомендую після того, як дістанете їх з духовки, змастити їх зверху ще й розтопленим вершковим маслом.
Швидке дріжджове тісто для пиріжків - рецепт заварного тесту
І ще один чудовий рецепт для пиріжків для тих, хто не хоче довго чекати поки тісто підніметься.
Інгредієнти:
- борошно - 3,5 склянки
- дріжджі сухі - 11 гр.
- вода тепла -1 стакан
- вода окріп - 200 мл
- соняшникова олія - 4 ст. л.
- цукор - 1 ст. л.
- сіль - 1 ч. л.
- Сухі дріжджі висипаємо в склянку і заливаємо 1 склянкою теплої води. Ми залишаємо поки осторонь активізуватися.
2. Змішуємо 3 ст. л. борошна, 1 ст. л. цукру, 1 ч. л. солі і 3 ст. л. соняшникової олії.
3. Виходить розсипчасте тісто. Його заливаємо окропом і ретельно розмішуємо до зникнення грудочок. Ми залишаємо трохи охолонути на 5-10 хвилин.
4. Вливаємо в це тісто розведені дріжджі.
5. Всипаємо борошно (2-2,5 склянки) і розмішуємо. Коли тісто вбере всю муку, додаємо ще приблизно 1 стакан. Треба відчути коли тесту буде досить борошна. Але не переборщіть, інакше тісто вийде дуже круте і пиріжки вийдуть жорсткі.
6. Тісто виходить досить липке, і щоб воно не прилипало до рук, наливаємо прямо на руки трохи рослинного масла і втручається його в тісто.
7. Також потрібно змастити соняшниковою олією і обробну дошку.
8. Тісто ділимо на порції і формуємо товсті млинці. Викладаємо на них будь-яку начинку і защипувати як вареники.
9. Смажимо такі пиріжки у великій кількості соняшникової олії, можна сказати у фритюрі. Укладати на сковороду пиріжки слід швом вниз, так вони не розповзуться.
Пісне дріжджове тісто
Під час посту існують обмеження щодо вживання деяких продуктів - заборонені м'ясні вироби, молочні продукти, жири та яйця. На моєму блозі є добірка пісних рецептів , Там можна вибрати на свій смак. А якщо вам в пост захотілося пиріжків, це цілком можливо. Приготуйте смачні пиріжки за бабусиним рецептом батюшки Гермогена на воді без яєць і молока. До них можна придумати і дуже смачну начинку для пісних пиріжків - з грибами, капустою, яблуками або варенням.
20 секретів пишного дріжджового тіста
Вважається, що дріжджове тісто для пирогів дуже примхлива і не у всіх виходить з першого разу. Моя бабуся навіть молилася, готуючи тісто, і завжди тісто відмінно піднімалося, пироги були пишними і дуже смачними.
Поспішаю вас запевнити, що нічого складного тут немає. А щоб напевно вийшли смачні пироги чи пиріжки, просто треба знати деякі секрети приготування.
- Основа дріжджового тіста - дріжджі. Саме від них залежить якість тесту. Дріжджі мають бути свіжими, що не простроченими. Пресовані дріжджі розлучаються теплим молоком або водою і активізуються цукром.
- Правильно витримуйте температуру води або молока - не нижче 28 ° С і не вище 30 ° С, інакше дріжджі або застигнуть, або зваряться і тісто не підніметься.
- Уже по тому, як піниться рідина з дріжджами, можна визначити якість майбутнього тесту.
- Всі продукти для тіста повинні бути теплими. Заздалегідь приготуйте яйця, борошно, нехай вони будуть кімнатної температури.
- При замішуванні дріжджового тіста на кухні не повинно бути протягів - закрийте всі вікна і двері.
- Чула повір'я, що тісто можуть «злякати» навіть гучні шуми.
- Борошно обов'язково просівають через сито для збагачення її киснем.
- Додайте в тісто трохи рослинного масла - тісто стане більш еластичним і ніжним.
- Під час підйому тесту робіть 1-2-3 обминання.
- Не допускайте прямого зіткнення дріжджів і жирів, інакше активність дріжджів може знизитися.
- Замішані тісто ні в якому разі не накривайте кришкою, воно повинно дихати. Накрийте каструлю кухонним рушником або харчовою плівкою.
