Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Валяння дитячих капців.

Вид творчості / техніка / стиль: мокре валяння Матеріали: шерсть для валяння Час роботи: 3 години Складність: 3

Цей майстер-клас для тих, хто тільки починає клеїти. Але сподіваюся, що і ті, у кого є досвід знайдуть для себе щось корисне і цікаве. У ньому я спробую відповісти на питання, що найчастіше ставляться на заняттях.

Для роботи сьогодні ми візьмемо тонку шерсть кольору «суворий» Семенівської фабрики і тонку шерсть блакитного кольору Троїцької фабрики. Семенівська суровая- чудовий, чудовий матеріал! Дуже люблю з нею працювати. Добре розкладається і валяється. Розфасована вона в «ковбаски» по 100 грам вартістю близько 80 рублів.

На тапочки для дорослої людини потрібно приблизно 200 грамів вовни. Краще починати працювати з тонкою шерстю. Напівтонка валяється складніше.

Чи не зважувала, скільки вовни пішло на дитячі тапки, але думаю близько 70 грам.

Які нам знадобляться пристосування? Скалка, масажер, толкушкой, вібро-шліфувальна машина, пупирчатая плівка, вінілові рукавички, тазик, мильний розчин, ножиці, підкладка під ламінат (5 мм).

Можна обійтися без деяких дуже корисних предметів. Наприклад ВШМ замінити сіточкою. Але тоді процес сильно затягнеться Можна обійтися без деяких дуже корисних предметів

Об'ємні вироби валяються на шаблоні. З чого його зробити? Можна зі звичайної клейонки, з пупиркі або чогось подібного. Але якщо шаблон буде товстіший, то менша ймовірність утворення бічних швів.

Малюємо викрійку. Я намалювала уявну дитячу ніжку. Краще, звичайно обвести стопу малюка. Але у моїх хлопчиків вже 45 розмір, тому довелося фантазувати. Тепер нам треба зробити надбавку на усадку вовни. І це не 30 відсотків, а від 40 до 50. Чим менше розмір, тим сильніше вмощується тапок. Я зробила ось таку надбавку «на око» і потім поміряв. Приблизно так. Вирізаємо викрійку, обводимо на підкладці і вирізаємо два Шаблончики. Саму стопу я теж вирізала, щоб звірити розмір готового виробу. Малюємо викрійку

Тепер кладемо шаблони під пупирку і починаємо розкладку. Ось це найскладніше для мене, пояснити на словах багато тонкощів. Показати набагато простіше. Але спробую.

Шерсть не треба рвати. Ми повинні витягати рівні тонкі пасма з пасма, тримаючи її приблизно в 10 сантиметрах від кінця. Не треба затискати волокна і докладати зусилля. Захоплюємо шерсть в сантиметрі від краю пасма, там де вона починає просвічувати.

Захоплюємо шерсть в сантиметрі від краю пасма, там де вона починає просвічувати

Починаємо розкладку вовни того кольору, що буде всередині тапочок. Тобто з білого. Блакитний я сфотографувала для наочності.

Розкладаємо шерсть в межах шаблону, намагаючись не виходити з них.

Ми будемо розкладати шерсть в різних напрямках, горизонтальному і вертикальному. Чому? Та тому, що шерсть дає усадку уздовж волокна.

Отже, розклали шерсть горизонтально. Якщо пасмо повністю накриває шаблон, як в даному випадку, то достатньо її однієї. Якщо немає, то покладіть два пасма назустріч, щоб перекрилися їх тонкі кінці. Це один шар. Тепер вертикально. Ще один. Треба викласти 3 тонких шару.

І ось воно починається, мокре валяння. Поливаємо нашу пухнастість мильним розчином, накриваємо пупиркой і притискаємо руками щоб шерсть вся промокла.

І ось на сцену виходить площинна вібро-шліфувальна машина (далі ВШМ). Її платформа здійснює рухи вперед-назад і вгору-вниз. Тим самим вона притирає і ущільнює шерсть. Але при цьому сильно гуде, за що багато хто не любима. Можна накрити розкладку сіточкою і прітрать, ущільнювати руками і качалкою. Але ми будемо дзижчати. Через пупирку, в уникненні зсуву вовни і бризок на всі боки. Ставимо ВШМ на расладку, трохи притискаємо другою рукою і вважаємо до п'яти. Переставляємо на наступну ділянку. І так по всій поверхні. Знімаємо накриває плівку.

Знімаємо накриває плівку

Тепер пора вступити в справу нашим шаблонами. Дістаємо їх з під пупиркі і кладемо на розкладку. Подивіться, шерсть вийшла за краї шаблону, хоч ми і намагалися не виходити за його межі. Вийшов припуск, який не повинен бути дуже великим у запобіганні утворення зайвої товщини на швах. Натягуємо припуск на шаблон. Саме натягуємо, розправляємо складочки. Якщо десь припуск не заходить на шаблон, не лякайтеся. Це буде компенсовано далі. У нас попереду ще багато шарів.

