- Морси і компоти
- Холодний чай
- Молочні ріки, кисільні береги
- ласси
- Фруктові фреші, мікси, смузі, коктейлі
- фреш
- смузі
- Fizzzzzzzzzzz
- овочевий коктейль
- Овочеві смузі:
- лимонад
Нинішнього літа холодні напої переживають свій зоряний час. У спекотні дні протипоказані міцний алкоголь і солодку газовану воду - це не для пиття і не від спраги, а ось морси, компоти, мінералка з газом і без, чиста вода будуть дуже до речі. Багато корисних і смачних прохолодних напоїв можна приготувати в домашніх умовах з простих і доступних продуктів - вибирайте! Ніяких спеціальних пристосувань не потрібно, максимум - наявність невеликого сита, блендера і ручного преса для цитрусових, і вже зовсім добре, якщо у вас є соковижималка. Для охолодження напоїв знадобиться лід - наморозьте кубики заздалегідь; з чистої води - прозорі, кришталеві, або різнокольорові - з морсів і соків.
Морси і компоти
Я розумію, морси і компоти знають і вміють робити все - в спеку вони дуже популярні. І все ж згадати про них варто, адже це доступний і такий корисний напій.
Компот можна зварити з будь-яких фруктів і ягід, в сезон - свіжих, в решту часу з сушених або заморожених. Нагадаю, що компот після закипання варити потрібно недовго, кілька хвилин, і потім дати компоту настоятися під кришкою, так в ньому більше корисного збережеться.
Морси, на відміну від компотів, не варять. Для приготування морсу з ягід віджимають сік - він не повинен піддаватися тепловій обробці, а ось вичавки кип'ятять з водою і невеликою кількістю цукру, проціджують і охолоджують. Звичайно, можна і не варити, тоді залийте вичавки водою і дайте настоятися пару годин. Віджатий сік треба додавати в остиглий відвар, щоб зберегти вітаміни по максимуму. Можна приготувати морс на відварі листя смородини і вишні, з м'ятою і мелісою.
Хочу нагадати про відвар шипшини - смачний і корисний вітамінний напій. Перебрані і промиті ягоди залийте окропом, і краще не кип'ятіть, а дайте настоятися, під кришкою або в термосі. Процідіть, вичавіть в нього сік апельсина або лимона і додайте за смаком мед.
Холодний чай
Зелений? Відмінний вибір! Тільки не той айс-ти, який у пляшечках на прилавках магазинів знаходиться - а свій, домашній, ароматний і освіжаючий напій. Технологія приготування дуже проста: заварюємо неміцний зелений чай (краще листовий, ніж пакетований), і поки він заварюється - готуємо добавки для смаку і аромату.
З чим любите? З м'ятою, лимоном, лаймом? Це, можна сказати, класичний варіант. Розімніть з цукром гілочку-другу м'яти або меліси і / або цедру, щоб виділився сік і ефірні масла, і залийте злегка остигнув чаєм - нехай настоюється, краще в холодильнику. Скільки? Наскільки вистачить вашого терпіння. Процідіть, перелийте в глечик і охолодіть. Подавайте з льодом. Дуже приємний смак виходить, якщо зелений чай настояти на м'яті та свіжих, тонко порізаних яблуках, а перед подачею додати свіжовичавлений сік апельсина.
Якщо у вас є можливість роздобути жменю листя чорної смородини, вишні або малини - прекрасно! Вийде ароматний напій, і всього-то треба заварити зелений чай разом з цими листочками, а до остившему настою додати за смаком мед або цукор.
Хороший варіант - фруктовий айс-ти на основі каркаде. До нього можна додати потовчені ягоди, сиропи від домашнього варення, дуже смачно виходить з вишневим соком і апельсином.
Холодний зелений чай краще чорного, але і на основі чорного чаю можна приготувати смачні напої. Наприклад, яблучний айс-ти. На два літри холодного чорного чаю візьміть 4 великих ароматних яблука, очистіть і видаліть насіннєві коробочки, наріжте на тонкі скибочки, тонкими смужками зріжте цедру з одного лимона. У каструлю або в глечик покладіть яблука, цедру, вичавіть з лимона сік, залийте холодним чаєм і додайте за смаком цукор. Поставте на ніч в холодильник. До ранку настоїться, охолоне - процідіть і можна пити. (Скажу по секрету, що цей айс-ти легко перетворити в слабоалкогольний напій крюшон: чай потрібно заварити міцніше, а перед подачею додати пляшку шампанського. Тільки в саму спеку не вживайте, а ось суботнім вечором, на дачі ...).
Молочні ріки, кисільні береги
У спеку доведеться відмовитися від солодких «Мілкшейк» з морозивом, спраги вони не вгамують - але засмучуватися не варто, спробуйте приготувати полегшену версію цього напою, кефірну або йогуртную. Коктейлі та напої на основі кисломолочних продуктів прекрасно освіжають! Збийте в блендері натуральний йогурт з молоком, цукром і улюбленими фруктами або ягодами. Сміливо поєднуйте, додавайте корицю, ваніль, лимонну цедру, мед. Звичайний цукор можете замінити коричневим - він дасть цікавий смаковий нюанс.
