Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як очистити ванну в домашніх умовах: прості та ефективні способи

  1. Чому ванна брудна?
  2. Як чистити ванну?
  3. Засоби побутової хімії
  4. Народні засоби
  5. Очищення накипу
  6. видаляємо іржу
  7. Трохи про акрилових ваннах


Білосніжна сантехніка надає ванній кімнаті затишний і навіть святковий вигляд. Як очистити ванну в домашніх умовах? Адже, на жаль, первозданна білизна дуже швидко тьмяніє. Часто ми використовуємо ванну не тільки за прямим призначенням, але і для інших цілей: прання, миття великогабаритних предметів, купання тварин і так далі. Чим почистити стару ванну і як відбілити поверхню, щоб вона засяяла колишньої чистотою? Для цього є багато засобів побутової хімії, що продаються в магазинах, а також можна вдатися до допомоги простих з'єднань, які завжди під рукою - сода, оцтова кислота і їм подібні.

Але перш, ніж приступити до очищення поверхні від бруду, потрібно визначити вид забруднень. Деякі засоби для чищення справляються практично з усіма проблемами, а інші використовуються тільки для певних видів нальоту - наприклад, вапняного.

Чому ванна брудна?

Поверхня ванни забруднюється з різних причин. Наведемо основні з них.

  • Простий наліт. Це той вид бруду, який утворюється при митті. Він являє собою частинки шкіри і шкірні виділення, змішані з мильним розчином. Від такого нальоту поверхню прочистити дуже просто - достатньо кожен раз після купання змивати його гарячою водою за допомогою губки.
  • Наліт мила. Сполуки, що входять до складу мила, шампунів і гелів для душу, з часом утворюють сірий наліт, в'їдається в поверхню емалі. Позбутися його простими засобами не вдасться.
  • Якщо у вашій місцевості жорстка вода, то солі з неї будуть відкладатися на поверхні всієї сантехніки. Білий або жовтуватий кришиться наліт доведеться видаляти за допомогою спеціальних засобів, що містять кислоти, що розчиняють кальцієві сполуки.
  • Іржа. З'являється через підвищеного вмісту заліза у воді. Також відноситься до трудноудаляємиє забруднень.
  • Стара емаль. Старі ванни важко очистити, тому що їх поверхня покрита дрібними тріщинами, в які в'їдаються різні забруднення.
  • Жовтизна на емалі осідає при наявності в будинку старих водопровідних труб, з яких і йдуть різні оксиди і водопровідні біоплівки.
  • Специфічні забруднення. Сюди можна віднести фарбу, інші кошти, що потрапили на поверхню ванни після ремонту, цвіль. Боротися з ними треба за допомогою спеціальних засобів (розчинників, антигрибкових розчинів).

Боротися з ними треба за допомогою спеціальних засобів (розчинників, антигрибкових розчинів)

Як чистити ванну?

Як відмити ванну, щоб не пошкодити поверхню? Відразу обмовимося, що все сказане відноситься до сталевих і чавунних виробів з емальованим покриттям. Про те, як почистити акрилову сантехніку, ми розповімо трохи нижче.

Приступаючи до очищення ванни своїми руками, скористайтеся наступними порадами.

  • При виборі засобу керуйтеся ступенем забруднення поверхні. Якщо ванна чиститься регулярно, використовуйте слабкі розчини і щадні засоби для чищення, найкраще гелеві. А ось застарілий бруд і жовтизну доведеться прибирати сильними кислотами, які можуть пошкодити емаль. Тому строго витримуйте необхідний час і добре змивайте склад водою.
  • Не забувайте про засоби захисту. Навіть найбільш безневинні на перший погляд хімічні речовини можуть викликати роздратування шкіри рук і дихальних шляхів. Користуйтеся рукавичками, не закривайте двері і вікна в приміщенні, не використовуйте без необхідності гарячі розчини (щоб уникнути вдихання парів хімікатів). При роботі з хлорсодержащими рідинами надіньте респіратор.
  • Не можна терти ванну жорсткими щітками і металевими мочалками, губками зі скловолокна. Так ви пошкодите верхній шар емалі, і в результаті поверхня буде забруднюватися сильніше, а відбілити її стане важче.
  • Не рекомендується використовувати для ванної кошти для очищення унітазів - вони дуже агресивні.

Роз'їдають емаль кошти, які містять в своєму складі такі хімікати:

  • соляна кислота;
  • щавелева кислота;
  • луги;
  • альдегіди.

Також не використовуйте для видалення жовтизни різні абразивні порошки. Сучасна побутова хімія надає широкий вибір засобів у вигляді паст, гелів, кремів і рідин - вибирайте з них.

Засоби побутової хімії

Як відмити ванну без праці? Найпростішим способом є використання спеціальних засобів побутової хімії, що продаються в магазинах. Це буде коштувати трохи дорожче і не так безпечно для здоров'я, але при правильному підборі хімікату відчистити навіть стару чавунну ванну не складе труднощів. Ось характеристика найбільш популярних засобів, які можна купити в магазинах побутової хімії.

