Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Програми для створення віртуальних турів

  1. Що розуміють під віртуальним туром
  2. Плюси застосування віртуальних турів
  3. Про технологію створення віртуальних турів
  4. Програмні додатки для створення віртуальних турів
  5. Easypano Studio 2005
  6. 360 Degrees Of Freedom Developer Suite 6.3
  7. SP_VTB 4.10, SP_STITCHER 3.2
  8. IPIX Interactive Studio 1.4.2, IPIX Real Estate Wizard, IPIX i-Linker 3.1.0

Світлана Шляхтина

Що розуміють під віртуальним туром

Плюси застосування віртуальних турів

Про технологію створення віртуальних турів

Програмні додатки для створення віртуальних турів

Easypano Studio 2005

360 Degrees Of Freedom Developer Suite 6.3

SP_VTB 4.10, SP_STITCHER 3.2

IPIX Interactive Studio 1.4.2, IPIX Real Estate Wizard, IPIX i-Linker 3.1.0

Віртуальні тури - один з найефективніших і переконливих на даний момент способів представлення інформації, оскільки вони дозволяють здійснювати захоплюючі віртуальні екскурсії і створюють у глядача повну ілюзію присутності. Справа в тому, що, на відміну від відео або звичайної серії фотографій, віртуальний тур володіє інтерактивністю. Так, в ході подорожі можна наблизити або віддалити який-небудь об'єкт, озирнутися на всі боки, детально розглянути окремі деталі інтер'єру, оглянути панораму здалеку, подивитися вгору-вниз, наблизитися до обраної точці або піти від неї, через активні зони переміститися з однієї панорами на іншу, наприклад погуляти по окремих приміщеннях і т.п. І все це можна робити в потрібному темпі і в порядку, зручному конкретному глядачеві. Таким чином можна, наприклад, обійти весь будинок зсередини і навіть оглянути його зовні або здійснити віртуальну подорож по екзотичному острову, не покидаючи власної квартири.

допомогою віртуальних турів можна наочно продемонструвати глядачеві зовнішній вигляд офісу, виставки та магазину, показати йому зсередини і зовні виставлені на продаж будинки чи автомобілі, ознайомити його з оформленням інтер'єру в ресторані, готелі або фітнес-клубі, представити основні визначні пам'ятки туристичної поїздки, дозволити побродити по залах музеїв і виставок і т допомогою віртуальних турів можна наочно продемонструвати глядачеві зовнішній вигляд офісу, виставки та магазину, показати йому зсередини і зовні виставлені на продаж будинки чи автомобілі, ознайомити його з оформленням інтер'єру в ресторані, готелі або фітнес-клубі, представити основні визначні пам'ятки туристичної поїздки, дозволити побродити по залах музеїв і виставок і т.д. Однак найбільше визнання технологія створення віртуальних турів отримала в сфері нерухомості - сьогодні її широко використовують провідні світові ріелторські компанії, такі як Century21, ColdwellBanker, Rubloff, Winkworth, Corcorans і ін. Не є винятком і російські ріелтори - першопрохідцем у застосуванні віртуальних турів в Росії став портал з нерухомості Home Seekers ( http://www.homeseekers.ru/allnews.htm ).

Основними варіантами розміщення віртуальних турів є Web-сайти і CD-презентації. Наявність турів на Web-сайтах особливо актуально для тих компаній, у яких зовнішній вигляд приміщень і інтер'єрів є важливою складовою бізнесу (готелі, ресторани, ріелторські фірми, салони, магазини, туристичні компанії та ін.). Наявність на сайті віртуального туру допомагає компаніям привернути увагу відвідувачів, а значить, збільшити кількість потенційних клієнтів. Перегляд турів в Інтернеті зазвичай здійснюється в середовищі Інтернет-браузера, за умови підтримки Java-аплета. З огляду на, що у ряду користувачів Java-машина не встановлена, деякі розробники додатково створюють версії турів, які можуть програватися, наприклад, у flash-програвачі. Віртуальні тури, орієнтовані на Web, досить скромні за розмірами і швидко завантажуються, але відрізняються від CD-турів більш низькою якістю зображення.

