Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Аліменти після 18 років якщо дитина вчиться: на повнолітнього студента, судова практика стягнення

  1. Виплати після 18 років
  2. Проходження навчання
  3. Виплати дітям-інвалідам
  4. Покроковий порядок стягнення
  5. Особливості укладання угод
  6. Необхідні документи
  7. Трохи про судову практику
  8. Аліменти. На дитину, на батьків, після 18 років, хто кому всі нюанси

Всі громадяни знайомі з твердженням, що на батьках лежить зобов'язання матеріально забезпечувати дітей. У Сімейному Кодексі дітьми називають осіб молодше 18 років. Але є і випадки, коли виплачуються аліменти після 18 років. Багато хто вважає єдиною умовою для цього навчання в будь-якому закладі після закінчення школи. Але Кодекс передбачає і інші можливіобгрунтування і містить пункти про те, чи може повнолітня дитина подати на аліменти.

Варто зауважити, що в кожній ситуації обставини справи розглядаються індивідуально. Навіть ретельне вивчення питання не завжди гарантує, що питання буде вирішене позитивно. Результат визначається великою кількістю чинників.

За останній час не було внесено жодних коректив до законодавчих актів, що визначають перерахування грошових коштів після досягнення дитиною 18-річного віку. Першорядне значення мають положення Сімейного Кодексу. Він містить відповідні акти про те, чи платять аліменти після 18 років.

Можна просто перерахувати норми, на які спираються при вирішенні подібних питань:

  1. Стаття 157 КК РФ присвячена відповідальності, якщо громадянин відмовляється виконувати обов'язки.
  2. Статті 333.18 і 333.19 Податкового Кодексу описують питання щодо розрахунку за державне мито.
  3. Стаття 131 Цивільно-процесуального Кодексу допомагає визначитися з формою складання судового позову, якщо це стає необхідним.
  4. Стаття 21, стаття 27 ЦК України розповідають про придбання непрацездатності.
  5. Стаття 85 говорить про виплати при наявності неповнолітніх , Які втратили працездатність.
  6. Стаття 80 Сімейного Кодексу визначає загальний обов'язок по сплаті.
Всі громадяни знайомі з твердженням, що на батьках лежить зобов'язання матеріально забезпечувати дітей

Необхідно шукати відповіді в Сімейному Кодексі

Виплати після 18 років

Існує всього дві обставини, які дозволяють дати позитивну відповідь на питання про те, чи платять аліменти на повнолітнього дитини студента.

  1. якщо отримана група інвалідності .
  2. Стягнення боргів, якщо вони виявляються вже після досягнення 18 років.

В останньому випадку мається на увазі, що відкрився факт накопичення серйозну заборгованість. Наприклад, якщо відповідач довго не виконував зобов'язання, накладені на підставі того чи іншого вердикту, винесеного судовою інстанцією. Коли борг не виплачений після того, як дитина стала повнолітньою, навіть судові пристави не завжди здатні застосувати для таких порушників заходи, які виявляться результативними. Часто справи доходять до кримінальної відповідальності. Тому варто заздалегідь зрозуміти, чи платять аліменти після 18 років.

Друга ситуація стала досить поширеною для поточної судової практики. Не важливо, коли саме настає інвалідність. Вона може бути присвоєна після повноліття, до моменту досягнення 18-річного віку або взагалі з народження. Наприклад, група може бути присвоєна в 23 роки, аліменти на повнолітніх дітей, які навчаються у вищому навчальному закладі, стягуються, починаючи з 25 років, з різних причин. Право на компенсацію не втрачається і після 25 років. Неприпустимо ставити вимоги лише за коштами, які не були переведені до цього. Стандартні питання важливо вирішувати своєчасно, а не через деякий час.

Проходження навчання

Багато матерів сподіваються на те, що батьки продовжать виплачувати аліменти на повнолітніх дітей, які навчаються у вищому навчальному закладі, поки не закінчиться навчання. Такі компенсації, дійсно, могли б сприяти поліпшенню матеріального стану сім'ї. Але в чинному законодавстві відсутні положення з цього приводу, тому шанси отримати позитивне рішення дорівнюють нулю, навіть якщо громадянка звернеться до суду.

Було безліч спроб внести коригування в закон, що стосується виплат. Остання спроба датується 2015 роком і стосується правила, згідно з яким пропонується призначати аліменти на студента денного відділення до моменту закінчення навчання, але не пізніше часу, коли дитині виповниться 24 роки. При цьому передбачається розглядати тільки очну форму навчання, незалежно від самого закладу. Але на практиці поправки до сих пір не прийняті.

Багато мам цікавляться чи повинен платити аліменти на студента денного відділення батько дитини

Виплати дітям-інвалідам

Дорослі діти-інваліди вимагають підтримки від рідних людей. Це стосується як морального, так і матеріального аспекту.

У витребування грошових коштів в даному випадку свої особливості. Перш за все, треба документально підтвердити, що стан здоров'я тяжкий. Зазвичай цю функцію виконує медичний висновок, де ставиться відповідний діагноз. Не рідше разу на рік збирається спеціальна комісія, яка повинна підтвердити наявний статус.

Є й інші умови, які теж можуть впливати на те, чи платять аліменти після 18 років:

  1. Інвалід не повинен отримувати додатковий прибуток.
  2. Неприпустимо наявність офіційної роботи.
  3. Окремо встановлюється факт того, що матеріальне становище дійсно вимагає поліпшення.

