Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Петерболд (Петербурзький сфінкс)

  1. Історія породи
  2. Зовнішній вигляд
  3. психологічний портрет
  4. Зміст і догляд
  5. Цінова політика

Фото: Петерболд (Петербурзький сфінкс)

Історія породи

Порода Петерболд (Peterbald) - «лисий Петро» - отримала свою назву від імені Петра Великого, а точніше через деяку схожість безшерстих кішок з лисим і постарілим царем в кінці його правління. Місто походження - Санкт-Петербург (Росія). Петербурзькі сфінкси - одна з наймолодших порід в сучасній фелінології, і найменша серед сфінксів. Свій початок порода Петербурзький сфінкс бере від кошенят, одержані при схрещуванні Донського сфінкса на ім'я Афіноген Міф з орієнтальної кішкою Радміла геть Ягерхов. Засновницею породи вважається Ольга Сергіївна Миронова, під чиїм керівництвом і проводилося початок виведення Петербурзького сфінкса. У 1996 році порода офіційно визнана і зареєстрована під абревіатурою PBD в Селекційної фелінологічна Федерації.

Зовнішній вигляд

Фото: Петерболд (Петербурзький сфінкс)

Голова має клиноподібну форму, але морда не гостра (стандартом дозволений легкий пинч). Щоки і лоб - плоскі, на лобі є вертикальні складки шкіри, які розходяться над очима, профіль прямий і сильний.

Вуха великі, поставлені широко. Очі мигдалеподібної форми (правда, вже, ніж у Канадського сфінкса, і глибоко посаджені), косо поставлені, колір - усі відтінки зеленого і блакитного. Недоліком породи вважаються круглі опуклі очі і заворот століття.

У Петербурзьких сфінксів тіло довше, ніж у Канадських і Донських, довгі кінцівки з овальними лапами і довгими пальцями. У Петерболд тонкий кістяк (але не крихкий, як може здатися на перший погляд), і, завдяки цьому, виглядають вони дуже витонченими і граціозними, м'язи добре розвинені, хвіст довгий і гнучкий, ближче до кінця може бути залишкова шерсть.

Петербурзькі сфінкси можуть бути самих різних забарвлень, це визначається пігментом шкіри. Кішки можуть бути як однотонними, так і мати плями і ознакою. Деякі представники породи народжуються з шерстю і мають різні особливості. Загальна характеристики: шкіра тонка, складчаста; залишкова шерсть біля вух, в районі муфточки, в нижній частині кінцівок і хвоста. Вуса покручені або відсутні взагалі, вій немає.

В одному посліді можуть бути кошенята з різними типами вовняного покриву. Якими ж народжуються Петерболд?

Голі. Шкіра без шерсті взагалі, чимось на дотик нагадує гуму. На ній виділяється невелика кількість захисного секрету, від якого шкіра липне до рук при спробі погладити кота.

Велюрові. У цих кішок найтонший підшерсток, невидимий неозброєним оком. Навпомацки це немов доторкатися до м'якого (і при цьому теплому і мурличущему) оксамиту. Правда, «Велюрові» кошенята народжуються з щонайм'якшої хвилястою шерстю, яка в міру дорослішання зникає.

Брашевие представники Петерболд народжуються з жорсткими волосинками по всьому тілу. Це не виставкові кішки, але хороші для подальшого розведення породи.

Прямошерстние. Це кошенята зі звичайною вовною. Вони не визнаються сфінксами, але так само використовуються для розведення породи.

психологічний портрет

Милі, допитливі, ласкаві і дуже тямущі Петербурзькі сфінкси обожнюють своїх господарів і люблять спілкування з людьми. Вони спокійні, не агресивні, добре ладнають з усіма членами сім'ї, і маленькими дітьми в тому числі. Але іноді у кішок буває «поганий настрій», і їх краще не сердити - спуску не дадуть нікому. Власники Петерболд називають цю породу самої відданої й розумної з усіх нині існуючих. Ці кішки відмінно впораються з роллю компаньйонів, адже вони не злопам'ятні і товариські. «Кішка, яка гуляє сама по собі» - це не про них. Петербурзьким сфінксів потрібна ласка і увага людини, вони люблять спати з господарем і відчувати його тепло.

Зміст і догляд

Відмітна риса при догляді, звичайно ж, відсутність шерсті. Це добре для тих власників кішок, які втомилися по всьому будинку збирати її за своїми улюбленцями в період линьки. Петербурзьких сфінксів потрібно ревно оберігати від переохолодження, протягів і вогкості. Так само потрібно стежити, щоб в зимовий період вони не отримали опіків, притулившись до гарячого обігрівача. Помилково вважати, що раз Петерболд - лисий, то доглядати за ним легше і простіше. Увазі того, що шерсть на їх тілі відсутній, цих кішок треба щодня протирати вологою губкою (щоб видалити виділяється на шкірі секрет), та й купати потрібно частіше. Потрібно ретельно стежити за чистотою вушних раковин і регулярно їх чистити від виділень (у зв'язку з відсутністю шерсті вушні виділення посилюються). У Петербурзьких сфінксів температура тіла завжди підвищена, і для її підтримки цим кішкам потрібно добре і калорійно їсти, особливо коли настають холоди.

Цінова політика

Кошенят Петербурзького сфінкса можна придбати за 300 у.о. - 1300 у.о (з родоводом). Все залежить від класу і статі тварини.


Ціна: 300 у.о. - 1300 у.о

Відео

петерболд

Петербурзький сфінкс петерболд опис породи

Порода кішок. Петерболд. Петербурзький сфінкс.Порода російських бесшёрстних домашніх кішок

Петерболд петербурзький сфінкс - порода російських бесшёрстних домашніх кішок

Петербурзький сфінкс Петерболд опис породи

Якими ж народжуються Петерболд?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»