Віртуальні тури, що записуються на CD, проглядаються за допомогою спеціальних оглядачів турів і не обмежені жорсткими вимогами в плані своїх розмірів, так що вони можуть містити високоякісні фотопанорами і тому надзвичайно ефектні. Такі тури можуть бути складовим компонентом електронних презентацій або є автономним програмним продуктом, що представляє компанію, товар, технологію тощо. Диски з турами можна роздавати на профільних виставках і ярмарках потенційним клієнтам, і, на відміну від звичних всім листівок і брошур, вони не відправляються в сміттєвий ящик після побіжного перегляду.

Віртуальні тури користуються дуже великою популярністю. Згідно зі статистичними даними Realtor.com, ріелторські сайти, доповнені турами, відвідуються потенційними клієнтами на 40% частіше, а дані звіту British Market Research Bureau свідчать про те, що 80% домашніх користувачів Інтернету при пошуку об'єкту нерухомості, що використовують Інтернет і переглядають віртуальні тури перед безпосереднім зверненням в агентство нерухомості. Більш того, за оцінками американських фахівців, все ріелторські фірми, які почали застосовувати віртуальні тури, відчули реальне збільшення обсягів продажів.

Що розуміють під віртуальним туром

Віртуальний тур - це комбінація панорамних фотографій (сферичних або циліндричних), коли перехід від однієї панорами до іншої здійснюється через активні зони (їх називають точками прив'язки або точками переходу), що розміщуються безпосередньо на зображеннях, а також з урахуванням плану туру. Все це може доповнюватися озвучуванням переднього плану і фонової музикою, а при необхідності і звичайними фотографіями, відеороликами, flash-роликами, планами турів, поясненнями, контактною інформацією та ін.

В основі віртуальних турів лежать фотопанорами, які від звичайних фотографій відрізняються інтерактивним характером перегляду. Це означає, що при перегляді панорамної фотографії користувач бачить тільки ту частину зображення, яка його цікавить в даний момент, і що при бажанні він може озирнутися на всі боки, подивитися вгору і вниз, а також наблизити або віддалити окремі деталі зображення. Роздивляючись ж звичайну фотографію, глядач бачить тільки те, що йому показують, і не може керувати процесом перегляду. Ще цікавіше, якщо користувач віртуального туру може переміщатися між панорамами через активні зони або керуючись картою туру.

Плюси застосування віртуальних турів

Головне достоїнство віртуальних турів - можливість економії часу, причому як для сторони, яка представляє тур (продавця), так і для глядача (потенційного покупця або клієнта). Крім того, для покупця віртуальний тур виконує функції ненастирливої ​​гіда, а продавцям, як свідчить чимала кількість звітів, використання турів допомагає активно залучати нових клієнтів, оскільки самі тури перетворюються в ефективний інструмент продажів.

Покупців в віртуальних турах приваблює те, що ознайомитися з об'єктом можна в будь-який зручний для них момент, а крім того, з'являється можливість попереднього, причому вельми детального огляду всіх наявних у продавця потенційно цікавих об'єктів. У підсумку список об'єктів (квартир, будинків, автомобілів, готелів, ресторанів, фітнес-клубів і т.п.), які необхідно особисто відвідати або оглянути, значно скорочується. Більш того, в ряді сфер (наприклад, в туристичній), де попередній особистий огляд об'єктів взагалі неможливий, що доповнює опис тур оптимізує процес вивчення можливих пропозицій.

