- причини пожовтіння
- Правила догляду
- Очищення ванн залежно від матеріалу виготовлення
- сталеві
- акрилові
- чавунні
- Народні засоби для чищення ванни
Для кожної господині є гордістю чиста ванна кімната, особливо якщо сяє білизною ванна. Чи не багато господинь можуть похвалитися цим, але навіть в домашніх умовах можна прибрати жовтий наліт, який часто утворюється на ній через неякісну водопровідної води або за ванною ведеться неправильний догляд. У багатьох господинь виникає питання як домогтися ідеальний білизни, яке кращий засіб для чищення акрилових ванн вибрати? Для цього необхідно встановити причину появи пожовтіння і скористатися одним з нижче наведених способів боротьби з жовтим нальотом на ній і надалі продовжувати вести за неї правильний догляд.
причини пожовтіння
Однією з причин пожовтіння є водопровідна вода. Воду періодично хлорують, дезінфікують через що в ній міститься багато хлору, він згубно впливає на емаль. Крім хлору в воді, присутні солі металів, кальцію, магнію, які згубно впливають на стан ванній.
Вода може стати причиною пожовтіння ванній
Варто зазначити якщо ви живете в старому будинку і у вас давно не змінювалися водопровідні труби, то накопичилися за довгі роки частинки заліза та іржі потраплятимуть в ванну разом з водою і регламентуватиме на ній шаром іржі.
Перші показники прояви іржі - це жовті плями, що з'являються на емалі або акрилі, від них треба позбутися, скориставшись миючими засобами та ретельно мити такі місця, щоб згодом не виникли додаткові витрати на відновлення ванни. Також за ванною необхідний правильний догляд.
Правила догляду
Багато хто задається питанням як очистити ванну від іржі, але якщо ви будете дотримуватися золотих правил, почнете вести правильний догляд за нею в домашніх умовах, то це питання не буде стояти перед вами:
- мийте ванну після того, як використовували її. Сполосніть її проточною водою і гарненько витріть тканиною, це може бути будь-який добре вбирає вологу рушник. Робіть це самі і постарайтеся привчити всю сім'ю, що чистка ванни - це необхідність;
- правильний догляд за ванною - це проводити дезінфекцію раз в тиждень емальованих, раз в два тижні акрилових ванн. Щоб провести звичайну щотижневу чистку ванни, необхідно нанести на неї для чищення на певний час, вказане за інструкцією. Після закінчення зазначеного періоду потрібно відмити нанесене засіб губкою, гарненько сполоснути проточною водою;
- ніколи не залишайте на бортах ванни металеві предмети: бритвені верстати, залізні щітки, так як це сприяє утворенню жовтого нальоту.
Очищення ванн залежно від матеріалу виготовлення
Перш ніж братися за чистку ванни, необхідно знати з якого матеріалу вона виготовлена, так як для кожного виду покриття може не підійти ту чи іншу засіб для чищення.
сталеві
Для очищення сталевих ванн радимо використовувати такі засоби:
- для чищення емалі добре допомагає суміш з нашатирю і перекису водню. Для приготування рідини, візьміть баночку, змішайте в ній 100 мл нашатирю, 50 мл перекису водню. Щоб не пошкодити шкіру рук, надіньте гумові рукавички, а потім розчином покрийте все іржаві місця, залиште на 15 хвилин, а потім все ретельно змийте проточною водою за допомогою губки або щітки;
- щоб позбутися від жовтих нальотів на ванній її можна мити звичайним сухим відбілювачем. Для цього візьміть ємність, це може бути скляна баночка або емальований чашка, висипте туди сухої відбілювач, додайте трохи води. Все ретельно перемішайте щоб вийшла кашкоподібного маса, а потім цю кашку нанесіть на емаль ванни, залиште її висихати. Після того як суміш висохне потрібно добре вимити ванну водою. Особливо добре треба мити ті місця, де утворився жовтий наліт.
Щоб відмити емаль на сталевий ванній, в домашніх умовах, не можна використовувати:
- губки, виготовлені зі скловолокна, різні металеві щітки, ви зможете відмити ними плями, але при цьому пошкодити ванну, на ній можуть утворитися подряпини, в куди будуть потрапляти мікроби. Від використання металевих щіток можуть утворитися сірі смуги де проводилася чистка, прибрати плями буде неможливо;
Від жорстких щіток і губок краще відмовитися, щоб не пошкодити ванну
- заборонено користуватися розчинами, в складі яких сольова, щавельная кислота;
- заборонено користуватися лужними розчинами, вони роз'їдають, а також можуть зіпсувати емаль;
- заборонено чистити ванни розчинами для унітазу. У їх складі є кислоти здатні зруйнувати емаль і її не можна буде відновити.
