- Бараняча нога з шафраном і розмарином
- Тушкований у вершках кролик з печерицями
- Запечена мову з грибами і горіховим соусом
- яловичина каррі
- Оленина з тушкованою червоною капустою
- м'ясний тартар
- Фарширована качка з яблуками
- Курка з медом і соєвим соусом
- Печінковий паштет з маслом і вином
Звичайно, ставити на святковий стіл 2019 блюда з символу наступаючого року - свинки - буде якось неправильно. Як же бути завзятим м'ясоїдам, ніж замінити свинину в меню і що ситного, смачного і незвичайного приготувати з інших видів м'яса?
Що повинно бути на святковому столі в рік Свині? В минулій статті ми вже радили всілякі новації на зразок легких салатів, овочевий лазаньї або ніжних профитролей для новорічного столу. Цей же матеріал буде більш "брутальним" - поговоримо виключно про смачних м'ясних стравах. Отже, записуйте перевірені новорічні рецепти з різного м'яса і птиці!
Бараняча нога з шафраном і розмарином
Вам знадобляться: невелика бараняча нога (2 кг), ріпчаста цибуля - 2 шт. (Великі), морква - 4 шт. (великі), томат - 3 шт. (великі), часник - 1 головка, розмарин - 2-3 гілочки, щіпка шафрану, сіль, рожевий перець, оливкова олія, бальзамічний оцет.
Приготування. Баранячу ногу нашпигуйте часником, потім роздушіть пару зубчиків часнику, змішайте з нарізаним розмарином і отриманої кашкою змастити м'ясо зверху. Змішайте бальзамічний оцет і оливкове масло 1: 1, натріть баранячу ногу. Загорніть в харчову плівку і відправте в холодильник маринуватися на добу.
Дістаньте м'ясо з холодильника і обсмажте ногу цілком на сковороді на оливковій олії на сильному вогні з двох боків до утворення гарної скоринки. Злегка зменшіть вогонь і додайте в сковороду нарізані великими шматками цибулю, моркву і роздавлений ножем часник, тушкуйте ще 5-7 хвилин.
В 0,5-0,7 л теплої води добре розчиніть щіпку шафрану. Перекладіть обсмажену ногу з овочами в більшу жароміцних каструлю і залийте шафранной водою. Додайте сіль, перець, розмарин, накрийте кришкою і на слабкому вогні тушкуйте ще 40 хвилин. Після цього додайте порізані кубиками помідори і припускають масу ще 10 хвилин.
Накрийте каструлю фольгою або кришкою і відправте в розігріту до 100 градусів духовку на 1,5-2,5 години (в залежності від розмірів баранячої ноги).
Тушкований у вершках кролик з печерицями
Вам знадобляться: кролик - 1 тушка, свіжі шампіньйони - 200 г, 10% -ві вершки - 200 г, ріпчаста цибуля - 1 шт., Корінь петрушки - 1 шт., Морква - 1 шт., Сіль, перець, розмарин, лимонний сік, масло для смаження, щіпка мускатного горіха.
Приготування. Тушку кролика вимийте і порубаєте на порційні шматки, кожен з яких натріть сіллю і перцем, а потім обсмажте на розпеченій сковороді з маслом. Перекладіть обсмажене м'ясо в глибокий сотейник (чавунну каструлю), а в сковороді обсмажте вимиті і нарізані соломкою моркву, цибулю, корінь петрушки і четвертинки печериць. У сотейник з кролятиною додайте підсмажені гриби і овочі, при необхідності досоліть. Залийте страву 10% -ми вершками і млоїте на повільному вогні 1-2 години (в залежності від розміру тушки). В кінці гасіння додайте лимонний сік, мускатний горіх, зелень за бажанням. Подавайте з гарніром з варених круп, спагетті або картопляним пюре.