Для продавця головними плюсами віртуальних турів можна вважати наступні:

  • залучення інтересу до компанії, підвищення її престижу, а отже, придбання нових клієнтів, так як віртуальні тури сьогодні викликають інтерес у більшості відвідувачів, збільшують число можливих клієнтів і підвищують доходи компанії;
  • скорочення часу між створенням туру і знайомством з ним покупця. У традиційному варіанті бізнесу для попереднього знайомства покупця з пропонованими об'єктами використовуються буклети, але від моменту створення буклету та до того, як він виявиться в руках потенційного покупця, проходить чимало часу. Інша річ - віртуальний тур, який стає доступним мільйонам користувачів Мережі практично відразу після його створення;
  • можливість різноманітного використання одних і тих же турів - в Інтернеті, причому навіть на різних серверах, і у вигляді CD-презентацій, які можна демонструвати в офісі клієнта, на виставці і т.п. Все це дозволяє розширити охоплення аудиторії;
  • простота і оперативність розміщення нових, оновлення та заміни старих віртуальних турів, що є гарантією актуальності представленої інформації.

Про технологію створення віртуальних турів

Процес створення віртуальних панорам можна розділити на три етапи: фотозйомка об'єкта, обробка отриманих зображень і кінцеве складання віртуального туру.

Перший етап створення віртуальних турів - зйомка об'єкта, що представляє собою дуже трудомісткий і вкрай відповідальний процес, так як від його результатів безпосередньо залежатиме якість панорами. Для отримання високоякісних панорам з мінімальними спотвореннями слід дотримуватися ряду правил:

  • камеру потрібно встановити таким чином, щоб при обраної діафрагми всі кадри в серії опинилися у фокусі (найкраще, якщо камера виявиться в центрі знімається окружності);
  • набір зшиваються знімків потрібно знімати таким чином, щоб місця швів майбутньої сферичної панорами знаходилися на досить однотонних місцях (наприклад, на монолітних стінах в разі ріелторських об'єктів);
  • головка штатива повинна бути оснащена рівнями, які призначені для суворого позиціонування камери в просторі;
  • для всіх трьох знімків обов'язково слід здійснювати синхронізацію камери в горизонтальній і вертикальній площинах - вирівнювання камери здійснюється за допомогою рівнів;
  • кути кругового повороту камери повинні бути рівні 120 °, що регулюється шкалою поворотника.

Фотопанорами створюються з декількох спеціально підготовлених перекриваються фотографій (рис. 1) за допомогою спеціальних програм, які зшивають знімки в єдину панораму, видаляючи незмінно виникають спотворення (рис. 2). Таких програм-сшивачів сьогодні пропонується досить багато, причому в кожній програмі використовується особлива технологія зшивання зображень і свій формат створюваних панорам, а саме зшивання може проводитися в автоматичному, ручному або змішаному режимі. Переглядати фотопанорами можна за допомогою спеціальних браузерах, причому вибирати останні потрібно виходячи з формату панорамного файлу. Багато типів фотопанорам можуть переглядатися і в Інтернет-браузері, але тільки при наявності підтримки Java-аплета або при установці спеціального плагіна.

Багато типів фотопанорам можуть переглядатися і в Інтернет-браузері, але тільки при наявності підтримки Java-аплета або при установці спеціального плагіна

Мал. 1. Вихідні фотографії

Вихідні фотографії

Мал. 2. Панорама в процесі колірної корекції

Віртуальні тури збираються з попередньо створених фотопанорам в інших спеціалізованих додатках - будівник турів. У більшості випадків програма для розробки віртуальних турів орієнтована на власний формат панорамних файлів (хоча іноді передбачається імпорт панорам з інших форматів), тому на практиці будівник турів використовується разом із сшивачем від одного виробника. Окремі фотопанорами зв'язуються між собою плавними переходами за рахунок виділення на них активних зон (спеціальних областей на фотопанорамах), які не тільки відповідають за переміщення від однієї панорами до іншої, а й використовуються для відображення додаткової інформації про об'єкти. Технологія активних зон дозволяє зробити акцент на окремих частинах панорами - на деталях інтер'єру, на нові товари в торгових центрах, на цікавих пам'ятках, на конкретних виставкових стендах, а також на будь-який інший інформації, на яку необхідно звернути увагу віртуального відвідувача. Крім того, можливе включення в віртуальний тур інтерактивних планів приміщень і навігаторів, що дозволяють користувачам визначати своє «місце розташування». Перегляд туру може здійснюватися за планом, по точкам переходу або автоматично відповідно до плану, певним при створенні проекту. Віртуальні тури, як і фотопанорами, можна переглядати як в Інтернет-браузері (рис. 3 і 4), так і в спеціалізованих браузерах віртуальних турів, особливих для кожного будівника турів (рис. 5).

