- «Розкажи мені про море» (2016)
- «Заборона на себе» (2010)
- «Туди без назад» (2008)
- «Якби ти знав» (2012)
- «Мені тебе обіцяли» (2010)
- «Я хочу додому» (2015)
- «... Ні спогадів без тебе» (2010)
- «Рецепти щастя. Щоденник східного кулінара »(2013)
- «Я повернусь» (2009)
- «Коли я повернуся, будь дому» (2017)
Ельчин Сафарли, книги якого займають стелажі в книжкових магазинах, став найпопулярнішим автором в країнах Сходу і Азії. Він пише для жінок і про жінок, тому що, на думку письменника, вони і є тією невичерпною темою, про яку можна розповідати вічно. Представляємо рейтинг найпопулярніших книг Ельчина Сафарли.
Ельчин Сафарли - журналіст з Азербайджану, тривалий час жив в Туреччині. Його прославили книги про жіночу долю, місце жінки і її ролі в культурі Сходу. Однак не тільки в мелодраматизму криється секрет популярності Сафарли, а в високому регістрі емоційного сприйняття життя.
Це істинно жіноче відчуття, світовідчуття. Як говорить сам Ельчин Сафарли, його книги - це втілені в слові переживання, потрясіння і розчарування. Багато дівчат і жінки захоплено читають його твори, шукаючи ліки для змученої сумнівами, образами і тривогами душі. У кожному рядку його текстів - біль і туга, любов і радість, відчай і віра.
Згідно читацьким відгуками і оцінками, складений рейтинг топ-10 книг Ельчина Сафарли. Ось які кращі книги письменника рекомендуємо почитати:
«Розкажи мені про море» (2016)
Фото: ast.ru
Книга надрукована в 2016 році і відразу ж завоювала популярність у читачів і шанувальників таланту Ельчина Сафарли.
Чи буває таке дитинство, в якому всі щасливі, де посміхаються мама і батько? Сафарли в збірнику «Розкажи мені про море» створює ідеальний світ дитинства, в якому панує добро і ніжність, все герої одухотворені і наділені вселенської мудрістю. Дитячий погляд письменника на життя зміг перетворити нелюдяність в людяність, потворність - в витонченість.
У новелах-замальовках «Розкажи мені про море» Сафарли відкриває ідеальний світ жителів Абшерона. Він наповнений солодкими ароматами східних фруктів, тут на зміну спеці приходить прохолодний морський бриз, а то і сильний вітер. Автор цікаво розповідає про культурне своєрідність життя Абшеронського аборигенів.
Рекомендуємо прочитати книгу всім, хто любить почуттєві і мудрі історії про життя. Ця життєстверджуюча книга відкриє таємницю, що не спасувати перед труднощами буття і не втратити в вирі повсякденності свою особистість.
Ось одне з надихаючих висловлювань Ельчина Сафарли, представлених в книзі: «Нікуди не поспішай, але неодмінно йди, не бійся невідомого і переборюй колючі зарості на своєму шляху, за ними - скарби».
«Заборона на себе» (2010)
Фото: ru.bookmate.com
Ця повість увійшла до збірки, створений кількома авторами, які розповідають про особливості східної культури. Ельчин Сафарли взявся за непросту тему - доля гея в світі непорушних підвалин Сходу.
Автор грунтувався на реальній історії людини, якому судилося пережити відчуження і ненависть суспільства, пройти складний шлях прийняття самого себе і відстоювання права бути таким, яким його створила природа.
У повісті представлено дитинство, юність і доросле життя героя. Текст відкриває темні безодні людської ненависті, вміння виживати в умовах цькування і відчуження, самотності і остракізму.
Твір Сафарли доводить, що люди, вигнані за межі соціуму, знедолені через свою незвичність і нестандартності, виживають і живуть. Це історія самотності, яке стало наслідком «чужорідність». Вона близька багатьом людям і не залежить від їх сексуальної орієнтації.
«Туди без назад» (2008)
Фото: bookvoed.ru
Роман автора визнаний емоційно-шокуючим і натуралістично-відвертим. У ньому Сафарли стосується вельми делікатної теми - проблеми проституції в Туреччині.
Основа сюжету - історія російської дівчини-нелегалки, яка мріяла поїхати до турецького рай і опинилася в пеклі принижень, побиттів і катування. Головній героїні Олександрі доводиться пройти через багато випробувань, поки їй не зустрівся Озан. Любов до нього - єдине, що наповнило змістом існування Олександри.
Автор буває надмірно відвертий, описуючи конкретні епізоди з трудового дня повії. Тут мелодраматизм відходить на другий план, поступаючись місцем правді життя. Рятівний круг, який кидає своїм читачам Ельчин Сафарли, - це віра в милосердя і людяність.
«Якби ти знав» (2012)
Фото: wildberries.ru
Цю книгу протипоказано читати щасливим людям і тим, хто не любив і не втрачав улюблених. Повість написана у формі щоденника дівчини, яка шукає тепла і розуміння, точок дотику з коханим.
Текст - суцільна рефлексія, в якій героїня прагне усвідомити і назвати свої почуття і переживання. Багатьом читачкам книга дарує розраду і відповіді на складні питання буття, взаємин з чоловіками, розуміння самої себе. Ця книга - ліки для змученої жіночої душі.
«Мені тебе обіцяли» (2010)
У книзі автор використовував форму розповіді від першої особи. Тільки в цей раз оповідач - чоловік, який втратив ту єдину, яку щиро любив. Його горе пропорційно втрати сенсу життя. Герой відчуває містичну розділеність свого «Я», самотність свого існування після втрати улюбленої жінки.
