Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Домашній хліб - секрети приготування тіста, рецепти

  1. Секрети смачного домашнього хліба
  2. Рецепт приготування хліба без опари
  3. Дріжджове і без дріжджове тісто
  4. Рецепт домашнього хліба

Аромат свіжоспеченого хліба володіє унікальним впливом на людину

Аромат свіжоспеченого хліба володіє унікальним впливом на людину. У нього з'являється відчуття комфорту, активізується апетит і поліпшується настрій.

Для тих, хто пробував домашню випічку ( цибульний хліб і т.д.), різниця між ними і звичними хлібобулочними виробами буде відчутна відразу.

Дуже приємно усвідомлювати, що останнім часом спостерігається мода на корисну їжу і здоровий спосіб життя. Чималу роль в цьому відіграє і технічний прогрес, де саме завдяки інноваційним побутових приладів бути доброю господинею не складає великих труднощів. На допомогу любителям-кулінарам хлібопічки, мультиварки, аерогрилі або ж різного виду духові печі.

Не секрет, що домашня випічка не тільки смачна, а й корисна. Господині відомо, якої свіжості продукти вона додала в тісто, скільки в ньому цукру і т. Д.

Секрети смачного домашнього хліба

Випікати домашній хліб не так складно, як здається, головне підібрати хороший рецепт і приступити до справи в хорошому настрої.

Домашній хліб можна випекти за допомогою дріжджів або закваски.

Також можна використовувати різні сорти і види борошна:

  • пшеничне;
  • житнє;
  • цільно зернову;
  • очищену.

Для додання хлібу пікантного смаку в тісто додають:

    • лляне насіння;
    • курагу;
    • родзинки;
    • сир;
    • часник;
    • цибуля;
    • горіхи.

Рецептура домашнього хліба може бути різною. Одні господині часто експериментують, інші користуються завжди перевіреним рецептом.

Якщо коротко описати процес хлібної випічки, то виходить, що слід приготувати опару, дати їй піднятися, замісити тісто, витримати його на деку і випекти в духовій шафі.

Рецепт приготування хліба без опари

Рецепт приготування хліба без опари

Відомий також рецепт приготування хліба без опари, де в хід йдуть пророщені зерна ячменю чи пшениці. Їх після появи росточков перемелюють, прожарюють і потім чекають, поки така закваска почне бродити. Подібна процедура робиться разової, а для всіх наступних випічок хліба буде використовуватися згодом невелику грудочку тесту від колишньої випічки. Таке тісто для майбутньої випічки хліба потрібно зберігати в холодильнику.

Для такої випічки буде досить 1/3 частини тесту в скляної банки 0,5 л. Необхідно прикрити банку кришкою і відправити тісто в холодильник до наступної випічки хліба.

Примітно, що в літній період часу опара підходить на пару годин швидше.

Дріжджове і без дріжджове тісто

Дріжджове і без дріжджове тісто


Між дріжджовим тестом і без дріжджовим є значні відмінності. Якщо першому необхідно бродити 3-4 години, а потім воно може скиснути, то без дріжджове тісто бродить близько 8Часов. Після цього в опару додають борошно, вимішують і мокрими долонями перекладають в форму для випічки. Там майбутній хліб повинен бути витриманий ще близько 3-х годин. Зручно опару залишати на ніч, потім замісивши і вождів зазначений час, випікати.

Якщо господиня бажає отримати хліб з кислуватим смаком, рекомендується його готувати з житнього борошна. Іноді кислота у хліба буде через недостатнє часу бродіння.

Тим господиням, які звикли мати справу з дріжджовий випічкою, на приготування хліба буде потрібно всього три години. Але це не означає, що весь цей період часу господиня буде гранично зайнята.

Рецепт домашнього хліба

Для приготування однієї норми домашнього хліба буде потрібно:

  1. 250 мл кип'яченої води.
  2. 20 грам дріжджів.
  3. 45 грам цукру.
  4. 15 грам солі.

Досвідчені господині рекомендують додавати до хлібного тесту 1-2 ст. ложки рослинної олії.

Зазначена кількість цукру розтирається з дріжджами, додається невелика кількість води і вичікують, коли опара почне підніматися. Як правило, на це йде 15-20 хвилин.

Потім додавши в борошно сіль, воду і опару, рослинне масло, замішують тісто. Щільність тесту буде залежати від того, який пористості хліб ви очікуєте отримати. У тому випадку, якщо хліб необхідний з великими порами, тісто має бути м'яким.

Для більш щільного хліба необхідно робити заміс довший з великою кількістю борошна. У той момент, коли тісто перестане липнути до рук, можна вважати його нормально замішаним.

Після цього настає черга очікування. Тісто поміщають в тепле місце, прикривають його рушником або плівкою і чекають, поки його розміри не збільшаться вдвічі.

Тісто ще трохи обминають, надають потрібну форму і викладають в піддон для випічки. Для отримання хрусткої скоринки, верхівку хліба змащують маслом.

Давши тесту в формі ще 15 хвилин, його поміщають в розігріту духовку приблизно на 35-40 хвилин. Іноді хліб, ще доброго не пропікся, а його скоринка вже придбала коричневий колір. Щоб не зіпсувати продукт, рекомендується зверху прикрити хліб фольгою.

Добре пропекшійся хліб під час постукування по ньому видає звук з луною, якщо ж він глухий, то з духовки виймати виріб рано.

Вилучивши хліб з гарячою форми, його рекомендується обернути сухим кухонним рушником, а потім вологим. В цьому випадку можна розраховувати на золотисту, хрустку і не дуже жорстку кірку хліба.

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»