Запечена мову з грибами і горіховим соусом
Вам знадобляться: яловичий язик - 1 кг, шампіньйони - 400 г, сметана - 200 г, очищені волоські горіхи - 1/2 склянки, ріпчаста цибуля - 2 шт., Морква - 1 шт., Корінь петрушки - 1 шт., Часник - 2-3 зубчики, сіль, чорний перець, майоран, хмелі-сунелі, рослинне масло.
Приготування. Вимитий яловичий язик з сіллю і перцем відваріть в киплячій воді, час від часу знімаючи шумівкою піну (2,5-3 години). За 30 хвилин до кінця варіння додайте очищений корінь петрушки, цибулину, моркву (цибуля і морква попередньо можна "подпечь" в сковороді без масла). Зварити мову відразу обдайте крижаною водою і зніміть шкірку "панчохою". Наріжте мова скибочками завтовшки близько 1 см.
Для соусу цибулину поріжте півкільцями, печериці - пластинками і обсмажити на розігрітій олії не більше 5 хвилин, додавши сіль, перець і майоран. Ретельно подрібніть волоські горіхи і часник, додайте до них сметану і хмелі-сунелі до смаку.
Форму для запікання змастіть маслом, викладіть шматочки мови в один шар, зверху помістіть гриби з цибулею і залийте горіховим соусом. Запікайте в розігрітій до 180 градусів духовці приблизно 25 хвилин. Їсти можна як в гарячому, так і в холодному вигляді.
яловичина каррі
Вам знадобляться: яловичина пісна - 0,5 кг, цибуля ріпчаста - 1 шт., Консервовані томати - 200 г, бульйон - 100 мл, часник - 2 зубчики, борошно, сіль, перець, куркума, мелений чилі, мелений імбир, мелений тмин , мускатний горіх, рослинне і вершкове масло.
Приготування. Яловичину дрібно порубати, посоліть, поперчіть, обваляйте в борошні й обсмажте на розпеченій сковороді в суміші вершкового і рослинного масла, потім перекладіть в миску. У маслі, що залишилося 1-2 хвилини спассеруйте прянощі, а також подрібнені цибулю і часник. Перекладіть м'ясо назад в сковороду, додайте бульйон і томати. При необхідності додатково посоліть і поперчіть. Доведіть до кипіння, закрийте кришкою і млоїте на повільному вогні до м'якості (близько півгодини). В кінці готування кришку зніміть, щоб соус загус. Замість перерахованого списку приправ можна взяти готову пасту каррі, яку перед цим розводять водою. Подавайте з гарніром з білого відвареного рису або плоскою локшини.
Оленина з тушкованою червоною капустою
Вам знадобляться: молода оленина - 1 кг, цибуля - 2 шт., Морква - 1 шт., Томат - 1шт., Червоне вино (портвейн) - 400 мл, вершки - 200 мл, бульйон - 200 мл, червонокачанна капуста - 1 маленький качан, сіль, чорний перець, кориця, мелений імбир, кмин, рослинне і вершкове масло.
Приготування. Оленіна наріжте дрібними кубиками, обваляйте в борошні. 1 цибулину, помідор і моркву поріжте крупно. Овочі до потемніння обсмажте в розпеченій сковороді в суміші рослинного і вершкового масел, потім видаліть і в цій же сковороді обсмажте м'ясо до скориночки. Додайте 200 мл вина, сіль і перець, обсмажені овочі і дайте покипіти 5 хвилин для випаровування алкоголю. Додайте бульйон і тушкуйте під кришкою на повільному вогні 1,5-2 години. Видаліть овочі, соус процідіть, змішайте з вершками і доведіть знову до кипіння (вже без м'яса).
Для гарніру нашинкуйтекапусту і цибулину. Обсмажте цибулю на розпеченій сковороді в маслі, додайте капусту і спеції, готуйте на невеликому вогні, помішуючи, до м'якості (близько 1-1,5 годин).