Автор уникає імен і конкретних вказівок на місце, де відбуваються події. Все для того, щоб читач міг поставити себе на місце героїв, переосмислити своє життя.
Книга сповнена розумних думок, афоризмів про життя, смерті, щастя. Цей твір має особливість дарувати нове духовне якість читачеві.
Читайте також: Казахські письменники і поети ХХI століття
«Я хочу додому» (2015)
Фото: nemo-crack.org
Елегійна повість про долю людей, про любов, про пошук щастя. Герої Сафарли сповідаються, відкривають душу, в якій оселилася туга, сум'яття і печаль. Невимовний біль самотності змінюється щастям здобуття другої половинки, радістю її пізнання, відчуття.
Сюжет твору нагадує східну в'язь, в якій переплелися любов і страждання, самотність і відчай. Мудрість східних майстрів слова, поетів-філософів Фізулі і Румі, Насими відкривають глибинний сенс повсякденних подій.
Герої воскрешають радісні й сумні спогади дитинства, юності і вчорашнього дня. Вони шукають порятунку від тягот страху і смутку, самокатування, а в пошуку щастя вчаться насолоджуватися кожною хвилиною життя.
Книга атмосферна і колоритна. Тому читати її слід, насолоджуючись кожним рядком і кожною сторінкою.
«... Ні спогадів без тебе» (2010)
Фото: oz.by
Меланхолійно про любов, про потік почуттів, які люди асоціюють з цим словом, - так можна охарактеризувати головні особливості цього твору Ельчина Сафарли.
Книга «... Ні спогадів без тебе» складається з двох частин. Перша частина - це одкровення дівчини, яка любить і втрачає любов, страждає і шукає джерело сили в навколишньому світі і спогадах. Це щоденник, кожен рядок якого - сповідь душі.
Друга частина автобіографічна. Вона нагадує роман. Однак, як і в більшості творів автора, тут немає сюжету в звичному розумінні - подій, характерів, зіткнень героїв. Меланхолійне оповідання складається з їх спогадів, спалахів почуттів і емоцій, переживань.
У творі смуток переплетена з красою, чарівність з розчаруванням. Книгу слід читати наодинці з самим собою.
«Рецепти щастя. Щоденник східного кулінара »(2013)
Фото: coollib.com
Традиція поєднувати розповідь з кулінарними рецептами утвердилася в літературі ще в XIX столітті. Величезною популярністю в цей час користувався «Великий кулінарний словник» Олександра Дюма, в який увійшли 800 новел на кулінарну тему.
З того часу в літературі склалося жанровий напрям, в якому художнє оповідання сусідить з кулінарними рецептами. У цьому жанрі прославилися Фуксія Данлоп ( «Китай: Суп з акулячого плавника»), Ентоні Капела ( «Їжа любові»), Мейес Френсіс ( «Італія. Під сонцем Тоскани»), Петро Вайль і Олександр Геніс ( «Російська кухня у вигнанні» ), Елізабет Гілберт, Маргарет Ярдлі Поттер ( «Кулінарна книга моєї прабабусі») і ін.
Цей ряд доповнився оригінальним витвором Ельчина Сафарли. У його «рецепт щастя» представлена особлива форма оповіді - філософський роздум про людину і сутності щастя. Цю книгу слід відкривати, коли душа перебуває в сум'ятті, коли сумно або гірко від розчарувань. Її сторінки повні рецептів ароматної кави, медової пахлави і вишуканого східного плову з булгура з чебрецем і горіхами.
Сафарли вилікує поранену душу зефірної словами, одухотворяє фразами і мудрими сентенціями. Книга сподобається в першу чергу жінкам, тому що вона сповнена відмінних рецептів настрою.
«Я повернусь» (2009)
Фото: livelib.ru
В основі оповіді - історія російської жінки, яка закохалася в турка. Автор дав своїм героям вигадані імена. Москвичку звуть Мірумір. Вона романтична особа. Їй нудно і важко в похмурій і вічно поспішає Москві, де людина зливається з урбаністичним простором. Цей світ змусив її бути сильною.
Своє щастя і справжнє кохання вона знаходить зі східним чоловіком із загадковим ім'ям Светусвет. Він наділений м'яким характером, чуттєвий і ніжний.
Велика частина оповідання - роздуми головної героїні, в яких вона розкриває головну трагедію сучасної жінки - втрату індивідуальності.
Оповідання декому здається занадто солодким, наповненим афоризмами і філософськими сентенціями. Однак такий стиль Сафарли - вигадливий, як арабська в'язь, і глибокодумний, як східна мудрість.
«Коли я повернуся, будь дому» (2017)
Фото: oz.by
Читачі по-різному оцінили нову повість Ельчина Сафарли. Кому-то вона здалася занадто розтягнутою, а кому-то припало до душі неспішне оповідання автора про ніжну і чисту любов батька до дочки.
Письменник використав свою традиційну манеру викладу - рефлективне розповідь. Тому в тексті так багато афористичних висловлювань, глибокодумних філософських сентенцій.
Книга не велика за обсягом, але вельми змістовна. Автор тонко розкриває суть трагедії батька, який втратив дочку. Його думки, переживання, швидкоплинні імпульси, спогади формують головний нерв цієї повісті. Твір залишає глибокий слід в душі.
Ельчин Сафарли - колоритний письменник, майстер рефлективно прози. У специфічно східній наративної манері автор розповідає не історія людей, а історію людської душі. Його книги - калейдоскоп почуттів і емоцій, спогадів і відчуттів.
Книги Ельчина Сафарли особливі. Їх слід читати, коли потребуєте емоційної розрядки і підтримки.
Читайте також: Кращі книги сучасності для молоді
Чи буває таке дитинство, в якому всі щасливі, де посміхаються мама і батько?