акрилові
Акрил - це дуже примхлива покриття, його не можна мити миючим засобом з додаванням бензинів, розчинника, таке засіб для чищення роз'їсть поверхню. Абразивні порошки також заборонені до застосування, вони залишають на акрилової поверхні подряпини, а звичайний пральний порошок робить поверхню ванни тьмяним:
- щоб відчистити жовтизну на акрилової поверхні необхідно приготувати спеціальний розчин. Для його приготування візьміть літрову скляну ємність і наберіть в неї 400 грам води і пакетик лимонної кислоти, гарненько розмішайте. Візьмете м'яку губку і нанесіть круговими рухами розчин на поверхню ванни. Залиште її в такому вигляді приблизно на годину, а потім треба видалити всі забруднення чистої, проточною водою. Після витріть поверхню ванни м'якою тканиною;
За допомогою лимонної кислоти можна очистити акрилову ванну
- крім спеціальних гелеобразних речовин, рекомендується мити поверхню ванни яблучним оцтом або лимонною кислотою. Для того щоб в домашніх умовах почистити акрилову ванну, необхідно наповнити її теплою водою і додати в воду півтора літра оцту і така ж кількість 7% розчину лимонної кислоти. Повна ванна з водою і додані неї речовини повинна простояти не менше 12 годин. Рекомендовано скористатися таким методом з вечора, щоб вранці злити воду і ретельно вимити ванну проточною водою. Також рекомендовано для того щоб нейтралізувати кислоту, після такої чистки, ванну вимити рідиною для миття посуду або спеціальним миючим засобом, спеціально для такого виду покриття.
Сода, оцет і лимонна кислота - найкращі помічники в догляді за Крилової ванній
Щоб відмити акрилову ванну в домашніх умовах не використовуйте:
- пасти для чищення з високою твердістю (абразивні), пральний порошок - ці очищаючі речовини з легкістю можуть дряпнути покриття ванни;
- правильний догляд за ванною забороняє користуватися спиртовмісними емульсіями;
- не використовуйте засіб для чищення на основі бензину, ацетону або аміаку - вони здатні пошкодити акрил.
чавунні
Ванни такого виду дуже якісні і довговічні в експлуатації, при виготовленні вони піддаються випалу на виробництві. Щоб відмити чавунну ванну можна придбати в магазині спеціальний засіб, а можна самостійно зробити за допомогою соди.
- візьміть ємність, змішайте в ній харчову (гідрокарбонат натрію) з кальцинованої содою (карбонат натрію) в співвідношенні один до одного. Потім надіньте обов'язково гумові рукавички натріть содою вологу ванну, підіть залишивши її на 10 хвилин. За цей час приготуйте суміш з відбілювача (50 грам) з оцтом (50 грам), а потім нанесіть її другим шаром на ванну, через 15 хвилин після натирання содою, залиште на півгодини. Після закінчення часу акуратно змийте всю нанесену суміш великою кількістю води. В результаті у вас вийде білосніжна ванна;
Засоби для видалення нальоту з чавунної ванни
- для чищення ванни підійде засіб для чищення, приготоване з кальцинованої содою і господарським милом. Щоб зробити засіб для чищення ванни, візьміть ємність в якій змішайте подрібнене на тертці господарське мило (150 грам) з кальцинованої содою (50 грам). Перемішайте мило з кальцинованої содою щоб вийшла кашоподібна маса додайте воду. Одягніть гумові рукавички, нанесіть на емаль суміш, залиште на годину, а після змийте суміш водою за допомогою щітки або м'якої губки.
Видалення нальоту до і після
Народні засоби для чищення ванни
У магазинах існує безліч засобів для чищення від нальоту, але якщо у вас вдома є сіль, винний оцет або в холодильнику залишився шматочок лимона, то ви без грошових витрат можете самостійно очистити ванну:
- якщо на поверхні у ванній є незначні жовті цятки, ви можете скористатися і видалити їх звичайним лимоном. Для цього після прийняття ванни, ви можете взяти шматочок лимона і його соком мити утворився плями, дати час вбратися соку лимона, а після гарненько виполоскати водою і витерти насухо ванну;
- добре прибирає жовтий наліт розчин, приготований з кухонної солі і винним оцтом. Щоб приготувати засіб для чищення ванни візьміть 100 мілілітрів винного оцту і вилийте його в емальовану каструлю, підігрійте його до температури 65 градусів. Можна підігріти винний оцет в скляній ємності в мікрохвильовці. Потім в теплий оцет додайте столову ложку солі. Все ретельно перемішайте, а потім за допомогою губки натріть оцтом із сіллю пожовклі місця на ванній. Дайте розчину вбратися протягом 20 хвилин, а потім змийте його великою кількістю води.
Сода і лимон допоможуть очистити ванну
З перерахованого вище стає ясно, що можна мити чавунну ванну не тільки спеціально купленими миючими засобами з магазинів, але можливо в домашніх умовах з успіхом своїми руками почистити її звичайною содою, видалити з неї наліт звичайними народними способами, використовуваними ще нашими батьки. Бережіть білизну ванни, робіть правильний догляд за нею.
У багатьох господинь виникає питання як домогтися ідеальний білизни, яке кращий засіб для чищення акрилових ванн вибрати?