Це буде мій самий таємний текст. Я розповім кожному бажаючому то, ніж зазвичай ділюся тільки з близькими людьми. Я покажу, як дожила до наявності на тілі незмивних картин - татуювань.
Але почнемо з матчастини (а куди ж без неї?). Неодноразово я стикалася з ситуацією, коли хотілося зробити або спробувати щось нове, але ніхто толком не міг пояснити, з якого боку до цього нового підступити. Тому я із задоволенням ділюся пережитим особистим досвідом в деталях (і мені абсолютно не шкода).
Татуювання - це створення на шкірі людини перманентного малюнка. Це процес травмування поверхневих шарів шкіри і внесення в підшкірну клітковину барвника. Традиція нанесення візерунків на тіло виникла чи не з появи homo sapiens на планеті. Якщо вірити вченим, це сталося понад 60 тис років тому. Татуювання з'являлися у всіх країнах, що розвиваються цивілізаціях незалежно один від одного; вони еволюціонували, з століттями змінювалося їх смисловий зміст і сьогодні складно здивувати кого-небудь наявністю малюнка на тілі.
З цієї причини значення кожного окремого малюнка можна трактувати різними способами, в залежності від того, з точки зору якої культури на нього подивитися. Для прикладу давайте розглянемо зображення голуба. У стародавньому світі цей птах був частим супутником богів Олімпу і вказувала на їх сталість. У християнській релігії голуб - це позначення духовної любові, чистоти і непорочності. Мусульманська віра інтерпретує чорного голуба, як символ пророка Мухаммеда. Якщо поглянути на птицю очима ацтеків, вона постає перенародженим померлого людиною. Два голуба разом позначають вічну дружбу і любов. Голуб з пальмовою гілкою в дзьобі символізує мир і перемогу над смертю.
Всі перераховані характеристики одного малюнка ясно показують, наскільки різноманітним може бути значення татуювання. Але важливо те, що конкретна ілюстрація означає для вас. Тому ескізи вибираються серцем, а не головою!
Я вкрай вдячна Самуелю О'Райлі, який в 1891 винайшов сучасний прототип електричної машинки для тату. Адже думати страшно, якими способами наносилися малюнки на тіло людини 60 тис років тому. Слідуючи складним електромагнітним законам, голка, розташована в машинці, рухається вниз / вгору, протикаючи шкіру на швидкості до 100 разів на секунду на глибину в 1,5 мм. Одночасно з голки в утворилися дірочки проникає барвний пігмент. У більшості випадків при набиванні крові немає, так як голка не дістає до судин. На поверхні шкіри залишається надлишок фарби, яку майстер витирає в процесі роботи.
Ніхто не відміняв принципи безпеки, тому доцільно переконається, що майстер дотримується санітарно-гігієнічні норми: стерильність інструментів, робочого місця і матеріалів (у запобігання шкірних інфекцій і захворювань крові). Перед процедурою набивання слід перевіритися на відсутність алергічних реакцій на фарбу.
Головне правило, як на мене, це 100% -ва усвідомленість того, що це постійний малюнок, який залишиться на тілі назавжди. І ніякої лазер не зможе повернути шкірі колишній вигляд. Якщо людина сумнівається навіть на дещицю, робити тату не варто.
В кінці теоретичної частини пропоную розвіяти кілька популярних міфів про тату:
- "це боляче". Це може бути і боляче, і є непомітним. Все залежить рівня больового порогу і місця нанесення малюнка;
- "Не варто упортеблять алкоголь перед процедурою". Я жодним чином не пропагую алкоголізм, але багато майстрів тату з легкістю розвінчують цей міф;
- "Тату наносять тільки кримінальники". Тут я можу тільки зробити виноску на частину про історію татуювання;
- "Люди з татуюваннями не можуть бути донорами крові". Так, але тільки деякий час, в нашій країні - це 1 рік.
Маю велику надію, що моїм читачам сподобалася вступна частина, адже далі я з радістю буду ділитися особистим досвідом.
Татуювання я хотіла з юності. Довгий час мене зупиняли страхи занесення вірусів, інфекцій та інші страшилки. Три роки тому в соціальних мережах побачила оголошення про майстра тату, який ненадовго приїжджав до мого рідного міста з-за кордону. Отримавши рекомендації від знаючих людей, я вирішила, що можу довіритися цій людині. Рішення було прийнято.
Другу татуювання я зробила недавно. Але прийшла до неї іншим шляхом: у певний момент я зрозуміла, що і де хочу набити. Вже після цього почала шукати фахівця. Знову звернулася до знаючих людей, які порадили людини, який робив малюнки мінімум 2 близьким друзям (попередній майстер, на жаль, був не в Україні). В обох випадках, поради зіграли вирішальну роль у виборі.