ласси
Можна поимпровизировать на тему ласси - індійського кисломолочного напою з йогурту, він може бути як солодкою, так і солоним, з кмином і пряними травами. Запропоную кілька варіантів, мінералку і лід додавайте до смаку.
· Найпростіший: розбавити кефір слабогазованої мінералкою, приблизно третина від обсягу кефіру, можна додати дрібно нарізану м'яту і коричневий цукор або, навпаки, дрібку солі і кріп.
· Кефір, огірок, селера, сіль, гілочка петрушки.
· Стаканчик натурального йогурту, сік моркви.
· Стакан натурального йогурту, жменька чорниці і половинка банана.
· Стакан натурального йогурту, банан, гранатовий соус «наршараб» за смаком.
· Йогурт, банан, какао, коричневий цукор, кориця.
· Йогурт, банан, полуниця.
· Йогурт, чорниця, суниця (полуниця), ваніль, мед.
· Йогурт, абрикос, гранатовий сироп.
· Йогурт, манго, полуниця.
· Кефір, морквяний сік, апельсин або мандарин, мед.
· Кефір, малина, цукор, гранатовий сироп.
Фруктові фреші, мікси, смузі, коктейлі
Влітку обов'язково треба побалувати себе напоями зі свіжих ягід і фруктів - вони яскраві, смачні, в них багато вітамінів і мінералів, а калорій, навпаки, трохи (звичайно, якщо це не коктейль з вершками або густим йогуртом).
фреш
При наявності електричної соковижималки фреш - свіжовичавлений сік - можна приготувати практично з будь-яких фруктів і ягід, а апельсиновий фреш - напевно, найпопулярніший - легко зробити навіть за допомогою ручної соковижималки для цитрусових. Отриманий свіжий сік не забудьте наполовину розбавити мінеральною водою без газу, в такому вигляді він щадить ваш шлунок і набагато краще засвоюється.
смузі
Смузі - від англійського «smoothie»: м'який, гладкий. Назвати смузі напоєм можна, напевно, з деякою натяжкою, тому що готується він з фруктового і / або ягідного пюре і крижаної крихти, і він досить густий. Однак, це смачно і освіжаюче .
Технологія приготування проста, з інструментів необхідний блендер: подрібнює-збиваєте до однорідної гладкої маси інгредієнти, і готово. До фруктово-ягідної основі можна додавати вершки, йогурт, молоко, ваніль, корицю, горіхи, шоколад, і навіть мюслі.
Якщо немає спеціального подрібнювача для льоду, крижану крихту можна отримати, розбивши лід блендером або просто покласти в стакан крижані кубики. Смузі називають ще «рідкої їжею» - дійсно, стаканчик такого десерту цілком може замінити сніданок, а то і вечерю, особливо в спеку; або вже як мінімум - відмінний перекус вийде .
Якщо є бажання і дозволяє час, приготуйте різнокольоровий «листковий» смузі - фрукти для нього доведеться пюрировать окремо, а потім викласти в келих шарами. Шари, звичайно, повинні бути контрастними для більшого ефекту. Яскравий смугастий напій не тільки освіжить і підбадьорить вас, а й підніме настрій, а це здорово! Пийте його через широку трубочку-соломинку, і ви зможете відчути смак кожного шару, опускаючи трубочку на різну глибину. А потім - ррраз! - і змішати всі верстви в один веселий смузі.
* Листковий: пюре полуниці, дині та ківі.
* Листковий: манго, полуниці і банана.
* Листковий: ожина, ківі, груша.
* Вершковий: морквяний сік, апельсин, цукор, вершки або йогурт.
* Йогурт, печені яблука, кориця, мед.
* Йогурт, чорниця, малина, журавлина, мед.
* Диня, морквяний сік, лимонний сік, мед.
* Диня, апельсиновий сік, коричневий цукор.
* Мандарин, манго, морквяний сік, мед.
* Мандарин, абрикос, йогурт.
* Ананас, груша, морквяний сік, цукор.
* Ананас, банани, апельсиновий сік.
* Банан, ківі, йогурт.
* Кавун, м'ята, гранатовий сироп, лайм.
* Яблуко, чорниця, лайм, коричневий цукор.
* Груша, лимонний сік з м'якоттю, лимонна цедра, цукор.
Fizzzzzzzzzzz
Спробуйте фіз (fizz) - легкий освіжаючий напій, приготований з додаванням охолодженої газованої мінералки і кубиками льоду. За технологією, всі компоненти змішують блендером або міксером, при необхідності проціджують, а лід і холодну мінералку додають прямо в келих. Думаю, в деяких випадках цілком можна обійтися без блендера, наприклад: розімніть пару гілочок м'яти з медом або цукром, щоб м'ята дала сік, додайте дрібно нарізаний лимон без кісточок (або цедру і вичавлений сік), дайте постояти півгодини. Додайте трохи води і процідіть.
