Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Давай пограємо, малюк! Розвиваючі ігри для дітей 1 року

Ось і пролетів перший рік життя. Озираючись назад, мами не втомлюються Ось і пролетів перший рік життя дивуватися тому, як швидко з «кричущого кулечка» дитина перетворився в маленького дослідника. Він уже цілком упевнено ходить по квартирі, заглядає в шафи і тумбочки, вивчає їх вміст. Малюк не приховує свого захоплення: виявляється, вдома стільки багато цікавих речей, які можна чіпати, діставати, розкидати! А скільки їх у дворі і в парку!

Кожен новий предмет являє для нього величезний інтерес. Не випадково фахівці говорять про те, що саме предметна діяльність стає в цей час головним видом діяльності дітей.

Але, безумовно, розвиток малюка не обмежується знайомством з предметами (які так хочеться потримати в руках, розглянути, а, часом і спробувати на смак). Він все більше і більше спілкується з оточуючими за допомогою слів. І як приємно батькам, коли в лексиконі її однорічної дитини з'являються нові слова. Сьогодні він вивчив назву нової іграшки. Завтра назвав по імені свого братика. До речі, в середньому в цьому віці словниковий запас малюка щодня поповнюється одним словом, і до наступного дня народження їх буде вже більше трьохсот. Але навіть якщо поки малюк обмежується десятком одних і тих же слів, не переживайте. Можливо, вже через місяць нові посиплються, як з рогу достатку, ви навіть не будете встигати їх рахувати. Про те, як поліпшити мову в дитини, рекомендую прочитати статтю "Розвиток мовлення. Як навчити дитину ясно висловлювати свої думки".

Відзначимо ще дві важливі особливості даного етапу.

По-перше, малюкам в цьому віці властива особлива сприйнятливість. По-перше, малюкам в цьому віці властива особлива сприйнятливість Вони вперше відкривають для себе ті явища і властивості навколишнього світу, до яких ми давним-давно звикли. Тому кожен день їхнього життя наповнений особливою емоційністю, що в свою чергу, допомагає міцному закріпленню нових знань і вражень, навичок і умінь. В жодному іншому віці дитина не буде з такою легкістю вбирати в себе все нове, як в ранньому дитинстві.

По-друге, діти на цьому етапі мають прекрасну здатністю до наслідування. І наслідують вони дорослим з великою охотою. Ось чому фахівці вважають, що даний вік просто ідеальний для проведення розвиваючих ігор, покликаних допомогти дитині скласти уявлення про світ, в якому він живе і навчити його використовувати власні можливості.

Перш, ніж ми перейдемо до прикладів конкретних розвиваючих ігор для дітей 1 року, уважно ознайомтеся із загальними принципами та специфікою їх проведення.

На перший план виходять підвищені вимоги до безпеки! Звичайно, ви і раніше думали про те, щоб захистити дитину від будь-якого лиха. Ще б пак: малюк - ваша головна коштовність. І все ж саме зараз мамі слід бути насторожі. Дитина прагне максимально використовувати свою нову можливість - можливість ходити. Його життя змінилося докорінно. Більше не потрібно чекати, поки мама дасть йому річ, що сподобалася або віднесе його на руках туди, куди хочеться. Він може переміщатися сам! І він це робить. Мама не встигла й оком моргнути - а малюк вже опинився в іншій кімнаті.

Разом з тим руху дитини ще дуже недосконалі, адже м'язи розвинені досить слабо, та й координація рухів залишає бажати кращого. Тому потурбуйтеся про те, щоб простір для ігор було обладнано відповідним чином. Ніяких проводів на підлозі. Ніяких кутів, здатних поранити дитину. Ніяких скляних дверей або стільниць. Одним словом, нічого такого, що могло б завдати шкоди дитині.

Крім того, малюк ще не розуміє, наскільки небезпечними можуть бути деякі з цікавих йому предметів. Тому, готуючи посібники та іграшки, які будуть потрібні вам у проведенні розвиваючих ігор для дітей 1 року, завжди задавайте собі питання: «Чи не представляють вони потенційної загрози для малюка?» Подумайте, чи зможете ви залишити дитину один на один з тим чи іншим предметом , якщо вам, наприклад, доведеться на хвилину відвернутися? Навіть якщо дитина проявляє підвищений інтерес до речей, що містить дрібні деталі, які мають гострі кути або здатним розбитися - ні в якому разі не залишайте їх в руках дитини!

Найкраще придбати спеціальні набори дидактичних іграшок в магазині. Вам знадобляться великі яскраві кубики різних кольорів, кульки, пірамідки, дошки з отворами і вкладишами, стаканчики-вкладиші, дерев'яні молоточки з набором кілочків і тому подібні речі. А ще маленькі іграшки (можна «пальчикові») для сюжетних ігор.