5)

Мал. 3. Перегляд в Інтернет-браузері віртуального туру, створеного
у вигляді віртуальної брошури

Перегляд в Інтернет-браузері віртуального туру, створеного   у вигляді віртуальної брошури

Мал. 4. Перегляд в Інтернет-браузері віртуального туру, створеного
у вигляді 3D-моделі

Перегляд в Інтернет-браузері віртуального туру, створеного   у вигляді 3D-моделі

Мал. 5. Перегляд віртуального туру
в спеціальному браузері

Програмні додатки для створення віртуальних турів

Програми для побудови турів відрізняються дружнім, інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом і зручністю роботи, а також забезпечують досягнення вражаючого результату за порівняно короткий проміжок часу (правда, останнє можливе лише за умови наявності ідеальних знімків, зшиваються в панораму). У підсумку на розробку програмного продукту витрачається мінімум часу, тоді як при використанні інших технологій для отримання того ж самого результату потрібна була б тиждень роботи цілої команди розробників.

Крім того, варто відзначити два моменти, що стосуються будування турів. По-перше, широко відомих програм з такими можливостями зовсім небагато, а беззаперечним лідером в даній сфері вважається американська компанія IPIX Corporation (http://www.ipix.com), що є автором технології віртуальних турів. Тому саме її програмні продукти найчастіше використовуються при розробці турів, в тому числі і в Росії. Однак існують вельми цікаві альтернативні варіанти від інших компаній, які теж дозволяють отримати відмінні результати, але коштують набагато менше.

По-друге, вибираючи будівник турів, потрібно мати на увазі, що тут застосовуються дещо інші принципи оплати програм. Якщо зазвичай при покупці ПО доводиться платити за програму або купувати для неї обмежену за часом дії ліцензію, то в даному випадку може знадобитися додаткова оплата за використовувані панорами. Такий принцип оплати був впроваджений компанією IPIX Corporation і по даний момент нею активно використовується. З цієї причини собівартість віртуальних турів може виявитися набагато вищою за очікувану. Однак існує і ПО, для якого реалізований традиційний вид оплати. Є і повністю безкоштовні програми, але теж з оплатою створюваних панорам. Наприклад, компанія Spherical Panorama, Inc. сьогодні пропонує безкоштовні продукти - оплачується тільки використання готових панорамних знімків, а вартість ліцензії цього ПО набагато нижче, ніж у інших програм-аналогів.

А тепер представимо вашій увазі найцікавіші додатки для розробки віртуальних турів.

Easypano Studio 2005

Розробник: Easypano, Inc.

Сайт програми: http://www.easypano.com/images/products/

Розмір дистрибутива: Easypano Studio 2005 - 79,07 Мбайт, Panoweaver 4.0 - 40 Мбайт, Tourweaver 1.30 - 41,84 Мбайт

Спосіб поширення: shareware (демонстраційні версії - http://www.easypano.com/download/software/studio2005_win.exe , http://www.easypano.com/download/software/panoweaver400_win.exe , http://www.easypano.com/download/software/twwin.exe )

Ціна: Easypano Studio 2005 - 999,99 дол., Panoweaver 4.0 - 599,95 дол., Tourweaver 1.30 - 499,95 дол.