- Каструлю для тесту вибирайте не дуже широку, інакше тісто розплющило по дну і не знайде опори для підйомі.
- Каструлю з тестом слід тримати в теплому місці. Можна укутати її чимось теплим, можна поставити в таз з теплою водою, підтримуючи весь час теплу температуру.
- Тісто вимішують не менше 10-15 хвилин. Чим більше вимішати тісто, тим активніше працюватимуть дріжджі.
- Чи не замішуйте тугого тіста. По-1, воно буде погано підніматися, а по-2, вироби з такого тіста будуть жорсткими.
- Чи не перетримуйте тісто. Слідкуйте за його підйомом, робіть обминання і вчасно починайте готувати. Якщо тісто перестоіт, пироги можуть бути кислуватими і жорсткими.
- Дріжджове тісто чудово зберігається морозильній камері. Якщо тесту багато, частина збережіть на наступний раз, дуже зручно.
- Сформовані вироби перед відправкою в духовку обов'язково залиште на 15-20 хвилин для вистоювання.
- Верх пирога змастіть яйцем або жовтком. Пиріжки, запечені в духовці рекомендую змастити розтопленим вершковим маслом.
- Температура випікання пирогів із здобного дріжджового тіста трохи нижче (190-210 ° С), ніж несдобного (220-240 ° С).
Я сподіваюся, що приготування дріжджового тесту не здалося вам занадто виснажливим. Адже в результаті виходять такі смачні кулінарні шедеври, що будь-яка господиня зможе пишається своєю майстерністю.
Приємного вам апетиту і смачних пирогів!
А якщо вам сподобалися рецепти і поради, то поділіться ними зі своїми друзями.
Автор публікації
Коментарі: 2278 Публікації: 270 Реєстрація: 04-09-2015
Дріжджове тісто для пирогів. Секрети пишного дріжджового тіста
Російська кухня завжди славилася пирогами. Господині незмінно на всі свята готували дріжджове тісто для пирогів. Та й саме слово пиріг швидше за все походить від слова «бенкет» - свято. А приказка «Не червона хата кутами, а красна пирогами» говорить про те, що пироги були символом благополуччя.
У Росії до кожного торжества пекли свій пиріг. Так, коли приймали дорогих гостей, пекли коровай «хліб-сіль», на весілля випікали весільний курник. А коли в будинку з'являвся новонароджений, було прийнято пригощати сусідських дітлахів «Бабкін пирогами» - пляшками, бубликами, крендельками і витушку.
А яке розмаїття пирогів в українській кухні - це відкриті або закриті пироги, розтягаї, кулеб'яки, курники, калачі, пиріжки, шанежки, ватрушки. І кожна добра господиня намагається здивувати гостей і близьких своїм кулінарним шедевром.
Пироги печуть з дріжджового або прісного тіста. Вищим кулінарною майстерністю все-таки вважається дріжджове тісто для пирогів, оскільки для його приготування потрібен кулінарний досвід і знання секретів приготування пишного дріжджового тіста. Навіть зі свого досвіду можу сказати, що і по одному і тому ж, здавалося б, перевіреного рецептом дріжджового тіста могло і не вийде раніше. Я почала багато читати про нього і зрозуміла, що дріжджове тісто для пирогів вимагає трепетного до себе ставлення, не терпить суєти і протягів. Про секрети його приготування ми поговоримо трохи пізніше.
А зараз розглянемо кілька перевірених рецептів.
Види дріжджового тіста і способи приготування
Дріжджове тісто буває безопарне і опарне. Розглянемо як приготувати дріжджове тісто для пирога і чим відрізняється Опарне від безопарного.
Для безопарного дріжджового тіста дріжджі розлучаються молоком і відразу змішуються з усіма іншими інгредієнтами. Тісто залишається для підйому приблизно на 1-1,5 години.
Для приготування опарного ж тесту попередньо готується опара. Для цього дріжджі розлучаються з водою або молоком, додається трохи борошна і цукру. Опара залишається для підйому на 2-2,5 години. І тільки потім змішуються всі інші інгредієнти.