м'ясний тартар
Вам знадобляться: філе яловичини - 0,5 кг, лимон - 1 шт., Часник, морська сіль, мелений чорний перець, петрушка, солодка паприка, оливкова олія.
Приготування. Шматок м'яса зачистити від зайвого жиру, плівок і жив. Наріжте на шматки поменше, відбийте їх (в ідеалі це робиться за допомогою размягчители-тендерайзери), дуже ретельно подрібніть ножем, посоліть, поперчіть. Додайте оливкову олію першого холодного віджиму, дрібно нарубані часник і петрушку, паприку і лимонний сік. Добре перемішайте руками, "масажуючи" шматочки м'яса, а потім викладіть на дошку і ще раз ретельно подрібніть масу ножем. Подавайте з скибочками лимона, засмажені тостами і оливковою олією.
Фарширована качка з яблуками
Вам знадобляться: качина тушка - 2 кг, кислі яблука - 0,5 кг, лимон - 1 шт., Сіль, перець, кориця, імбир мелений.
Приготування. Яблука вимийте, очистіть від шкірки, позбавте від насіння і поріжте на шматочки, полийте соком лимона і посипте корицею. Качку цілком натріть сумішшю солі і спецій. Заповніть качку підготовленими яблуками і зашейте тушку або щільно скріпіть зубочистками. Покладіть качку спинкою вниз на деко або в сковороду і відправляйте в попередньо розігріту духовку на 1,5-2 години. Крила перед запіканням бажано заховати в разрези- "кишені" на тушці, щоб не обгоріли. Кожні 20-30 хвилин відкривайте духовку і поливайте тушку витопити жиром. З готової тушки видаліть нитки (або зубочистки), дістаньте яблука (вони будуть використовуватися як гарнір) і розріжте качку на порційні шматки.
Курка з медом і соєвим соусом
Вам знадобляться: курячі гомілки - 0,5 кг, мед, соєвий соус, сіль, чорний мелений перець.
Приготування. Курятину замаринуйте на 2 години в холодильнику в суміші меду і соєвого соусу (1: 1) з сіллю і перцем. Мариноване м'ясо викладіть на деко або помістіть в пакет для запікання і запікайте в духовці до хрусткої скоринки.
Печінковий паштет з маслом і вином
Вам знадобляться: печінку теляча або яловича - 0,5 кг, цибуля ріпчаста - 1 шт., Біле сухе вино - 100 мл, жирні вершки (від 33%) - 100 мл, часник - 1 зубчик, сіль, мелений чорний перець, мелений коріандр, оливкове масло, вершкове масло.
Приготування. Печінка очистіть від плівок і поріжте на шматки. Часник подрібніть, цибулю поріжте півкільцями і разом з часником обсмажте на сковороді в розпеченому маслі. Додайте шматки печінки і обсмажте їх (печінка повинна залишитися соковитою всередині!). Влийте вино, засипте спеції і протушкувати 10 хвилин. Додайте вершки, доведіть масу до кипіння, вимкніть. Надішліть все разом в блендер і подрібніть до стану гомогенного пюре. Викладіть паштет в формочки. Якщо він не буде подаватися до столу найближчим часом, зберігайте в холодильнику, попередньо заливши кожну формочку розтопленим вершковим маслом і накривши харчовою плівкою.
Як бачите, любителям різноманітного м'яса навіть у новорічну ніч не доведеться себе стримувати. Всеїдна свинка цілком схвалить те, що на столі в честь Нового 2019 року буде смачні і незвичайні страви з кролика, курки, качки, баранини, яловичини і навіть субпродуктів. А у вас є на такий випадок свої улюблені м'ясні рецепти без "участі" свинини?
Як же бути завзятим м'ясоїдам, ніж замінити свинину в меню і що ситного, смачного і незвичайного приготувати з інших видів м'яса?Що повинно бути на святковому столі в рік Свині?
А у вас є на такий випадок свої улюблені м'ясні рецепти без "участі" свинини?