Робота під управлінням: Windows 98/98 SE / Mе / 2K / XP і Mac OS X

Easypano Studio 2005 являє собою інструмент для швидкого створення професійних віртуальних турів, в якому вдало поєднуються широкі функціональні можливості з простотою і зручністю роботи. Пакет включає два програмних модуля: Panoweaver 4.0 (рис. 6) і Tourweaver 1.30 (рис. 7). Перший з них - це сшиватель сферичних панорам 360Ѕ360, що можливо як в повністю автоматичному, так і в ручному режимі, а другий дозволяє об'єднувати панорами, так само як і іншу інформацію, в віртуальних турах. Додаток Tourweaver може використовуватися не тільки в зв'язці з Panoweaver, а й автономно, так як в ньому підтримується імпорт панорам, створених в інших сшиватели. Наприклад, можна імпортувати циліндричні панорами, отримані в Panorama Factory, або панорами, згенеровані в 3D-пакетах, зокрема в 3D Studio Max. Крім того, можливий імпорт панорам з цифрових панорамних камер Kaidan's 360 One VR, Panoscan, RoundShot і ін.

Крім того, можливий імпорт панорам з цифрових панорамних камер Kaidan's 360 One VR, Panoscan, RoundShot і ін

Мал. 6. Створення панорамного знімка в Panoweaver

Створення панорамного знімка в Panoweaver

Мал. 7. Встановлення точок переходу в Tourweaver

Пакет призначений для професіоналів, але дружній інтерфейс програми, докладна довідкова система, включення в поставку навчальних турів дозволяють працювати з нею і новачкам. Створені в середовищі цієї програми віртуальні тури мають унікальні навігаційними можливостями: крім класичного управління кнопками і мишею при перегляді панорам і переміщенні від однієї панорами до іншої, тут вбудована підтримка діалогової карти з ефектом компаса, які надають додаткові можливості для управління туром.

Модуль Panoweaver підтримує для зшиваються зображень основні графічні формати: JPG, TIFF, BMP, PICT, PNG, TGA, сумісний з широким діапазоном камер, забезпечує повний контроль над процесом зшивання зображень і підтримує в якості вихідних формати файлів PTViewer, QTVR, MGI Panoviewer і VRML . Крім того, програма дозволяє виправляти деякі артефакти, які можуть з'явитися через неточну установки камери щодо горизонталі, зміщення осі при повороті камери, а також внаслідок впливу ряду інших механічних і оптичних факторів.

Створювані в середовіщі Tourweaver Віртуальні тури могут включать сферічні и ціліндрічні панорами, звічайні зображення, музику, ПОСИЛАННЯ, точки переходу, інтерактівні карти и плани, звічайні слайд-шоу и текст. Кроме того, тур можна доповніті різноманітною інформацією про компании, включаючі ее Назву, факс, телефон, Web-сайт, електронну адресу та логотип. Точки переходу могут встановлюватіся НЕ только при переміщенні від однієї панорами на іншу, но и для Відкриття статичного зображення (например, карти або плану), для переходу за ПОСИЛАННЯ, для програвання Музична файлу або анімації, для Звернення до віртуального компасу, что полегшує орієнтацію по туру. Підтримка вбудованих шаблонів, список яких може бути збільшений за рахунок придбання додаткових бібліотек шаблонів на сайті програми, а також різноманітних ефектів відображення панорам забезпечує різноманіття варіантів оформлення турів. Все це відкриває перед розробниками турів величезні можливості, оскільки на підставі однієї і тієї ж вихідної інформації можна створити цілу серію турів, що дозволяє знайти найбільш ефективний в конкретному випадку варіант представлення даних і домогтися відмінного результату.

Кожен з впроваджуваних в тур об'єктів має цілу серію властивостей, якими легко керувати через вікно Properties. Так, можна змінювати положення об'єктів, їх розміри, реакцію миші при переміщенні або при натисканні, можна задавати фон або додавати бордюр, змінювати видимість і т.д., що дозволяє швидко і без особливих зусиль відкоригувати настройки і отримати потрібний ефект. Створений віртуальний тур можна зберегти на комп'ютері або відразу ж опублікувати на FTP-сервері, для чого достатньо лише вказати настройки сервера. При цьому файли BMP-зображень будуть конвертовані в JPEG-формат з обумовленою користувачем ступенем стиснення. У разі ж локального збереження автоматично будуть згенеровані файли для автозапуску туру з CD. Для перегляду турів, збережених у власному форматі програми, необхідний оглядач Easypano Tourweaver viewer, а тури, експортовані в Java Applet, проглядаються звичайним чином в Інтернет-браузері.