Якщо призначена третя група, то громадянин в Росії може продовжувати виконувати свої обов'язки, отримуючи відповідну винагороду. Наприклад, для цього можна використовувати інтернет. Якщо є хоч який-небудь дохід, то в отриманні виплат від другого з батьків можуть відмовити, і це буде законним. На отримання грошей від другого з батьків можна не розраховувати, якщо доведено, що перший здатний повністю забезпечувати свого підопічного.

Вимога зазвичай оформляють самі діти, або їх інтереси можуть представляти батьки або опікуни. Органи опіки також можуть ставати зацікавленою стороною в даному випадку. Це правило не діє для студента у віці 18 років і старше.

Зверніть увагу! Якщо отримана перша група інвалідності, то претендентом на аліменти може стати і сам батько, який доглядає за інвалідом.

Діти потребують підтримки батьків

Покроковий порядок стягнення

Позивач і відповідач мають право скласти мирну домовленість до звернення до суду . Угода може бути складено у нотаріуса при його безпосередній участі. Угода - це зручний спосіб для вирішення назріваючої матеріального питання. Тимчасові витрати завдяки такому варіанту зводяться до мінімуму. Не потрібно витрачати час на те, щоб кілька разів відвідувати судові засідання. Сторони-учасники самі визначають, як здійснюється стягнення аліментів на повнолітнього дитини-студента.

Особливості укладання угод

Наступні моменти є важливими при складанні подібних угод:

  1. Підписи кожного з батьків.
  2. Опис обставин, при яких зобов'язання можуть бути припинені.
  3. Точні реквізити рахунку, куди перераховуються гроші.
  4. Регулярність, з якою вносяться платежі.
  5. Вказівка ​​суми за зобов'язаннями.
  6. Опис обставин, підстав по виплатам.
  7. Відомості про кожній зацікавленій стороні, включаючи ПІБ та дати народження, адреси прописки .

При відсутності цих пунктів стягнення аліментів після 18 років неможливо.

Угода видається обом батькам після того, як нотаріус його запевняє. Що робити, якщо 18 років вже виповнилося, але батькам не вдалося домовитися про компенсації в зв'язку з хворобами. Звернення до судової інстанції при подібних обставинах - єдиний спосіб, що дозволяє відстояти свої законні права. Позов відправляється мировому судді. Зазвичай звертаються за місцем проживання відповідача. У веденні світових суддів знаходяться питання, пов'язані з таким напрямком, як стягнення аліментів після 18 років.

Позовна заява надається в трьох примірниках, по кількості сторін, що беруть участь в процесі.

Позов повинен містити:

  • число, підписи сторін;
  • список з документів, які використані в якості додатків;
  • опис вимог, з обов'язковим зазначенням статей в законодавстві;
  • підставу, за якою подається позов. Зазвичай наводиться посилання на конкретні документи;
  • відомості про одержувача аліментів;
  • особиста інформація позивача;
  • опис боку відповідача;
  • найменування судової інстанції і вказівку судді, який буде вирішувати, чи покладена виплата аліментів після 18 років.

Суддя повинен отримати всі документи, які мають значення для справи і можуть бути використані як докази. Позивач при цьому повністю звільняється від необхідності сплачувати державне мито. Якщо аліменти будуть присуджені, то цей обов'язок покладається на відповідача. Судова практика це підтверджує.

Судова практика це підтверджує

Відповідно до сформованої статистикою, позови задовольняються в 99 відсотках випадків

Необхідні документи

Позов зазвичай супроводжується такими документами:

  1. Судове рішення, згідно з яким виплати призначаються до віку 18 років. Якщо воно є.
  2. Довідка про доходи з боку відповідача, якщо її пред'явлення можливо.
  3. Витрати, пов'язані з утриманням та лікуванням дитини.
  4. Підтвердження спільного проживання.
  5. Інформація про рівень доходів у позивача, який представляє учня після 18 років.
  6. Довідка за станом здоров'я, від медичного закладу.
  7. Документ, присвячений визнанню батьківства.
  8. Копія документів по народженню дітей.
  9. Паспорт дитини, якщо є, у вигляді копії.
  10. Паспорт одного з батьків, що звертається до суду (якщо дитина навчається).

Трохи про судову практику

Відповідно до сформованої статистикою, позови задовольняються в 99 відсотках випадків, якщо вони документально підтверджені, оформлені відповідним чином. 1 відсоток відмов найчастіше пов'язаний з наданням доказів в недостатньому обсязі.

Крім того, позивачі часто помиляються, тому що не здатні правильно визначити підсудність. Вона може залежати від багатьох факторів. Наприклад, від того, зачіпаються чи в процесі інтереси третіх осіб. І наскільки важливими ці інтереси стають.

Зверніть увагу! Суди можуть відмовляти в зв'язку з розглядом справи, якщо просять стягнути так звану упущену вигоду. Це важливо і в тому випадку, якщо дитина вчиться

.

Аліменти. На дитину, на батьків, після 18 років, хто кому всі нюанси

Чинне законодавство досить докладно описує ситуації, коли можна розраховувати на перерахування грошових коштів навіть після того, як дитина досягає повноліття. В даний час перелік подібних ситуацій доповнення не підлягає. Краще при можливості звертатися до професійних юристів, для отримання додаткових консультацій.

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»