Так навіщо ж, запитаєте ви, ускладнювати собі життя опарою, адже таке ж тісто виходить і безопарним спосіб. А хитрість тут в тому, що якщо ви вирішили приготувати пироги чи пиріжки із здобного тіста з додаванням олії, маргарину, сметани, то така здоба «обважнює» тісто, і без опари воно просто не підніметься. Для здобних пирогів більше підходить тісто на опарі. З безопарного дріжджового тіста також готують пироги та пиріжки, але більш прісні.
Дріжджове тісто не любить суєти і поспіху. Заміс дріжджового тіста - справа тонка і делікатна. Ось тому я постаралася докладно описати всю послідовність його приготування покроково і з фото.
Безопарне дріжджове тісто для пирогів
Процес приготування безопарного дріжджового тіста складається всього з одного етапу - розвести дріжджі і з'єднати всі компоненти.
Інгредієнти:
- молоко або вода - 250 мл
- борошно - 500 гр.
- дріжджі - 50 гр.
- яйце - 1 шт.
- цукор - 60 гр.
- вершкове масло 100 гр.
- сіль - 3 гр.
- Трохи підігріваємо молоко, температура молока повинна бути не більше 30 ° С, тобто трохи тепленьке.
Важливо! Молоко перегріти не можна, тому не відходьте від нього під час нагрівання.
2. У тепле молоко кладемо дріжджі, подрібнюємо їх руками і заважаємо віночком до повного розчинення шматочків. Додаємо цукор і знову розмішуємо до повного розчинення. Цукор допомагає бродінню.
Дріжджове тісто дуже примхлива. Слід строго дотримуватися зазначені пропорції. Якщо переборщити з дріжджами, тісто підніметься швидше, але у пирогів буде різкий запах дріжджів. Якщо цукру покладіть більше норми, процес бродіння тесту сповільниться.
3. Забиваємо в молочно-дріжджову суміш 1 яйце. Якщо хочете отримати більш розсипчасте тісто, то замість 1 яйця можна вбити 2 жовтки.
4. Прийшла черга всипати борошно. Борошно обов'язково просіваємо через сито, так вона насичується киснем і тісто виходить повітряним. Замішуємо тісто руками.
5. Додаємо в тісто жири. Для цього вершкове масло (я іноді використовую маргарин) попередньо розм'якшує до м'якості. У деяких рецептах масло розтоплюють до рідкого стану, але все-таки я рекомендую зовсім небагато підігріти жири, щоб не порушити структуру тесту. Втручаємося масло в тісто і месім тісто 10-15 хвилин.
6. У самому кінці додаємо сіль і вимішуємо ще 10 хвилин. Тісто має бути еластичним і не прилипати до рук.
7. Викладаємо тісто в каструлю і залишаємо підніматися приблизно на 1,5 години в теплому місці.
Постарайтеся витримати комфортні умови для підйому тесту - уникайте протягів, збережіть на весь час тепло і достатня кількість повітря.
8. Коли тісто підніметься, його потрібно злегка обмять. Таким чином, ми його звільняємо його від накопичених газів і збагачуємо киснем.
9. Ми залишаємо ще хвилин на 40 -50 піднятися. Після цього можна приступати до випічки пирогів або пиріжків.
10. Після того, як сформуєте пироги чи пиріжки, дайте їм расстояться ще хвилин 15.
Дріжджове безопарне тісто для пирогів з сухими дріжджами
Цей рецепт підходить для здобних, солодких пирогів. Втім, якщо прибрати з рецепта ванілін, то цілком можна приготувати і несолодкі пироги.
Ми будемо використовувати сухі дріжджі для тіста. Співвідношення сухих і свіжих дріжджів приблизно 1: 3, тобто на 1 гр. сухих дріжджів доводиться 3 гр. свіжих. В 1 чайній ложці приблизно 3,5 гр. сухих дріжджів.
Інгредієнти:
- молоко - 1/2 скл.
- борошно - 500 гр.
- дріжджі сухі - 1,5 ч. л.
- яйце - 1 шт.
- цукор - 1 ст. л.
- ванільний цукор - 1 ч. л.
- маргарин - 2 ст. л.
- сіль - щіпка
- У тепле молоко додаємо сухі дріжджі і добре перемішуємо до повного розчинення дріжджів.