360 Degrees Of Freedom Developer Suite 6.3

Розробник: 360 Degrees Of Freedom

Сайт програми: http://www.360dof.com/products/virtual-tour-kits/developer-suite/index.html

Розмір дистрибутива: 19,73 Мбайт

Спосіб поширення: shareware (30-денна демонстраційна версія, що додає водяний знак, доступна після реєстрації за адресою: http://www.360dof.com/survey/survey.php?dl=developersuite )

Ціна: 395 дол.

Робота під управлінням Windows 98 / Me / NT / 2000 / XP

У професійний пакет для розробки віртуальних турів Developer Suite входить кілька додатків, основними з яких є 360 Image Assembler, 360 Panorama, 360.3D Project і VRbrochure Project. 360. Пакет відрізняється інтуїтивно зрозумілим, строгим і в той же час зручним інтерфейсом, а докладна документація, доповнена корисними прикладами, зменшує час його освоєння. Все це в сукупності з досить скромними (в порівнянні з багатьма аналогами) розмірами, простотою і зручністю роботи, а також з широкими можливостями в плані індивідуалізації результату дозволяє вважати додаток Developer Suite одним з кращих в своєму класі.

Модуль Image Assembler являє собою додаток для автоматичного, напівавтоматичного або ручного зшивання окремих знімків, отриманих з будь-якої стандартної цифрової камери, в панорами 360Ѕ360 (рис. 8). Додаток 360 Panorama дозволяє створювати прості віртуальні тури на основі панорам 360Ѕ360 (рис. 9). Модуль 360.3D Project (рис. 10) призначений для генерації інтерактивних тривимірних моделей об'єктів, які незамінні для демонстрації товарів, пропонованих компаніями в інтерактивних каталогах продукції, і одночасно з цим можуть стати одним з елементів віртуального туру.

Мал. 8. Створення панорами в середовищі Image Assembler

Мал. 9. Створення простого панорамного туру
в 360 Panorama

Мал. 10. Формування 3D-моделі

Але найбільший інтерес в цьому плані являє будівник віртуальних турів VRbrochure Project (рис. 11), який дозволяє об'єднати фотопанорами і 3D-моделі в віртуальний тур з формуванням між ними зв'язку через звичайні точки переходу. Крім панорам і тривимірних моделей, в тур можуть входити також слайд-шоу, анімації, а також інтерактивні карти і плани. А для більшої ефектності і додання індивідуальності тур можна доповнити різноманітними спецефектами (поступове поява і зникнення, масштабування зображення, мерехтіння певних ділянок і ін.), Підібрати для нього відповідний графічний шаблон і стиль оформлення.

Мал. 11. Створення віртуальної брошури
в VRbrochure

Отримані тури відрізняються зручністю перегляду і дозволяють ефективно представляти потенційним клієнтам інформацію про об'єкт. Перегляд турів (як простих панорамних, так і демонструють 3D-моделі і представляють віртуальні брошури) зазвичай здійснюється в Інтернет-браузері при наявності Java-аплета. Однак при створенні турів можна додатково включати варіант створення туру, орієнтованого на перегляд у flash-програвачі, що дозволяє максимально охопити можливу аудиторію.

SP_VTB 4.10, SP_STITCHER 3.2

Розробник: Spherical Panorama, Inc.

