Новий рік - свято інтернаціональний, але відзначають його в різних країнах по-своєму. Італійці викидають з вікон старі праски та стільці з усією південною пристрастю, жителі Панами свистять і вмикають сирени на машинах, а на Еквадорі головним новорічним атрибутом є нижня білизна - символ любові і грошей.
У іудеїв 2013 рік настав 17 вересня - в перший день місяця Тишрей. Рош ха-Шана, єврейська назва нового року, перекладається як «голова року» і відзначається два дні. У цей час кожна людина повинна допомогти нужденним, згадати всі погані вчинки за минулий рік і попросити бога про очищення душі і щастя для рідних. В їжу прийнято вживати солодкі частування, утримуючись від гострих і гірких.
Цікаві традиції зустрічі свята в Японії. 108 ударів дзвону повідомляють японцям про настання Нового року. За давнім повір'ям, кожен дзенькіт вбиває один з людських пороків. Їх, як вважають, японці, усього 6: жадібність, злість, дурість, легковажність, нерішучість і заздрість. Але кожен з пороків має 18 відтінків - ось по них і дзвонить японський дзвін. Найпопулярніший новорічний аксесуар - граблі, щоб було чим загрібати щастя. А якщо в перші секунди нового року засміятися - це принесе удачу.
Індія - країна контрастів і новорічні звичаї там також незвичайні. Хоча б те, що індуси відзначають новий рік 8 разів, вже відрізняє індійське свято від інших. Влітку, наприклад, - свято Лорі, на якому прийнято спалювати старі речі, сухі гілки, солому. Восени індуси відзначають Дівалі - свято вогнів, запалюючи на даху будинків і підвіконнях в новорічну ніч тисячі світильників.
В Європі святкування нового року у багатьох країн сильно відрізняється. Наприклад, в Австрії прийнято посилати поштові листівки з традиційним символом щастя - чотирилисник, а на новорічному столі обов'язково повинен бути заливне порося - якщо з'їсти шматочок від нього шматочок, весь наступний рік будеш щасливим.
По всій Англії наступ нового року супроводжується дзвінкими ударами дзвону. В цю хвилину закохані, щоб ніколи не розлучатися, повинні обов'язково поцілуватися під гілкою омели - це дерево вважається магічним. з святкових страв головними є індичка з каштанами під соусом і солодкий пудинг. Цікаво те, що саме в Англії зародилася традиція обмінюватися вітальними листівками.
А ось в Угорщині в першу хвилину нового року прийнято оглушливо свистіти в дудочку або ріжок. Вважається, що свист відганяє від житла злих духів і закликає удачу і благополуччя. Готуючись до свята, угорці не забувають про магічну силу новорічних блюд: квасоля і горох символізують силу духу і тіла, а яблука обіцяють красу і любов.
Ближче всіх до російських новорічних традицій болгарські. Там, як і у нас, новий рік - це сімейне свято, з ялинкою, подарунками та колядками. Але є у болгар і свої особливості. Рівно о 12 годині господиня будинку розрізає пиріг, «начинений» сюрпризами. Кому дісталася монета - чекай багатства, гілочка троянди - скоро прийде любов.
Новорічні звичаї у кожного народу світу свої і всіх їх запам'ятати навряд чи вдасться. Головне, що об'єднує це свято - радість і тепло, які люди дарують один одному, і бажання почати нове життя з першого дня в календарі!