У келихи покладіть лід, налийте лимонно-м'ятний настій і долийте холодної сильногазованою мінералки. Звичайно, краще взяти нейтральну на смак воду. Якщо до складу напою входять ягоди або фрукти, можна просто розім'яти їх товкачем, залити невеликою кількістю води, і дати настоятися - а потім процідити.
· Ананасовий сік, м'ята, цукор, сік і цедра лимона.
· Безалкогольний «мохіто»: м'ята, коричневий цукор, лайм.
· Ананасовий сік, листя зеленого базиліка, кілька клубнічіна - для любителів базиліка. Несподіване цікаве поєднання, спробуйте - можливо, відкриєте для себе новий смак!
· М'ята або меліса, мед, лайм і суниця.
· Апельсин або апельсиновий сік, м'ята, лайм, коричневий цукор.
· Малина, морс з чорної смородини, цедра лимона, мед або цукор.
· Вишневий сік, гранатовий сироп, грейпфрутовий сік, цукор.
· Диня, сік або желе з червоної смородини, лимонний сік, мед.
овочевий коктейль
Зізнатися, я нечасто роблю овочеві соки - виключно через небажання мити потім соковижималку. А ось моя сусідка-пенсіонерка тисне сік буквально з усіх доступних їй овочів, і змішує їх, як в голову прийде. І адже смачно! - я пару раз пробувала. Спробуйте і ви, можливо, вам теж сподобається. Тим більше, зараз - самий овочевий сезон, свіжі соковиті овочі, наші, уральські, та якщо ще зі свого городу, ммм ... суцільна користь!
Овочевий мікс можна приготувати з сирого буряка, моркви, селери, огірка, помідорів, шпинату. Присмачите його невеликою кількістю лимонного соку і приправте пряними травами - петрушкою, кропом, кмином, насінням коріандру, базиліком, листовим селерою, кунжутним насінням.
· Огірковий сік, морквяний сік, буряковий сік, лимон за смаком, петрушка, сіль.
· Огірковий сік, сік болгарського перцю, кріп, сіль.
· Морквяний сік, гарбузовий сік, апельсин.
Овочеві смузі:
· Морквяний сік, яблуко, мед.
· Йогурт, огірок без шкірки, м'ята або петрушка, трохи лимонного соку, сіль, мелений чорний перець.
· Морквяний сік, помідор без шкірки, петрушка, кілька крапель оливкової олії, сіль.
· Стебло селери, огірок без шкірки, кріп, сіль, перець.
· Стебло селери, помідор без шкірки і насіння, огірок без шкірки, петрушка, сіль, перець.
· Яблуко, апельсин, сік болгарського солодкого перцю, лимон.
· Огірок, яблуко, стебло селери, ківі, шпинат або листя салату.
· Сік молодих буряків, сік моркви, помідорів без шкірки, яблуко, сіль.
· Помідор, болгарський перець, стебло селери, сіль.
лимонад
Хочете? Ні, не той нудотний лимонад, який в пляшечках і газований, а справжній, освіжаючий! Дуже просто, нічого варити не треба, вітаміни целенькие залишаться. І напевно всім сподобається.
Буде потрібно 3 великих лимона, кілька гілочок м'яти або меліси, цукор за смаком і два-три літри свіжої чистої питної води.
Гілочки м'яти розімніть з цукром, щоб виділився сік і ефірні масла. М'ятна нота дуже прикрасить ваш лимонад і посилить освіжаючий ефект.
Лимони вимийте, обдайте окропом або прогрійте 30 секунд в мікрохвильовій печі - так вони повніше віддадуть сік. З двох лимонів вичавіть сік і вилийте в ємність з м'ятою і цукром, залиште хвилин на 20, за цей час цукор повинен розчинитися в лимонному соці. Можна додати трохи води, якщо цукор погано розчинився.
Процідіть і вилийте в глечик, покладіть туди третій лимон, нарізаний кружечками. Залийте водою і дайте постояти пару годин - можна на ніч в холодильник поставити.
Подавати з льодом. Келих прикрасьте скибочкою лимона, гілочкою м'яти або цукровим обідком.
Замініть лимони апельсинами - і отримаєте оранжад, тільки цукру в нього трохи менше потрібно, або медом подсластите. Зауважу, що можна урізноманітнити смак лимонаду, якщо готувати його з ягідними або фруктовими соками; можна замість простої води взяти морс - малиновий, смородиновий, полуничний, або додати сироп граната, шипшини.
Смачного!
ps Для особливих випадків в спекотні дні вам може стати в нагоді рецепт приготування слабоалкогольного напою Сангрія (чітатйе тут: http://www.u-mama.ru/read/article.php?id=4819 )
З чим любите?З м'ятою, лимоном, лаймом?
Скільки?
Php?