  • Domestos цілком підходить для регулярного догляду, хоча і містить хлор. Він легко прочистить плями середньої складності, але не видалить вапняний наліт або глибоко бруд. Крім того, працювати з ним неприємно через різкого запаху.
  • Cillit Bang - кращий засіб для регулярного чищення, але він не дуже ефективний проти іржі.
  • Cif. Використовують кремове або гелеве засіб. Відбілити жовтизну допоможе серія Ultra White.
  • «Пемолюкс» - засіб на основі соди, досить ефективне і безпечне. Його можна використовувати для видалення забруднень з старих ванн, де емаль вже трохи пошкоджена.
  • Comet у вигляді гелю використовують для того, щоб відбілити поверхню і видалити трудновиводімиє забруднення. Краща серія - «7 днів чистоти» з пролонгованим дією.

Краща серія - «7 днів чистоти» з пролонгованим дією

Народні засоби

Побутову хімію можуть замінити народні засоби. Звичайно, вони не впораються із застарілими забрудненнями, а щоб повернути ванні первісну білизну, доведеться ретельно попрацювати губкою. Але саме прості способи воліють багато людей, які не хочуть користуватися сучасною хімією (причинами можуть бути турбота про здоров'я, алергіки в будинку, маленькі діти, економія грошей). Також такі засоби для чищення не ушкоджують емальоване покриття чавунних і сталевих ванн, що продовжує термін їх експлуатації.

  • Сода. Це прекрасне і незаслужено забуте засіб для очищення практично будь-яких забруднень, крім вапняних. Вона відмінно видаляє жир, жовтизну і усуває неприємний запах. Це дуже дешеве і безпечне для здоров'я домочадців речовина. Як почистити ванну в домашніх умовах за допомогою соди? Її можна просто наносити на поверхню за допомогою губки, а можна скористатися наступним рецептом. Харчову соду змішують з кальцинованої в співвідношенні 1: 1. Ванну зволожують і наносять склад на 20-30 хвилин. Потім поверхню потрібно прочистити губкою, змоченою в столовому оцті, не змиваючи соди. Через півгодини ретельно відтирають поверхню сумішшю та промивати теплою водою.
  • Оцет. Столовий оцет (9%) непогано справляється зі звичайними забрудненнями і іржею. Для того щоб очистити поверхню, знадобиться час. Змочіть паперові серветки або рушники в розчині оцту і прикрийте ними всю поверхню ванни. Залиште на 3-5 годин. Після приберіть папір і промийте ванну водою. Швидше за все, вийде відбілити поверхню на кілька тонів.
  • Лимонна кислота . Розчини лимонної кислоти видалять і іржу, і вапняний наліт. Застосовують її так. Дві столові ложки лимонної кислоти розчиняють в половині літра гарячої води. Використовуючи губку, наносять розчин на поверхню ванни і витримують протягом півгодини. Потім змивають водою.
  • Гірчичний порошок . З нього роблять пасту, якою і прочищають забруднені ділянки емалі.

Для ледачих є рецепти простіше. У ванну набирають води і розчиняють в ній півтора літра оцту або 100 г лимонної кислоти. Залишають на ніч, вранці воду спускають і споліскують ванну водою.

Очищення накипу

З домашніх засобів можна робити суміші, які допоможуть відбілити ванну своїми руками і прочистити вапняний наліт і іржу.

Ось кілька корисних порад для видалення вапняного нальоту з емальованому поверхні чавунних і сталевих ванн.

  • Змішати буру (натрію тетраборат, продається в аптеках) і столовий оцет в рівних пропорціях.
  • Підігрітий оцет змішати з сіллю, щоб вийшла кашка.
  • Змішують сіль і скипидар в рівному співвідношенні.

Суміші наносять на пляму і ретельно відтирають його ганчіркою.

видаляємо іржу

Як почистити ванну в домашніх умовах від іржі? Ось кілька рецептів.

  • Нашатирний спирт розчиняють у воді і наносять на проблемне місце на 10-15 хвилин, потім змивають водою.
  • На плями іржі видавлюють лимонний сік, витримують 10-15 хвилин.
  • Протирають іржу сумішшю оцту і солі.

Протирають іржу сумішшю оцту і солі

Трохи про акрилових ваннах

Чим відмити ванну з акрилу? Найкраще використовувати спеціальні гелеві або кремові засоби: «Акрилан», «Пані Ванна», «Равак», «Сан Клин», «Тім Профі», «Містер Чистер», «Акрил Поліш», «Тритон».

Не можна використовувати засоби, що містять:

  • ацетон;
  • аміак;
  • хлор;
  • спирт;
  • формальдегіди;
  • луг;
  • кислоти.

Чистити поверхню потрібно не частіше, ніж один раз в два тижні, а дезінфікувати - один раз в тиждень. Якщо у вас немає спеціального засобу для дезінфекції, то скористайтеся звичайним господарським милом. Нанесіть мильний розчин на поверхню акрилової ванни, а потім змийте.

Тепер ви знаєте багато способів відчистити брудну ванну. Для кожного виду забруднень підходять свої засоби для чищення. Це може бути звичайна сода або дорогий відбілюючий гель для сантехніки. Головне - щоб воно було ефективним і простим у зверненні.

Чому ванна брудна?
Як чистити ванну?
Як очистити ванну в домашніх умовах?
Чим почистити стару ванну і як відбілити поверхню, щоб вона засяяла колишньої чистотою?
Чому ванна брудна?
Як чистити ванну?
Як відмити ванну, щоб не пошкодити поверхню?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»