Ділюся передісторією першого малюнка. Коли зустріч з майстром була призначена, почалася активна стадія підготовки зображення. "Що ж намалювати?" - літали думки в моїй голові. Місце було визначено легко - спина, задня права частина плеча і шиї, популярна зона для тату. Хотілося квітів і птахів, тому на ескізі швидко з'явилися гладіолуси - адже це мої улюблені квіти. У ролі птахів були обрані ластівки, тут не обійшлося без смислового навантаження. З одного боку, вони символізують родинне тепло і затишок, а з іншого - свободу, вміло поєднуючи ці дві, здавалося б протилежні, риси. Це складно пояснити, але так я відчуваю себе. Можна бути хорошим партнером у відносинах, але один не змушує іншого втрачати своє "я", яке іноді теж вимагає ковтків свободи.
Після, я часто думала, щоб ще такого набити ... Зазвичай далі роздумів цей процес не заходив. Але в один прекрасний момент, я просто зрозуміла, що це буде гілочка лаванди на верхній стороні стопи. Чому лаванда? Тому, що вона красива і подобається мені. Тому, що аромат лаванди назавжди асоціюється у мене з Кримом і Бахчисараєм, куди ми з батьками їздили щороку, і з Провансом, в який я хочу поїхати одного разу. Чому на нозі? Я просто вирішила, що вона буде мати гарний вигляд з туфлями-човниками.
Щоб отримати той самий бажаний малюнок, варто приходити до майстра з готовим ескізом або начерками. В обох випадках я тримала в руках заповітні листочки з готовими картинками і впевнено крокувала до своїх татуювань.
Майстер переносить ескіз на трансферний папір, яка перебиває малюнок на шкірний покрив. Підготувавши інструменти та матеріали, він спочатку набиває контур. Далі робить зафарбовуючи, тіні і відблиски. Три роки тому процедура зайняла більше 3 годин. Я не бачила, як вона проходила, але моя сестра вірно дотримувала процес. Біль була сильна, і дискомфорт швидше викликало тривале сидіння в одній позі.
Цього разу я бачила все: в яке саме місце переноситься зображення, як набирається фарба і набивається контур. Далі слідували зафарбовування 3 квітами: синім біля основи пелюсток, фіолетовим в центрі і білим для відблиску.
Зелений колір трохи відтіняє ствол. Зізнаюся, було боляче, особливо перші 5-10 хвилин. Все ж шкіра на стопі набагато тонше. Мене навіть кидало в жар. Благо процес тривав менше години, і біль поступово ставала менш інтенсивною.
Робота закінчена, майстер змащує вазеліном тату і запечатує плівкою.
Перших 4-5 годин не можна мочити місце тату. На наступний день рекомендують 4-5 разів промивати поверхню, тому що з ран виділяється сукровиця. Після потрібно натирати маззю: Бепантеном, пантенолосодержащімі кремами або Пантестин. Протягом тижня слід ретельно доглядати за татуюванням, три раз в день завдаючи одне з вищевказаних коштів. Щоб не бруднити одяг, шкіру можна закривати плівкою. Через тиждень шкіра почне облазити, як після сонячних опіків. Ще деякий час пораненої місце необхідно змащувати зволожуючим кремом до повного загоєння. А далі насолоджуватися і придумувати нові татуювання.
Я люблю свої татуювання і ні крапельки не шкодую про їх нанесенні. Я дуже вдячна моїй демократичною мамі, яка розуміє мене і підтримує всілякі навіжені починання (і щоб я не говорила, думка мами завжди буде для мене одним з найважливіших). На другу тату вона ходила разом зі мною і з цікавістю спостерігала за процесом.
Я спокійно ставлюся до критики і неприйняття моїх натільних малюнків. Завдавала я їх для себе, а якщо людям не зрозуміло, що мені їх думка не важливо - це їх проблема.
А питання типу "Що означає твоя татуювання" ненавиджу так само, як вічні звернення: "Скажи що-небудь по-французьки". Кому важливо значення тату - ласкаво просимо в гугл. Хто хоче чути, як я говорю по-французьки, просто створіть мені відповідні умови (звозите в Париж або, як мінімум, надайте француза-співрозмовника), і не потрібно буде просити, воно піде само собою.
І якщо ви хочете зробити тату - так робіть! Не відкладайте життя на завтра.
PS Якщо ви хочете бути в курсі наших новин, додавайтеся в Facebook , ВКонтакте , в Instagram , в Twitter або в ЖЖ .
Також, зручно стежити за нами за допомогою додатків для читання блогів, наприклад, Bloglovin або Feedly .
Схожі записи
А куди ж без неї?Що ж намалювати?
Чому лаванда?
Чому на нозі?