2. Забиваємо 1 яйце, додаємо цукор і сіль, ванільний цукор.
3. Всипаємо борошно, попередньо просіяне через сито. Замішуємо некруте тісто. Якщо замішуєте комбайном, буде досить 6-7 хвилин. Руками доведеться попрацювати 10-15 хвилин. Якщо тісто виходить не надто м'яке, в процесі замісу можна влити пару ложок теплого молока.
4. В кінці замісу додаємо розм'якшений маргарин.
5. Викладаємо тісто на стіл, ще домішуємо руками і залишаємо в мисці, накритою харчовою плівкою на 1,5-2 години в теплому місці.
6. Після того, як тісто підніметься, один раз робимо обминання, ставимо знову в тепле місце ще на годину.
7. Коли тісто знову підніметься, можна розгортати і готувати пироги і пиріжки, ватрушки і пончики, булочки та паски.
Не забувайте, що всі вироби з тіста, перш, ніж відправити їх в духовку, повинні трохи «попихтіти», расстояться.
Опарноє дріжджове тісто для пиріжків
Дріжджове тісто на опарі відрізняється від безопарного тим, що спочатку готується опара, що складається з дріжджів, води або молока і муки. Опара повинні вибродівшєє, а вже потім додають інші здобні інгредієнти - жири, цукор, яйця і борошно, що залишилося. Пироги або пиріжки, в рецепті яких багато здоби - масла, маргарину, яєць, цукру і т.д. краще готувати з опарного тесту.
Інгредієнти:
- борошно - 600 гр.
- дріжджі - 15 гр. (Сухих - 5 гр.)
- молоко - 300 мл.
- яйця - 2 шт.
- цукор - 1 ст. л.
- сіль - 1 ч. л.
- вершкове масло - 100 гр.
- Спочатку підгодувати опару. Для цього в 100 мл теплого молока додаємо дріжджі, добре перемішуємо до їх розчинення.
Молоко повинно бути тільки трохи тепле, не вище 30 ° С, тому нагрівайте на малому вогні і не відволікаючись на інші справи.
2. До молока і дріжджів всипаємо 1 ч. Л. цукру і 3 ст. л. борошна, знову перемішуємо.
3. Таким чином наша підгодівля швидко підніметься, збільшиться в розмірах приблизно в 2-3 рази і виглядає ось так:
4. Після цього приготуємо опару - доллємо молоко, що залишилося, і поклади половину борошна. Добре вага перемішати і залишити в теплому місці, накривши чистеньким рушником, приблизно на 1 годину. Опара збільшиться в 3-4 рази, і з'являться дрібні бульбашки.
5. Як тільки опара почне опускатися, вбиваємо в опару яйця, додаємо цукор, що залишився, сіль і попереднє розтоплене вершкове масло.
6. Додаємо невеликими порціями просіяне борошно.
7. Всі інгредієнти ретельно розмішуємо, і коли тісто стане густим, викладаємо на стіл, пріпиленний борошном, і месім тісто протягом 10-15 хвилин.
8. Тісто вимішуємо до тих пір, поки воно не стане еластичним і не буде прилипати до рук.
9. Накриваємо харчовою плівкою і залишаємо в теплому місці на 1-1,5 години.
10. Коли тісто збільшиться в 2-3 рази, обов'язково робимо його обминання - кулачками обережно поплескаємо по тесту. Воно осяде, тоді знову накриваємо і залишаємо ще раз піднятися на 30-40 хвилин. Обминання можна робити 2-3 рази, але я обходжуся 1-2.
11. Коли тісто знову підніметься, можна готувати пироги чи пиріжки.
Дріжджове тісто для булочок
За цим рецептом виходять здобні, м'які як пух і дуже смачні булочки. Запікаються ці булочки в духовці. Тісто будемо готувати на опарі.
Інгредієнти:
- борошно - 500 гр.
- дріжджі сухі - 5 гр.
- молоко - 65 гр.
- вода - 150 гр.
- яйце - 1 велике або 2 невеликих
- цукор - 130 гр.
- сіль - 5 гр.
- маргарин або вершкове масло - 75 гр.