Важливий момент: мова дорослого вже здатна впливати на поведінку дитини, але поки далеко не у всіх ситуаціях. Враховуйте цю особливість при проведенні розвиваючих ігор для дітей 1 року. Не чекайте, що дитина, як в школі, буде чітко виконувати ваші вимоги. Як правило, однорічні діти Важливий момент: мова дорослого вже здатна впливати на поведінку дитини, але поки далеко не у всіх ситуаціях дуже легко і швидко вступають в гру по команді дорослого - адже це їм цікаво. Ви просите дитини котити візок, зібрати пірамідку або принести іграшку - і в ньому моментально спалахує інтерес до ігрової діяльності. Але ось так же просто закінчити гру малюкові поки не під силу.

Наприклад, ви можете попросити дитину зібрати після заняття кубики в коробку, і він це охоче зробить. А потім тут же почне їх знову діставати. Для нього гра триває! Ні в якому разі не сваріть малюка. Будьте терплячі. Це - всього лише особливість психіки однорічної дитини. Коли настане час завершувати чергове ігрове заняття, постарайтеся переключити увагу на щось більш цікаве. Наприклад, замість того, щоб відбирати ляльку, тому, що настав час обіду, скажіть малюку: «А давай ляля буде їсти з нами!» Зрозуміло, вам доведеться «погодувати» разом з малюком і ляльку.

Пам'ятайте про те, що однорічні малюки діють імпульсивно. Ними керують не сформовані роками цінності, а виникли в даний момент бажання . Можливо, ви глибоко впевнені в тому, що дитині зараз потрібна розвиваюча гра з матрьошкою або з кубиками. Але навряд чи ваші спроби привернути увагу крихти іграшками будуть успішні, якщо в цей момент в його поле зору потрапить щось більш цікаве: наприклад, залишений батьком мобільний телефон.

Тому завдання батьків при проведенні розвиваючих ігор для дітей 1 року - захистити дитину від всього, що буде його відволікати. Працюючі радіо і телевізор, голоси в сусідній кімнаті або яскрава реклама на екрані комп'ютера - все це здатне притягувати увагу малюка. І, звичайно, мама повинна дуже емоційно, з переконливими інтонаціями в голосі, спонукати дитину до гри.

Нарешті, не забувайте про те, що малюк ще не в змозі тривалий час концентруватися на тому чи іншому занятті. Не вимагайте від нього неможливого. Звичайно, вам хочеться розвивати дитину всебічно. Але цього можна досягти не тільки тим, що ви будете пропонувати йому все більше і більше розвиваючих ігор для дітей 1 року. Краще зробити так, щоб гри носили комплексний характер. Так, наприклад, гри на рухи можуть сприяти і розвитку мовлення, а сюжетні гри можна поєднувати з музичними заняттями.

сюжетні ігри

Сюжетні гри повинні стати невід'ємною частиною розвиваючих ігор для дітей 1 року. Для їх проведення необхідно мати в достатній кількості відповідні іграшки: ляльок і ведмедиків, конячок і собачок. Вони повинні розташовуватися на очах у дитини. А найкраще таким чином, щоб малюк міг їх при бажанні взяти в руки.

Але не чекайте, що однорічна дитина сам почне в них грати. Йому потрібно показати приклад. Візьміть кілька іграшок і розіграйте невеличку виставу. Наприклад, з зайчиком і лисичкою. Коментуйте свої дії. «Зайка стрибає! Стриб! Стриб! Хороший зайка! Лисичка прибігла. Хоче зайчика зловити. Ай яй яй! Зайка злякався лисички. Тікай, зайка! Зайка втік ». Наступного разу можна поміняти дійових осіб (наприклад, взяти кішку і собаку).

Ігри для хлопчиків і для дівчаток

При проведенні розвиваючих ігор для дітей 1 року потрібно робити акцент на традиційних іграшках, відповідних підлозі дитини.

Так, в іграх з хлопчиками в цьому віці вже можна використовувати машинки, кораблики або літаки. Правда, просто катати машинку по столу або грати в Так, в іграх з хлопчиками в цьому віці вже можна використовувати машинки, кораблики або літаки ванною з одним і тим же корабликом дитині скоро набридне. Тому намагайтеся зробити гри різноманітними. Наприклад, кораблик може перевозити пасажирів. А машинка - скочуватися з гірки вниз (зверніть при цьому увагу малюка на те, що вниз машинка їде сама, а вгору сама не котиться, її потрібно котити).

Дівчаткам теж необхідно показувати, як саме грати з ляльками. Наприклад, мама може взяти ляльку, причесати її або «погодувати». При цьому необхідно супроводжувати свої дії коментарями, наприклад: «Ми Причешу лялю. Ось так. Причешу. Все, причесали. Ляля стала красива! »

Такі ігри будуть прекрасно сприяти розвитку предметної діяльності.