Сайт програми: http://sp.zdt.ru/

Розмір дистрибутива: SP_VTB 4.10 - 7,94 Мбайт, SP_STITCHER 3.2 - 11,7 Мбайт

Спосіб поширення: freeware (останні версії програм можна скачати за адресою: http://sp.zdt.ru/download_rus.php )

Ціна: безкоштовно, оплачується використання готових панорамних знімків; вартість однієї ліцензії: 12 дол. - при придбанні від 1 до 9 ліцензій; 8 дол. - в разі придбання від 100 до 999 ліцензій; для країн СНД діє спеціальна знижка

Робота під управлінням: Windows 95/98 / Mе / NT4 / 2000 / XP

Компанія Spherical Panorama спеціалізується на розробці ПЗ для створення різних типів панорам і об'єднання їх у віртуальні тури, проте в нашому випадку найбільший інтерес представляють сшиватель знімків в панорами SP_STITCHER (рис. 12) і будівник віртуальних турів SP_VTB (рис. 13). Вони поставляються як окремі додатки, проте при розробці віртуальних турів доповнюють один одного, так як SP_VTB дозволяє створювати тури тільки на основі панорам у форматі spf, одержуваних в середовищі SP_STITCHER. Обидві програми досить прості в застосуванні, а додані до них докладна документація, кілька fisheye-наборів для тестування зшивання і пробний віртуальний тур дозволять швидше розібратися з тонкощами роботи.

Обидві програми досить прості в застосуванні, а додані до них докладна документація, кілька fisheye-наборів для тестування зшивання і пробний віртуальний тур дозволять швидше розібратися з тонкощами роботи

Мал. 12. Створення панорами в середовищі SP_STITCHER

Створення панорами в середовищі SP_STITCHER

Мал. 13. Формування віртуального туру
в додатку SP_VTB

SP_STITCHER - швидкий автоматичний трехснімочний fishege-сшиватель, який може бути налаштований на роботу як зі стандартним панорамним обладнанням (IPIX, Kadian і ін.), Так і з нестандартним. Це дозволяє рекомендувати дану програму не тільки професіоналам, але і звичайним фотолюбителям. SP_STITCHER підтримує автоматичний і ручний режими роботи і при необхідності дозволяє здійснювати корекцію зображень: проводити колірну корекцію, позбавлятися від бочкоподібних спотворень, оптимізувати стан швів fisheye-зображень та ін.

SP_VTB дозволяє об'єднувати в віртуальні тури сферичні і кругові панорами, доповнюючи їх фоновою музикою, звуковим супроводом, текстовими коментарями і спеціальними об'єктами: статичними фотографіями, відеороликами, flash-роликами, планом туру та ін. Як плану (карти) віртуального туру можна використовувати будь-які зображення в форматах jpg, gif, bmp розмірами від 100Ѕ100 до 800Ѕ570 пікселів. Можливе підключення відеороликів в форматах avi або mpg, які будуть програватися при переході з однієї панорами на іншу.

Процес створення віртуальних турів не становить особливих труднощів і може бути досить швидко освоєно навіть непрофесіоналами, а можливість вибору для нього графічної оболонки дозволяє в якійсь мірі добитися оригінальності. Для здійснення віртуальної подорожі по туру, який представляє собою exe-файл, не потрібно додаткового програмного забезпечення, так як стандартний оглядач турів автоматично вбудовується в файл. При необхідності можна використовувати спеціальні оглядачі віртуальних турів, наприклад додаток SP_VST, розраховане на агентів-ріелторів і забезпечує різні варіанти перегляду з різними видами завантаження, включаючи Інтернет-завантаження, і з можливістю використання конфігураційного файлу.