- ванільний екстракт або ванільний цукор за смаком
- Борошно (250 гр.) Просіюємо через сито і додаємо сухі дріжджі (половину порції - 2,5 гр.), Все перемішуємо.
Звертаю увагу: для опари використовуємо половину зазначених продуктів.
2. В отриману суміш вливаємо тепле молоко і 1/2 порції води (75 гр.), Знову розмішуємо.
3. Замішуємо тісто, опара виходить незвично густа. Формуємо з неї грудочку тесту. Така опара буде дозрівати довше, ніж традиційна, більш рідка.
4. Накриваємо опару плівкою і залишаємо на 4 години в теплому місці.
5. В окремому посуді змішуємо сіль, цукор, половину води, розмішуємо до розчинення цукру і вбиваємо яйця. Вийшла рідка суміш.
6. Окремо готуємо суху суміш із решти борошна (250 гр.) І дріжджів (2,5 гр.).
7. Коли опара підніметься, в неї додаємо рідку цукрову суміш, потім всипаємо борошно з дріжджами, ванільний цукор і все компоненти з'єднуємо.
8. Вимішуємо тісто.
9. У тісто невеликими порціями «втручаємося» маргарин або масло. Для цього від розм'якшеного маргарину відламує шматочок і розмішуємо тісто до одноманітної консистенції, і так до закінчення маргарину.
10. Саме тісто виходить рідкуватий, неправильної форми. Таке тісто відрізняється від еластичного традиційного, але борошна більше все-таки не додавайте.
11. Для вимішування такого рідкого тесту застосуємо французьку технологію - тісто двома руками піднімаємо, розтягуємо в сторони і складаємо. Місимо тісто близько 10 хвилин. В кінці воно вже не повинно прилипати до рук.
12. Кладемо тісто в миску, змащену олією на 3 години. Дріжджове тісто для пирогів має збільшитися в 2-3 рази.
13.Тесто ділимо на рівні порції, формуємо булочки. Викладаємо булочки на деко, посипане борошном, накриваємо плівкою і залишаємо ще на 30 хвилин расстояться. За цей час булочки ще збільшаться в 2 рази, тому укладаючи в форму або на деко, залишайте відстань між ними.
14. Змащуємо булочки збитим яйцем.
15. Запікаємо в розігрітій до 180-200 ° С духовці близько 30 хвилин. Виходять м'які, як пух, здобні та смачні булочки.
16. Рекомендую після того, як дістанете їх з духовки, змастити їх зверху ще й розтопленим вершковим маслом.
Швидке дріжджове тісто для пиріжків - рецепт заварного тесту
І ще один чудовий рецепт для пиріжків для тих, хто не хоче довго чекати поки тісто підніметься.
Інгредієнти:
- борошно - 3,5 склянки
- дріжджі сухі - 11 гр.
- вода тепла -1 стакан
- вода окріп - 200 мл
- соняшникова олія - 4 ст. л.
- цукор - 1 ст. л.
- сіль - 1 ч. л.
- Сухі дріжджі висипаємо в склянку і заливаємо 1 склянкою теплої води. Ми залишаємо поки осторонь активізуватися.
2. Змішуємо 3 ст. л. борошна, 1 ст. л. цукру, 1 ч. л. солі і 3 ст. л. соняшникової олії.
3. Виходить розсипчасте тісто. Його заливаємо окропом і ретельно розмішуємо до зникнення грудочок. Ми залишаємо трохи охолонути на 5-10 хвилин.
4. Вливаємо в це тісто розведені дріжджі.
5. Всипаємо борошно (2-2,5 склянки) і розмішуємо. Коли тісто вбере всю муку, додаємо ще приблизно 1 стакан. Треба відчути коли тесту буде досить борошна. Але не переборщіть, інакше тісто вийде дуже круте і пиріжки вийдуть жорсткі.
6. Тісто виходить досить липке, і щоб воно не прилипало до рук, наливаємо прямо на руки трохи рослинного масла і втручається його в тісто.
7. Також потрібно змастити соняшниковою олією і обробну дошку.
8. Тісто ділимо на порції і формуємо товсті млинці. Викладаємо на них будь-яку начинку і защипувати як вареники.