Ігри для розвитку рухів

Одна з найпоширеніших батьківських помилок полягає в тому, що вони вважають: «Розвивати потрібно інтелект дитини, а бігати і стрибати він навчиться і без допомоги дорослих, сам». Але це не так. Малюкові необхідно цілеспрямовано створювати можливості для вдосконалення рухів. Це вкрай важливо на другому році життя.

Обов'язково включайте в комплекс розвиваючих ігор для дітей 1 року вправи, які сприяють удосконаленню ходьби, повзання, присідання і т.п.

Найпростіші гри для розвитку руху в цьому віці - кидання і відштовхування м'ячиків і кульок, вміння залазити (на диван або під стіл - наприклад, щоб «наздогнати втекла іграшку») і перелазити (наприклад, через диванну подушку, за якою дитину «чекає плюшева собака, яка хоче з ним пограти »). Можливо, вашому малюкові принесе задоволення і можливість проповзти під перешкодою за іграшкою (для цього ви можете спеціально натягнути стрічку).

Корисно ходити по похилій площині вниз і вгору. Такі заняття добре поєднувати з простими римуваннями, що підкреслюють кожен крок, наприклад: «Я йду, я йду! Нікуди не впаду! »Можна також вчити малюка рухатися« як ведмедик »(похитуючись з боку в бік) і« як зайка »(стрибаючи). А після півтора років дитина вже в змозі переступати через предмети (наприклад, через кубики, розсипані на підлозі).

Пам'ятайте про прекрасну здатність малюка до наслідування. Обов'язково включайте в комплекс занять гри типу «роби як я».

Музичні гри

Напевно ви вже неодноразово включали дитині записи колискових, дитячих пісень і уривків з класичних творів. Чому б не поєднати прослуховування улюблених мелодій з сюжетними іграми або з іграми на розвиток рухів? Адже музика буває швидкої і повільної, веселою і сумною. Під веселу музику плюшеві зайчики можуть «стрибати і веселитися на галявинці». А під сумну ви можете разом з дитиною плавно покачати руками, піднятими над головою.

Можна вчити дитину плескати в такт музиці. Або відбивати ритм за допомогою молоточків-пискавок. Звичайно, поки потрапляти в такт крихітка ще не зможе. Пройде ще деякий час перш, ніж йому це вдасться. І все пробувати можна починати вже зараз.

І, звичайно, давайте дитині можливість рухатися під музику. Покажіть йому приклад, потанцюйте в повільному і в швидкому темпі - і запросіть потанцювати разом з вами. Зрозуміло, мови про те, щоб вивчити якісь танцювальні рухи, поки бути не може.

Ігри для знайомства з навколишнім світом і розвитку мови

Ці вправи радимо регулярно включати в комплекс розвиваючих ігор для дітей 1 року. Малюки хочуть дізнаватися все більше нових слів. Їм цікаво, як називаються цікаві для них предмети. Але, звичайно, на другому році життя вони ще не можуть запитати про це, використовуючи мова. Тому показують на цікавий для предмет пальчиком. Обов'язково заохочуйте допитливість крихти! Покажіть, як ви раді його питання: «Який малюк молодець! Малюк показав на зайчика! Це зайка! »Якщо ви регулярно будете демонструвати своє схвалення, дитина буде частіше і частіше цікавитися назвами предметів.

Знайомте дитини з такими поняттями, як «холодний - теплий», «гладкий - пухнастий», темно - світло і т.п. Наприклад, дайте помацати чашку з теплим чаєм і скажіть: «Чашка тепла». А потім - з холодною водою: «А ця - холодна. Холодна чашка ». Закріпіть цей матеріал на наступний день, підставивши ручку малюка під струмінь води і коментуючи відповідним чином відбувається: «Водичка тепла, тепла. Ой! Холодна! І знову тепла! »

На прогулянці не варто вимагати від дитини, щоб він ні до чого не торкався і «викинув бяку». Нехай він доторкнеться траву, листя, кору дерева (просто стежте за тим, щоб брудні руки не опинилися після цього в роті, носите з собою запас вологих серветок). Проговаривайте назви всіх предметів, що зацікавили малюка: «Це трава. Це листочок. Це дерево".

Говоріть з малюком. Називайте, коментуйте, пояснюйте. І пам'ятайте: малюк переживає унікальний період. І у вас є унікальна можливість вплинути на його розвиток.

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт sun-hands.ru обов'язкове!

З повагою, Світлана Іванова.

Тому, готуючи посібники та іграшки, які будуть потрібні вам у проведенні розвиваючих ігор для дітей 1 року, завжди задавайте собі питання: «Чи не представляють вони потенційної загрози для малюка?
» Подумайте, чи зможете ви залишити дитину один на один з тим чи іншим предметом , якщо вам, наприклад, доведеться на хвилину відвернутися?
Чому б не поєднати прослуховування улюблених мелодій з сюжетними іграми або з іграми на розвиток рухів?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»