зміст:
Частина 1 можна почитати тут .
До змісту
Дорогі мами й тата!
Багато ваших чудових рад та ідей для дитячих свят я почерпнула на сайті "7 і", за що велике спасибі. І тепер хочу розповісти, як пройшов наш свято, дворіччя Тимофія: можливо, щось комусь стане в нагоді.
За місяць до свята ми розіслали гостям поштою запрошення, в яких призначили початок свята і попросили не спізнюватися.
Напередодні торжества тато спік торт. А коли Тимошка ліг спати - ми втрьох з бабусею прикрасили велику кімнату (вона ж у нас ігрова) кульками, великим написом "З днем народження!" і паперовими метеликами. З антресолей ми дістали всі наявні у нас великі м'які іграшки і розсадили їх на дивані.
Вранці, на світанку, Тимоша прокинувся і рвонув, було, у велику кімнату, але тут же зупинився і почав розглядати стіни і стеля.
- Тимоша, знаєш, яке сьогодні свято?
- Два рочки! - відповів задоволений Тимоша. Після чого отримав від нас подарунок - вантажівка.
А далі він так захопився грою, що навіть забув сходити привітатися до свого чотиримісячного братику (зазвичай ранок починається з криків: "До Илюше!").
3
Після сніданку приїхали дідусь з бабусею, привітали Тимошу і забрали дітей гуляти.
За цей час, і час Тимошин обіднього сну, ми встигли підготуватися до приходу гостей.
На жаль, не всі змогли прийти, тому дітей було мало. Крім дорослих прийшли Рената (2, 5 року) і Ліза (1,5 року). При вході кожного зобов'язали вибрати собі головний убір (ковпачок, ріжки або бантик) і лотерейний квиток.
Знаючи Тіміну любов до транспорту, гості просто завалили його машинками. Тимофій отетерів від такої кількості подарунків і на деякий час взагалі відключився від навколишньої дійсності. Але дівчатка прекрасно грали і без нього.
Будь-який батько знає, що умовити дитину по-людськи поїсти під час свята майже нереально. На цей випадок ми приготували кілька дитячих закусок: канапе з фруктів, грибочки з яєць і помідорів, і маленькі бутербродики у вигляді вантажівок.
Мені завжди дуже подобалася ідея грибів: ніжка - яйце, капелюшок - пів-помідора. Однак покажіть мені дитину, який подужає більше одного такого гриба! Тому ніжки ми робили з перепелиних яєць, а капелюшки - з помідорів сорту Cherry. За розміром гриби вийшли в самий раз!
З грузовичків вийшло дуже весело. Незважаючи на те, що машинки були сирно-шинкові, Тимофій в першу чергу накинувся на колеса з чорних оливок, і з'їв їх з усіх машинок, і тільки потім взявся за самі канапки (Це прямо якась манія! Коли у нас з'являється нова машинка - Тимоха відразу намагається відгризти у неї колеса. Тому я намагаюся його випередити і, по можливості, зняти і заховати шини. Так що дитина отримала моральне задоволення - наївся-таки коліс :-)).
Як центральна подія свята, ми задумали ляльковий спектакль "Теремок". Я заздалегідь зробила декорації і купила ляльок. Тимоші ми з татом нічого не показували, а репетирували, коли він був з бабусею на прогулянці. Для виходу кожного ми героя підібрали музичний супровід. (В Інтернеті можна знайти багато поліфонічних мелодій для телефонів. Залишається тільки "викроїти" потрібні частини і записати на касету з невеликими інтервалами.) Наприклад, сам теремок ми споруджували під вступну музику "Зоряних воєн" (замість увертюри), вовк виходив під музику з "Кін-дза-дзи", а ведмідь під "Рожеву пантеру".
Я намагалася залучити дітей в спектакль, питала: "А як ви думаєте - хто зараз з лісу вийде?" Дівчаткам спектакль дуже сподобався, а ось Тимошка трохи все не зіпсував. Посередині казки втік з бабусиних колін, підбіг до ширми, і став вимагати звіряток. Ледве вмовили його відійти, але він після цього знову зайнявся машинками і втратив до вистави інтерес :-(. Ось тепер думаю: треба було для нашого віку робити, що простіше: надіти звіряток на руки і поблизу з малюками поспілкуватися.
Потім все знову сіли за стіл - пити чай. Я принесла торт з двома свічками, які Тіма зі знанням справи задув. Після чого взяв ложку, і, не чекаючи, поки йому відріжуть шматок, почав їсти. Треба сказати, у Тимошки є така особливість: коли він пробує нове блюдо (незалежно від його смаку), то завжди морщиться. Гості просто лежали, спостерігаючи цю картину: Тимоха морщиться, але їсть, їсть і їсть торт. І на обличчі у нього написано: "Огидно. А що робити?"
