Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Гарнітура віртуальної реальності - як вибрати кращу

Пристрої занурення у віртуальну реальність вже не сенсація. Прототипи й виставкові зразки пішли в серійної виробництво. Сьогодні на ринку можна знайти VR окуляри в надзвичайно широкому ціновому діапазоні. Картонні 3D окуляри можна купити за 300-500 рублів. А новітні розробки в області віртуальних занурень обійдуться в кілька сот доларів.

А новітні розробки в області віртуальних занурень обійдуться в кілька сот доларів

Гарнітура віртуальної реальності модернізується з такою швидкістю, що деякі прототипи встигають застаріти, так і не діставшись до конвеєра. Перетворена в світ нескінченних можливостей, оцифрований і віртуальний, реальність перестає бути сірою і похмурою. На початку двохтисячних американець Палмер Фрімен Лаки організував на краудфандінговой платформі Kickstarter кампанію зі збору коштів на шолом віртуальної реальності Oculus. Зібравши більше 90 мільйонів доларів, пристрій запустили в серійний випуск. Потенціал розробки оцінив Марк Цукерберг, який в 2014 році купив компанію Oculus VR за 2 мільярди доларів. А з виходом на ринок таких виробників, як HTC, Microsoft, Samsung, Sony відео окуляри перейшли на якісно новий рівень, трансформувавшись в справжні портали, що ведуть у віртуальні виміри.

Умовно пристрою віртуальної реальності можна розділити на кілька типів:

Окуляри, що створюють ефект об'ємного (тривимірного) зображення і відеоокуляри

Ці пристрої в першу чергу призначені для перегляду фільмів. Але тільки для перегляду. Користувач в них сторонній спостерігач. Зате з їх допомогою можна подивитися фільм у високій якості або 3D форматі, не виходячи з дому, або відмінно провести час за переглядом нового або класичного кіно-шедевру під час довгого перельоту. Зверніть увагу на 3D-відео окуляри YesVR Classic. Компактне і стильне пристрій спеціально розроблений для спільного використання зі смартфоном. Гаджет має опцію перетворення будь-якого двомірного зображення в 3D-формат і підтримує панорамні 360-градусні відео.

Пристрої доповненої реальності

У масове виробництво жоден з концептів не пішов, але багато компаній активно розробляють даний напрямок (наприклад, Microsoft Hololens). Ідея полягає в тому, що людина одягає звичайні на вигляд окуляри, трохи більше масивніше сонцезахисних, через які чітко видно навколишній світ. Але на зображення накладається картинка або текст. Ця ідея частенько експлуатується в художніх фільмах. Згадайте, хоча б, Термінатора або Робокопа.

Окуляри віртуальної реальності

Окуляри віртуальної реальності, VR-окуляри - пристрої, яким для роботи потрібен смартфон. Їх ще називає власниками смартфонів. Такі гаджети (за винятком Samsung Gear VR ) Не мають вбудованих датчиків. Управління здійснюється силами гіроскопа, акселерометра і процесора смартфона. Не варто очікувати від них суперякості і повного занурення у віртуальний світ. Зате на ринку доступні найрізноманітніші VR окуляри, купити їх можна буквально за кілька сотень рублів. До того ж, якщо пару років назад в віртуальних окулярах можна було подивитися хіба що невеликий ролик про природу або міні-екскурсію по музею, то сьогодні і Google Play, і iOS App Store пропонують десятки безкоштовних ігр та програм, а на YouTube доступні сотні відео з міткою 3D або 360⁰.

До того ж, якщо пару років назад в віртуальних окулярах можна було подивитися хіба що невеликий ролик про природу або міні-екскурсію по музею, то сьогодні і Google Play, і iOS App Store пропонують десятки безкоштовних ігр та програм, а на YouTube доступні сотні відео з міткою 3D або 360⁰

Найвідоміший, простий і доступний їх представник - знамениті гугловський картонні віртуальні окуляри Google Cardboard . Сумісні з усіма смартфонами, відповідного розміру. Картонна форма, пара лінз і магнітик, діючий як керуюча кнопка.

