Склад настільної гри-головоломки Мегаполіс: ігрове поле-матриця, 16 хмарочосів, 50 оригінальних завдань на картках, на зворотному боці яких зазначене рішення, буклет з інструкціями російською мовою і мішечок. Ласкаво просимо в Мегаполіс, місто майбутнього! Два талановитих світових фахівця з головоломок - Жак Гріффіт і Вей-Хва Хуанг (призер кількох чемпіонатів по судоку і чотириразовий переможець щорічного Чемпіонату Світу з головоломками) - об'єднали свої зусилля, щоб створити захоплюючу гру. Спроектуйте міський район, певним чином розташувавши висотні будівлі чотирьох типів!
План забудови. Ігрове поле Мегаполіса - квадратна матриця 4х4. На ній потрібно розмістити 16 хмарочосів різної висоти, згідно з вказівками, даними в 50 проектах-завданнях зростаючої складності. Кожне завдання має єдине вірне рішення.
Дві гри в одній коробці. Завдання настільної гри-головоломки Мегаполіс поділяються на дві фази. Правила першої нагадують судоку, а точніше, її зменшену версію, яка називається «шідоку». В один ряд або стовпчик не можна поміщати однакові будівлі, при цьому в картці проекту-завдання додатково зазначено, скільки будинків різної висоти повинно бути видно з конкретних точок огляду на периметрі поля. З 26-го завдання головне правило шідоку (4 різних елемента в кожній лінії) перестає дотримуватися - ось тут-то голова і починає ламатися всерйоз! =))
Методом виключення. У другій фазі гри (26-50 завдання) до покажчиків, повідомляють, скільки будівель різної висоти видно з кожної точки, додаються покажчики цілком протилежної призначення. На них зазначено кількість однакових по висоті будинків, які повинні спостерігатися з даних точок огляду. Поступово виключаючи тупикові варіанти, гравець в кінці кінців повинен прийти до єдино можливого способу розстановки, яка не суперечить жодному з покажчиків в проекті-завданні.
Дайте мені точку огляду ... На відміну від класичної шідоку, настільна гра-головоломка Мегаполіс - тривимірна. Хоча в проекті-завданні ігрове поле, природно, позначено плоским квадратом, вся інформація на покажчиках по його периметру відноситься саме до третього виміру - висоті. І ця ознака зовсім не формальний: адже через найвищого хмарочоса ви не зможете побачити більш низькі будівлі! А значить, вид району буде змінюватися в залежності від обраної точки огляду. Тому настільна гра-головоломка Мегаполіс розвиває не тільки математичну логіку, а й просторову уяву, а також допомагає освоїти принципи побудови креслення тривимірного об'єкту.
Так чого ж ви чекаєте? Хапайте свою каску і беріться за будівництво! Коробка настільної гри-головоломки Мегаполіс містить ігрове поле-матрицю, 16 хмарочосів, що розрізняються за кольором і висоті (будівлі однієї висоти пофарбовані однаково), 50 оригінальних завдань на картках, на зворотному боці яких зазначене рішення, буклет з інструкціями російською мовою і симпатичний мішечок, в який можна упакувати гру. Тепер набір початківця архітектора завжди буде у вас під рукою!
Якщо вам сподобалася ця головоломка, зверніть увагу на інші головоломки серії Popular Playthings : Бензоколонка! , інтерлок , Орбо , перехрестя , Врятуйте їжачків і Сирні мишки .
Так чого ж ви чекаєте?