9. Смажимо такі пиріжки у великій кількості соняшникової олії, можна сказати у фритюрі. Укладати на сковороду пиріжки слід швом вниз, так вони не розповзуться.
Пісне дріжджове тісто
Під час посту існують обмеження щодо вживання деяких продуктів - заборонені м'ясні вироби, молочні продукти, жири та яйця. На моєму блозі є добірка пісних рецептів , Там можна вибрати на свій смак. А якщо вам в пост захотілося пиріжків, це цілком можливо. Приготуйте смачні пиріжки за бабусиним рецептом батюшки Гермогена на воді без яєць і молока. До них можна придумати і дуже смачну начинку для пісних пиріжків - з грибами, капустою, яблуками або варенням.
20 секретів пишного дріжджового тіста
Вважається, що дріжджове тісто для пирогів дуже примхлива і не у всіх виходить з першого разу. Моя бабуся навіть молилася, готуючи тісто, і завжди тісто відмінно піднімалося, пироги були пишними і дуже смачними.
Поспішаю вас запевнити, що нічого складного тут немає. А щоб напевно вийшли смачні пироги чи пиріжки, просто треба знати деякі секрети приготування.
- Основа дріжджового тіста - дріжджі. Саме від них залежить якість тесту. Дріжджі мають бути свіжими, що не простроченими. Пресовані дріжджі розлучаються теплим молоком або водою і активізуються цукром.
- Правильно витримуйте температуру води або молока - не нижче 28 ° С і не вище 30 ° С, інакше дріжджі або застигнуть, або зваряться і тісто не підніметься.
- Уже по тому, як піниться рідина з дріжджами, можна визначити якість майбутнього тесту.
- Всі продукти для тіста повинні бути теплими. Заздалегідь приготуйте яйця, борошно, нехай вони будуть кімнатної температури.
- При замішуванні дріжджового тіста на кухні не повинно бути протягів - закрийте всі вікна і двері.
- Чула повір'я, що тісто можуть «злякати» навіть гучні шуми.
- Борошно обов'язково просівають через сито для збагачення її киснем.
- Додайте в тісто трохи рослинного масла - тісто стане більш еластичним і ніжним.
- Під час підйому тесту робіть 1-2-3 обминання.
- Не допускайте прямого зіткнення дріжджів і жирів, інакше активність дріжджів може знизитися.
- Замішані тісто ні в якому разі не накривайте кришкою, воно повинно дихати. Накрийте каструлю кухонним рушником або харчовою плівкою.
- Каструлю для тесту вибирайте не дуже широку, інакше тісто розплющило по дну і не знайде опори для підйомі.
- Каструлю з тестом слід тримати в теплому місці. Можна укутати її чимось теплим, можна поставити в таз з теплою водою, підтримуючи весь час теплу температуру.
- Тісто вимішують не менше 10-15 хвилин. Чим більше вимішати тісто, тим активніше працюватимуть дріжджі.
- Чи не замішуйте тугого тіста. По-1, воно буде погано підніматися, а по-2, вироби з такого тіста будуть жорсткими.
- Чи не перетримуйте тісто. Слідкуйте за його підйомом, робіть обминання і вчасно починайте готувати. Якщо тісто перестоіт, пироги можуть бути кислуватими і жорсткими.
- Дріжджове тісто чудово зберігається морозильній камері. Якщо тесту багато, частина збережіть на наступний раз, дуже зручно.
- Сформовані вироби перед відправкою в духовку обов'язково залиште на 15-20 хвилин для вистоювання.
- Верх пирога змастіть яйцем або жовтком. Пиріжки, запечені в духовці рекомендую змастити розтопленим вершковим маслом.
- Температура випікання пирогів із здобного дріжджового тіста трохи нижче (190-210 ° С), ніж несдобного (220-240 ° С).
Я сподіваюся, що приготування дріжджового тесту не здалося вам занадто виснажливим. Адже в результаті виходять такі смачні кулінарні шедеври, що будь-яка господиня зможе пишається своєю майстерністю.
Приємного вам апетиту і смачних пирогів!
А якщо вам сподобалися рецепти і поради, то поділіться ними зі своїми друзями.
Автор публікації
Коментарі: 2278 Публікації: 270 Реєстрація: 04-09-2015