IPIX Interactive Studio 1.4.2, IPIX Real Estate Wizard, IPIX i-Linker 3.1.0

Розробник: IPIX Corporation

Сайт програми: http://www.ipix.com/products_ilinker.html

Розмір дистрибутива: IPIX Interactive Studio 1.4.2 - 37 Мбайт, IPIX Real Estate Wizard - 9,13 Мбайт, IPIX i-Linker 3.1.0 - 4,7 Мбайт

Спосіб поширення: shareware (функціонально обмежені демонстраційні версії доступні після реєстрації за адресою: http://www.ipixstore.com/dl/dldetail.cfm?detailid=7 )

Ціна: IPIX Interactive Studio 1.4.2 - в залежності від варіанту ліцензування (наприклад, ліцензія на 1 рік з умовою необмеженого числа панорам варто 899 дол .; повний перелік типів ліцензій можна знайти за адресою: http://www.ipixstore.com/cart/index.cfm?cat=3&subcat=13 ), IPIX Real Estate Wizard з наявністю п'яти ключів (додаткові ключі до комплекту поставки) - 20 дол., IPIX i-Linker 3.1.0 - 99,95 дол., IPIX Multimedia Toolkit - 99 дол.

Робота під управлінням Windows 98 / Me / 2000 / XP, Mac OS X 10.2 або вище

В якості додатків для створення віртуальних турів компанія IPIX пропонує програмні пакети IPIX i-Linker 3.1 і IPIX Multimedia Toolkit, які має сенс використовувати тільки в зв'язці з IPIX-сшивачем, так як обидва додатки налаштовані на застосування IPIX-панорам. Як програм для зшивання панорам можуть бути задіяні пакети IPIX Interactive Studio і IPIX Real Estate Wizard. Всі названі програми зручні в роботі і мають докладну і добре ілюстровану документацію.

IPIX Interactive Studio (рис. 14) - сшиватель панорам для професіоналів, який відрізняється великим набором зручних інструментів для точної зшивання півсфер, ретушування швів і цілих панорам. Програма IPIX Real Estate Wizard (рис. 15) орієнтована на застосування в сфері торгівлі нерухомістю і розрахована на ріелторів. Створити в її середовищі панораму може навіть дитина, але можливості ручної обробки панорамних зображень в програмі мінімізовані до межі, що негативно позначається на якості створюваних панорам. Для збереження панорам потрібні спеціалізовані платні ключі.

Мал. 14. Налаштування параметрів панорами
в IPIX Interactive Studio

Мал. 15. Скріплення панорами в IPIX Real Estate Wizard

Додаток IPIX i-Linker (рис. 16) служить для створення віртуальних турів на основі IPIX-панорам для Інтернету та CD, і краще за все використовувати його спільно з IPIX Interactive Studio. Програма дозволяє задавати автоматичне рух віртуальної камери по панорамі, додавати фоновий звук, виділяти точки переходу і пов'язувати їх гіперпосиланнями з додатковою інформацією (тексти, фото, аудіо, переходи) і з іншими панорамами.

Мал. 16. Створення віртуального туру в IPIX i-Linker

Пакет IPIX Multimedia Tool Kit використовується для швидкого формування простих шаблонних віртуальних турів і теж розрахований переважно на ріелторів, а тому може стати вдалим доповненням до IPIX Real Estate Wizard. Пакет включає три програмних модуля: IPIX Brochure, IPIX TV-Studio і IPIX e-gallery. Модуль IPIX Brochure - простий і зручний інструмент для генерації нескладних віртуальних турів у вигляді електронних брошур, які розміщуються на Web-сайті компанії і дозволяють гранично чітко уявити необхідну інформацію про компанію, технології і т.п. у вигляді взаємопов'язаних панорам, звичайних фотографій, тексту і контактної інформації. IPIX TV-Studio дозволяє створювати тури з найпростішої навігацією по iPIX-зображень, включаючи автоматичне переміщення, припинення перегляду для більш детального вивчення зображення і масштабування його окремих ділянок. Перегляд туру може супроводжуватися програванням мелодії або прослуховуванням коментарів. Модуль IPIX e-gallery (рис. 17) розроблений для швидкої генерації простих віртуальних турів, призначених для відправки по електронній пошті. Створення турів здійснюється за шаблоном, а самі тури містять IPIX-зображення, контактну інформацію та короткий опис туру.

Мал. 17. Створення віртуального туру в IPIX e-gallery

КомпьютерПресс 4'2006


Php?
Cfm?
Cfm?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»