Після чаю настала черга загадок. Мені дуже сподобалася ідея однієї мами - загадувати дітям загадки-обманки. Але це не для нашого віку. Тому для малюків я приготувала загадки правильні (в комплекті з картинками), а для дорослих - хитрі.
Ось, наприклад, для малюків (показую картинку):
Живе у дворі, співає на зорі,
На голові гребінець.
Хто ж це? ... (півник)
Діткам сподобалося. Всі активно брали участь, і після закінчення отримали по шоколадної медальки. Настала черга дорослих. За кожну правильну відповідь вручалася цукерка. Єдина умова - не перебивати, але і не думати довго. наприклад:
Клубком згорнувся - ну-ка чіпай!
З усіх боків колючий ... кінь (насправді їжак)
або
Всі перепони здолавши,
Б'є копитом вірний ... лев (кінь)
В цілому вийшло дуже весело. Я досить довго копалася в Інтернеті в пошуках подібних віршиків, і тепер з радістю готова поділитися з усіма охочими, а також картинками для дитячих загадок - пишіть на E-mail!
Останнім заходом вечора стала лотерея. Прізікі були найрізноманітніші: м'ячики, лялечки, знімні жорсткі диски, машинки. І треба ж такому статися, що Тимоші дісталася лялечка, а сидить поруч Ренате - машинка, яку Тимофій став вимагати собі буквально з піною у рота. Рената сховала свій приз за маму, а ми з татом просто розводили руками: "Тимоша! Дивись, так у тебе ціла гора нових машинок! Ну як тобі не соромно - Ренаточка до тебе в гості прийшла, а ти її ображаєш!" Тільки потім ми з татом зрозуміли: Тимоху зачепило, що у кого-то, крім нього, є машинка! Можна переінакшити "Цветик-семицветик": хочу, щоб все машинки, які є на світі, були мої!
Загалом, Тимофія я відвернула, а потім постаралася провести виховну бесіду, але не знаю, чи зрозумів він. Мабуть, треба такі речі повторювати частіше.
Свято скінчилося - всі залишилися задоволені. Шкода тільки, що діти поки ще мало грають разом. Всім бажаючим ми зняли зі стелі вподобаних метеликів.
До метро гостей проводжали всі разом: тато з Тимком на велосипеді, а я з Илюшей в.
На наступний день Тимоша наминати залишки торта і коментував: "Від деньнародженнєвий залишився!" А коли я сказала татові, що у вихідні до нас в гості хочуть приїхати наші друзі, Тіма пожвавився і оголосив: "Гості! День народження!" Ні, милий мій, доведеться тепер рік почекати! :-)
PS До речі, порада, яку багатьом стане в нагоді. Коли малюк ляже спати - приберіть на час частина подарунків. При великій кількості іграшок дитина просто кидається між ними і не може зосередитися на чомусь одному. Краще діставати поступово. А деякі іграшки, які явно не за віком - краще прибрати далеко і надовго. Наприклад, в цей раз ми прибрали залізну дорогу (при кожній спробі її зібрати, Тимофій радісно розкидав рейки і приймався їх топтати), а також тендітну машину з безліччю рухомих деталей.
На перший день народження Тимосі подарували вудку з рибками на магнітики - тоді він її ледь не зламав. А зараз грає чудово - терпляче ловить рибу.
Бажаю всім здоров'я, удачі і веселих малишовскіх свят!
До змісту
додатки
Прикраса "метелики"
Вам знадобляться: гофрований папір різних кольорів, біла капронова нитка (щоб була непомітною на тлі стелі), що клеїть олівець, фольга.
З гофрованого паперу будь-якого кольору вирізати прямокутник розміром 20х25 см, зробити бічні розрізи, як показано на фото. Зібрати лист гармошкою, перев'язати ниткою.
Для тільця потрібен шматок позолоченої гофрованого паперу 4х13 см. Краєчки довгих сторін підігнути і звузити кінчики, загнув куточки. Скласти смужку навпіл, надіти на крильця. Далі однієї довгої ниткою: спочатку зшиваємо між собою краю смужки, потім обмотуємо тільце впоперек - виходить головка. В утворену петельку просовуємо скручену джгутиком смужку фольги довжиною 9 см, кінці загинаємо вгору, а серединки, вусів і голови прімативаем один до одного. Хвостик нитки залишаємо - за нього будемо вішати. Вусики закриття спіраллю. (До речі, для тільця можна теж спробувати використовувати фольгу).