Картонна форма, пара лінз і магнітик, діючий як керуюча кнопка

окуляри шолом VR BOX теж використовується зі смартфоном, але на відміну від картонних моделей, виконані з легкого пластика. Окуляри VR BOX поєднують доступну ціну і можливість настройки відстані до екрану. Регулювання лінз по горизонталі, лівий бічний вхід для навушників і розсувні, що обертається передня панель - все це доступно в VR BOX, купити окуляри можна в декількох версіях. У модернізованої моделі VR BOX 2 .0 відмінний дизайн - обтічний і стильний. Зсередини віртуальні окуляри VR BOX прокладені м'якою тканиною. Кріпляться декількома ременями, які йдуть в комплекті.

Кріпляться декількома ременями, які йдуть в комплекті

Дорожчі моделі смартфонодержателей виготовлені з пластику або алюмінізірованной сплаву, оснащені додатковими функціями і системою пасової фіксації. Це найчисленніша категорія пристроїв занурення у віртуальну реальність.

Перш ніж купити ВР окуляри, переконайтеся, що вони будуть працювати з вашим смартфоном. Наприклад, окуляри VR реальності Samsung Gear VR , Які сумісні тільки з самсунговскіе смартфонами, причому виключно з останнього модельного ряду (Note5, Galaxy S7, S6, S6 Edge, S6 Edge +, S7 Edge). Але зате власники цих смартфонів з великим AMOLED екраном, зможуть насолоджуватися високоякісним зображенням в дозволі 2560х1440. У корпус Samsung Gear VR вбудований гіроскоп, акселерометр і безконтактні датчики.

Бездротова гарнітура для віртуальних занурень Homido працює з будь-якими смартфонами з діагоналлю екрану від 4,5 до 6 дюймів. Розроблено у Франції. У 2017 році презентовано друге покоління очок . VR окуляри віртуальної реальності мають 100-градусний кут огляду, комплектуються фірмовим боксом-перенесенням, успішно працюють з Android-пристроями і iPhone 7 Plus. Користувачеві надається можливість встановити відстань від лінзами і фокусна відстань. У комплекті спеціальна чистить серветка. Ще в асортименті компанії є забавні складні ВР окуляри Homido Mini , Що представляють собою дві лінзи со100-градусним полем зору, за якими в спеціальне кріплення вставляється смартфон.

Ще в асортименті компанії є забавні складні ВР окуляри   Homido Mini   , Що представляють собою дві лінзи со100-градусним полем зору, за якими в спеціальне кріплення вставляється смартфон

У лінійці компанії Xiaomi не самі VR окуляри для смартфона, а ціла лінійка. Плюс щотижневе оновлення контенту. До послуг користувача відкрита VR-платформа і безліч ігор і відео. У моделі Xiaomi Mi VR 2 час відгуку всього 16 мілісекунд і потужний процесор з частотою оновлення 1600 Гц, а в комплекті бездротовий контролер.

У моделі   Xiaomi Mi VR 2   час відгуку всього 16 мілісекунд і потужний процесор з частотою оновлення 1600 Гц, а в комплекті бездротовий контролер

Молода китайська компанія GZ electronics, вже встигла заробити ім'я на інноваційних digital-гаджетах, випустила гарнітуру VR Helmet GZ-VG7 . На додаток до невеликій вазі, в ці ВР окуляри смартфон вставляється і витягується блискавично, завдяки оригінальній системі кріплень.

На додаток до невеликій вазі, в ці ВР окуляри смартфон вставляється і витягується блискавично, завдяки оригінальній системі кріплень

російський стартап FIBRUM зібрав безліч захоплених відгуків, ще до виходу в серійне виробництво. Ультралегкий компактний складаний корпус, футуристичний двоколірний дизайн, сумісність з будь-яким смартфоном, діагональ екрана якого 4-6 см, широкий 110-градусний кут огляду, скляні лінзи. Додатково до цього користувачеві пропонується безліч додатків, що доповнюються новинками щотижня.