Продовжуємо розкладку. Ще 3 шари, (міськ-верт-гір). Знову полили, накрили, прим'яли, прожужжали, зняли плівку.

Перевернули тапочки, натягнули припуски на шаблон. Звертаю Вашу увагу на те, що в процесі розкладки тапки треба перевертати, не змінюючи їх місцями. І п'ята повинна дивитися на Вас. Тоді Ви завжди будете знати, де верх, а де підошва. Це важливо якщо всередині викладений декор або підошва розкладається товщі.

Коли тапки лежать носами один до другу- вони лежать на підошві. Все дуже просто.

Викладаємо ще по 3 шари білої шерсті з кожного боку шаблону.

До речі, подивіться з чого починати, з горизонталі або вертикалі. Трохи потягніть шерсть і побачите напрямок розкладки. Бачите, у мене горизонталь, значить буду розкладати верт-гір-верт. . Ось так монотонно ми будемо закутувати наші Шаблончики. Розкласти 3 шари, полити, накрити, прим'яти, прожужжать, перевернути, загнути припуски. І далі з тієї ж цифри. Наступні шари треба поливати зовсім трохи, води вже досить. Після шести білих шарів розкладаємо шість блакитних. До речі, подивіться з чого починати, з горизонталі або вертикалі

. Тепер декор. В даному випадку не було ніякої особливої ​​задумки. Поклала пасма блакитного і білого шовку, кружечки повсті вирізаного при виготовленні дірочок на шарфі. Все в справу!

Все в справу

Тепер особливо акуратно накриваємо і приминає. І ретельно обробляємо ВШМ.

Перевернули, натягнули припуски, пройшлися ВШМ.

Розкладка закінчена. Наші шаблони замуровані в товщі вовни. Починаємо притирання. Це дуже важливий етап. Шерсть ще майже не зчепилася. Одягаємо вінілові рукавички і починаємо гладити наші тапочки з усіх боків, приділяючи увагу швах. Можна покатати масажером і знову гладити і гладити, збільшуючи натиск. Мета- утворити на поверхні «корочку», тобто зчепити волокна на поверхні.

Тепер починаємо звалюють тапочки. Покрутив їх у різних напрямках на качалці, погладжуючи і розрівнюючи поверхню. Будемо їх підігрівати в тазику з гарячою водою (але не в окропі). І ось вони почали давати усадку.

Подивіться, правий тапок я покатала і він став щільніше і менше. Усадка-процес супутній увалке. Краще працювати з тапочками паралельно. Так простіше, ніж потім «наздоганяти».

Так простіше, ніж потім «наздоганяти»

І ось, коли тапочки уплотнились і підсіли, починаємо робити вирізи. На п'яту відкладаю ширину в два пальця і ​​гострими ножицями прорізаю до шаблону. Потім роблю надріз приблизно до середини стопи. Роблю невеликий виріз потрібної форми свідомо менше того, що хочемо мати в результаті. При валяння отвори на повсті сильно збільшуються. Можна покласти вирізаний шматочок на другий тапок, обвести ножицями і вирізати по наміченої лінії.

Витягуємо шаблони і починаємо притирати вирізи. Притираємо в рукавичках з мильним розчином, злегка розтягуючи краї. І ось вже видно результат.

Тепер разравниваем шви.

Одягаємо тапочок на руку і оглаживая формуємо мисок і п'яту. Для дитячих капців є ось така корисна пріспособа.

Тапочки треба вивернути і ретельно притертися зсередини. Поставити їх поряд і скорегувати вирізи, підрівняти, підрізати зайве, знову затерти з милом.

І ось ми починаємо звалюють їх до потрібного розміру, періодично опускаючи в теплу воду. У хід йдуть масажер і скалка. Можна помісити їх як тісто, повпускали на стіл (але не кидати об підлогу). При цьому, постійно нагадуючи їм їх форму, розправляючи на руці і погладжуючи.

І ось вони стали потрібного нам розміру.

І ось вони стали потрібного нам розміру

Натремо їх звичайним милом і ретельно потремо по всій поверхні. Тим самим ми вигладжують повсть і нейтралізуємо миючий засіб, яким користувалися.

Тепер прополоскати тапки в теплій воді і наостанок в холодній. Вичавлюємо і прокатує качалкою на рушник у всіх напрямках.

Тепер надаємо їм форму і ставимо сушитися.

Тепер надаємо їм форму і ставимо сушитися

На фото, на жаль видно тільки одну руку. В іншій був фотоапарат. Я готова відповісти на всі уточнюючі питання.

Натхнення Вам і вдалою увалкі!

Ваша Ірина Полубоярінова :)

Які нам знадобляться пристосування?
З чого його зробити?
Чому?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»