Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як звуки впливають на наш сон і продуктивність

  1. альтернатива колискової
  2. Work hard, listen ... hard?

Зберегти і прочитати потім - Зберегти і прочитати потім -   Раніше ми говорили про те, як   сховатися від настирливих звуків   і як використовувати екосистему звуку з користю для здоров'я

Раніше ми говорили про те, як сховатися від настирливих звуків і як використовувати екосистему звуку з користю для здоров'я.

Сьогодні спробуємо з'ясувати, які звуки допомагають впоратися з безсонням, а які зроблять з вас працівника місяця. А також розберемося, чи варто слухати музику під час роботи.

альтернатива колискової

Шум може впливати негативно на здоров'я людини. І особливо людина вразлива уві сні. Звуки 30-40 дБ (шепіт і щебетання птахів за вікном) впливають на сон найбільш чутливих людей, а 40-55 дБ (працює холодильник або кондиціонер в радіусі 30 метрів) роблять сон більшості людей більш неспокійним і змушують їх повертатися. Звуки вище 55 дБ (пральна машина або включена музика) призводять до безсоння і дратівливості.

А певні звуки можуть навпаки покращувати сон. Наприклад, білий шум допомагає не тільки швидше заснути, але і забезпечує здоровий сон протягом ночі. Крім білого шуму схожий ефект має розслаблююча музика або звуки природи. На цьому ресурсі звуки природи перетворюються в заспокійливу музику в режимі реального часу. І засинати під них може бути набагато приємніше, ніж під сигналізацію машин у дворі.

Якщо бажання або можливості включати музику на всю ніч немає, то можна використовувати спеціальні програми. Наприклад, SleepBot і Smart Alarm Clock, записують звуки, що призводять до порушень сну. Вони допоможуть з'ясувати, що саме порушує ваш сон: занадто гучний холодильник, горезвісні звуки з вулиці або власний храп.

До речі, з хропінням сьогодні цілком можна боротися через додаток. Коли хропіння стає занадто гучним, додаток посилає сигнал на спеціальний браслет, який за допомогою легкої вібрації дає людині зрозуміти, що пора змінити становище. Звичайно, є універсальне і дешевий засіб - беруші. Але не всім зручно в них спати. Як більш функціональною альтернативи були розроблені спеціальні навушники Kokoon, які не тільки захищають від зовнішніх звуків, але і дозволяють слухати заспокійливу музику.

Посилити позитивний вплив на сон при боротьбі з безсонням допоможе спеціальний комплекс SleepCogni, що складається з програми, датчика на пальці і лампи з вбудованими динаміками. За допомогою датчика додаток відстежує пульс, температуру тіла та інші показники. І коли людина близька до пробудження, додаток передає певні звуки, а лампа випромінює світло в певному колірному спектрі. Це заспокоює нервову систему і забезпечує більш повноцінний і тривалий сон.

Work hard, listen ... hard?

Сторонні звуки і шум заважають нам не тільки спати. Іноді на роботі ми проводимо набагато більше часу, ніж уві сні. Ми вже розібралися, як подружитися зі звуками під час сну, а тепер давайте з'ясуємо, чим небезпечні сторонні звуки під час роботи і як боротися з ними. Рекомендований рівень шуму для комфортної роботи становить 45 дБ. За результатами досліджень 1989 року, співробітники офісів відкритого типу вважали ідеальним для роботи 48-52 дБ.

А що проводяться в Іллінойсськом університеті в Урбані-Шампейн сучасні дослідження показують, що зберігати ефективність роботи можна до рівня шуму в 70 дБ. Тобто сьогодні рівень шуму набагато виріс. І він істотно впливає на здоров'я співробітників, їх задоволеність від роботи і настрій. Однак найбільше на продуктивність впливає не галаслива техніка або звуки з вулиці, а розмови колег. Правильне планування офісу і звукоізоляційні матеріали може поліпшити продуктивність, знизити кількість допускаються помилок і рівень стресу.

Але що робити, якщо офіс не був правильно спланований, а колеги постійно базікають? На допомогу сучасним офісним працівникам приходять навушники, в яких для підвищення продуктивності можна слухати звуки природи. Є безліч додатків і ресурсів, які пропонують різні варіації звуків дощу - від крапель по підвіконню до зливи в лісі. А можна поєднувати зовсім несхожі приємні для вас звуки - спів птахів, тріск багаття і стукіт коліс поїзда.

Підвищувати продуктивність можна і за допомогою музики, але фахівці вважають, що далеко не всі жанри підходять для цього. Найкраще, на думку багатьох меломанів, впливає на продуктивність класична музика, мелодії без слів і саундтреки до відеоігор. Також можна вибирати ритмічну музику, знайомі композиції або слухати музику на середній гучності.

Ми вже писали про те, яку музику слухають розробники - і багато хто з них вибирають саме ритмічні стилі. Але все залежить від того, чим саме зайнята людина. Якщо необхідно виконувати роботу, що вимагає високої концентрації, то музика може, навпаки, заважати.

Тому існує ще один спосіб підвищити свою ефективність - слухати музику по дорозі на роботу. Певна музика може підняти настрій, внаслідок чого на робочому місці людина буде краще справлятися зі своїми обов'язками.

Те ж саме радять неврологи, які відзначають, що музика під час певних видів діяльності - читання, письма або виконання завдань, які вимагають концентрації пам'яті, - викликає лише відчуття високої продуктивності, а насправді діє негативно. А ось прослуховування музики за 10-15 хвилин до роботи як раз знімає стрес і допомагає налаштуватися.

Звуки присутні в нашому житті постійно, і ми рідко можемо насолодитися тишею. Але якщо знати і про корисні звуках і їх вплив на нас, то можна підвищити якість свого життя, забезпечити собі міцний сон, комфортну роботу і просто радіти життю, не звертаючи увагу на дратівливий шум.

Hard?
Hard?
Але що робити, якщо офіс не був правильно спланований, а колеги постійно базікають?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»