Додатково до цього користувачеві пропонується безліч додатків, що доповнюються новинками щотижня

Шоломи віртуальної реальності

Це абсолютно самостійні пристрої, що не потребують смартфоні. Все ще досить громіздкі, але забезпечують хорошу ізоляцію від навколишнього світу. Але вони «прив'язані» до ігрової консолі (Sony PlayStation VR) або комп'ютера (Oculus, HTC). У них інтегрують безліч датчиків і екрани з високою роздільною здатністю. У них великий кут огляду в усіх напрямках і висока швидкість частоти оновлення кадру. Часто такі пристрої потребують контролерах руху і вимогливі до сумісного ПК. У комплекті з Oculus йде геймпад Xbox One.

Компанія ACV позиціонує свій VR шолом HYPE SNR-FHD , Як автономну інтерактивну розважальну систему. Шолом оснащений трекингової системою, що фіксує руху пристрою і оригінальною системою лінз. Завдяки програмі комплексної обробки даних від гіроскопа, магнітометра і акселерометра, шолом практично миттєво реагує на зміну голови, користувача (повороти, нахили) і тут же підлаштовує картинку.

Завдяки програмі комплексної обробки даних від гіроскопа, магнітометра і акселерометра, шолом практично миттєво реагує на зміну голови, користувача (повороти, нахили) і тут же підлаштовує картинку

Основна перевага шоломів віртуальної реальності в тому, що вони пропонують користувачеві не обмежуватися поглядом зі сторони. Не просто вибрати VR, купити і дивитися, а безпосередньо брати участь у віртуальних події. Позиційний захоплення, який наразі триває за допомогою системи маркер-зовнішня камера (Oculus) або лазерного слідкування ( HTC ), Дозволяє переміщатися всередині паралельної реальності. Виробники віртуальних шоломів, зазвичай, пропонують різнопланову лінійку фірмових ігор.

Виробники віртуальних шоломів, зазвичай, пропонують різнопланову лінійку фірмових ігор

Практично всі гарнітури віртуальної реальності можна носити на окуляри для корекції зору. Багато моделей надають можливість відрегулювати відстань між особою і лінзами. Там же, де цього зробити не можна, окуляри можуть тиснути на перенісся.

Якщо ще пару років назад в сегменті топових шоломів віртуальної реальності зійшлися Oculus і HTC Vive, то сьогодні гравців на ринку помітно додалося. HP об'єдналися з Acer і анонсували доступний шолом VR, ціна якого, орієнтовно буде не більше 400 доларів. Microsoft уклали партнерську угоду з Dell і розробляють свою версію ВР очок. В Intel презентували віртуальний шолом Project Alloy, а в Sony - PlayStation VR. Oculus обіцяє в найближчому часі запустити в продаж шолом VR Santa Cruz. А HTC готує оновлений Vive 2.

Компанія IMAX в 2015 році вклала в підрозділ, що займається VR-кінематографією і VR-атракціони понад 50 мільйонів доларів. Навесні 2016 року в Амстердамі відкрили кінотеатр віртуального занурення. Глядач сидить в кріслі, що обертається на 360 градусів у віртуальному шоломі Samsung Galaxy Gear VR, в якому встановлений смартфон Galaxy S6. Поки до перегляду доступні документальні фільми про живу природу і, як не дивно, фільми жахів.

З забавної іграшки, громіздкою і викликає напади головного болю, окуляри віртуальної реальності окуляри виходять на більш високий рівень. Про їх перспективи в галузі комп'ютерних ігор і говорити не варто. Цілковите занурення, панорамний картинка, ефект живої присутності - мрія будь-якого ігромана. Переваги очок доповненої реальності оцінили музейні працівники. До них уважно придивляються творці навчальних курсів. Можливості занурення в тривимірний простір припали до смаку дизайнерам. Американська компанія Firsthand Technology і російський стартап Homunculus розробили програми використання VR очок в терапевтичних програмах реабілітації пацієнтів.

Мітки VR-шолом , окуляри віртуальної реальності , шолом віртуальної реальності

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»