Розвісити метеликів в кімнаті можна наступним чином. По діагоналі під стелею протягнути хрест-навхрест дві волосіні, і вже до них і до люстри прив'язувати метеликів. Краще на різній висоті, щоб виглядало об'ємно. Якщо візьмете малюка на ручки і разом подує - метелики запурхали, як живі.
Теремок для лялькового спектаклю
Для Теремка знадобляться кришки від трьох взуттєвих коробок (краще від старих. Наш тато дуже лаявся, коли його новий, ще перебуває на гарантії черевик поїхав по шву, а коробочка-то порізана :-)). А також невеликий шматок самоклеющейся плівки під дерево.
Теремок потрібно розбірний, тому що за сюжетом його спочатку ламає ведмідь, а потім знову будують тваринки. Тому яруси робимо окремо. У двох верхніх ярусів загинаємо куточки, як на фото. Зміцнити можна скотчем. Зсередини робимо розмітку віконець (5 штук, за кількістю звірів), вирізаємо канцелярським ножем, але не відкриваємо. Далі обклеюємо кожен ярус окремо плівкою. Ще раз вирізаємо віконця. Стулки також обклеюємо зсередини. Прикрашаємо на розсуд. Дуже пізно я зрозуміла, що шикарна теремочная дах могла вийти з обгортки "Ювілейного" печива (візерунок з червоних і золотих трикутничків), може, хтось втілить в життя.
Тепер про кріплення. Нижній ярус ми прикріпили до турніка нашого спорткомплексу за допомогою дроту (виконали в коробці кілька отворів). Яруси між собою скріплювалися прищіпками. Щоб конструкція не хиталася, коли тваринки визирають з вікон, передбачили наступне. На маківці Теремка - дротяний гачок. А до верхньої штанги спорткомплексу примотана волосінь з кільцем, яке на цей гачок надівається. Коли за сюжетом ведмідь ламає теремок - треба швидко зняти прищіпки і кільце з гачка, але таким чином, щоб обидва поверху впали за ширму, а не до глядачів.
Не вважайте за рекламу, але про всяк випадок підкажу, що ляльок для вистави можна купити на www.rustoys.ru по 49 рублів. Я, наприклад, змучилася шукати їх в магазинах. Всіх персонажів (які стоять кожен за 70 р) ніколи не було в наявності, а казкові набори були до яких завгодно казкам, але не до "Теремки".
Бутербродики "вантажівки"
Найголовніше і трудомістка - виготовлення формочки. Попросіть тата розібрати дві бляшані формочки для печива (однієї не вистачить), випрямити в смужки, а потім зігнути по пропозицій шаблоном, відрізати зайве і спаяти між собою. Клопітно, але зате скільки радості буде потім!
Тепер найприємніше. Знадобляться: хліб, масло, формовий шинка, сир, чорні маслини.
Нарізати хліб тонкими шматками, трохи по діагоналі, щоб на кожному шматку містилася машинка. Вирізаємо потрібну кількість. Обрізки - на сухарі або пташкам. Хлібні машинки мажемо маслом. (Масло треба заздалегідь вийняти з холодильника, щоб було м'яким.) Далі вирізаємо формочкою машинки з шинки і сиру. Отвори для коліс вирізаємо (забула, як називається така штука, якої з яблук середину вирізають). Далі, зверніть увагу - вантажівка виходить з трьох частин: кабіни, кузова і вантажу. Ріжемо отримані сирні і шинкові машинки на три таких частини, і комбінуємо на хлібній основі так: сирні кабіна і вантаж, а кузов шинки, або навпаки. Колеса вирізаємо з чорних маслин.
Напевно, буде шикарно виглядати, якщо замість вантажу покласти на масло трохи червоної ікри. Будуть вантажівки з ікрою :-).
фруктові шпажки
Дуже красиве, і не потребує особливих зусиль блюдо. Наминати дітьми в першу чергу.
Вам буде потрібно: банка консервованих ананасів, кілька ківі, кілька груш "Конференс", коробочка полуниці, а також дерев'яні шпажки для шашличка.
Шпажки ріжемо навпіл, і на кожну паличку нанизуємо шматочки: груші, полуниці, ананаса, ківі. Не забуваємо в кінці відрізати у шпаг гострі верхівки.
Михайлова Ірина, [email protected] .
Коментувати можут "День народження Тимохи. Частина 2"
Тимоша, знаєш, яке сьогодні свято?Я намагалася залучити дітей в спектакль, питала: "А як ви думаєте - хто зараз з лісу вийде?
А що робити?
Хто ж це?